شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - kingzax - 2014-06-15 01:35 PM

(2014-06-15 01:09 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با توجه به قدرتی که ای تی داره فکر کنم تا3 ساچمه رو راحت شلیک کنه.احتمالا4تا هم رد میکنه.Khansariha (8)

بله من تا 4 ساچمه را هم شنیدم که با شلیک رد کرده. فقط توجه داشته باشید که اگر سایلنسر دارید بازش کنید و بعد شلیک کنید تا بافلهای سایلنسر آسیب نبینه.
حتی برای دو ساچمه هم به این نکته توجه داشته باشید.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Persiacr - 2014-06-15 03:47 PM

دوستان بالاخره با لطف همگی دوستان به هر زحمتی که بود ساچمه ها خارج شد. ساچمه ها بعد از خروج کمی بهم چسبیده و تغیر شکل داده بودن، به خاطر همین فکر میکنم که به سختی خارج شدند.
جا داره اینجا دوباره از همگی دوستان مخصوصا آقا علی گل و دوست داشتنی (royall) که از دیشب تلفنی و قدم به قدم منرو راهنمایی کردن و همینطور استاد مسیح عزیز که دورادور بنده رو راهنمایی و کمک کردند کمال تشکر رو داشته باشیم، مرسی دوستان Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - jabili - 2014-06-15 04:35 PM

میشه بگین چطوری در آوردین؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - stalker - 2014-06-15 06:21 PM

از دوستان تهرانی اتی سوار کسی هست قطعه 310 ته کپسول رو باز کنه اندازه شو بده یا اون قطعه رو قرض بده برم نمونه اش رو درست کنم

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Persiacr - 2014-06-15 08:17 PM

(2014-06-15 04:35 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میشه بگین چطوری در آوردین؟

بله دوست من، حقیقتا ترکیبی از تمام راهنماییهای دوستان شد، چون به تنهایی و با یک روش در نیومدند.
ابتدا به فرمایش و کمک علی عزیز لوله رو به راحتی باز کردم تا خشاب و ساچمه گیر کرده آزاد شد، بعد با کمی فشار اهرم شارژ رو بستم و ساچمه ها کمی جلو رفتند، بعد با اسپری wd-40 از سر لوله داخل اونرو چرب کردم و سپس طبق فرمایش مسیح عزیز چند شلیک داشتم که باعث شد ساچمه ها تا 15 سانتی سر لوله بیان اما اونجا به دلیل تنگ بودن سر لوله دیگه حتی با 7 شلیک هم جلوتر نمیرفتن حتی نیم سانت (با یک میله ظریف که از سر لوله داخل میکردم اندازه گرفتم)، بنابر این با یک جا لباسی طبق فرمایش علی عزیز دوست دیگمون از سر لوله با فشار چند ظربه به ساچمه ها زدم که حدود 5 سانت به عقب رفتن و جای حرکت پیدا کردند، مجددا شلیک... اینبار تا یک سانتی سر لوله اومدن اما به دلیل تنگتر بودن دوباره گیر کردن و با شلیک های متعدد بیرون نیومدند. دوباره مرحله قبل رو تکرار و ساچمه هارو به عقب حول دادم تا با ضرب زمان شلیک خارج شوند و همینطور هم شد.
از آخر هم لوله مجددا با اسپری wd-40 و دستمال تمیز و با اسپری ناهید خشک (طبق راهنمایی علی عزیز) خشک و پاکسازی گردید.

این بود چکیده 12 ساعت کار مداوم روی At44 Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - royall - 2014-06-15 08:26 PM

البته من در تمام مراحل از اقا مسیح مشورت میگرفتم تا به تفنگ ایشون اسیبی نرسه
جاداره که از اقا مسیح هم تشکر به جا بیاریم
Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - رضا قلعه قافی - 2014-06-19 09:04 PM

دوستان متاسفانه دیروز برای یکی از دوستان اتفاقی بدی افتاد که لازم دونستم این مورد به اطلاع باقی دوستان برسونم.یکی از دوستان من که تقریبا دو سالی هست انواع پس سی پی داشته ودراین زمینه بی اطلاع نیست چندوقت قبل ماشه سلاح ای تی 44 رو بیش از حد سبک کرده بود که دیروز بعد از مسلح کردن سلاح خودبخود شلیک کرد ودرفاصله یک متری یه ساق پای برادر کوچکترش که حدودا 18سال سن داره برخورد کرد .ساچمه از بغل استخوان ساق وارد وحدودا 10سانت وارد ماهیچه شد .بعد از انتقال شخص به بیمارستان مشکلات انتظامی برای دوستمان بوجود اومده وموضوع همچنان ادامه داره ،ساچمه باعمل جراحی خارج شد
مورد دیگه در همین هفته شلیک خودبخود یک سلاج ای تی 44 بالپاپ شده یکی از دوستانم که به تازگی خریداری کرده ،که خوشبختانه ساچمه تو منزل به کسی برخورد نکرد وشیشه گاز اشپزخونه رو داغون کرد .دراین سلاح برای حساس شدن ماشه بالپاپ ماشه اصلی سلاح بیش از حد سبک شده بود
دوستان لطفا این موارد رو رعایت بکنید برای جساس تر کردن ماشه سلاح از دوستان با تجربه کمک بگیرید

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - DAGGER - 2014-06-19 10:54 PM

دوستان در ادامه فرمايشات آقا رضاي عزيزKhansariha (8)
لطفآ براي ايجاد تغييرات در ماشه هاتسان حتمآ با دقت زياد و استفاده از تجارب اساتيد اقدام كنيد
بدليل ماهيت و ساختار ماشه at44 كمي دقت و رعايت اصول ايمني بهترين راهكار هست
سعي كنيد ميزان درگيري اهرمها رو از حد 1.5 ميليمتر كمتر نكنيد و تناسب كشش مرحله اول و دوم رو برهم نزنيد
به عبارتي first travel<second travel باشه ( كشش مرحله اول كوچكتر از مرحله دوم ) يعني كشش مرحله اول آزاد شدن ميزان درگيري ماشه كمتر از مرحله دوم باشه مثال: از يك سوم براي مرحله اول و دوسوم براي مرحله دوم استفاده بشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حتي براي تست نهايي چند بار تفنگ با ماشه مسلح رو از ارتفاع حدود 35 سانتي با ته قنداق روي يه سطح نرم ميندازم تا تست عدم شليك خوبخود انجام بشه
بدليل اينكه خداي ناكرده اينگونه حوادث در فاصله نزديك رخ ميده بايد در نظر گرفت كه 40 ژول قدرت كمي نيست ودر صورت اصابت به نقاط حساس ميتونه اسيب جدي وارد كنه

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - صادق قرنجیکی - 2014-06-21 07:40 AM

با تشکر از آقا رضا و آقا بهروز !
دقیقا من هم این مشکل در AT44 قبلی برام پیش اومد. برای حساس کردن ماشه زیادی پیچ مربوط رو باز کردم که یک شلیک ناخواسته بعد از مسلح کردن و برخورد ته قنداق به کف ماشین انجام شد که خوشبختانه لوله رو به بیرون درب ماشین و شیشه درب نیز پایین بود. ولی دقیقا بعد از همون قضیه آقا بهروز نصیحتمون کردند. ما هم به حساسیت عادی ماشه رضایت دادیم. دیگه ای تی 44 هستش و نمیشه در حد ماشه های T06 دیانا یا ماشه های حساس تر مثل وایرخ باهاشون رفتار کرد.
رضاجون بابت اون دوستمون هم متاسف شدم. زودتر مشکلش حل بشه ! Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - ALIANA-54-T06 - 2014-06-21 11:09 AM

یک توصیه دوستانه
من بشخصه موارد زیادی را دیدم که بدون دلیل و یا نیاز با حساس کردن زیادی ماشه خطراتی را برای خودشان و اطرافیانشان بوجود آوردند .
گاهی دست زدن به تنظیمات ماشه برای حساس کردن تنها در کار تارگت و سیبل مورد تائید هست اونهم برای کاربران حرفه ای چون در کار تارگت همیشه تفنگها با قدرت کمتر در محیطهای بسته و کنترل شده (بسمت سیبل) استفاده میشود و کمتر برای محیط و اطرافیان خطر آفرین خواهد بود ولی برای کارهای مترادف دیگه و هانتینگ (شکار) نه تنها اصلا نیازی به حساس کردن ماشه نیست بلکه بدلیل تحرک زیاد تفنگ در دست و استفاده آن در محیط های باز اصلا توصیه نمیشود و حساس کردن ماشه بسیار نیز خطر آفرین خواهد بود لذا دوستان به این دو نکته و کاربردهای متفاوت آنها دقت لازم را بخرج بدهند تا خدائی ناکرده اتفاق ناگوار و پشیمان کننده ای نیافتد و خواهشا این موضوع را نیز جدی بگیرند . ممنون Khansariha (8)