شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - کوهنورد - 2014-01-07 12:35 AM

با سلام :
افرین به شما دوست عزیز که به این سادگی ها از میدون بدر نمیری !!! دمت گرم . اره جواب میده من قبلا امتحان کردم دقیقا مثل شیم گذاری دوربین ، حتی یک واشر زیر پیچ اولی ستون درجه برای بالا امدن روزنه دید گذاشتم خیلی هم خوب عمل کرده .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2014-01-07 12:40 AM

ثاقب جان
وقتي تفنگ بالا ميزنه بايد به اندازه انحراف لوله به سمت بالا نوك مگسك رو بالا بياريد تا خطاي انحراف به سمت بالاي لوله جبران بشه و مسير زاويه ديد با خط سير ساچمه موازي بشه
ولي اين كارها مثل قرص مسكن ميمونه و چاره كار حل كردن مشكل اصلي هست!

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mehrdadjan - 2014-01-07 12:49 AM

سلام داداش بهروزKhansariha (8)
یکی از دوستان من یه350 داره که لول سلاح رو به بالا انحراف داشت منم
ابتکار به خرج دادم خخخخخ سلاح را مسلح کردم بعد که مسلح شد دستم را نوک
لول بردم وفشار بیشتری به لول اوردم چندین بار فشار را بیشتر کردم در کمال نا امیدی
نسبت به این کار لول صاف صاف شد به نظر شما یا اساتید این کار قابل تکرار یا برای
سلاح های دیگه قابل اجراستKhansariha (8)
البته سینه خودم را روی قسمت ریل که دوربین سوار میشه گزاشتم که به قنداق
کمترین فشار وارد بشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Sagheb - 2014-01-07 12:49 AM

کاملاً درسته و بقول گفتنی حرف حساب جواب... Khansariha (226)
البته قبلاً نوک علامت هدفگیری یک مانند مگسک رو با سوهان کوچیگ کرده بودم که بالازدنش رو به نصف کاهش داد و 50 درصد بهتر شد
این قسمت رو عرض می کنم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2014-01-07 01:09 AM

(2014-01-07 12:49 AM)mehrdadjan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام داداش بهروزKhansariha (8)
یکی از دوستان من یه350 داره که لول سلاح رو به بالا انحراف داشت منم
ابتکار به خرج دادم خخخخخ سلاح را مسلح کردم بعد که مسلح شد دستم را نوک
لول بردم وفشار بیشتری به لول اوردم چندین بار فشار را بیشتر کردم در کمال نا امیدی
نسبت به این کار لول صاف صاف شد به نظر شما یا اساتید این کار قابل تکرار یا برای
سلاح های دیگه قابل اجراستKhansariha (8)
البته سینه خودم را روی قسمت ریل که دوربین سوار میشه گزاشتم که به قنداق
کمترین فشار وارد بشه
آقا مهرداد عزيز
چون شما كار فني كردي و دستت به لم اين كار آشنا بوده از پسش بر اومديد ولي هميشه اينطوري نيست و با يكمي زور بازوي زيادي ممكنه اين اتفاق پيش بياد...
[تصویر: 13890440181.jpg]
[تصویر: 13890440182.jpg]
[تصویر: 13890440183.jpg]

(2014-01-07 12:49 AM)Sagheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کاملاً درسته و بقول گفتنی حرف حساب جواب... Khansariha (226)
البته قبلاً نوک علامت هدفگیری یک مانند مگسک رو با سوهان کوچیگ کرده بودم که بالازدنش رو به نصف کاهش داد و 50 درصد بهتر شد
این قسمت رو عرض می کنم
ثاقب جان اين مورد كه فرمودين شدني هست و عمومآ براي تفنگهاي چيني با نصب يه تكه مغزي لوله خودكار هاي فلزي قديمي روي مگسك تفنگ چيني ها كه زياد به اين درد مبتلا ميشدند حلش ميكرديم ولي اين تا يه تلرانسي جواب ميده و بيشتر از اون ممكن نيست

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mohammadmasroor - 2014-01-13 08:15 PM

سلام دوستان تفنگم شادو 1000هستش تا حالا 500 تا تیر باهاش انداختم .ایا نیاز به سرویس یا روغن کاری داره؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - royall - 2014-01-13 11:51 PM

(2014-01-13 08:15 PM)mohammadmasroor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان تفنگم شادو 1000هستش تا حالا 500 تا تیر باهاش انداختم .ایا نیاز به سرویس یا روغن کاری داره؟

شما در درجه ی اول پیچ های قنداق رو چک کنید
بعد از 500 تیر دیگه هم لوله ی سلاح رو تمیز کنید
حتما مکش واشر رو چک کنید که روی دقت تاثیر منفی داره و اگه گیرتون اومد واشر دیانا 27 روش بندازید
اگه سلاح رو باز کردید هم یه مقدار (خیلی کم) گریس نسوز به فنر بزنید تا نرم تر کار کنه و دیرتر فنر بشکنه. Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Tbag - 2014-01-14 11:05 AM

سلام دوستان عزیز میشه بگید چه فنری واسه تفنگ بادی چینی خوبه که قدرتش زیاد تر بشه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - arash1324 - 2014-01-15 01:07 PM

(2014-01-13 08:15 PM)mohammadmasroor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام و درود Khansariha (8)
اگر آكبند خريديد نيازي نيست . فقط تميز كزدن لوله و مواظبت در حال حاضر Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - ahmadrezaaa - 2014-01-18 07:18 AM

سلام خدمت دوستان
من یک وایرخ 80 چند سال پیش خریدم که ازش خیلی هم راضیم.ولی چند روز پیش هنگام باد کردن تفنگ باد نشد,صدای رسیدن میله ی پمپ به ماشه میاد ولی تفنگ مسلح نمیشه.بازش کردم ولی نه جاییش شکسته نه خرابی پیداست.نمیدونم عیب از ماشه هست یا جایی دیگه.لطفا کسی راهنمایی کنه.