شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - royall - 2014-01-18 07:48 AM

فنر سلاح سالم بود ؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ahmadrezaaa - 2014-01-18 08:07 AM

بله سالمه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - royall - 2014-01-18 08:17 AM

شرمنده.
تجربه ی همچین شرایطی رو نداشتم ولی احتمال میدم ماشه مشکل پیدا کرده و نمیتونه فنر رو قفل کنه.
دوستان بهتر میتونن راهنمایی کنند

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ahmadrezaaa - 2014-01-18 08:25 AM

من هم هدس میزنم اشکال از ماشه هست.
از کجا میشه ماشه ی بدرد بخوری براش بخرم؟
سایتی معرفی میکنید؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - turkavci - 2014-01-18 09:10 AM

سلام دوست عزیز
سلاحت چند سال کارکرده هست ، چون با توجه به کیفیت بالای وایرخ فکرنمیکنم ماشش ایراد پیدا کنه ، ولی اگه مطمئن هستی که ایراد از ماشه باشه میتونی یه ماشه فابریک براش بخری چون جنسی بهتر و با کیفیت تر از لوازم فابریک وایرخ تو بازار نیست .
باز هم ببین اساتید چه نظری دارند.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - aydin - 2014-01-18 12:34 PM

سلام خدمت همه دوستان عزيز من تازه عضو انجمن شده ام و ناراحت هستم كه چرا زودتر اين سايتو نديده بودم به هر حال از تجربيات دوستان نهايت استفاده را بردم.من يه at44 دارم كه ميخام اورينگ لولشو تست كنم ببينم سالمه يا نه.لطفا دوستاني كه تجربه دارن راهنمائيم كنن.ممنون

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ALIANA-54-T06 - 2014-01-18 01:09 PM

غیر از ماشه یکی دو احتمال دیگه هم برسی کنید
لول فنر را بازدید کنید که جائیش نشکسته باشه
داخل پیستون و فنر و مسیر میل پیستون را بازدید کنید تا مطمئن شوید حرکت داخل لول فنر و یا فنر براحتی و بدون مانع انجام میگیره
دستگاه ماشه را تست کنید
با فشار به اهرم قفل کننده باید مرحله قفل کردن را انجام دهد و با چکاندن ماشه رها شود
[تصویر: 13900378151.jpg]
[تصویر: 13900373151.jpg]
[تصویر: 13900378152.jpg]

از این نماهای شماتیک ماشه هم میتونید بهره ببرید . فعلا Khansariha (256)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - amin.faraji - 2014-01-18 02:07 PM

برای تست نشتی میتونید از سر لوله مکش کنید. مکش باید به حدی باشه که نوک زبونتون به خوبی رو لوله نگه داره. و بعد گذشت 10ثانیه این مکش از بین نره. برای عوض کردن اورینگ لوله هم که باید پیچای الن باز کنید بعد لوله در بیارین. برای تعوض اورینگ داخل لوله مربوط به گلن هم یا میتونید وقتی که لوله سر جاش هست با سوزن یا چیزی که باریک باشه اورینگ در بیارید با حوصله عوض کنید. راه دوم هم اینکه لوله تفنگو در بیارید و سر لوله با یه چرخش کوچیک باز کنید و اورینگ را راحت عوض کنید. قسمتی که دورش رو خط کشیدم با یه چرخش باز میشه و از لوله جدا میشه اورینگ داخل اون کار گذاشته میشه. البته این موضوع مربوط به ین تاپیک نمیشه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - MOHAMDREZA - 2014-01-19 01:37 AM

من خیلی از زاج سرد استفاده کردم اونم ایرانی بستگی به نحوه زدنتون بر میگرد من تمام مراحل کار را مو به مو بهتون میگم ابتدا با سنباده 1000 تمام سطح زاج کهنه را جدا کرده و صیغل داده شود باید مثل اینه بشه بعد اسلحه را تو اب ولرم قوت ور میکنی و همراه با تایت تمام ان را میشوی و عملا باید هیچگونه چربی نداشته باشد بعد کاملا با اب شسته و بعد از اب مقطر درصورت داشتن اب میکشی و یا اب تصفیه شده بعد کاملا خشک میکنید بدون نم وسشوار روی ان میگرید تا جای که گرمای فلز رو دست کاملا حس شود بعد شروع به در زاج رو بازمیکنی و پنبه رو روی ان میزاری وبا کسری از ثانیه ان را سروته میکنی که زاج کمی به پنبه بخورد وان را در یکجهت حتما یکجهت زده شود واین کار تا 4 بار انجام بدین دقیقا این زاج گرم میشه بعد پایان با پارچی خیلی نرم تمام سطح رو مالش میدی .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - maneli - 2014-01-21 10:41 AM

با سلام و خسته نباشید
نمیدونم میتونم در مورد تعمیر تفنگ نخجیر دولول بغل تو این بخش سوالم رو مطرح کنم یا نه ولی جسارتا این کار رو میکنم.
تفنگ من بعد از اینکه برای گلوله گذاری بازش میکنم بعد از بستن کاملا چفت نمیشه و باید با دست ضامن باز کننده لوله رو فشار بدم تا کاملا چفت بشه و لق نزنه , ولی بعد از شلیک دوباره لق میشه و باید باز اونو فشار بدم , یکی دو بار هم پیش اومده بعد از اولین شلیک تا حدی هم باز شده و مجبور شدم دوباره ببندمش و اهرم رو فشار بدم تا کاملا چفت بشه , لطف میکنید راهنماییم کنید. در ضمن تفنگ من از سری T 20 هستش و خیلی ازش راضی هستم , تو مسابقات تراپ منطقمون با هاش مقام هم آوردم. با تشکر.