شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mhrSB - 2015-10-17 06:21 PM

(2015-10-16 11:36 PM)ake نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راستش من دیروز واشر تفلونی تراشیدم برای مهار چکش و قدرتو کم کردم و الان از 200 بار تا 100 بار 50 شات دارم که فکر میکنم بالایه 30 ژول قدرت داره و در حین این کار دیدیم سوراخ مخزن دقیقا روبه رویه پرت هوا نیست ولی چندان اهمیت ندادم حالا به نظر شما باید چیکار کنم تا روبه رویه هم قرار بگیرن و آیا در دقت تاثیری داره؟در مورد سوالتونم:درسته وقتی به 120 میرسه روی + میخوره و جایه اورینگ لوله همون 1.8 بود چون اورینگ 1.6 بقلش دو سه دهم باز بودKhansariha (8)
برای تنظیمات چکش و واشر اضافه کردن را نمیتوانم کمکی بهتون بکنم،چون اسلحه خودمم توی این مورد خراب شده و مسلما راهنمایی هایم مفید نخواهد بود.Khansariha (226)
اما برای لوله
خودم دقیقا بالای لوله(رو به روی سوراخ پورت)با چاقو یک علامت ایجاد کردم که وقتی لوله را میبندیم اونو دقیقا بالا قرار بدم،البته یک علامت خیلی کوچک که فقط خودتان بتوانید تشخیص بدین تا به ظاهر سلاح هم لطمه ای نخوره.
خوب پس همون اورینگ 1.8 میخوره،فقط توی کپ را تمیز بکنید و به اورینگ ها هم یکمی روغن بزنید(تا سر بخوره)
چون قدرتتون امده پایین به جای 160 بار شما روی 120 بار نهایت قدرت را تجربه میکنید.و بعد از این فشار هم قدرت سلاح دوباره کم میشه و احتمالا نقطه برخوردتون میاد پایین.برای شکار بهتره شما جوری دوربین را تنظیم بکنید که این 4 میلدات 2 میل بالا و 2 میل پایین بیفته تا محدوده برخورد متقارن تر باشه.
تیراندازی های خوبی داشته باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - ake - 2015-10-17 11:23 PM

(2015-10-17 06:21 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-10-16 11:36 PM)ake نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راستش من دیروز واشر تفلونی تراشیدم برای مهار چکش و قدرتو کم کردم و الان از 200 بار تا 100 بار 50 شات دارم که فکر میکنم بالایه 30 ژول قدرت داره و در حین این کار دیدیم سوراخ مخزن دقیقا روبه رویه پرت هوا نیست ولی چندان اهمیت ندادم حالا به نظر شما باید چیکار کنم تا روبه رویه هم قرار بگیرن و آیا در دقت تاثیری داره؟در مورد سوالتونم:درسته وقتی به 120 میرسه روی + میخوره و جایه اورینگ لوله همون 1.8 بود چون اورینگ 1.6 بقلش دو سه دهم باز بودKhansariha (8)
برای تنظیمات چکش و واشر اضافه کردن را نمیتوانم کمکی بهتون بکنم،چون اسلحه خودمم توی این مورد خراب شده و مسلما راهنمایی هایم مفید نخواهد بود.Khansariha (226)
اما برای لوله
خودم دقیقا بالای لوله(رو به روی سوراخ پورت)با چاقو یک علامت ایجاد کردم که وقتی لوله را میبندیم اونو دقیقا بالا قرار بدم،البته یک علامت خیلی کوچک که فقط خودتان بتوانید تشخیص بدین تا به ظاهر سلاح هم لطمه ای نخوره.
خوب پس همون اورینگ 1.8 میخوره،فقط توی کپ را تمیز بکنید و به اورینگ ها هم یکمی روغن بزنید(تا سر بخوره)
چون قدرتتون امده پایین به جای 160 بار شما روی 120 بار نهایت قدرت را تجربه میکنید.و بعد از این فشار هم قدرت سلاح دوباره کم میشه و احتمالا نقطه برخوردتون میاد پایین.برای شکار بهتره شما جوری دوربین را تنظیم بکنید که این 4 میلدات 2 میل بالا و 2 میل پایین بیفته تا محدوده برخورد متقارن تر باشه.
تیراندازی های خوبی داشته باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

با بررسی که انجام دادم فهمیدم اگه در حدود پنج دهم میلیمتر کف اون مغزی برنجی که مخزن بهش پیچ میشه رو بتراشم، سوراخ مخزن دقیقا روبه رویه پرت هوا قرار میگیره،چون زیاد خوشم نمیاد مخزن کاملا سفت نشه سره جاش میخوام اینکارو انجام بدم،در ضمن پرت هوایه فابریک هم با بررسی که انجام دادم حدود دو دهم میلیمتر کوتاه بود و پله ای هم که برای قرار گیری اورینگ داشت یر به یره اورینگ بود که مانع آبندی صحبح میشد و باعث پرتی هوا میشد این موارد رو با تراش یک پرت هوایه اصلاح شده رفع کردم و الان اسلحه از 200 تا 100 بار 60 شات بالایه 30 ژول میدهKhansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - garshasb - 2015-10-18 09:56 AM

جناب ake اگه مشکلاتی که گفتین درست باشه باید تفنگ رو مرجوع میکردید نمایندگی یدونه نو میگرفتی،
مگه میشه تفنگی هم ورودی هوا سر جاش نباشه هم مشکل جای اورینگ داشته باشه هم باقی چیزایی که گفتین،
تفنگی با این همه مشکل نباید تعمیر بشه و باید باید باید برگرده ترکیه.
ای تی در حالت عادی نه مشکل محل اورینگ داره نه جابجایی سوراخ هوا، کاری به باقی مشکلات ندارم ولی فقط یکی از این مشکلات کافیه برای مرجوع کردن به کارخونه،
سی ژول قدرت و ۶۰ شات فقط با پیچوندن پیچ پشت چکش قابل حصول هست و احتیاجی به مهندسی شما نبود.
ارادت

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - ake - 2015-10-18 08:20 PM

آقا خداروشکر مشکل ورودی هوا وجود نداشت و کاملا میزون بود اشتباهه من این بود که ورودی هوارو فقط رو اون قطعه برنجی که مخزن روش بسته میشه امتحان کردم(بدون در نظر گرفتن اینکه قطعه برنجی وارد تیوپ میشه)،در ضمن جایه اورینگ رویه لوله مشکل نداره و 1.8 هست اما نمیدونم چرا اورینگی که کارخونه رو لوله انداخته 1.6 هست،خلاصه اورینگ 1.8 وایتون گرفتم حالا میندازم و نتیجه رو اطلاع میدم.با تشکر از اساتیدی که خیلی سریع راهنمایی میکنن ممنون یا علی

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - ake - 2015-10-25 11:06 PM

با عرض سلام و تسلیت ایام محرم،
دوستان من با تعویض اورینگ هایه رویه لوله مشکل دارم چون وقتی لوله رو جا میزنم اون سوراخ ورودی هوا، لبه اورینگ انتهایی رو میکنه و مسلما باعث رد شدن هوا و پایین اومدن دقت میشه،لطفا راهنمایی کنید که چیکارش کنم،البته اورینگ رو یه مقدار چرب هم میکنم،اینم بگم که اورینگ 1.8×11 وایتون میندازم،با تشکر

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - garshasb - 2015-10-26 03:07 AM

(2015-10-25 11:06 PM)ake نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام و تسلیت ایام محرم،
دوستان من با تعویض اورینگ هایه رویه لوله مشکل دارم چون وقتی لوله رو جا میزنم اون سوراخ ورودی هوا، لبه اورینگ انتهایی رو میکنه و مسلما باعث رد شدن هوا و پایین اومدن دقت میشه،لطفا راهنمایی کنید که چیکارش کنم،البته اورینگ رو یه مقدار چرب هم میکنم،اینم بگم که اورینگ 1.8×11 وایتون میندازم،با تشکر

سلام
دوست عزیز از سایز 11.2_1.6 استفاده کنید اگر ضخامت 1.6 پیدا نکردید از ضخامت 1.5 هم استفاده کنید مشکلی نیست. ضخامت 1/8 چه برای بی تی چه ای تی واسه دورلوله زیاده.
از سیلیکون با واسکوزیته بالا یا گریس سیلیکون برای چرب کردن دور لوله استفاده کن و یخوردم دور لوله رو زیاد بزن تا خوب لایه چربی همهجاشو بپوشونه.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - ake - 2015-10-26 01:36 PM

با تشکر از پاسختون اما مشکل من با خوده جا زدن لوله نیست مشکل اینجاس که اون دوتا سوراخ که برای سفت کردن لوله هست و پیچ آلن خور مغزی داره و سوراخ ورودی هوا، که در مجموع میشن سه تا سوراخ، موقع جا زدنه لوله اورینگارو لب پر میکنن، حتی اورینگ 1.6 رو هم لب پر میکنن اورینگ کوچکتر هم که دیگه آببندی نمیکنه،دیگه موندم چیکارش کنم.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - parandehabi - 2015-10-26 02:11 PM

(2015-10-26 01:36 PM)ake نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از پاسختون اما مشکل من با خوده جا زدن لوله نیست مشکل اینجاس که اون دوتا سوراخ که برای سفت کردن لوله هست و پیچ آلن خور مغزی داره و سوراخ ورودی هوا، که در مجموع میشن سه تا سوراخ، موقع جا زدنه لوله اورینگارو لب پر میکنن، حتی اورینگ 1.6 رو هم لب پر میکنن اورینگ کوچکتر هم که دیگه آببندی نمیکنه،دیگه موندم چیکارش کنم.
سلام
دوست گرامی من تو ی کلیپ دیدم واسه جازدنش حسابی با وازلین دور اورینگ رو چرب میکرد و بعد جا میزد البته ترجیحا اگه لوله رو جازدین ابتدا تست کنید که نشتی نداشته باشه بعد اگه تست کردید و هوا نشتی نداشت دیگه لوله رو خارج نکنید و استفاده کنید چون خیلی مواقع ممکنه موقع خروج لوله اورینگها آسیب ببینه
یا حق

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - garshasb - 2015-10-26 02:34 PM

جناب make
دوستمون پرنده ابی درست میگن، موقع بیرون اوردن خیلی از پارگیها ایجاد میشود،
شما از سایز ۱/۵_۱۱ استفاده کنید و لوله را بعد از چرب کردن جابزنید، اورینگ دهانه لوله رو هم از همون اورینگ زردها استفاده کنید مطمن باشید مشکل حل خواهد شد. خودم که همیشه از سایز کوچکتر دور لوله استفاده میکنم و وکیوم 100% انجام میشه،
ارادت

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - ake - 2015-10-26 10:38 PM

با تشکر از راهنمائیاتون♡
آقا من دو تا پیچ مغزی لنگه فابریکی تهیه کردم و سرشونو فرز زدم و نیم دایره کردم طوری که وقتی میبندم انگار سوراخی رو لوله نیست یه چنین چیزی هم با برنج برایه پرت هوا تراشیدم و فرز زدم،الان اورینگ 1.8 رو اگر صد بار با لوله جا بزنی و در بیاری خال روش نمیوفته، یا علی مخلصیم.