شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - aloneboy - 2014-08-08 07:30 PM

دوستان عزیز تا حالا کسی سعی کرده با ساچمه های سبکتر مثل گامو هانتر و با فشار مخزن کمتر مثلا 150 بار از تفنگ گروپ مناسب و قابل قبول بگیره؟
اگه قسمت بشه مخوام یه at-44 بخرم ولی به همه قدرتش نیاز ندارم و ضمنا برای هدف زنی مخوام ازش استفاده کنم و مخوام به اصطلاح هزینه ساچمه مصرفیم هم کمتر باشه
به نظرتون امکان داره؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - royall - 2014-08-08 07:37 PM

وقتی فشار مخزن از حد استاندارد کمتر بشه،تلورانس شات ها زیاد میشه و باعث بی دقتیه اما قدرت تا حدی که مورد نظر شماست کم نمیشه !
برای کاهش قدرت و افزایش تعداد شات بهتره فنرچکش یا پیچ ضربه گیر چکش رو دستکاری کنید تا قدرت کم بشه و دقت حفظ بشه و حتی ممکنه دقیق تر هم یزنه
Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - aloneboy - 2014-08-08 10:28 PM

(2014-08-08 07:37 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وقتی فشار مخزن از حد استاندارد کمتر بشه،تلورانس شات ها زیاد میشه و باعث بی دقتیه اما قدرت تا حدی که مورد نظر شماست کم نمیشه !
برای کاهش قدرت و افزایش تعداد شات بهتره فنرچکش یا پیچ ضربه گیر چکش رو دستکاری کنید تا قدرت کم بشه و دقت حفظ بشه و حتی ممکنه دقیق تر هم یزنه
Khansariha (8)

حالا این فنر چکش یا پیچ ضربه گیر دم دست هست یا باید کل دل و روده تفنگ رو به هم ریخت؟
راستی اگه تفنگ ضعیف بشه میشه ساچمه سبکتر مثل ساچمه گامو رو استفاده کرد؟
یه سوال دیگه هم دارم
بعد از اینکه مخزن تفنگ شارژ شد باید همه مخزن رو استفاده کرد و یا خالیش کرد؟
منظورم اینه که مخزن تفنگ رو میشه مثلا در فشار 170 بار یکی دو ماه تو کمد نگهش داشت؟
آخه مصرف من واقعا پایینه و قصد دارم از تلمبه برا شارژ استفاده کنم

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - royall - 2014-08-08 11:21 PM

ضربه گیر چکش که دم دست نیست و باید اول تفنگ رو باز کنید تا به چکش و اون پیچ دسترسی پیدا کنید !!
فکر کنم فنر چکشش (مثل اکثر سلاح ها) باید دم دست باشه ولی دستکاری اون هم کار هرکسی نیست و برای رسیدن به بهترین وضعیت نیاز به کرنوگرافی داره !
استفاده از ساچمه های بیکیفیت در فواصل کم مشکلی نداره اما در فاصله ی زیاد تازه بی دقتی خودش رو نشون میده !!(حالا چه قدرت کم و چه زیاد)
بعد از شارژ مخزن تا 200 بار ای تی 44 به شما 30 شات حدودا یکنواخت میده و فشارش میرسه تا 130 بار و دوباره نیاز به شارژ داره (یعنی بهتره فشارش از 130 بار کمتر نشه چون هم تلورانس بیشتر میشه و همچنین شارژ دوباره ی مخزن اونم با تلمبه سخت میشه) !! شما اگه میخواهید مدت طولانی(چند ماه) از سلاح استفاده نکنید،بهتره فشار اون رو روی 100 بار قرار بدید.
شما فکر میکنید مصرفتون کمه خخخخ سلاح به دست که بشید مشخص میشه خخخخ..
Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - aloneboy - 2014-08-09 09:57 AM

(2014-08-08 07:37 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)

شرمنده یه سوال تخصصی تر دارم دوستان اگه میتونن راهنماییم کنن.
با ضعیف تر کردن فنر چکش در اصل مدت زمان باز موندن ولو مخزن رو کاهش میدیم منظورم همون شیری هست که داخل تفنگ هست و با باز شدنش فشار هوای داخل مخزن به پشت ساچمه منتقل میشه و باعث حرکت و به اصطلاح شلیک ساچمه میشه
حالا سوال من اینجاست که این مدت زمان قرار گرفتن فشار مخزن پشت ساچمه فقط برای خارج شدن ساچمه از لوله مهمه و این امر هم نباید زیاد به سبکی و سنگینی ساچمه ربطی داشته باشه و به نظرم مدت زمان باز موندن ولو باید با مدت زمان انتقال ساچمه از محل قرارگیری اولیه تا انتهای لوله متناسب باشه و اگه ولو مدت زمان کمتری باز باشه حتی ممکنه ساچمه داخل لوله بمونه و ازش خارج نشه. برای همین هم به نظرم برای استفاده از ساچمه سبکتر باید فشاری که پشت ساچمه قرارمیگیره کاهش پیدا کنه و نه مدت زمانی که این فشار پشت ساچمه هست.
لطفا منو در این زمینه راهنمایی کنین که کجای استدلالم مشکل داره

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mhrSB - 2014-08-09 03:44 PM

دوستان ***توجه***
اورینگ دور خشاب ای تی 44 اندازه اش 2.5*29 هست و من بنده خدا اشتباهی همیشه 3.5*29 میگفتم.
و این مورد را هم امروز متوجه شدم،و متوجه شدم تمامی اندازه های این اورینگ را اشتباه گرفته بودم(منه شوت از روی کولیس نزدیک 10 بار غلط خواندم)،و خدارا شکر مغازه داره دید.
----------------------------------------------
این مورد را هم برای این گفتم که قبلا به اشتباه به همه گفته بودم 3.5*29 ولی 2.5*29 بوده.Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - unique - 2014-08-10 12:04 PM

آيا يدكي قطعه شماره 404 گير مياد؟منظورم همون قطعه ايه كه چكش توش قرار داره؟
آخه ميخوام يه كاري رو روي اين قطعه انجام بدم،ميترسم خرابش كنم!
همونطور كه قبلا گفتم،از اينكه پيچ چكش رو برداشت و اينكه چكش مستقيم به قطعه برنجي ضربه بزنه خوشم نمياد.
ميخواستم دقيقا از محل انتهاي قطعه برنجي برش بدم و بعد يه واشر فلزي رو همونجا جوش بدم و دوباره بهم بچسبونم بعدش از قطعه تفلني يا لوله سفيد استفاده كنم.اينجوري ضربه چكش به واشر ميخوره و ديگه به اون قطعه برنجي ضربه نميزنه.ميدونيد كه پورت هم به اين قطعه وصله و ممكنه ضربه چكش به اون هم آسيب برسونه و جابجا بشه و نشتي پيدا كنه.
يه سوال دارم:
چطوري ميشه برش نازكي با دقت روي قطعه مذكور بزنم؟منظورم اينه كه عرض برش كم باشه؟با فرز عرضش زياد ميشه و با اره دقت لازم رو نداره.لطفا راهنمايي بفرماييد.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - kingzax - 2014-08-10 02:34 PM

(2014-08-10 12:04 PM)unique نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آيا يدكي قطعه شماره 404 گير مياد؟منظورم همون قطعه ايه كه چكش توش قرار داره؟
آخه ميخوام يه كاري رو روي اين قطعه انجام بدم،ميترسم خرابش كنم!
همونطور كه قبلا گفتم،از اينكه پيچ چكش رو برداشت و اينكه چكش مستقيم به قطعه برنجي ضربه بزنه خوشم نمياد.
ميخواستم دقيقا از محل انتهاي قطعه برنجي برش بدم و بعد يه واشر فلزي رو همونجا جوش بدم و دوباره بهم بچسبونم بعدش از قطعه تفلني يا لوله سفيد استفاده كنم.اينجوري ضربه چكش به واشر ميخوره و ديگه به اون قطعه برنجي ضربه نميزنه.ميدونيد كه پورت هم به اين قطعه وصله و ممكنه ضربه چكش به اون هم آسيب برسونه و جابجا بشه و نشتي پيدا كنه.
يه سوال دارم:
چطوري ميشه برش نازكي با دقت روي قطعه مذكور بزنم؟منظورم اينه كه عرض برش كم باشه؟با فرز عرضش زياد ميشه و با اره دقت لازم رو نداره.لطفا راهنمايي بفرماييد.

دوست عزیز شما اصلا نیازی نداری به این کار.
شما همانطور که قدیم هم گفته شده یک واشر از جنس تفلون یا بقول خودتون لوله سفید به اندازه فاصله مابین قطعه برنجی و پیچ نگهدارنده چکش تهیه کنید و این واشر را در جاش قرار بدید. نیاز به هیچی هم نداره. میتونید یکم بزرگتر در نظر بگیرید تا محکم در جاش قرار بگیره یا بدید جای اورینگ براش در بیارند که البته نیازی نیست. اینطوری صدای چکش هم کم میشه.
در مورد پورت نگران نباشید چون قطعه برنجی خوب در جاش با پیچ محکم میشه.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - hamidlol - 2014-08-13 01:53 PM

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
من میخوام یه پی سی پی هاتسان at44 بخرم
ولی گیج شدم کدوم مدل بهتره
اگه راهنماییم کنید منمون میشم.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Vicxtor - 2014-08-13 02:58 PM

(2014-08-13 01:53 PM)hamidlol نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
من میخوام یه پی سی پی هاتسان at44 بخرم
ولی گیج شدم کدوم مدل بهتره
اگه راهنماییم کنید منمون میشم.

دوست عزیز، اگه قنداق سنتتکیک رو می پسندید و باهاش مشکلی ندارید و همچنین اگه وزن پایین مدنظرتون هست، انتخاب بهتر برای شما مدل معمولی (AT44-10 و AT44S-10) که ارزونترین مدل هست با وزن ۳.۳ کیلوگرم و دقت و قدرت (۴۰ تا ۴۵ ژول) مناسب برای هدف زنی و شکار
مدل AT44S-10 قنداق سنتتیک مونت کارلو با جای گونه ی ثابت داره و در مدل های ۲۰۱۳ به بعد جای اتصال بند و ریل پیکاتینی برای اتصال دو پایه و... هم داره. مدل AT44-10 قنداق سنتتیک تام هول (سوراخ دار) و جای گونه ی قابل تنظیم داره و در مدل های ۲۰۱۳ به بعد هم مثل بالایی هست.
اگه هم با وزن بیشتر مشکلی ندارید، میتونید مدل لانگ (Long) دو تای بالایی رو انتخاب کنید با وزنی حدود ۴ کیلو و قدرت بالاتر (حدود ۵۰ ژول)
اگر هم که قنداق چوبی رو بیشتر میپسندید که مدل های قنداق چوبی (AT44W-10 و مدل لانگش) رو انتخاب کنید که البته در دقت فرق زیادی ندارند و کمی سنگین تر و زیباتر هستند.
یک مدل قنداق چوبی هم هست به نام AT44WX-10 که سایلنسر سر خود داره و دستگاه نشانه روی هم نداره.
مدل های سنتتیک کامو فلاگ هم هستند که برای استتار در جنگل مناسبند (در ترکیب با لباس استتار)
موفق باشید... Khansariha (8)