شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - meraj-hunter - 2013-01-03 09:19 PM

جناب هاشمی.والا 100 متر واقعی یکمش بر میگرده به شانس و تمرین بیش از اندازه.ولی من خودم تا 80 متر با باراکودا کلاغ و زدم در جا افتاد که تیر به گردنش خورد و همینطور توی 30 متر هم زدم به کلاغ که رفت و 200 متر اونورتر سقوط کرد.پرنده ای به اندازه قرقاوول رو هم تا 30 متر راحت میترکونه و تا 60 متر هم فقط زخمی میکنه و پرنده فرار میکنه و حروم میشه.راستش منم کرمم گرفت که at44 رو با bt65 تعویض کنم اما باز دلم نیومد.وزن و طول at44 مخصوص شکاره مخصوصا از داخل خودرو.با اتفاقی که امروز برام پیش اومد پشیمون شدم bt65 بخرم.به جاش در اسرع وقت یک دوربین با زوم بالا + ساچمه jsb تهیه کنم.امروز به خاطر استفاده از کر مگنوم شکار های وحشتناکی رو در فواصل بالا از دست دادم.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - nobody2000 - 2013-01-03 10:22 PM

ممنون دوست عزیز
بنظر من تیراندازی در فاصله زیاد ربطی به شانس نداره .تیرانداز حرفه ای کسی هست که ابزار را بشناسه و بتونه از اونا استفاده کنه .بنظر من تیرانداری و زدن هدف در 100 متر نیازمند تشخیص فاصله دقیق - استفاده از دوربین خوب - در نظر گرفتن شرایط محیطی و تجربه تیرانداز هست .الان دوستانی را در سایت میشناسم که با همین هاتسان AT44 در 100 متری درب نوشابه میزنند .

نحوه استفاده هم به این صورت هست که شما اول با رنج فایندر مثلا چک میکنید که تفنگ شما در فواصل مختلف در روربین روی کدام میل دات صفر هست .البته 2 راه داره :
1- شما مثلا بدونید اگر صفر دوربین روی 60 متر هست حالا به ازا هر 10 متر در دوربین باید کجا بگیرید .مثلا چند وقت پیش یه ویدئو از کاربر میل دات و PCP میدیدم که طرف رو 50 یارد صفر کرده بود و هر 10 متر یه هدف کاشته بود و با استفاده از میل دات همه اهداف را میزد .البته دوستان حرفه ای تر دیگه بقول معروف رنج فایندر سر خود هستند و فاصله را خوب تشخیص میدند ولی بنظر من یه رنج فایندر چینی کار راه انداز الان قیمتش ارزون هست .(از خارج ایران و سایتهای چینی سفارش بدید چون اینجا قیمتشون 2 برابر هست)
2- روش دوم که بنظر من تیراندازی واقعی با دوربین و استفاده از امکانات دوربین هست نیازمند یادگیری نحوه کار با میل دات ها و تبلکها برای زدن هدف هست که من در سایتهای ایرانی مطلبی در موردش ندیدم .به عنوان مثال دوستان تاحالا فکر کرده اند که MOA 1/4 یا MOA 1/8 که در مشخصات دوربینها میزنند چیه و بچه کاری میاد ؟؟

از دوستان دیگر هم تقاضا دارم به سوالات زیر پاسخ بدهند .

(2013-01-03 07:38 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هاتسان At44

1- با هر یک از ساچمه های زیر تا چند متر از دقت خوبی برخوردار هستید ؟کدوما برای فواصل بالا مثل 100 متر مناسب هستند ؟

JSB 15.89 گرین
JSB 18.13 گرین
باراکودا 21 گرین

2- با تفنگ AT44 و با استفاده از ساچمه و دوربین مناسب تا چه بردی میشه پرنده ای مثل کلاغ را زد و انداخت ؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - dieselpower - 2013-01-04 12:02 AM

امیر جون واسه شکار روی بالاتر از 70_80 متر حساب نکن البته تو این فاصله بیشتر واسه پرنده های کوچک اما واسه کلاغ اگر بالای 50 متر توی بدنش بخوره نمیوفته شایدبره یه جا دیگه بمیره ولی همونجا نمیوفته مگر اینکه تو سر و گردنش بخوره د. مورد ساچمه هم 15.89 بهتره حتی تا فشار 100 بار هم خوب جواب میده اما اگر وزش بادباشه 18 بهتر جواب میده اما تو فاصل بالای 50 متر افتش زیاده

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - رضا قلعه قافی - 2013-01-04 12:14 AM

امیر جان اصولا ای تی بیشتر با جی اس بی سازگاره.دقت اسلحه دیگه از40متر به بالا به تیر انداز هم بستگی داره .با فرض تیر انداز خوب ای تی توانایی زدن فاصله صدمتر رو داره ومن بارها با ساچمه 18گرین در فواصل بالای صدمتر کلاغ باهاش زدم ودرجا فریز شده .

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - dieselpower - 2013-01-04 01:24 AM

(2013-01-04 12:14 AM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امیر جان اصولا ای تی بیشتر با جی اس بی سازگاره.دقت اسلحه دیگه از40متر به بالا به تیر انداز هم بستگی داره .با فرض تیر انداز خوب ای تی توانایی زدن فاصله صدمتر رو داره ومن بارها با ساچمه 18گرین در فواصل بالای صدمتر کلاغ باهاش زدم ودرجا فریز شده .
داداش ما. اینجا 3 تاای تی داریم و تا دلت بخواد. jsb 18 بزرگترین تفریحمون هم شکار کلاغ هستش لطف کن یه چند روز بیا اینجا مهمون ما باش و فریز کردن کلاغ تو 100 متری رو یادمون بده خیلی ممنونت میشیم

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - nobody2000 - 2013-01-04 01:43 AM

رضا جان تعریف تیراندازی شما و دوستان را زیاد شنیدم که در 100 متری درب نوشابه میزنید .یه باز هم شنیدم بالا 100 120 متر رو یه درخت مهمونی کلاعها بوده شما هم 7 8 تاشون را زدید .
انشالله فرصت بشه یه بار خدمت برسیم و از شما یکم تیراندازی و مخصوصا شکار یاد بگیریم . Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - kingpaco - 2013-01-04 01:50 AM

(2013-01-04 01:24 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-01-04 12:14 AM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش ما. اینجا 3 تاای تی داریم و تا دلت بخواد. jsb 18 بزرگترین تفریحمون هم شکار کلاغ هستش لطف کن یه چند روز بیا اینجا مهمون ما باش و فریز کردن کلاغ تو 100 متری رو یادمون بده خیلی ممنونت میشیم

دوست عزیز منم کسی رو میشناسم که با ای تی خودشون این کار رو به دفعات انجام دادند و این یکی از علایقش هست
ای تی 44 این دوست عزیزمون با جی اس بی حدود 42 ژول قدرت داره که در 130 متر هم کلاغ زده
البته برای اطلاع عرض میکنم منم با تفنگ 40 ژول خودم در این رنج شکار داشتم و ممکنه اتفاقی بوده باشه ولی شده
رضای عزیز هم که با رنج فایندری که در اختیار دارند حرفشون حتما موثق هست.تصاویر تیراندازی در 136 متر ایشون موجوده (البته گمان میکنم اونجا سلاح اوانیکس بود) ولی میدونم که ای تی هم توانایی شکار کلاغ در مسافتهای بالای 100 متر رو داره هرچند این فاصله دقت بستگی به عوامل زیادی داره ولی شدنیه Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - dieselpower - 2013-01-04 08:11 PM

مسیح جون شما نظری نداری?

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Don Corleone - 2013-01-04 09:57 PM

کیوان جان داداش همه تفنگ خودشون رو بالاتر از اون چیزی که هست نشون میدن شما از تفنگت اینجوری تعریف میکنی؟Khansariha (219)Khansariha (219)
با AT44شما به راحتی تا 100 متر و بالاتر انواع پرندگان رو شکار میکنید.بهترین ساچمه برای این سلاح JSB 18 گرین هست البته اگه گیرتون بیاد.من شکار بالای 100 متر از این سلاح زیاد دیدم.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - nobody2000 - 2013-01-04 10:01 PM

(2013-01-04 08:11 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مسیح جون شما نظری نداری?

مسیح داره پیش خودش میگه اینا بحثشون رو 100 متر هست پس من که با رکس 150 متر میزنم چیزی نگم بهتره .Khansariha (266)