شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمایی برای تعمیر سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر سلاح (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- موضوع: راهنمایی برای تعمیر سلاح (/showthread.php?tid=74)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - gilemard - 2013-08-22 09:41 PM

یه مزیتی که کف چکمه کهنه نسبت به واشر های آماده داره اینه که چسبندگی کف چکمه کهنه بیشتر از واشر هست و همون سفتی واشر رو داره.
دوستان کهنه بودن چکمه مهم هستش چون چکمه تازه یا چکمه ای که مدت کوتاهی استفاده شده نرم هستش و در اثر فشار هوا سریع از بین میره.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Sagheb - 2013-08-22 09:53 PM

حامد جان کارت حرف نداره ، چیزیو سراغ داری که بشه باهاش واشر سرپیستون برای چینی های کمر شکن درست کرد ؟
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - DAGGER - 2013-08-22 10:02 PM

(2013-08-22 07:31 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا بهروز.
این روش برای لوله های چند لایه هم جواب میده؟؟؟لوله های تک لایه(مثل بی3،62 و ...)را میشه با این روش درست کرد،اما لوله چند لایه(به عنوان مثال:لوله 54 از 3 لایه درست شده است و مرکزی ترینش خان دار هست)را چگونه باید صاف کرد؟Khansariha (172)Khansariha (172)Khansariha (172)
محراب جان
لوله اسلحه هاي لول ثابت چون فشاري روش نيست بسيار بندرت انحراف پيدا ميكنه مگر اينكه اتفاق غير منتظره اي براش رخ بده يا صاحبش عمليات محير العقولي انجام داده باشه خخخ
و ضمنا بهتره بگيم دو پوسته يا پوشش اضافي دارند لايه وقتي اطلاق ميشه كه عمليات فلز كاري خاصي انجام گرفته باشه و قابليت جدا شدن نداشته باشه
Khansariha (256)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mhrSB - 2013-08-23 09:55 AM

(2013-08-22 08:57 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای اورینگ لوله تفنگ های 62 من خودم کمی چسب دوقلو درست میکنم و زیر محل اورینگ میزنم سپس اورینگ رو میزارم روش و به اندازه دلخواه تنظیمش میکنم بعد اورینگ رو ورمیدارم و همه جا رو بغیر از محل اورینگ تمیز میکنم وقتی که خشک شد یک قالب تمیز برای واشر باقی میمونه که بعدش اورینگ رو با چسب قطره ای میچسبونم و کمی گریس وکیوم میزنم اصلا نشتی نمیده.
سلام اقا رضا و متشکرKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اما یک مشکل دیگه هم دارم،هیچ وقت اورینگ مناسب براش پیدا نکردم.و نمونه های توی بازار هم بهش نمیخورد(سایزش یا بزرگ بود و یا کوچک و اصلا کیفیت هم نداشت)Khansariha (226)
متشکرKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2013-08-22 10:02 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-22 07:31 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا بهروز.
این روش برای لوله های چند لایه هم جواب میده؟؟؟لوله های تک لایه(مثل بی3،62 و ...)را میشه با این روش درست کرد،اما لوله چند لایه(به عنوان مثال:لوله 54 از 3 لایه درست شده است و مرکزی ترینش خان دار هست)را چگونه باید صاف کرد؟Khansariha (172)Khansariha (172)Khansariha (172)
محراب جان
لوله اسلحه هاي لول ثابت چون فشاري روش نيست بسيار بندرت انحراف پيدا ميكنه مگر اينكه اتفاق غير منتظره اي براش رخ بده يا صاحبش عمليات محير العقولي انجام داده باشه خخخ
و ضمنا بهتره بگيم دو پوسته يا پوشش اضافي دارند لايه وقتي اطلاق ميشه كه عمليات فلز كاري خاصي انجام گرفته باشه و قابليت جدا شدن نداشته باشه
Khansariha (256)
سلام اقا بهروز
ببخشید من موضوع چند لایه بودن لوله را بد مطرح کردم(استفاده از معنی نا مناسب)و اشتباه مفهومم را رساندم.منظورم همون پوسته روی لوله اصلی هست،اونا مشکلی ایجاد نمیکنه؟
خداراشکر 54 که چنین بلایی سرش نیامده و نمیزارم سرش بیاد،فقط برای اگاهی خودم میخواستم.Khansariha (256)
متشکرKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mmkmm - 2013-08-23 09:04 PM

سلام!
من یه rambo 5.5 دارم که لوله اش متحرکه
امروز میخواستم لوله اش رو بیارم پایین تا مسلح بشه وقتی که تا انتها پایین اومد گیر میکنه و مسلح نمیشه و اون صدای تیک که میداد نمیده
در واقع اصلا مسلح نمیشه
چندین بار هم با فشار و ضربه این کار رو کردم ولی بی فایده بود
لطفا راهنمایی ام کنید ممنون میشم

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - rezakaraj - 2013-08-23 09:27 PM

تفنگ های رمبو معمولا این اشکال براشون پیش میاد شکستگی فنر و ایراد در بوش پشت فنر.
تفنگ رو بازش کن و فنر و بوش پشت اون رو چک بکن.Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - Sagheb - 2013-08-24 11:40 AM

سلام ، دوستان این موضوع چیز جدیدی نیست و بیشتر عزیزان از این موضو با خبر هستند
و جریان همون تفنگ مگنوم XT-1000 من هست که لولش به سمت بالا تاب برداشته ، منتهی من تو این چند مدت خواستم باهاش کنار بیام ولی متاسفانه شاهد این هستم که تاب لوله در حال افزایش هست ، طوری که وقتی از داخل لوله (( محل ساچمه )) نگاه می کنم سوراخ لوله به شکل یه نیم دایره و بسختی دیده میشه.
تو تاپیک این تفنگ چند نفر از عزیزان (( آقا بهروز ، آقا مهدی ، و حامد عزیز )) لطف کردن و یه راهنمایی کردند.
دوستان و اساتید اگر راهنمایی کنن که برای حل این مشکل چه میشه کرد ممنون می شم ، واقعاً این تفنگ اعصابم رو به کلی بهم ریخته.
بی صبرانه منتظر راهنمایی شما عزیزان برای رفع مشکل تفنگ هستم.
ارادت : محمد رنجبر
Khansariha (8)

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - اشکان - 2013-08-24 01:13 PM

دوستان سلامKhansariha (8)
شادو1000 چند روز پیش واشر پیستون وفنرشو عوض کردم و مقداری جزیی گریس نسوز به واشر زدم مثل عکس زیر ، حالا که سه تا شلیک کردم از لوله کمی دود میاید بیرون ، میخواستم از حضورتون بپرسم طبیعیه این دود ؟ تا چندتا شلیک دیگه ممکنه ادامه داشته باشه ؟ کار خاصی لازمه انجام بدم؟
خیلی ممنون از راهنمائیتون Khansariha (48)
[تصویر: 13773373771.jpg]

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - daneshyar - 2013-08-24 01:19 PM

(2013-08-24 01:13 PM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شادو1000 چند روز پیش واشر پیستون وفنرشو عوض کردم و مقداری جزیی گریس نسوز به واشر زدم مثل عکس زیر ، حالا که سه تا شلیک کردم از لوله کمی دود میاید بیرون ، میخواستم از حضورتون بپرسم طبیعیه این دود ؟ تا چندتا شلیک دیگه ممکنه ادامه داشته باشه ؟ کار خاصی لازمه انجام بدم؟

از چه گریسی استفاده کردید؟

این گریس نشوز های توی بازار به درد این کار نمیخورن و جز اینکه توی چند تا شلیک اول سرعت رو بالا ببرن کار دیگه ای انجام نمیدن.
تازه توی بعضی از مواقع به واشر پیستون هم صدمه میزنن.
دقت سلاح هم پایین میاد.
من توصیه میکنم گریس رو کامل پاک کنید.
من خودم یه باز به پیستونم روغن زدم آخر سر کل پیستون و واشر و سیلندر رو با آب و صابون شستم تا کاملا پاک بشه.

احیانا اکه خواستید گریس بزنید از گریس پایه مس استفاده کنید که قیمت خیلی بالایی داره.

RE: راهنمایی برای تعمیر سلاح - mhrSB - 2013-08-24 01:23 PM

(2013-08-24 01:13 PM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: 13773373771.jpg]

سلام اقا اشکان
چی کار کردی برادر؟؟؟Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
چرا گریس به واشر زدی!!!اسلحتون داره دیزلینگ میکنه و واشرش خراب میشه و کل اسلحتون هم اصطحلاکش بالا میره.و قطعات داخلی تفنگ هم اسیب میبینه(به خاطر ضربه شدید تر)
باید هرچه زود تر اسلحه را باز کنید و واشرش را تمیز کنید و توی سیلندر را هم از چربی پاک کنید و خشک خشک دوباره اسلحه را ببندین.(امیدوارم زیاد اسلحه اسیب ندیده باشه)Khansariha (172)Khansariha (172)Khansariha (172)
من یک بار تصور(توی ذهنم فقط تصور کردم)که از لوله ایرکینگ دود دیزلینگ بزنه بیرون مو به تنم صاف شد!!!Khansariha (226)