شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - garshasb - 2015-12-21 05:25 PM

ارادتKhansariha (8)

فشار زیر صد بار با رنگ احتیاط نشان داده شده و مجاز نیست زیرا
وقتی فنر نو هست فاصله هر خم فنر بیش از ۳ میل هست که طول فنر به هفت سانت میرسه، بعد از کمی استفاده یا سه ساعت در حال فشرده نگه داشتن فنر، اندازه اون به ۶/۵ سانت و ۲/۵ میل فاصله دو خم میرسه که این مزیت علت هست
چکش وقتی به سوزن والو میخوره نیروی هوای پشت والو باعث اثابت نکردن اورینگ سوزن به دیواره خارجی والو میشود چون فشار نمیزاره سوزن انقدری عقب بیاد که اورینگ از گردن والو خارج بشه. وقتی فشار کم باشد اورینگ کاملا در پنجره والو قرار گرفته و باد میکند و وقتی اقدام به شارژ میکنید اورینگ دارای نشتی میشود و باد از توی لوله تفنگ خارج میشود.
در ادامه عرض شود نیروی فنر از طریق چکش در صور نبود مقاومت به تفنگ وارد شده و باعث خیلی از ترکهای ریز میشود که در اینده مشکلساز خواهند شد.
هنگامی که والو تفنگی رو که زیر صد بار شلیک داشته در انواع مختلف پی سی پی های معمول میبینیم، دیواره داخلی والو پر است از انواع خط و خراش که نشان دهنده منحرف شدن فنر سوزن والو و خود سوزن والو میباشد. سوزن والو در حقیقت یک درگاه است نه سوزن که تو تفنگهای گرم میشنویم، این درگاه با اورینگ یا اورینگهایی چفت و وکیوم میشود. بدلیل ریز بودن ورودی به خاطر محدودیتهای فیزیکی این درگاه به شکل سوزن دراومده و خیلی خیلی حساسه، به جرات میگم ۹۹٪ خرابی والوهای پی سی پی به همین دلیله، که یا سوزن کج شده یا اورینگ باد کرده.
اگر مجالی بود عکسهای زیادی از خرابی والو دارم که هفته اینده به اشتراک خواهم گذاشت.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Marksman - 2015-12-21 10:57 PM

آقایون ظاهرا این مشکل بیشتر حاصل یه سوء تفاهم هست تا بی احترامی و این حرفا.لطفا این مسئله رو خاتمه یافته تلقی کنید و به حاشیه دامن نزنید.با تشکر از توجه همه دوستان.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - ALIANA-54-T06 - 2015-12-22 12:15 PM

با سلام
باز متاسفانه سوءتفاهم در نوشتار دوستان موجب دلخوری همدیگر شده Khansariha (226)
اول به شروع کننده این بحث آقای محمد شقاقی عرض کنم که فضای مجازی یکی از ایراداتش همینه که از نوشته ها گاهی میشود دوپهلو برداشت کرد در کل نوشتهای فضای مجازی همیشه میتونه مورد سوءتفاهم شود و اگر کمی در دل هم دلخوری از قبل بوده این لحنها را نیز مطمئنا به خود گرفته اید ؟!! ولی اگر دلها را صاف کنیم میبینیم چیز مهمی نبوده بلکه گفتارها اینچنین هست و نیز طبیعی سئوال گردیده .
بهرصورت تذکرات را دوستان دادند و برای رفع سوابق این سوءتفاهم پستهای اخیر را ویرایش و یا پاک خواهیم کرد امیدوارم دوستان این تذکر دوستانه مارا نیز بپذیرند و سعی بر جواب هم نباشند. متشکریم Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Emadziyaghami - 2015-12-24 07:21 PM

سلام دوستان امیدوارم ایام به کامتون باشه.راستش چند روزیه که وقتی تا فشار 200 ایتیرو شارژ میکنم تقریبا خشاب اول و چند تیر اول خشاب دوم پرت و پلا میزنه اما تیرهای بعدیم دقیق تو خال میزنه.جی اس بی 18 استفاده میکنم.لطف میکنید راهنماییم کنید ببینم اشکال کارم کجاست.اینم بگم تست کردم نشتی نداره البته تا اونجایی که من میدونم .مرسی

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - garshasb - 2015-12-24 08:55 PM

سلام اقا عماد
دوست عزیز به علت جمع و باز شدن فنر که تواما با ضربه هست پیچ تنظیم پشت چکش شل شده و جارا برای فنر تنگ میکند که باعث قویتر شدن و بالاتر رفتن تلورانس در بعضی شاتها میشود، شما قنداق را که با سه پیچ به کپ تفنگ متصل شده را باز کنید بعد از زیر ضامن یک الن بلند داخل سوراخ کنید و بچرخانید تا سوراخ چکش از زیر کپ معلوم شود، با یک الن که داخل سوراخ چکش میکنید انرا مهار و محکم بگیرید بعد با همان الن زیر ضامن پیچ چکش را در جهت عقربه ساعت به مقدار لازم بچرخونید دقت داشته باشید اگر در سوراخ چکش که از زیر کپ نمایان است چکش را مهار نکنید ، همراه با گردش الن و پیچ میچرخد و پیچ از جایش درواقع تکان نمیخورد. برای اطمینان ابتدا دو دور سفت کنید و تست کنید تا بهتر متوجه چه میزان چرخش پیچ بشوید.
درضمن

دوست عزیز لطفا لوله تفنگ رو بدون اسیب رساندن به خان به اهستگی و دقت تمام تمیز کنید .

ارادت

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - alienali - 2015-12-24 08:56 PM

(2015-12-24 07:21 PM)Emadziyaghami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان امیدوارم ایام به کامتون باشه.راستش چند روزیه که وقتی تا فشار 200 ایتیرو شارژ میکنم تقریبا خشاب اول و چند تیر اول خشاب دوم پرت و پلا میزنه اما تیرهای بعدیم دقیق تو خال میزنه.جی اس بی 18 استفاده میکنم.لطف میکنید راهنماییم کنید ببینم اشکال کارم کجاست.اینم بگم تست کردم نشتی نداره البته تا اونجایی که من میدونم .مرسی

اساتید بهتر بلدن ولی تجربه بنده هم با سلاح کرال دویل همینه و دوستان هم میگن که فشار 200 تا 180 واقعا پرت میزنه . شما هم باید تا 180 شارژ کنی . مطمئن باش دقیق میشه . بین 180 تا 120 شاتهای خوبی میده .

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Emadziyaghami - 2015-12-25 12:16 AM

ممنون اقا محمد و اقا علی.مرسی چشم به راهنماییاتون عمل میکنم

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - romin - 2015-12-25 12:19 AM

امروز وقتی ای تی رو شارژ می کردم نشتی خیلی شدیدی در قسمت ولوم کپسول 6 لیتری دیدم انقدر شدید که زیر میله باز و بست کپسول احساس می شد ایا باید اورینگی عوض بشه .یا کل شیر رو تعویض می کنند . هزینش هم زیاده یا نه .شرمنده که اینجا سوال کردم هر چی گشتم در مورد تعمیر کپسول چیزی یافت نکردم

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mhrSB - 2015-12-25 12:35 AM

(2015-12-25 12:19 AM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز وقتی ای تی رو شارژ می کردم نشتی خیلی شدیدی در قسمت ولوم کپسول 6 لیتری دیدم انقدر شدید که زیر میله باز و بست کپسول احساس می شد ایا باید اورینگی عوض بشه .یا کل شیر رو تعویض می کنند . هزینش هم زیاده یا نه .شرمنده که اینجا سوال کردم هر چی گشتم در مورد تعمیر کپسول چیزی یافت نکردم
اگه توی قسمت کپسول و یا تاپیک های مرتبط مطرح میکردین بهتر بود.Khansariha (256)
اما متصورم این مورد نشتی که میفرمایین دقیقا از زیر رزوه های شیر بوده.در اصل اون یک سوراخ برای خالی کردن فشار هست و که وقتی شلنگ را میخواهین باز کنید(در اینجا کیت شارژ هست)فشار هوا خالی بشه رو روی رزوه ها فشاری نباشه که مستحلک بشن.
البته وقتی با کیت شارژ این کار را میکنید خودش پیچ تخلیه داره،ولی برای مواردی که شیر تخلیه نداره این سوراخ خیلی مفید هست.اگه میبینید براتون مشکل ایجاد میکنه میتوانید یک تیکه تفلون براش بتراشین و حالت واشر بندازین کف شیر تا روبه روی ان سوراخ قرار بگیره(وقتی کپسولم را فرستاده بودم شارژ،روی شیر کپسولم این کار را کرده بودن)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - ake - 2015-12-30 08:12 AM

با سلام، من یه at رگوله دارم، قدرتش الان رو 30 ژوله ولی میخوام قدرتشو بیارم پایین،آیا باید ریگلاتورو تنظیم کنم یا با چرخوندن پیچ فنر قدرتو کم کنم؟:khansariha (256)
و بالاخره اورینگ رو لوله ۱۱-۱.۸ هست یا ۱۱-۱.۶؟(چون هرکی یه چیز میگه)