شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Azin Mehr - 2016-07-11 02:33 PM

درضمن این روش ریست کردن دوربین درست نیست
یعنی با شل کردن اون پیش آلن خور رو طبلک و چرخوندن طبلک فقط شما صفر طبلک رو حرکت میدید و میاریدش رو نقطه صفر اما اون پیچ داخل ک فنر داخل رو باز یا فشرده میکنه هیچ تغییری نمیکنه
برای امتحان شما یکی از طبلکها مثلآ چپ و راست رو تا انتها ب سمت چپ بچرخونید و حالا پیچ طبلک رو با آلن شل کنید و طبلک رو بیارید رو صفر و بعد پیچ آلن رو سفت کنید (دقیقآ همون روشی ک خودتون انجام میدید) حالا ک مثلآ ریست شد طبلک رو ب همون سمت چپ بچرخونید میبینید ک نمیره و جا نداره یعنی هیچ تغییری نکرده و همون جای قبلیه

بهترین و راحت ترین روش همون شمردن تعداد چرخش طبلک و تقسیم بر دو کردن تا رسیدن ب وسط طبلک (ریست دوربین)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - discovery - 2016-07-15 08:32 AM

میخواستم بدونم ساچمه ی کراسمن هالو پوینت تو at44 در حد jsb18 عمل میکنه ؟در واقع الان من تیر تموم کردم و دم دستم فقط کراسمنه میخواستم ببینم اگه بگیرم رو at تا 70 80 متر جواب میده ؟ممنونKhansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - jabili - 2016-07-15 01:54 PM

(2016-07-15 08:32 AM)discovery نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میخواستم بدونم ساچمه ی کراسمن هالو پوینت تو at44 در حد jsb18 عمل میکنه ؟در واقع الان من تیر تموم کردم و دم دستم فقط کراسمنه میخواستم ببینم اگه بگیرم رو at تا 70 80 متر جواب میده ؟ممنونKhansariha (8)

کراسمن با ای تی تا 60 متر پا ب پای جی اس بی میاد.شک نکن بخر دادا.عالیه کراسمن

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - achilles - 2016-07-15 02:02 PM

(2016-07-10 06:47 PM)alizakeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-07-10 05:08 PM)mhas نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا لطفا ساچمه و مسافتم ذکر کنید

مسافت رو تو عکس مشخص کردم دیگه 37 متر
ساچمه رو هم گفتم تو پست اول پرو مگنوم 15 گرین

(2016-07-10 05:32 PM)achilles نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لطفا عکس کاملی هم از دوربین و تفنگ بزارین ببینیم دوربین رو کجای ریل نصب کردین.
درضمن من هم دوربین رو با اچار الش ریست کردم و طبلکها رو به حالت اول برگردوندم و دوربین و پایش رو عقب تر اوردن و بعد از صفر کردن دوربین تو فاصل 18 متری با فشار باد 100 بار تو فاصل 80 متری با 1.5 میلدات بالاتر هدف اندازه سکه 100 تومنی کوچک رو 2 بار زدم.

بفرمایید اینم خدمت شما
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چون پایه دوربین بنده بزرگتر از لئوپولد کل ریل رو گرفته و نهایت بشه 1 الی 2 سانت تغییر داد
ک منم نهایت 1 سانت تونستم ببرمش جلو ک البته فکر میکنم بهترین جای ممکن قرار گرفته الان
راستی شما از چ ساچمه ای استفاده میکنید؟

من از ساچمه جی اس بی 18.13 گرین استفاده میکنم.
در ضمن اگه از پایه دوربین دوتیکه استفاده کنید بهتر هست و جای مانور بیشتری دارید.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - discovery - 2016-07-15 03:35 PM

(2016-07-15 01:54 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-07-15 08:32 AM)discovery نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کراسمن با ای تی تا 60 متر پا ب پای جی اس بی میاد.شک نکن بخر دادا.عالیه کراسمن

ممنون داداش

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Azin Mehr - 2016-07-17 12:46 PM

آقایون داداشام
این ای تی ما بازم دقتش رفت رو اعصاب
قبلآ تو فروم دیده بودم ک یکی از علل دقت پایین خراب شدن اورینگ لوله و با تعویض درست میشه
الان تست کردم با مکیدن سر لوله دیدم نشتی داره و بعد از مکش خلا ایجاد نمیشه ک زبان محکم ب سر لول بچسبه

خشاب رو در آوردم و انگشتم رو بزور فرو کردم و محل ورود ساچمه رو مسدود کردم باز هم تست کردم اما دقیقآ همون مدلیه و نشتی داره یعنی مشکل از قسمت ورود ساچمه نیست
قلیونی و ... چیزی هم در دسترس نداریم ی تست دود بگیریم Khansariha (214) Khansariha (351)

اینسری گفتم شاید از سایلنسر باشه ک کلا درش آوردم و کل قطعات داخلیش رو با جنس دیگه ک سوراخها دقیق تر شد بستم اما ...
حالا میخوام بدونم دوستانی ک تفنگاشون سر حال و دقت عالی داره لوله شون این نشتی جزیی رو داره یا تا چند وقت هم تو لول رو با مکیدن خلا ایجاد کنن همینطور خلا توش باقی میمونه؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - achilles - 2016-07-17 03:14 PM

مطمن باش اورینگ هات مشکل داره.
اورینگ ورودی ساچمه رو عوض کن.
اگه درست نشد اونوقت تفنگ باید باز بشه و در محل خروجی باد یک قطعه برنجی کوچک هست که اورینگ داره اگه اون هم عوض کردی درست نشد صد در صد از اورینگهای محل اتصال مخزن به تفنگ ایراد داره. یا در کل اول بهتره تفنگ رو باز کنی و تمام اورینگهاش رو چک کنی بعد اقدام به تعویض کنی.
دوستان دوستان دوستان
من میخوام ای تی خودم رو بالپاپ کنم باید چکار کنم؟
ایا کسی از بچه هلی سایت هست که انجام بده و در کل تقریبا چقدر هزینش میشه؟؟؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Azin Mehr - 2016-07-17 11:48 PM

سپاس
فردا میخوام برم 3 تا اورینگ لول و 2 تا اورینگ مخزن رو بگیرم و تعویض کنم
امشب فرصت شد بازشون کردم تا برای نمونه ببرم
اما بر خلاف بعضی از دوستان ک از سفت در اومدن لوله شاکی بودن و خیلیها مشکل داشتن بنده ب راحتی درش اوردم حالا نمیدونم برا نو بودنش یا چیز دیگه
با چشم چک کردم تمام اورینگها سالمن البته ی خورده رو اورینگ وسطی لول مشکوکم!
و همینطور متوجه لقی میل لودینگ شدم البته قبلآ از تو جای خشاب تست کرده بودم لقی داشت اما الان ک از قسمت لول نگاه میکنم خیلی بیشتر شده
اینم فیلماشون اولی از قسمت لول و دومی هم از قسمت خشاب فیلم گرفتم:
1-دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

2-دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حالا ب نظر شما دوستان این مقدار لقی طبیعی یا بیش از اندازه و باعث خرابی اورینگ وساچمه و بد جا رفتن ساچمه میشه؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - achilles - 2016-07-18 08:25 AM

من الان تفنگ خودم رو امتحان کردم مال من لقی نداشت و حتی وقتی گلن جلو و عقب هم میکردم بازهم لقی نداشت در ضمن از سر لول هم مکش با دهن انجام دادم و کامل حالت مکش داشت.
من به همون اورینگ محل ورود و ساچمه گذاری مشکوکم چون اگه سالم و فیت باشه میل لودینگ گلن انقدر بازی نمیکنه.
اگه خواستی اورینگ بگیری اگه گیرت اومد وایتون بگیر.
راستی دیروز ساچمه هاتسان رنجر 15.43 گرین مدل نینجا سرتخت گرفتم و با تفنگ یه گروپ تو فاصل 10 متری گرفتم که همه تیر رو تیر خورد.دوستان ای تی سوار هم یه تستی بکنن بد نیست نتیجشم خبر بدن.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Azin Mehr - 2016-07-18 12:01 PM

خب اون زمانی ک لول دراومده بود و من بازیش دادم و لقی داشت و فیلم گرفتم اورینگی در کار نبود ک بخواد دخالت داشته باشه تو لقی
صبح چنتا کلاغ حمله ور شدن ک سریع تفنگ رو جمعش کردم و چون فقط همراه تفنگ یدک اورینگ سر لول بود اون رو فقط تعویض کردم و رفتم و تو 35 متری 3 تاشون رو نفله کردم
اما بعد از اینکه برگشتم و تست کردم دیدم دقیقآ همون مقدار نشتی رو بازم داره
اما میل لودینگ لقیش خیلی کمتر شده بود ک خب مسلمه
الانم رفتم اورینگ وایتون گرفتم اما مردیکه دوزاری به جای اورینگ لول ک 1.5-11 بهم 1.5 - 12 داد ک هم لق میزد و هم بعد از جازدن لول دیدم از قسمت دو تا پیچ آلن خور بدنه کامل اورینگ ها رو تراشید و بعد از در آوردن دیدم یکیش کلآ پاره شد
الانم دیگه دیره بعد از ظهر میرم سایز اصلیش رو میگیرم
اینم شماره های اورینگ اساتید با تجربه لطفآ بگید درسته سایزهاش
دو تا اورینگ مخزن : 14-2.5 و 20-2
اورینگ داخل لول : 8-1.5 ک البته ی جا تو فروم دیده بودم 8.5-1.6 پیشنهاد داده بودن
دو تا اورنگ سر لول ک هم اندازه هستن : خودم با کولیس زدم 11-1.5 اما طرف بهم داد 12-1.5
همشونم قطر خارجیشون هستن

اسپری سیلیکون ایرانی هم پیدا کردم
اینام تصاویرش ب قیمت 5 تومان