شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - ghaplan - 2016-03-24 08:37 PM

سلام ....
دوستان یک سوال راجب رگلاتورفابریک هاتسان دارم و اون اینکه فشار چمبر رگلاتور رو از نظر فنی حداکثر تا چند بار امکان افزایش داریم . بعنوان مثال تا 170 یا 180 بار ممکن هست بشکلی که عملکرد قطعه مختل نشه ؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - garshasb - 2016-03-25 12:42 AM

(2016-03-24 08:37 PM)ghaplan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ....
دوستان یک سوال راجب رگلاتورفابریک هاتسان دارم و اون اینکه فشار چمبر رگلاتور رو از نظر فنی حداکثر تا چند بار امکان افزایش داریم . بعنوان مثال تا 170 یا 180 بار ممکن هست بشکلی که عملکرد قطعه مختل نشه ؟

سلام
رگولاتور درفشار ۱۶۰ بار بالاترین قدرت را در ای تی داراست و لزومی به فشار ۱۸۰ بار نیست، درصورتی در فشار بالاتر از ۱۶۰ بار قدرت بیشتر خواهید داشت که فنر چکش را قوی تر از حد نرمال تنظیم کرده باشید، وگرنه در فشار ۱۸۰ بار قدرت کمی پایینتر از ۱۶۰ بار میباشد.
جواب پرسش شما هم بله است میتوانید فشار رگولاتور را در ۱۸۰ بار و پنج شات تنظیم کنید. بهتر است به جهت اطمینان از عملکرد رگولاتور ، یک جفت فنر بشقابی با همان سایز اضافه کنید.
(2016-03-24 05:57 PM)ake نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-03-24 04:37 PM)mmeysamm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حق با شماست...امروز بعد از ۳خشاب که فشار به ۱۰۰ نزدیک شد دوباره یه نشتی ریز پیدا کرد که سلاح رو در حالت مسلح گذاشتم قطع شد..بعد با تلمبه کاملآ پر کردم و ...اون قطعه سفید و اورینگ رو هم تعویض کرده بودم..به نظرتون بهتر نیست فنر رو عوض کنم؟
سلام،
آقا میثم وظیفه اون فنری که پشت سوزن وجود داره آببندی و وکیوم کردن پلی آمید والو نیست(همون قطعه سفید رنگ)
بلکه هوا با فشار بسیار بالایی که پشت سوزن والو وجود داره هست که فشار زیادی به سوزن میاره و باعث وکیوم شدن والو میشه.
وظیفه فنر پشت سوزن اینه که وقتی مخزن کاملا خالی هست اجازه نده سوزن از والو بیرون بیاد(به سمت داخل مخزن)
بنابراین تعویض فنر حتی با فنری که ده برابر فنر فابریک قدرت داشته باشه مشکل رو حل نمیکنه.
از اونجا که شما مخزنتون رو با تلمبه شارژ میکنید، فکر میکنم که سوزن یا پلی آمید کثیف شده باشه و مانع وکیوم شدنش میشه،
شما مخزن رو مجدد باز کن سوزن و پلی آمید رو کاملا تمیز کن و ببند بعد از چند شلیک به احتمال قوی مشکل حل میشه.
یا علی...

اقا میثم حق با دوستمون هست،
شما برای رفع مشکلتون هم اورینگ دور سوزن هم اورینگ دور قطعه پلی امید ته والو را تعویض کنید و حتما از گریس سیلیکون استفاده کنید.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - ake - 2016-03-25 09:25 AM

سلام
رگولاتور درفشار ۱۶۰ بار بالاترین قدرت را در ای تی داراست و لزومی به فشار ۱۸۰ بار نیست، درصورتی در فشار بالاتر از ۱۶۰ بار قدرت بیشتر خواهید داشت که فنر چکش را قوی تر از حد نرمال تنظیم کرده باشید، وگرنه در فشار ۱۸۰ بار قدرت کمی پایینتر از ۱۶۰ بار میباشد.
جواب پرسش شما هم بله است میتوانید فشار رگولاتور را در ۱۸۰ بار و پنج شات تنظیم کنید. بهتر است به جهت اطمینان از عملکرد رگولاتور ، یک جفت فنر بشقابی با همان سایز اضافه کنید.

[/quote]
سلام،
at من تا فشار 80 بار شاتهایه یکنواخت میده و به این صورت میفهمم که رگولاتور رو فشار 80 بار تنظیمه، اما آیا روش علمی تر و اصولی تری هم برای فهمیدن اینکه رگولاتور در چه فشاری تنظیمه وجود داره؟
تشکر از پاسختونKhansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - ghaplan - 2016-03-25 03:13 PM

سلام و تشکر از پاسخ کامل و دقیقتون .
البته ببخشید کمی بی ربط به موضوع تاپیک هست ولی مثل ای تی که در 160 بار حداکثر قدرت رگوله رو در حالت دیفالت داریم حدود این فشار در بی تی رو هم لطف میکنید بفرمایید و یک سوال فنر بشقابی با کیفیت مشابه رو کجامیشه پیدا کرد توی بازار.
ممنون از راهنماییتون و سال خوبی داشته باشید.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - garshasb - 2016-03-26 10:17 AM

باسلام خدمت دوستان عزیزم . نوروزتان پیروزKhansariha (8)

شما با استفاده از کرنو گراف براحتی میتونید بفهمید رگولاتور تا چه میزان فشاری در مدار هست،
بی تی در ۲۲ شات ۶۰ ژولی قابل رگوله شدن هست،
اگر در ۱۶۰ بار رگولاتور بی تی را تنظیم کنید ۱۲ شات هفتاد ژول خواهید داشت،
ارادت

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mmeysamm - 2016-03-27 01:14 PM

ممنون از دوستان مشکل نشتی حل شد
اما الان قدرت تفنگ زیاد شده و پرت و پلا میزنه..طوری که از فشار ۲۰۰تا۱۰۰ نمیتونه ۳ خشاب شلیک کنه...جایی هست که بتونم تفنگ رو ببرم کرنوگرافی کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Night - 2016-03-28 01:58 AM

سلام دوستان گل . من میخوام at44بگیرم البته برا شکار تو فاصله‌ای ۶۰ تا ۱۰۰ متر سایز هم خرگوش و امثال آن . میخوام ببینم به درد من میخوره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - aloneboy - 2016-03-28 10:59 AM

سلام دوستان
تا حالا کسی با بازکردن مخزن ای تی مشکل داشته؟
مخزن ای تی من از محل سوزن نشتی داره که برای رفع کردنش میخوام بازش کنم اینطور که تو فیلمها دیدم و با دوستان عزیز مشورت کردم همگی گفتند که خیلی راحت و با آچار شماره 13 باز میشه و نیاز به بستن به گیره و کار دیگه ای نیست و کافیه با دست بگیرنش و با آچار از قسمت آچارخور برنجی در خلاف عقربه های ساعت بچرخونی و باز بشه
ولی دیروز هر کاری کردم باز نشد
اونقدر سفته که کم مونده آچارخورش خراب بشه ولی باز نمیشه که نمیشه
تا حالا کسی این مشکل رو داشته؟
کسی راه حلی براش داره؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - smart - 2016-03-28 11:50 AM

دور مخزن چرم بپیچ یا کمربند بپیچ ببند به گیره.کم کم سفت کن و با آچار تست کن تا جایی که دیگه مخزن نچرخه و ولو باز بشه.فقط دقت کن بین گیره و مخزن چرم باشه و حین تست کردن کنار نره

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - flower - 2016-03-28 02:10 PM

دوست عزیز دقیقا روشش همینه که اقا محمد عرض کردن . من برا باز کردن قسمت شیر یک طرفه مخزن مشکل داشتم هرکار کردم با انبر قفلی باز نشد تا اینکه به سه نظام دستگاه تراش بستمش و خیلی راحت باز شد .