شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - royall - 2015-02-27 02:08 PM

بله
میخوره
Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - صادق قرنجیکی - 2015-02-27 03:27 PM

دوستان چند وقت پیش و زمان ورود سری های جدید مدل AT44 هاتسان توسط نماینده این کمپانی در ایران آقای نوری و فروشگاه ذکرعلی ، دو قبضه از این مدل را برای دوستان خریداری کردم که یکی از آنها را در ص 260 ارسال 2594 همین تاپیک ریویویی اولیه از تست کرنو و دقت آن داشتم. در زمان ارسال آن پست شات استرینگ تست کرنو را آماده نکرده بودم که در تصویر پایین آن را می توانید مشاهده کنید :
[تصویر: 14250369892.jpg]

هفته گذشته ، این دوست عزیز پس از مشاهده تصاویر مسابقات بنچ رست و چند ویدئو در این مورد ، علاوه بر میل قبلی خود که سلاح رو برای شکار خریده بودند علاقه مند به تیراندازی تارگتی شدند ! خوب به طور معمول AT44 یکی PCP شکاری محسوب میشه نه تارگتینگ! در هر صورت به دنبال چند تغییر و بهینه سازی هایی که توسط آقای آزادیان در جریان مسابقه بنچ رست 25 مهر 93 روی سلاح AT44 چند تن از دوستان داشتند گفتم شاید بشه این سلاح رو نیز به یک راندمان کاری مطلوب رسانده و کمی هیجان دوستم را کنترل کنم. Khansariha (219)
به هر صور هفته گذشته یک روز که روی سلاح دیگر کار می کردم ، تست کرنو و دقت دوباره ای از این سلاح در فاصله 25 متر داشتم که تست دقت آن خیلی قابل اعتماد نیست چون به محض شروع تست ، باد شروع به وزیدن گرفت که بعد تبدیل به یک وزش شدید شد و در محل برخورد ساچمه ها تاثیر مستقیم داشت. همزمان با کرنوگرافی سلاح گروپ ها نیز در گروه های 5 شات انجام شد. شات ها از فشار 190 بار تا 110 بار با شلیک 3 خشاب 10 تایی شد انجام شد. ساچمه مورد استفاده نیز JSB 18.13 gr بود :
در نقد AT44 ، نوع مانومترهای جدید این مدل بی دقت بوده و زیاد کارآمد نیست و مدل هایی که تا سال 2013 تولید می شدند و از سری ساده آن استفاده می کردند ، دقیق تر و خواناتر بود.اورینگ ها نیز مشخصا همچنان ضعیف هستند.
[تصویر: 14250369893.jpg]

[تصویر: 14250369891.jpg]

تصویر گروپ ها با 5 شات در هر گروپ :
[تصویر: 14250369894.jpg]

البته به علت شرایط هوای بادی شدید شاید گروپ ها خیلی رضایت بخش نباشد ولی خوب در یک مکان نیمه محصور بودم ، گروپ چهارم و پنجم به نسبت دیگر گروپ ها بازتر شده است. همینطور در دو شات استرینگ که با ساچمه های یکسان جی اس بی اما در دو وزن متفاوت گرفته شده است ، وزن 18.13 گرینی شیب تلورانس بهتری نسبت به وزن 15.89 گرینی داشته است.
من قبلا دو قبضه AT44 داشتم ، واقعا تلورانس کلی حدود 30 متر بر ثانیه زیاده! برای کسب نتایج بهتر در تارگت و تیراندازی دقیق نیاز به بهینه سازی ورود مقدار هوا از مخزن و ولو ، تنظیم سرعت چکش و تغییراتی دیگر نیاز است تا این تلورانس به حد معقول تری پایین بیاد. البته این مورد در شکار زیاد محسوس نیست ولی در زدن اهداف کوچک ، تلورانس شاتی به این صورت کاملا ناامیدکننده خواهد بود. دوستان دیگری نیز که سلاح خود را کرنو کرده اند می توانند اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند چون به نظر خودم این شات استرینگ دارای تلورانس بیشتری از حالت نرمال هست؟!

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Sniper - 2015-02-28 08:16 AM

دوست عزيز با تشكر از زحمات شما فقط گمان كنم در نمودار دوم در مقدار ميانگين يه اشتباهي پيش اومده.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - صادق قرنجیکی - 2015-02-28 09:34 PM

(2015-02-28 08:16 AM)Sniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز با تشكر از زحمات شما فقط گمان كنم در نمودار دوم در مقدار ميانگين يه اشتباهي پيش اومده.

بله دوست عزیز ، از نکته سنجی شما ممنونم، میانگین 266 در نمودار مرتبط با JSB 18.13 گرینی صحیح می باشد. عکس مرتبط رو در فرصت مناسب جایگزین می کنم. Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - simorgh - 2015-03-02 11:07 AM

دو پایه مناسب برای at44 می خواستم
به نظرتون چه نوعی بگیرم؟ لینک می دهید؟

در واقع دوپایه را می خواهم بخرم که دوربین اسلحه را صفر کنم، چون چیزی ندارم که با آن اسلحه را محکم کنم!!!

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - صادق قرنجیکی - 2015-03-02 12:17 PM

(2015-03-02 11:07 AM)simorgh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دو پایه مناسب برای at44 می خواستم
به نظرتون چه نوعی بگیرم؟ لینک می دهید؟

در واقع دوپایه را می خواهم بخرم که دوربین اسلحه را صفر کنم، چون چیزی ندارم که با آن اسلحه را محکم کنم!!!

دوست عزیز برای AT44 و یا هر سلاح دیگر می توانید از بالشتک های دست ساز و یا فروشی نیز استفاده کنید. دوپایه هم خوبه و می توانید از فروشگاه های اینترنتی تهیه کنید :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و البته اگر در تهران تشریف دارید در فروشگاه های فردوسی موجود است.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - fmad - 2015-03-02 02:38 PM

(2015-02-26 03:40 PM)fmad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
مشکل من هنوز با مسلح نشدن ای تی 44 هم حل نشده باید دو سه بار گلن گدن را بکشم تا مسلح شود و اگر بعد از بار اول خشابش را بیرون نیاورم دو سه ساچمه داخل لول می شود ذکر علی هم جواب گو نیست اکه کسی تجربه ای در این زمینه دارد لطفا جواب دهد با تشکر

سلام
کسی نبود جواب بده ؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - abdanan - 2015-03-02 07:08 PM

دوست عزیز احتمال داره فنری از قسمت ماشه شکسته یا از سر جاش در رفته ماشه را بررسی کن خلاصه هر جای مشکوکی را باید بررسی کرد

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - noble - 2015-03-02 11:55 PM

(2015-03-02 02:38 PM)fmad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-02-26 03:40 PM)fmad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
مشکل من هنوز با مسلح نشدن ای تی 44 هم حل نشده باید دو سه بار گلن گدن را بکشم تا مسلح شود و اگر بعد از بار اول خشابش را بیرون نیاورم دو سه ساچمه داخل لول می شود ذکر علی هم جواب گو نیست اکه کسی تجربه ای در این زمینه دارد لطفا جواب دهد با تشکر

سلام
کسی نبود جواب بده ؟

به نظر من هم مشكل از سيستم ماشه هست چون چكش درگير اهرم ماشه نميشه..پيچ حساسيت ماشه رو سفت كنيد..(پيچ پشت ماشه) اگه مشكل حل نشد ماشه رو دربياريد و قطعاتش رو چك كنيد..

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - romin - 2015-03-03 06:57 PM

سلام به همه دوستان .من امروز کپسول ای تی رو باز کردم ولی بیرون کشیده نمی شه یعنی کپسول رو تا رزوه ی اخر شل کردم وکشیدم ولی بیرون نمی اد انگار اون انتها به ی چیزی گیره .دیگه خیلی تلاش نکردم و باز رزوه رو سفت کردم . گالاتیانم راحت کپسول باز می شه نمی دونم دلیلش چیه