شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - صادق قرنجیکی - 2013-11-14 06:27 PM

دوستان چند روزی هست یه مهمون پیر و فرتوت دارم ، مدل B3-1 چینی ، متعلق به پسر (البته الان نوجون تشریف دارن) فامیل ها ، که مدتی بهم گیر داده بود و می گفت یه دیانا دارم خرابه براش تعمیر کنم و من هم هی حواله می دادم به تعمیرکار ، حوصله نداشتم تا اینکه چند شب پیش خودش تفنگ رو آورد خونه ، وقتی دیدمش بله Khansariha (219)Khansariha (219) چه دیانایی ، بیچاره فرق دیانا و چینی رو نمی دونست Khansariha (219) :
مشکلات :
- شکسته شدن ماشه و اینکه چیزی به اسم ماشه درست و حسابی ازش ندیدم
- مسلح نشدن سلاح وقتی اهرم رو پایین می کشیدید در وسط مرحله اهرم گیر می کرد.

سعی کردم عکس از قطعاتش بذارم ولی چون وقتش رو نداشتم نشد کلا سلاح رو باز کنم. دوستان کاربلد چینی ، راهنمایی کنن ارزش هزینه داره؟ یعنی می خوام بدم دست تعمیرکار راست و ریستش کنه بعدش بدم دست پسره ولی نمی خواد زیاد هزینه کنه براش Khansariha (290)
عکس ها :
[تصویر: DSC_0195.jpg]

[تصویر: DSC_0199.jpg]

[تصویر: DSC_0196.jpg]

[تصویر: DSC_0202.jpg]

[تصویر: DSC_0203.jpg]

با تشکر از دوستانKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2013-11-14 09:02 PM

فکر نمیکنم مشکل خواستی داشته باشه اوضاعش زیاد هم بد نیستش قسمت انهایی ماشه شکسته که به راحتی قابل تهیه هستش مسلح نشدنش هم به احتمال زیاد به خاطر شکستن و خرد شدن فنر بهتره تفنگ باز بشه و داخلش شسته بشه و فنر و واشر پیستونش هم تعویض بشه.عکس های گذاشتم تو تعمیر ماشه خیلی بهت کمک میکنه.عکس چینی که تازگی باز سازی کردم هم میزارم کاش قبل از بازسازی هم ازش عکس میگرفتم .
[تصویر: 13844497262.jpg]
[تصویر: 13844497251.jpg]
[تصویر: 13844502641.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - صادق قرنجیکی - 2013-11-14 10:58 PM

با تشکر از دوستان مخصوصا آقا رضا و محراب عزیز ، چشم فعلا مجبورم بذارمش و فردا راهی هستیم تا 2 هفته دیگه برگشتم برم سراغش ببینم چه مشکلی داره ، خخخ متخصص باز کردن چینی هم خواهیم شد Khansariha (219)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - newclaim - 2013-11-18 08:47 AM

با عرض سلام و ضمن تشكر بايد عرض كنم متاسفانه اين قطعه راهنماي اهرم تفنگ من كه شبيه يك واشر بيضي با ضخامت دو ميليمتره و يك زائده از اون بيرون اومده كه شكاف اهرم داخل اون ميوفته شكسته(قطعه وسطي در تصوير) كسي ميدونه از كجا ميتونم تهيه كنم ؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - alibani - 2013-11-21 11:37 PM

با سلام خدمت دوستان
من این هفته یک نخجیر 2 لول گرفتم , وقتی با فشنگ 4 عقاب امتحانش کردم , هیچ فشنگیو دفعه اول شلیک نکرد , بنظر اساتید مشکل از سوزن هست ؟ با اینکه سلاح نو است این مورد طبیعی است ؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - royal - 2013-11-22 12:55 AM

دوست عزیز مگه میشه شلیک نکردن تفنگ طبیعی باشه !!!!!!!!!!!!!! اول اینکه همون فشنگ رو با یه تفنگ دیگه تست کن شاید مشکل از چاشنی فشنگ باشه

ببین روی چاشنی رد ضربه سوزن هست یا نه ؟؟؟ بعدش بیا جواب رو بده تا بازم راهنمایی کنیم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - bikhyal - 2013-11-25 05:29 PM

سلام من لول تفنگم (دو لول چیفسان)یه دو سه تا خط کم رنگ تقریبا زیر بچه قنداقش هست میخوام ببینم مشکلی هست یا نه اگه هست باید چیکارش کنم؟ممنون از دوستان

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - 300WSM - 2013-11-25 06:58 PM

روی لول یا قسمت داخلی؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - HUNTERSCORP - 2013-11-27 05:14 PM

(2013-11-21 11:37 PM)alibani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
من این هفته یک نخجیر 2 لول گرفتم , وقتی با فشنگ 4 عقاب امتحانش کردم , هیچ فشنگیو دفعه اول شلیک نکرد , بنظر اساتید مشکل از سوزن هست ؟ با اینکه سلاح نو است این مورد طبیعی است ؟

با سلام خدمت شما و همه اساتید .احتمال زیاد اشکال از فشنگ باشه .من خودم یه 2 لول روس روی هم دارم با اینکه فنر سوزنش خیلی قوی بعضی وقتا با فشنگهای ایرانی_عقاب) همین مشکلو دارم مخصوصاً تو شماره 4 که اینم به خاطر محکم نبودن چاشنی سره جاشه که تو بعضیا شانسی لقه و به همین خاطر وقتی سوزن زربه میزنه رو به بالا حرکت میکنه که باعث میشه ضربه موثر نباشه در نتیجه چاشنی عمل نمیکنه

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - badform - 2013-12-16 03:20 AM

من یک تفنگ بادی فنری قدیمی چینی دارم که شاید ده ساله باهاش تیری شلیک نشده الان برای شروع دوباره تیراندازه سرویسی نیاز داره؟
ضمنا لولش یکم زنگ زده....برای رفع زنگ زدگی چه باید کرد؟