شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - tmr - 2011-12-23 08:36 PM

(2011-12-23 07:37 PM)Hossein-AT44 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-12-23 12:33 PM)saeedaria نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آقا سعید ممنونم.
امروز بصورت تجربی دستکاریش کردم و فهمیدم کدوم پیچها چیکار میکنند.فقط دوتا سوال دیگه در همین رابطه برام پیش اومده:
1)لطفا به عکس پایین نگاه کنید.اون پیچی که دورش رو خط قرمز کشیدم چه کاری انجام میده؟
2)اون پیچی که خلاصی ماشه رو کم وزیاد میکنه به چه دردی میخوره یعنی اصلا خلاصی ماشه چه فوایدی داره؟(اگه ماشه خلاصی نداشته باشه مشکلی پیش نمیاد؟)
[تصویر: Arash20535.jpg]

دوست عزیز اون پیچ که علامت زدید میزان نیروی کشش رو برای شلیک تغییر میده که اگه صفت بشه ماشه صفت و اگه کمی بازش کنید نیروی کشش کمتر میشه (با نیروی کمتری شلیک انجام میشه )
اولین پیچ کوچک ( به سمت لوله ) دامنه کشش ماشه رو برای شلیک تغییر میده که سعی کنید خیلی بازش نکنید چون درگیری ماشه کم میشه و ممکنه خطرناک باشه
دومین پیچ کوچک هم برای تنظیم میزان خلاصی ماشه هست و هرچی باز بشه خلاصی بیشتر میشه
موفق باشیدKhansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - shahin - 2011-12-23 08:50 PM

هم از نظر ایمنی،هم دقت تیراندازی
ماشه کشی تکنیک داره
توی همین سایت هستند که در باشگا ه های تیراندازی فعالیت میکنند
میتونید اطلاعات بیشتری ازشون کسب کنیدKhansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - taktirandaz - 2011-12-23 10:13 PM

از خواص ایجاد خلاصی ماشه این است که می توانید حساسیت ماشه را زیاد کنید ولی با ایجاد خلاصی از شلیک ناگهانی بدلیل برخورد دست جلوگیری می شود- همچنین به تمرکز تیر انداز در تیر اندازی دز زمان دلخواه کمک می کند یعنی تیرانداز می تواند دستش را روی ماشه بگذارد ولی تیری شلیک نشود و در زمان دلخواه خلاصی از بین برود و تیر شلیک شود

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - TAKTAZ - 2011-12-23 10:37 PM

سلام به همه دوستان
بعد یه عمری سر و کله زدن و وقت تلف کردن با سلاح های فنری بالاخره به این نتیجه رسیدیم که پی سی پی بخریم اونم با مشورت داش مسیح
البته این دومین تجربه پی سی پی برای من بود اولیش umarex air magnum 850که در حد شادو 1000بود که اصلا ازش خوشم نیومدالبته در2سال پیش
خلاصه یک at-44-10 از فروشگاه ذکر علی سفارش دادم که بعد 4 روز به دستم رسید
ودوربین 50/24/6 لیپرز رو هم که دا دا مسیح خودمون زحمتشو برام کشیده
اینم عکسهاش
[تصویر: Untitled3]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم بقیه عکسها در یک فایل

در ابتدا باید بگم که سلاح بسیار خوشدست با قدرتی عالی و با قیمتی مناسب اینو واثه این میگم که الان دیانا 54 قیمتش با at-44برابری میکنه ولی این کجا وآن کجا
فرصتی پیش اومد تا دیروز این سلاح رو امتحان کنم
برای اولین بار فشار مخزن از صفر به 200 بار با زدن 230 تلمبه جانانه به دست میاد واز فشار 200 تا 100 سی(30) تا ساچمه انفجاری میزنه با صدایی درحد تانک و باعث میشه ملت تو شعاع 200متری همه وحشت کنن .
در همون ابتدا با کمی صرف وقت موفق شدم یه مگسک جاساز کنم که کمی هم باعث کاهش صدابشه و هم به زیبایی سلاح کمک کنه .که به نظرم تاثیر خودشو گذاشت ولی بازم صداش آزار دهندس .چون به نظرم قبل برخورد ساچمه با شکار ؛شکار بنده خدا با شنیدن صدای این اسلحه سکته رو میزنه ومیفته نه با برخورد ساچمه بهش.
در ابتدا دنبال پایه دوربینی بودم که بشه باهاش از مگسک استفاده کرد که بعد کلی جستجو گیرش اوردم ولی مشکل کار اینجا بود که این لیپرز6/24/50 دهانش بزرگتر از مقیاسهاییه که تو ذهن من بود و این باعث میشه که جلوی دید روزنه زو بگیره وعملا با بستن دوربین مگسک دیده نشه به همین خاطر از بستن دوربین و صفر کردن اون تا رسیدن سایلنسر و پایه دوربینی که بشه باشاش از مگسک هم استفاده کرد منصرف شدم و اقا مسیح رو زحمت دادم تا اینا روواسم پیدا کنه
بعد از این مسایل بدون دوربین رفتمو یه چند تا ساچمه انداختیم به در و دیوارو چوب و....
1-ساچمه ایرانی شهاب سرتخت تا 30 متر عالی بود ولی 30 متر به بعد معلوم نبود کجا میره یعنی در 70 متری به درب انبار 2 متری هم نمیخورد
2 -ساچمه پرومگنوم هم قدرتش خوب بود و هم دقتش البته نه تو گروپ گیری مثلا در فاصله 90متری از نئوپان 2سانتی به راحتی رد میشد حتی با فشار کمتر از 150باروبه قوطی پپسی به راحتی با قلق از 4 تا ساچمه 3 تاش میخورد
3- با ساچمه TS-22این اسلحه دیوانگی میکرد هم از نظر دقت و هم از نظر قدرت و این در فواصل بالا به وضوع قابل تامل بود از 100 متری به شیشه میزدی شیشه سوراخ میشد بدون اینکه بیفته و از نئوپان دو سانتی رد میشد و بعد از برخورد با دیوار ساچمه پرچ میشد
خلاصه امروز دو سیلندر باهاش تیر زدیم حدود 100 تایی تا جایی که دیگه فشارش میفتاد پایین وسکته میکرد
تلمبه زدنش تازه اول ماجراس تا بخوای پرش کنی باید نفست در آد تا فشار 100 بدک نیس از فشار 100 به بالا دوستان زیر 60 کیلو محاله بتونن بادش کنن و از 180 تا 200 زیر 65 کیلو اصلا طرف این تفنگ نیان که ....

داره داستان طولانی میشه این مطالبی که نوشتم مربوط به این سلاحی که الان ازش دارم براتون تعریف میکنم هس خدای نکرده قصد جسارت و رو ندارم چون این سلاحی که من الان دارم اساتید محترم سالهاس استفاده میکنن نوشته های من فقط جنبه توصیف تفنگ و شرایط؛ برای پرسیدن سوال از اساتید هس نه هیچ چیز دیگهههههههههههههههههههههههههههههه بازم به خاطر حجم زیاد مطالب و عکسها عذر خواهی میکنم
فقط چند تا سوال دارم که از اساتید میخوام منو راهنماییم کنن
1-از فشار 200 تا آخرین فشار یعنی 1 چندتا باید اسلحه ساچمه بزنه بدون در نظر گرفتن قدرت
2-با ساچمه TS-22تصمیم دارم با زوم 9 تفنگ رو تو 60 متری صفر کنم با پایه یک تیکه و لیپرز 50/24/6 با نرم افزار چیرگان به نظرم اینطوری واسم بهتره فکر کنم برای استفاده از میلداتها با کمترین تعداد(البته نمیدونم درست هس یا نه
3-ساچمه JSBاگر بخویم بهش نمره بدیم از1 تا 10 از نظر دقت و قدرت وتخریب چند نمره از TS-22 بیشتر میگیره
4-بدون ساچمه شلیک کردن این اسلحه به قطعات داخلی اسیب میرسونه یا نه
دیگه روم نمیشه بقیه سوالارو بپرسممم
با عذر خواهی فراوان
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Hossein-AT44 - 2011-12-24 10:47 AM

دوست عزیز تکتاز مبارکت باشه.
منم هفته پیش همین سلاح رو از فروشگاه ذکرعلی خریدم.سلاح خیلی خوبه هم از لحاظ قدرت هم دقت و هم قیمت.
برای تلمبه زدن هم منم اولین بار که تلمبه زدم گفتم عجب کاری کردم رفتیم پی سی پی گرفتیم ولی بعدش وقتی فشار مثلا تا 100 پایین میاد و میخوام دوباره بادش کنم دیگه برام یه کار راحتی شده و زیاد هم خسته کننده نیست پس حتما بهش عادت میکنی.
امیدوارم ازش نهایت لذت رو درتیراندازی ببری... Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - TAKTAZ - 2011-12-24 11:23 AM

با اجازه اساتيد
داداش حسين يه واشر جلوي مگسك هس شما بادر آوردن اون راحت ميتوني مگسك رو در بياري به راحتي

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Hossein-AT44 - 2011-12-24 11:32 AM

داداش تکتاز ممنون با راهنمایی شما مشکلم حل شد

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - masih.hunter - 2011-12-24 12:52 PM

جا داره همین جا یک تشکر ویژه از عارف عزیز بکنم برای قرار دادن این کلیپ.

حسین جان اون پیچ شماره دو الن مخصوص تنظیم حساسیت ماشه هست .Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - hamed73 - 2011-12-24 02:18 PM

سلام
آقامسیح دوستان زحمت کشیدن و گفتن پیچ های ماشه هر کدوم چه کار میکنه
اگه میشه شما هم یک بار دیگه وظیفه سه تا پیچ رو به صورت کلی و مختصر بگید

یک سوال دیگه از at44 دارها
از 90 متری دوستمون taktaz نئوپان 2 سانتی رو سوراخ کرده ؟؟؟؟؟؟
ساچمه به دیوار میخورد پرچ میشد؟
اسلحه من از 18 متری چوب 1 سانتی رو نمیتونه سوراخ کنه(شاید 4 میل فرو بره . هم پرو مگنوم و هم ts22)
با پرو مگنوم از 20 متری به تیر آهن میزنم فقط سرش کمی پرچ میشد

دوستان قدرت اسلحه شما چطوره؟
فکر میکنید اسلحه من مشکل داره؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - djmetal666 - 2011-12-24 03:04 PM

(2011-12-24 02:18 PM)hamed73 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آقامسیح دوستان زحمت کشیدن و گفتن پیچ های ماشه هر کدوم چه کار میکنه
اگه میشه شما هم یک بار دیگه وظیفه سه تا پیچ رو به صورت کلی و مختصر بگید

یک سوال دیگه از at44 دارها
از 90 متری دوستمون taktaz نئوپان 2 سانتی رو سوراخ کرده ؟؟؟؟؟؟
ساچمه به دیوار میخورد پرچ میشد؟
اسلحه من از 18 متری چوب 1 سانتی رو نمیتونه سوراخ کنه(شاید 4 میل فرو بره . هم پرو مگنوم و هم ts22)
با پرو مگنوم از 20 متری به تیر آهن میزنم فقط سرش کمی پرچ میشد

دوستان قدرت اسلحه شما چطوره؟
فکر میکنید اسلحه من مشکل داره؟

سلام
والا من فکر کنم اشتباه تایپی بوده و منظورشان 9 متری بوده چون من هم از 10 متری به mdf 1.5 سانتی شلیک میکنم بزور از اونور در میاد و بیشتر پشت تخته را میکند!!!با پرومگنوم....