شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - shadowshunter - 2013-09-22 09:40 PM

ممنونم از راهنماییتون .اخه از دستم افتاد لوله اش یه کوچولو کج شده و این اولین تفنگیه که داشتم و کلی باهاش خاطره دارم و با اینکه 4/5 هست خیلی باهاش شکار زدم و دقت خوبی هم داشت و الان دلم نمیاد بد'ارمش کنار .از یه تراشکار پرسیدم که میتونه درستش کنه اون هم گفت فقط لوله رو بیار تا انحرافشو بگیرم.
یه پین پایین لوله جایی که به محفطه تلمبه وصل میشه هست اول باید اونو در بیارم ؟با انبردست میشه لوله رو چرخوند و در اورد؟نمیخوام خیلی خط روی لوله بیوفته اخه عتیقه است یه 20سالی عمر داره !
ممنون میشم کمکم کنید .تشکر

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - amin.faraji - 2013-09-22 09:51 PM

من هم لوله دیانارو در اوردم هم تفنگ چینی تفنگا همه 2 تا پین مخفی دارن که به سختی مشخص هست اون 2تا پینو باید در بیارید که خیلیم سفت هست بعد در اوردن اونا تفنگ ازاد میشه بعد باید ببندی به لوله تفنگ یه دستمال میبندی به گیره بعد از قسمت سر لوله یه اچار میندازی به ارومی میچرخونی رزوه های خیلی ریزی دارن که با چشم با زور دیده میشن تقریبا 100 دوری رزوه داره که باید به ارومی بچرخونی تا در بیاد.
یک نکته لوله خیلی از تفنگا مخصوصا اونا که قدیمی هستن به همین راحتیا در نمیاد.راه مشکلش پین هاش هستن اگه راحت در نیومدن با دستگاه پرس در بیار تا جای ضربه نمونه روش
در ضمن بدون در اورن لوله هم میشه تاب لوله رو گرفت موفق باشید.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - KRALMAGNUM - 2013-09-22 10:44 PM

(2013-09-22 09:40 PM)shadowshunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم از راهنماییتون .اخه از دستم افتاد لوله اش یه کوچولو کج شده و این اولین تفنگیه که داشتم و کلی باهاش خاطره دارم و با اینکه 4/5 هست خیلی باهاش شکار زدم و دقت خوبی هم داشت و الان دلم نمیاد بد'ارمش کنار .از یه تراشکار پرسیدم که میتونه درستش کنه اون هم گفت فقط لوله رو بیار تا انحرافشو بگیرم.
یه پین پایین لوله جایی که به محفطه تلمبه وصل میشه هست اول باید اونو در بیارم ؟با انبردست میشه لوله رو چرخوند و در اورد؟نمیخوام خیلی خط روی لوله بیوفته اخه عتیقه است یه 20سالی عمر داره !
ممنون میشم کمکم کنید .تشکر

دوست عزیز نمیخواد لول دراد یه عکس اگه بتونی از داخل لول بگیری راهنمایت میکنم چجوری راستش کنی در ضمن اگه بخوای لول رو در بیاری اولین کاری که باید انجام بدی اینه که فنر رو در بیاری بعد لول چون اگه فنر باز نشه عواقبه بدی داره

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mehrdadjan - 2013-09-22 11:11 PM

دوست عزیز تا جایی که من می دونم اول باید سلاح را باز کنی
بعد این پین را در بیاری تا لوله ازاد بشه بازهم اساتید بهتر راهنمایی
میکنند زیاد عجله برای باز کردن لوله نکنیدKhansariha (8)
[تصویر: 13798787341.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - daneshyar - 2013-09-22 11:58 PM

دوست عزیز اصلا نیازی به باز کردن لوله نیست.
شما تفگت رو باز کن بعد لوله و بدنه سلاح رو بده به تراشکار دیگه باقیش با خودشه.
توی اکثر مواقع لازم به باز کردن لوله نیست و همینجوری درست میشه مگر این که خیلی ناجور کج شده باشه که بعیده.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - shadowshunter - 2013-09-23 11:00 AM

ممنونم از توضیحاتتون.
نه خیلی کج نشده که راحت به چشم بیاد ولی با دقت که نگاه میکنم مشخصه در ضمن تیرها با انحراف به یکطرف میخوره.
یکی از دوستان گفت که لوله دو تا پین داره ولی من یک دونه بیشتر نمیبینم همونی که مهرداد جان عزیز توی عکس مشخص
کردن .دومیشو پیدا نکردم.
بازم از همتون ممنونم.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - shadowshunter - 2013-09-25 04:40 PM

با راهنماییهای شما دوستان بالاخره تفنگ رو بردم پیش تراشکار و پین رو با پرس در اورد و لوله رو باز کرد و تاب لوله رو گرفت و دو باره بست روش الان شده متل روز اولش .اخه نه من میدونستم لوله پیچ شده به بدنه نه اقای تراشکار ،اگه راهنمایهای شما نبود معلوم نبود چه بلایی سر تفنگ میومد .از همه دوستان ممنونم .

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - greenaref - 2013-09-29 09:53 PM

سلام.من امروز از تو وسایلم اینو پیدا کردم و هر کار کردم تیر نزدKhansariha (290).دست به کار شدم و بازش کردم و اون قطعه رو که دورش دایره کشیدن کلا داغون شده بود.بعد با سوهان یکم تراشیدمش و سرهمش کردم.فقط یه سوال قطعاتش تو ایران هست؟[تصویر: 08521855381317969964.jpg][تصویر: 18797935186067001356.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Ali - 2013-09-29 11:57 PM

دوستانی که گزارش داده بودند که این سلاح....
این سلاح یه ک.لت بادیه ساده هست که تو بازار به وفور پیدا میشه،اگر ممنوعیتی هم داره برای اینه که مثل چاقو هست!همین.
گامو p23 ساده ترین و ارزونترین اونهاست که حتی به سختی میشه باهاش شکار کردKhansariha (8)
خوب دوست عزیز تمامی قطعات این اسلحه موجوده و تو بازار مثل پرایده فقط کافیه ببرید یپش تعمیرکار اینکاره تا براتون درستش کنهKhansariha (8)(البته اگر تابحال قطعاتش جمع نشده باشه)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - snap - 2013-10-04 08:32 AM

سلام دوستان در مورد این که اقا مسیح گفتن برای گرفتن لقی لوله شادو باید زبانه لوله رو عوض کنی باید بگم من هم دوست داشتم که زبانه رو فلزی کنم و پیش هر کسی که بردم گفت نمیشه و گفت که باید کل کپ رو عوض کنی حالا میشه راهنمایی کنید که چطور میشه زبانه رو در اورد چون هیچ پینی روی کپ نداره که بشه درش اورد