شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - didiraft - 2013-10-19 04:30 PM

سلام خدمت همه
من GAMO cadet-delta دارم
ضعیف شده
از نظر نفوذ،تخریب و سرعت ساچمه
دقتش هم کم شده
ایراد از کجاشه؟
ممنون میشم راه نماییم کنید!!

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2013-10-19 05:09 PM

(2013-10-19 04:30 PM)didiraft نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه
من GAMO cadet-delta دارم
ضعیف شده
دقتش هم کم شده
ایراد از کجاشه؟
دوست عزیز
کمی باید بیشتر توضیح بدید تا بهتر راهنمایی کنیم
چقدر شلیک داشتید؟
قدرت فنر هنگام مسلح کردن اسلحه کاهش نشون میده؟
صدای غیر عادی هنگام مسلح کردن و یا شلیک شنیده میشه؟
اسلحه مکش خوبی داره؟

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - GAFLAN - 2013-10-19 05:19 PM

(2013-10-19 04:30 PM)didiraft نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه
من GAMO cadet-delta دارم
ضعیف شده
دقتش هم کم شده
ایراد از کجاشه؟

سلام اول فنرشو با دستت باز و بستش کن ببین ضعیف نشده؟؟ یا صدای خر خر نمیده؟؟
اگه مشکل از فنر نباشه باید واشر و اورینگشو چک کنی
برای تست واشر سرپیستون ، کمر اسلحه رو بشکن و فنر رو تا آخرا جمع کن ولی نزار مسلح بشه و تو این حالت نگهش دار بعد (این قسمت یکم خطرناکه باید خیلی مواظب باشی وگرنه باید بیخیال انگشتت بشی اگه زورت نمیرسه تنهای لوله رو نگه داری از یکی دیگه کمک بگیر )بعد تو همین حالت انگشتتو محکم بزار رو محل خروج باد و لوله آروم ببند اگه صدای نشت هوا از داخل سیلندر اومد یعنی باید سرپیستونتو عوض کنی.
برای تست اورینگ یا واشر انتهای لوله از سر لوله محکم داخلش فوت کن اگه نشتی داشت واشر سر لولتو باید عوض کنی

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - صادق قرنجیکی - 2013-10-19 11:01 PM

(2013-10-19 05:09 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه
من GAMO cadet-delta دارم
ضعیف شده
دقتش هم کم شده
ایراد از کجاشه؟
دوست عزیز
چقدر شلیک داشتید؟
اسلحه مکش خوبی داره؟
دوست عزیز در تایپیک دیگه ای که سئوالتون رو مطرحکردم گفتم گه می تونی عکس از سلاحتون و توضیح بیشتر از کارکردسلاح و قطعات بیرونی بگذارید ، دوستان سریع جواب ئ راهنمایی میکنن

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - didiraft - 2013-10-21 04:05 PM

(2013-10-19 11:01 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-19 05:09 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه
من GAMO cadet-delta دارم
ضعیف شده
دقتش هم کم شده
ایراد از کجاشه؟
دوست عزیز
چقدر شلیک داشتید؟
اسلحه مکش خوبی داره؟
دوست عزیز در تایپیک دیگه ای که سئوالتون رو مطرحکردم گفتم گه می تونی عکس از سلاحتون و توضیح بیشتر از کارکردسلاح و قطعات بیرونی بگذارید ، دوستان سریع جواب ئ راهنمایی میکنن
لوله به راحتی خم میشه
مکشش هم خوب نیست
دقت تیراندازیش هم کمه
هنگام شلیک هم هیچ صدای اضافه ای شنیده نمیشه
هنگام مسلح کردن خیلی زور کمی میخواد(ینی راحت خم میشه)
فنرش هم صدا نمیده
تا الانم خیلی شلیک کردم با هاش(حدوداً3000 تا)

(2013-10-21 04:05 PM)didiraft نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-19 11:01 PM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه
من GAMO cadet-delta دارم
ضعیف شده
دقتش هم کم شده
ایراد از کجاشه؟
دوست عزیز
چقدر شلیک داشتید؟
اسلحه مکش خوبی داره؟
لوله به راحتی خم میشه
مکشش هم خوب نیست
دقت تیراندازیش هم کمه
هنگام شلیک هم هیچ صدای اضافه ای شنیده نمیشه
هنگام مسلح کردن خیلی زور کمی میخواد(ینی راحت خم میشه)
فنرش هم صدا نمیده
تا الانم خیلی شلیک کردم با هاش(حدوداً3000 تا)
[تصویر: 893167732f801bbf1.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Tomcat14 - 2013-10-21 04:25 PM

شما باید فنر و واشر سر پیستون رو که مستهلک شده تعویض نمایید.Khansariha (8)
برای چک کردن واشر سر لوله،سر لوله رو میک بزنید و زبونتونو جلوی لوله قرار بدهید،نباید زبونتونو ول کنه.(اگه ول کرد باید واشر سر لوله رو هم بازبینی کنید.)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - babrkohestan - 2013-10-23 10:40 AM

سلام خدمت دوستان گرامی
پدر من 1 تک لول 82 ایا دارد که فنر پران ان ضعیف شده و پوکه را پرت نمی کند. فکر کنم سن اسلحه حدود 40 است ولی سالم است. می خواستم بدانم کسی از دوستان می تواند من را برای خرید این فنر حتما اصلی راهنمایی کند چون از مشهد گرفتیم بعد از مدتی فنز از کار افتاد. من دنبال جنس اصلی فنر پران هستم
ممنون از وقت و پاسخ شما

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - amircfx - 2013-10-24 12:18 PM

سلام به همه.من دیروز خاستم تفنگو یه آچار کشی کنم اما یکی از پیچ های رو قنداق رو خیلی سفت کردم و آچار رد کرد و پیچ خراب شد دیگه نه میشه سفتش کرد و نه باز کرد.حالا من اگه بخام تفنگو باز کنم باید چیکار کنم؟راستی تفنگ گامو cfx royal هست و پیچ هم خورشیدی هست و تقریبا نیم سانت میره داخل قنداق.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2013-10-24 12:28 PM

(2013-10-24 12:18 PM)amircfx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه.من دیروز خاستم تفنگو یه آچار کشی کنم اما یکی از پیچ های رو قنداق رو خیلی سفت کردم و آچار رد کرد و پیچ خراب شد دیگه نه میشه سفتش کرد و نه باز کرد.حالا من اگه بخام تفنگو باز کنم باید چیکار کنم؟راستی تفنگ گامو cfx royal هست و پیچ هم خورشیدی هست و تقریبا نیم سانت میره داخل قنداق.
دوست عزیز
شما نیاز به یه ابزار به اسم چپگرد دارین که یه پیچ مخروطی فولادی با رزوه معکوس هست یعنی در جهت نرمال باز کردن اون بسته میشه و شما بعد از اینکه داخل پیچ هرز رو یکمی با مته گود کردین با بستن اون پیچ رو در میارین
اگر دسترسی ندارین تراشکارها دارند
[تصویر: $(KGrHqR,!r!FG7sBeN1HBRwLBDoMMQ~~60_35.JPG]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - HiTLER - 2013-10-24 06:52 PM

واسه اينجور پيچها من كمتر از چپگرد مارپيچ استفاده ميكنم و بيشتر از چپگرد 4گوش استفاده ميكنم و يا 1 سوراخ ريز توي پيچ ميكنم و 1فلز مثلا 1 ميخ فولادي رو با سوهان به شكل چهار گوش ميكنم بعدا اهسته داخل سوراخ كه درست كردم ميكوبم بعدا آهسته باز ميكنم.
دليل اينكه از چپ گرد استفاده نميكنم اينه كه چپگرد جنسش از خشكه هست و اگر توي پيچ بريد ديگه در نمياد(خيلي سخت درمياد) و نكته ديگر اينكه اگه پيچ خيلي محكم باشه ( مخصوصا اگه موقع باز كردن بريده باشه) وقتي پيچ رو سوراخ ميكني بافت پيچ ضعيف و شكننده ميشه و چپگرد همينجوري كه داري واسه باز كردن سعي ميكني محكمتر ميشه و به داخل پيچ بريده شده بيشتر فرو ميره و بعضي وفتا باعث ميشه پيچ داخل رزوه بشكنه و 1تيكه در نياد و كار رو سخت تر كنه.