شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mster - 2013-03-22 11:35 AM

سلام سال نو دوستان و ای تی هاشون مبارک

دوستان من قبلا 52 کالیبر 4.5 داشتم وقتی به یه موزاییک شلیک میکردم همیشه ساچمه ها پودر میشد
اما الان ای تی که کالیبرش 5.5 هست همیشه ساچمه هاش فقط 50 درصد کج کوله میشن
ساچمه پرو مگنوم بوده در دو حالت
آیا این به خاطر کالیبر هستش و در کالیبر 5.5 به این راحتی ساچمه پودر نمیشه؟؟؟ یا مشکل از منه
متاسفانه کرنو گراف نداشتم که از قدرت صلاح چیزی بفهمم و گفتم بهتره از تجربه دوستان استفاده کنم

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - aghajoon - 2013-03-22 11:45 AM

(2013-03-22 11:35 AM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان من قبلا 52 کالیبر 4.5 داشتم وقتی به یه موزاییک شلیک میکردم همیشه ساچمه ها پودر میشد
آیا این به خاطر کالیبر هستش و در کالیبر 5.5 به این راحتی ساچمه پودر نمیشه؟؟؟ یا مشکل از منه
متاسفانه کرنو گراف نداشتم که از قدرت صلاح چیزی بفهمم و گفتم بهتره از تجربه دوستان استفاده کنم

اگه یه عکس از ساچمه بذاری بهتر میشه قضاوت کرد . ولی اینطور که معلوم قدرت تفنگ شما خیلی کمتر از حد نرمال ، نشتی اورینگها را برطرف کردید ؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - xantia - 2013-03-22 11:57 AM

ضربه چکش مشکل داره و شما قدرت زیر 20ژول میگیرید.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - wooden - 2013-03-22 12:52 PM

ای تی فروشی کسی داره ،ندا بده.
تفنگ خوبیه و جون سخت

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mster - 2013-03-22 06:48 PM

(2013-03-22 11:45 AM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-03-22 11:35 AM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگه یه عکس از ساچمه بذاری بهتر میشه قضاوت کرد . ولی اینطور که معلوم قدرت تفنگ شما خیلی کمتر از حد نرمال ، نشتی اورینگها را برطرف کردید ؟
اره نشتی کاملا برطرف شده
نشتی در حدی گرفته شده که وقتی لوله رو میک مبزنی و زبونتو میزاری روش سر زبونو میکشه تویه لول
ساچمه ها هم پرچ میشن اما نه مثل ساچمه های تفنگ 4.5 که پودر میشن

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - aghajoon - 2013-03-22 07:20 PM

ببینید دوست عزیز اگه قدرت تفنگ شما کم شده باشه 2 تا دلیل ممکنه داشته باشه. اول اینکه هوا پرت میشه و همه نیروی اون صرف جلو روندن ساچمه نمیشه که اگه شما نشتی را برطرف کردید این مورد منتفیه و دوم اینکه هوا در هر شلیک به مقدار لازم ازاد نمیشه مثلا فنر چکش ضعیف شده باشه یا ولو به هر علتی کامل باز نشه یا حتی مخزن را کامل نبسه باشید و چکش نتونه ضربه کاملی به سوزن بزنه . به هر حال نشانه این مورد دوم اینه که فشار مخزن شما دیرتر از حالت عادی کم میشه. این تفنگ حدود 35 تا شلیک داره تا فشارش از 200 به 100 برسه حالا اگه تفنگ شما با مثلا 50 شلیک به 100 میرسه این نشون میده که در هر شلیک هوا به اندازه کافی ازاد نمیشه و شما باید موارد بالا را چک کنید. راستی اگه قبلا برای تعویض اورینگ دهانه لوله، لوله را باز کردید دقت کنید که سوراخ ورودی هوای لوله دقیقا مقابل محل خروج هوا باشه.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - arashne - 2013-03-23 03:48 PM

ببخشید من درک درستی از مفهوم پودر شدن ساچمه 4.5 که می فرمایید ندارم. اگر ممکنه بیشتر توضیح بدید. اما بهرحال ساچمه 5.5 زمخت تر از 4.5 هست و برای تغییر شکل مشابه با 5.5 به انرژی کمتری نیاز داره. علاوه بر این فشار مخزن شما چقدره؟
پیشنهاد می کنم قبل از اینکه چکش تفنگ رو دستکاری کنید اونو با یک تفنگ دیگه مقایسه کنید.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - صادق قرنجیکی - 2013-03-24 10:19 AM

قطعه برنجی رو تونستم با نمونه ارجینال مطابقت بدم و تراشکار برام بسازه ، با اتصال به کپسول و تست روی مخزن سلاح شارژ انجام شد و بدون کوچکترین پرتی هوا :
عکس نمونه ارجینال مربوط به تلمبه وبلی :Khansariha (367)
[تصویر: 20130324778.jpg]
[تصویر: 20130324777.jpg]
عکس قطعه ساخت شده :
[تصویر: charge_keat.jpg]
کپسول :
[تصویر: 20130324775.jpg]
تصمیم دارم یه نشانگر فشار هوا هم روی کپسول وصل کنم - فک کنم اسمشو مانومتر می گن؟- کسی می تونه راهنمایی کنه که برند معتبری برای این منظور چی هست تو بازار ایران و اینکه معمولا کجا می شه تهیه کرد و فشار های مختلفی داره که فک کنم من باید فشار تا 250 بار رو بگیرم ؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - AIRKING - 2013-03-24 11:35 AM

سلام.
در خصوص پودر شدن ساچمه مسلما 4.5 به دلیل ظرافت و جرم کمتر خیلی راحت تر از هم متلاشی میشه اما در ای تی 44 من با تی اس 22 که به دیوار میزنم قسمت اعظمی از ساچمه از بین میره .
در خصوص قطعه ساخته شده توسط صالح الدین عزیز هم باید تبریک بگم .در خصوص مانومتر هم مدل های ترکی و آلمانی تو بازار هست که تفاوت آنچنانی با هم نمی کنند اما خیلی دقیق تر از مانومتر روی خود اسلحه هستند.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - aghajoon - 2013-03-24 07:52 PM

(2013-03-24 10:19 AM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قطعه برنجی رو تونستم با نمونه ارجینال مطابقت بدم و تراشکار برام بسازه ، با اتصال به کپسول و تست روی مخزن سلاح شارژ انجام شد و بدون کوچکترین پرتی هوا :
عکس نمونه ارجینال مربوط به تلمبه وبلی :Khansariha (367)
[img]g
عکس قطعه ساخت شده :
[img]htg
کپسول :130/
تصمیم دارم یه نشانگر فشار هوا هم روی کپسول وصل کنم - فک کنم اسمشو مانومتر می گن؟- کسی می تونه راهنمایی کنه که برند معتبری برای این منظور چی هست تو بازار ایران و اینکه معمولا کجا می شه تهیه کرد و فشار های مختلفی داره که فک کنم من باید فشار تا 250 بار رو بگیرم ؟

آقا خسته نباشی ، چیز خوبی از آب در اومده ، چقدر هزینه داشت ؟
اون چیزی که شما میخواهید بهش مانومتر یا گیج (حرف گ کسره داره) گفته میشه ویکی از مارکهای معروفش که توی ایران وجود داره wika هست که ساخت آلمان و یه 250 بارش 1 سال پیش 50 بود ، الان دیگه خبر ندارم . جاهایی که لوازم یدکی کمپرسور هوا را میفروشند باید داشته باشند .