شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - baracuda - 2014-01-21 10:58 AM

اگه منظورتون اهرم باز و بست لوله هست كه كج در محل خودش قرار ميگيره و بايد با دست اونو مستقيم كرد هست شما براى رفع مشكل بايد كپ سلاح رو از قنداق باز كنيد خودتون ميبينيد كه اهرم به وسيله يه پيچ و مهره چهار گوش روى كپ وصل شده و شما بايد اون پيچو كه آلنى هست رو باز كنيد و بعد مهره چهار گوشو به اندازه معمول سفت ميكنى ديگه اهرم لق نميزنه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - maneli - 2014-01-21 07:56 PM

(2014-01-21 10:58 AM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه منظورتون اهرم باز و بست لوله هست كه كج در محل خودش قرار ميگيره و بايد با دست اونو مستقيم كرد هست شما براى رفع مشكل بايد كپ سلاح رو از قنداق باز كنيد خودتون ميبينيد كه اهرم به وسيله يه پيچ و مهره چهار گوش روى كپ وصل شده و شما بايد اون پيچو كه آلنى هست رو باز كنيد و بعد مهره چهار گوشو به اندازه معمول سفت ميكنى ديگه اهرم لق نميزنه
ممنون از توضیحتون ولی من منظورم خود لوله بود که بعد از بسته شدن لق میزنه , و باید اهرم رو یه فشار بدم تا لوله لق نزنه . اوایل این کار مفید بود ولی الان با اولین شلیک باز لوله لق میزنه و گاهی باز میشه.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - کوهنورد - 2014-01-23 12:55 PM

(2014-01-21 10:41 AM)maneli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و خسته نباشید
نمیدونم میتونم در مورد تعمیر تفنگ نخجیر دولول بغل تو این بخش سوالم رو مطرح کنم یا نه ولی جسارتا این کار رو میکنم.
تفنگ من بعد از اینکه برای گلوله گذاری بازش میکنم بعد از بستن کاملا چفت نمیشه و باید با دست ضامن باز کننده لوله رو فشار بدم تا کاملا چفت بشه و لق نزنه , ولی بعد از شلیک دوباره لق میشه و باید باز اونو فشار بدم , یکی دو بار هم پیش اومده بعد از اولین شلیک تا حدی هم باز شده و مجبور شدم دوباره ببندمش و اهرم رو فشار بدم تا کاملا چفت بشه , لطف میکنید راهنماییم کنید. در ضمن تفنگ من از سری T 20 هستش و خیلی ازش راضی هستم , تو مسابقات تراپ منطقمون با هاش مقام هم آوردم. با تشکر.
با سلام :
دوست عزیز ، اینطور که شما میگی قفل لوله ایراد داره و باید چک بشه .با این صحبت شما الان من درست متوجه نشدم که ایا زبانه قفل باید ساییده بشه یا نه نه باید جوشکاری بشه و مجددا با سوهانکاری دوباره سایز بشه بنظرم اگر از کار فنی خوشتون نمیاد ببریدش پیش تعمیر کار ، چون این مساله خطر ناکه ، سهل انگاری نکنید . موفق باشید

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2014-01-26 09:07 PM

سلام به اساتيد گرامي Khansariha (8)
من امروز فنر ديانا 34 عوض كردم و بعد از جمع كردن ماشه مسلح نميكنه.
البته اگه در موقع مسلح كردن يكبار ماشه را بكشم مسلح ميشه ولي باز هم ضامن ماشه كار نميكنه.
چند باربازو بسته كردم ولي موردي نديدم.

منتظر راهنمايي....................................... Khansariha (226)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2014-01-26 09:11 PM

(2014-01-26 09:07 PM)alborzshop نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به اساتيد گرامي Khansariha (8)
من امروز فنر ديانا 34 عوض كردم و بعد از جمع كردن ماشه مسلح نميكنه.
البته اگه در موقع مسلح كردن يكبار ماشه را بكشم مسلح ميشه ولي باز هم ضامن ماشه كار نميكنه.
چند باربازو بسته كردم ولي موردي نديدم.

منتظر راهنمايي....................................... Khansariha (226)
جنابalborzshop لطف کنید بفرمایید : T05 یا T06?

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2014-01-26 09:13 PM

ماشه t05

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2014-01-26 09:22 PM

ضامن در ماشه T05 مکانیزم مستقلی هست و بشرط ریست شدن اهرم قفلی توسط بادامک برگه فلزی پارالل با ضامن که ورق سوراخدار کشویی را قفل میکند فقط با فشار ته دسته پیستون عقب میرود
احتمال اینکه طول فنر کمی زیاد باشد هست چون یکی از علایم اندازه بودن طولی در متعلقات داخلی سیستم در ماشه T05 خارج شدن نرمال و کامل ضامن است

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2014-01-26 09:26 PM

فنري كه من استفاده كردم نخجير 34 حلقه هستش.
فنر شكسته قبلي خودشو انداختم ولي باز هم همين مشكل بودش در صورتي كه قبل از تعويض با همون فنر شكسته كار ميكرده!!!!!!!

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2014-01-26 10:14 PM

آقای زارع
ببخشید دنبال تصویرشماتیک ماشه میگشتم الانم که پیداش کردم ایکونهای ارسال تصاویرم پیداش نیست! نمیدونم از بروزر من هست یا از سایت!؟
ولی شما از روی نقشه فنی T05 سایش در لبه پایینی قطعه شماره 106 و دهانه اهرم قفل کننده شماره 102 رو بررسی کنید این 2 عامل مهمترین فاکتورهای مسلح شدن در T05 هستند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alborzshop - 2014-01-27 01:30 AM

ممنون از کمکتون.
من اول با يه فنر کوتاهتر امتحان ميکنم و اگه نشدميرم سراغ ماشه. Khansariha (48)