شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - stivist - 2015-09-29 08:37 PM

(2015-09-29 05:52 PM)aliahmadiaa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و عصر بخیرKhansariha (8)
آقا عجب کتی از آدم میکنه این تلمبه خخخ
آقا دوتا سوال
یکی اینکه اورینگ نازل شارژ(کیت برنجی) که دوتا هست به نظرم خیلی بی کیفیت هست چون وقتی استفاده کردم تکه تکه شد و دلیلشو نمیدونم
از دوست گلم هم بابت راهنمایی تشکر میکنم
من یک آشنا پیدا کردم گفت کپسول گرفتی برات رایگان شارژ میکنم
به نظرتون کپسول چند لیتر تقریبا مناسبه با شش لیتر چند بار میشه پر کرد
و راستی تو فاصله 25 متر با ساچمه پرومگنوم اصلی تیر رو تیر با فاصله خیلی کم و از دقتش خدایی راضیم

به نظر من 6 لیتر مناسبه...با توجه به حجم مخزن at44 کپسول 6 لیتری انتخاب مناسبیه

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - saheb - 2015-09-29 08:45 PM

هر بار که نازل شارژ رو وارد سوراخ سیلندر میکنید اون دوتا اورینگ رو حتما چرب کنید . وگرنه راحت پاره میشه

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mhrSB - 2015-09-30 10:09 AM

دوستان جواب 2 سوال شما را دادندد،منم یک چیزی تعریف میکنم(مرتبط)
خواهشا از سایز صحیح اورینگ برای این قسمت استفاده بکنید یعنی سایز 2*8(2 میل ضخامت و 8 میل قطر خارجی)و همچنین از چرب کردنش هم قافل نشین،با این که این اورینگ یک جورایی مصرفی هست ولی من با زدن گیریس سیلیکون بهش حدود 7 ماهه که این جفت اورینگ را عوض نکردم(سالم ماندن و قشنگ هم اب بندی میکنند)
برای کپسول هم جوانب احتیاط را رعایت بکنید و کپسول با اصالتی تهیه کنید.
برای این که این ارسال به ای تی هم مربوط باشه،اینم یک عکس تقدیم شما.Khansariha (256)
[تصویر: IMAG0602.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عوض کردن پیچ ها یک سلیقه شخصی بود(چون قبلی هاش سالم بود)ظاهرش هم به نظرم جالب تره خخخ
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - aliahmadiaa - 2015-09-30 07:25 PM

با سلام دوباره
آقا من با این دوتا اورینگ سر برنجی تلمبه مشکل پیدا کردم چربش هم میکنم ولی دو سه بار که استفاده میشه زدگی پیدا میکنه آیا این طبیعی هست اورینگ کیفیت بالا هم گرفتم ولی باز همینجور شد البته اورینگ دومی مشکل پیدا نمیکنه فقط از اورینگ اول هستKhansariha (226)Khansariha (226)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - garshasb - 2015-09-30 08:50 PM

(2015-09-30 07:25 PM)aliahmadiaa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام دوباره
آقا من با این دوتا اورینگ سر برنجی تلمبه مشکل پیدا کردم چربش هم میکنم ولی دو سه بار که استفاده میشه زدگی پیدا میکنه آیا این طبیعی هست اورینگ کیفیت بالا هم گرفتم ولی باز همینجور شد البته اورینگ دومی مشکل پیدا نمیکنه فقط از اورینگ اول هستKhansariha (226)Khansariha (226)

در تاپیک مربوطه با عکس مطرح کنید حتما جواب خواهید گرفتKhansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - ln 1 - 2015-09-30 10:03 PM

امکان داره نازل شارژ را با زاویه نامناسبی وارد میکنید و داشتن مقدار کمی انحنا باعث بریدگی لبه های ارینگ میشه و یا اینکه سایز ارینگ بزرگ هست . و البته ممکنه محل شارژ کپسول تفنگ لبه تیز داشته باشه که در مورد تفنگ من هم به همین شکل بود و با کمی سوهان زدن رفع شد .

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - aliahmadiaa - 2015-10-01 08:14 PM

با سلام
خیلی خیلی ممنون از راهنمایتون مشکل حل شد Khansariha (8)Khansariha (219)
یه سوال داشتم تو تایپیک ها هم گشتم جای مناسب پرسیدنش را پیدا نکردم به هرحال ییخشید اگر سوال مربوط به این بخش نیست
دوستان آیا از کپسول های هشت لیتر اکسیژن میشود برای باد کردن پی سی پی اسنفاده کرد؟
یه تحقیقی کردم انگار حداقل تا 300 بار فشار تحمل میکنه
باز هم عذر میخوام اگر سوال مربوط به تایپیک نیستKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - key - 2015-10-01 11:01 PM

(2015-10-01 08:14 PM)aliahmadiaa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
یه سوال داشتم تو تایپیک ها هم گشتم جای مناسب پرسیدنش را پیدا نکردم به هرحال ییخشید اگر سوال مربوط به این بخش نیست
دوستان آیا از کپسول های هشت لیتر اکسیژن میشود برای باد کردن پی سی پی اسنفاده کرد؟
در مورد تحمل فشار بادش مطمعن بشید. اگه واقعا تا 300 بار رو تحمل بکنه برای فشار کاری 200 میتونه مناسب باشه. اصولیش اینه که تا حداکثر تحمل فشار کاری، هوا داخلش فشرده نشه. در هر صورت حتما با یک فرد خبره در این مورد مشورت کنید. شوخی بردار نیستKhansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - s.solhi - 2015-10-02 04:02 PM

(2015-10-01 11:01 PM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-10-01 08:14 PM)aliahmadiaa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
در مورد تحمل فشار بادش مطمعن بشید. اگه واقعا تا 300 بار رو تحمل بکنه برای فشار کاری 200 میتونه مناسب باشه. اصولیش اینه که تا حداکثر تحمل فشار کاری، هوا داخلش فشرده نشه. در هر صورت حتما با یک فرد خبره در این مورد مشورت کنید. شوخی بردار نیستKhansariha (8)

دوست عزیز به منظور اطمینان از ایمنی سیلندر پیشنهاد بنده اینه که از طریق مراکز تست معتبر مخازن تحت فشار ایمنی کپسول رو تایید کنید.بر طبق استاندارد بر روی مخزن باید تست هیدرواستاتیک انجام بشه که فشار هیدرو تست معمولا 1.3 برابر فشار کاری هستش یعنی کپسول pcp که فشار کاریش 300 بار هست که چون برخی مراکز شارژ تا 330 هم فشار رو بالا میبرند بهتره 330 بار در نظر گرفته بشه یعنی working pressure شما 330 بار هستش که باید تا 430 بار تست بشه و همونطور که میدونید کپسول های اسپاسیانی تا 450 بار تست میشن.البته فشار ترکیدگی (burst pressure) کپسولها بیشتر است بطور مثال مخزن برخی پی سی پی ها ممکنه در 600 بار دچار ترکیدگی بشه ولی میبینید که فشار کاری اکثرشون 200 بار هستش.
مخازن تحت فشاری که محتوی گاز(هر نوع گازی از جمله هوا) هستند بسیار خطرناک هستند و میبینید که استاندارد سفت و سختی دارند پس به هیچ وجه نباید از کپسولهای غیر ایمن استفاده کرد و متاسفانه در بازار امروز کپسول های 200 بار به جای 300 بار و غیره فروخته میشه که تو این راه از برچسب تست قلابی تا سنگ زنی و سنبه زنی و رنگ کردن و غیره برای سود بیشتر انجام میشه لذا از همه افراد به خصوص تازه وارد های دنیای pcp خواهش میکنم توجه لازم به این موضوع داشته باشن با سپاس

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - bonjovi - 2015-10-05 12:45 AM

دوستان کسی میدونه فنر چکش ای تی رو از کجا میشه تهیه کرد 100درصد باید مشابه رو داد تا برات بسازن کسی میدونه چه جاهایی این کارو میکنن و طول فنر چند سانتی متره و قطر؟ و دارای چند حلقه فنر هست ؟ فکر کنم 22 حلقه باشه ؟