شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - صادق قرنجیکی - 2013-10-26 08:39 AM

با سلام خدمت اساتید و دوستان ،
یه راهنمایی:
سلاح هاتسان استرایکر دوستمون رو تعویض فنر کرده و پس از تست عملکرد و شلیک تحویلش دادیم. پس ازمدتی برای لود و مسلح کردن سلاح لوله خم می شود ولی با کشیدن لوله تا انتها عمل مسلح شدن انجام نمی شود. با بررسی و صدای ایجاد شده دستگاه ماشه مظنون واقع شد ( به علت اینکه گفتیم فنر نو هست و قدرت زیاد شاید باعث شده زبانه ماشه پریده باشد.) با باز کردن سلاح و چک ماشه هیچ مشکلی دیده نشد؟!
دوستان می تونن یه راهنمایی کوچیک بکنن ؟Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - HALFMAN2010 - 2013-10-26 11:02 AM

سلام صادق جان
احتمالا به خاطر اینه که فنرت زیادی بلنده
یه چک کنKhansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - صادق قرنجیکی - 2013-10-26 01:47 PM

(2013-10-26 11:02 AM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام صادق جان
احتمالا به خاطر اینه که فنرت زیادی بلنده
یه چک کنKhansariha (8)
آخه بعد از تعویض فنر که بلند بود و من کوتاه ترش کردم ، تیراندازی موفق هم داشتیم. راستش امروز فک نکنم برسم بدمش به تعمیرکار ، دیگه جا زدن فنر این سلاح از سختی های روزگار اگه بازش کنم ، Khansariha (290)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Marksman - 2013-10-26 02:00 PM

صادق جان مظنون اصلی همون فنره.البته اگه قسمت زبانه دار پیستون سالم باشه.Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - TAKTAZ - 2013-10-27 07:37 AM

(2013-10-26 08:39 AM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه راهنمایی:
سلاح هاتسان استرایکر دوستمون رو تعویض فنر کرده و پس از تست عملکرد و شلیک تحویلش دادیم. پس ازمدتی برای لود و مسلح کردن سلاح لوله خم می شود ولی با کشیدن لوله تا انتها عمل مسلح شدن انجام نمی شود. با بررسی و صدای ایجاد شده دستگاه ماشه مظنون واقع شد ( به علت اینکه گفتیم فنر نو هست و قدرت زیاد شاید باعث شده زبانه ماشه پریده باشد.) با باز کردن سلاح و چک ماشه هیچ مشکلی دیده نشد؟!

دوست من ماشه سلاحتون هیچ مشکلی نداره
مشکل اصلی اینجاس که
قطر فنر تون از فنر فابریکش بیشتره
وعلت اینکه اوایل شارِژ میشده والان شارژ نمیشه هم اینه که فنر در انتها و قسمت ماشه بر اثر استفاده وشارژ کج وجمع میشه و مانع میشه از شارژ مجدد
اصولا فنری که واسه تفنگهای ترک پیشنهاد میشه فقط فنر شادو 1000 هس وفنر های دیانا معمولا به این مشکل خواه ناخواه دچار میشن
راه حل فقط قراد دادن فنر با قطر کمتر هس واسه این سلاح چون خودم به این مشکل برخوردم با این سلاح

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - KRALMAGNUM - 2013-10-27 12:05 PM

(2013-10-27 07:37 AM)TAKTAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-26 08:39 AM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه راهنمایی:

مشکل اصلی اینجاس که
وعلت اینکه اوایل شارِژ میشده والان شارژ نمیشه هم اینه که فنر در انتها و قسمت ماشه بر اثر استفاده وشارژ کج وجمع میشه و مانع میشه از شارژ مجدد
اصولا فنری که واسه تفنگهای ترک پیشنهاد میشه فقط فنر شادو 1000 هس وفنر های دیانا معمولا به این مشکل خواه ناخواه دچار میشن
راه حل فقط قراد دادن فنر با قطر کمتر هس واسه این سلاح چون خودم به این مشکل برخوردم با این سلاح

دوست عزیز من با حرف اقا تکتاز موافقم اما یه کار دیگه انجام بده.یه عکس از اون قسمت پلاستیکی که فنر روش میوفته بزار تا بگم چیکار کنی درست شه.اگه اون چیزی باشه که تویه ذهن منه با تغییر همون پلاستیک مشکلش حل میشه.ببخشید دوستان من کامپیوترم خراب شده این 3 روزه کاپیوتر ندارم الان که جواب دادم اومدم کافی نتKhansariha (8)

یا علی

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - صادق قرنجیکی - 2013-10-27 04:34 PM

(2013-10-27 12:05 PM)KRALMAGNUM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-27 07:37 AM)TAKTAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه راهنمایی:

مشکل اصلی اینجاس که

دوست عزیز من با حرف اقا تکتاز موافقم اما یه کار دیگه انجام بده.یه عکس از اون قسمت پلاستیکی که فنر روش میوفته بزار تا بگم چیکار کنی درست شه.اگه اون چیزی باشه که تویه ذهن منه با تغییر همون پلاستیک مشکلش حل میشه.ببخشید دوستان من کامپیوترم خراب شده این 3 روزه کاپیوتر ندارم الان که جواب دادم اومدم کافی نتKhansariha (8)

یا علی
احسان ، آقا مهدی ، محمد و کرال مگنوم عزیز از پاسخ شما ممنون و سپاسگزارم ، راستش فنر از نظر اندازه هم شکل فنر ارجینال خودش بود که از ذکر علی خریداری شد. البته از نظر طولی با نمونه داخل سلاح متفاوت و بلندتر بود بنابراین مجبور به کوتاه تر کردنش شدم. در تایپیک مربوطه :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی فک کنم اندازه قطر پیستون و سیلندر این سلاح متفاوت از کرال و شادو هزار باشه !!! البته شک دارم و باید اندازه بگیرم. کسی اگه آشنایی و یا نقشه ای از قطعات داخلی این سلاح داره کمک کنه چون نمی خوام بدم دست تعمیرکار ،
با تشکر Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mehrdadjan - 2013-11-13 11:42 AM

سلام به همه دوستانKhansariha (8)
چند روز پیش یکی از دوستانم یه دیانا45 برای تعمیر پیشم
اورد سلاح چند سال پیش باز شده بود دیدم فقط فنرش شکسته فنر را تعویض
کردم سلاح را بستم اما اهرم تو جای خودش نمیمونه انتهای اهرم لبه نداره
دوستان میشه راهنمایی کنند اگه عکس هم باشه عالیه
تشکرKhansariha (8)
[تصویر: 13843299991.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mehrdadjan - 2013-11-13 03:35 PM

این عکس اهرم هست از نت گرفتم ته اهرم مثل همین عکس هست به طرفین پهن نیست
اهرم پس به چه شکلی به بدنه وصل میشه
از دوستان کسی دیانا45 نداره یه عکس از این قسمت بگیره بزارهKhansariha (8)
[تصویر: 13843436691.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2013-11-13 06:45 PM

آقا مهرداد
اگر دیانا 45 شما از ورژن قدیمی هست باید قطعه شماره BK113 که اسمش کفشک کوکینگ هست داشته باشه
تو دیانا 45 ورژن قدیمی معروف به چهار پیچ زبانه اهرم بخش حلالی شکل رو نداره برای کوکینگ زبانه اهرم میره داخل این قطعه ( شبیه وایراخ 80)
برای توضیح بیشتر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رو ملاحظه بفرمایید
[تصویر: 13843552881.gif]
[تصویر: 13843552882.jpg]