شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Cayalouss.The.Removal - 2012-04-25 12:38 PM

(2012-04-23 07:58 PM)TAKTAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به همه دوستان یکی از اساتید که کرونوگراف داره وساچمه JSB 18.13گرینی تو دست وبالش هس سرعت شلیک این ساچمه رو با ای تی44 معمولی برام در بیاره براش دعا میکنم

-------------------
دوست عزیزم ساچمه 18 گرینیو با 275-277 متر بر ثانیه شلیک میکنه.
.
.
.
.
.
Khansariha (256)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - zeoos328 - 2012-04-25 02:21 PM

سلام آقا قیمت این سلاح الان چنده؟
از کجا میشه تهیه کرد؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - taktirandaz - 2012-04-25 05:47 PM

(2012-04-24 11:12 PM)melalis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-04-07 01:14 PM)tmr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من میخوام قسمت انتهایی کپسول هاتسان ( قسمتی که سوزن شارژ و مانومتر روی اون قرار داره ) رو باز کنم ولی تا الان نتونستم !
از دوستان تقاضا دارم اگر کسی این کار رو کرده لطفا راهنمایی کنه
ممنونKhansariha (8)

سلام . من یه مشکلی داشتم اونم این بود که از قسمت گیج مخزن یعنی همون بخش بالایی سیلندر که روش گیج نصبه و سوزن شارژ درش قرار میگیره نشتی داشتم و هوا خارج میشد .
سیلند رو در گیره گذاشتم البته قبلش هواشو کاملا خالی میکنی . بعد یه پیچ گشتی یا هر وسیله ای که رو سیلندر خط نندازه رو درون سوراخ شارژ میکنی و خلاف عقربه ساعت میگردونی راحت باز میشه . وقتی باز کردم قسمت پایینی همون گیج یه قطعی هست که سه سوراخ داره با یه ابزار که دو یا سه تا زائده داشته باشه مثل آچاری که برای خارج کردن خار بکار میره درون سوراخها قرار میدین و باز میکنید . درون این محفظه یه فنر و یه قطعه پیستون مانند داره که یه اورنگ دورش هست و اگه چیزی بین پیستون و اورنگ و بدنه قرار بگیره باعث میشه که پیستون درست به بدنه نچسبه و باعث خروج هوا از سر سیلندر و سوراخ شارژ میشه این تجربه من از باز کردن سر سیلندر بود امیدوارم به درد بخوره البته میدونم دیر بیان کردم .

دوست من ممکنه عکس اون قسمت با همه جزییات رو بذارید تا ما هم استفاده کنیم مخصوصا قسمت آببندی

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - achilles - 2012-04-26 06:00 AM

سلام خدمت دوستان میخواستم بدونم قیمت at.44.10 long الان تو بازار چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Cayalouss.The.Removal - 2012-04-26 09:25 AM

مدل معمولی 1300000 و مدل لانگ 1600000 .البته دوستان قیمتا شناوره هنوز چیزی قطعی نیست.
.
.
.
.
.
Khansariha (256)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - persiankiller - 2012-04-26 03:36 PM

(2012-04-17 09:05 AM)tmr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-04-16 10:19 PM)tmr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با کمکهای بی دریغ جناب آقای باقری سلاح من هم در مراحل آخر به سر میبره و با کمک ایشون والوی برای هاتسان ساختم که با مصرف کردن 2.5 بار هوا ساچمه ts-22 رو با سرعت 288 متر بر ثانیه شلیک میکنه!
که میشه 58 ژول برای at-44 معمولی! و 15 شات بسار یکنواخت میده که با اضافه کردن کپسول جدید تعداد شاتهای بسیار یکنواخت و زیادی میشه ازش گرفت
در تلاشم که سرعت رو به بالای 300 متر بر ثانیه برای این ساچمه برسونم
در اینجا از جناب آقای باقری استاد بزرگوارم کمال تشکر رو دارم و واقعا اگر راهنماییهای ایشون نبود کاری از دست من ساخته نبود
Khansariha (8)
بالاخره بعد از اصلاحات نهایی سلاح همین الان که پست رو میزارم موفق شدم حدود 71 ژول از هاتسان at-44 معمولی انرژی بگیرم که فکر میکنم در دنیا چنین رکوردی نداشته باشیم!!!!!!!!Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)
ساچمه سامیانگ 28.4 گرین با سرعت 277.7 متر بر ثانیه با استفاده از حجم هوای حدود 3 بار در هر شلیک پرتاب شد که خودم باور نمیکردم ولی وقتی اثر اون رو روی ورق آهن دیدم دیگه باورم شد
مجددا از جناب آقای باقری نهایت تشکر رو میکنم که تو این مدت خیلی خیلی مزاحمشون شدمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
بزودی یه کرونوگرافی از سلاح با والو جدید و کپسول خود هاتسان و بعد از نصب کپسول جدید یک ریویوی کامل از این سلاح جدید در همینجا قرار میدم.

n
درود
دوست عزیز کمی بیشتر برامون در مورد چگونگی تیون و هزینه اون برامون توضیح نمیدید؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - tmr - 2012-04-26 10:44 PM

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
همونطور که قبلا توضیح دادم با تیون تخصصی هاتسان at44 معمولی موفق شدم قدرتی معادل 71 ژول بگیرم که مجددا با اصلاح بعضی قسمتها این رقم به رقم باورنکردنی 83 ژول رسید که برای هاتسان با لوله 49.5 سانتی متری و در مقایسه با انرژی 40 ژولی که هاتسان ارایه میکنه رقم بسیار بسیار قابل توجه و خوبی هست.
این انرژی فقط و فقط توسط ساچمه سامیانگ 28.4 گرین بدست میاد که با سرعتی معادل 300 متر برثانیه توسط این غول پرتاب میشه.
بعلت محدودیت سایز خشاب در این سلاح امکان استفاده از ساچمه سنگینتر وجود نداره چون این سلاح اصلا برای این قدرت طراحی نشده و در صورت فراهم شدن امکان استفاده از ساچمه های سنگینتر انرژی بیشتری هم میشه از این سلاح بدست آورد.
هر شلیک حدود 4.5 بار از فشار مخزن کم میکنه که با توجه به انرژی حاصله و حجم 180 سی سی مخزن اصلا مقدار زیادی نیست ( هاتسان تیون نشده حدود 3 بار در هر شلیم از فشار کم میکنه ).
کرونوگرافی که انجام دادم خیلی جالب بود و نتیجه بصورت زیر هست :
ساچمه سامیانگ 28.4
فشار مخزن 200 بار
شلیک اول 297.02 متر بر ثانیه = 81.33 ژول
شلیک دوم 300 متر بر ثانیه = 82.98 ژول
شلیک سوم 297.02 متر بر ثانیه = 81.33 ژول
شلیک چهارم 297.02 متر بر ثانیه = 81.33 ژول
شلیک پنجم 297.02 متر بر ثانیه = 81.33 ژول
شلیک ششم 297.02 متر بر ثانیه = 81.33 ژول
در این 6 شلیک 25 بار از فشار کم شد
متاسفانه بعلت کم بودن ساچمه سامیانگ شلیکها رو ادامه ندادم
برسیم به تصاویر سلاح!
اولین عکس از والو جدید که توسط خودم و با راهنماییهای جناب آقای باقری عزیز ساخته شده ( طراحی این والو حدود 4 ماه زمان برد )
[تصویر: 13354672601.jpg]
نمای کلی سلاح جدید :
[تصویر: 13354672604.jpg]
لازم به ذکر هست این عکس کمی قدیمی هست و یکسری تغییرات در قطعات ایجاد شده و به محض تکمیل شدن سلاح عکس رو قرار میدم ( کپسول 500 سی سی هنوز وصل نشده و تمامی تستها با کپسول فابریک هاتسان انجام شده )
این هم عکس از هاتسان 83 ژولی
[تصویر: 13354672602.jpg]
از نمایی دیگر
[تصویر: 13354672602.jpg]
قطعات داخلی از جمله چکش و خروجی های هوا کاملا تغییر کردن که بعلت بسته بودن سلاح نتونستم عکس تهیه کنم
این سیستم بر روی کلیه مدلهای هاتسان و بدون دستکاری قطعات اصلی قابل پیاده سازی هست
راستی کرونوگرافی سلاح هم توسط کرونوگراف دست ساز انجام شده که دقتی معادل کرونوهای موجود در بازار رو ارایه میده
مجددا از جناب آقای باقری و سایر دوستانی که در این پروژه من رو همراهی کردن تشکر میکنم

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - taktirandaz - 2012-04-26 11:44 PM

بسیار عالی است در صورت امکان نحوه انجام کار را هم توضیح دهید

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Hossein-AT44 - 2012-04-27 12:36 AM

امروز ساچمه های جی اس بی رو روی هاتی امتحان کردم که بهترین نتیجه رو بهم داد.اصلا بذارید یه گزارش بنویسم:
اولین ساچمه ای که خریدم و استفاده کردم فالکن بود.فالکن یه خوبی که داشت این بود که توی فاصله های زیر 50 متر عالی بود ولی برای مسافتهای بالا باید زیادی تمرین میکردی تا قلقش دستت بیاد که مثلا چه مقدار افت میکنه و اگر هم باد میومد که باید فاتحه اش رو میخوندی!
ساچمه بعدی که اکثرا ازش تعریف زیادی میشد باراکودا بود که متاسفانه روی سلاح من جواب نداد اما هر از گاهی که توی مسافتهای بالا امتحانش میکردم واقعا پرواز خوبی داشت و نیرو رو عالی منتقل میکرد.
اما ساچمه بعدی که باید بگم در نوع خودش بی نظیره ساچمه جی اس بی هست که من به توصیه آقا مسیح 15.89گرینی اون رو خریدم.
اگه یه سر به تاپیک گروپ گیری بزنید توی فاصله 20 متر ساچمه روی ساچمه میزد که البته توی هوای بادی این گروپ رو گرفتم ولی باد زیاد تاثیری روی این ساچمه نذاشت.
توی فاصله 60 متری هم به چند تا کاج شلیک کردم که با اینکه مسافت زیاد بود و همچنین هدف 4-5 متر بالا تر از من بود ساچمه هیچگونه افتی نداشت و مجبور نبودم که از میل دات ها استفاه کنم و فقط + رو روی هدف میذاشتم و بنگ!!(البته دوربین رو هم توی 20 متر صفر کردم)
همینو بگم که ساچمه جی اس بی روی هاتسان ما عالی جواب داد.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Cayalouss.The.Removal - 2012-04-27 02:54 PM

یه نقشه با اندازه و سایز از ولو جدید اگه مشه بذار تا ما هم استفاده کنیم دادا......کارت عالیه.
.
.
.
.
.
Khansariha (256)