شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - amin.faraji - 2014-04-07 11:27 AM

از لحاظ بالانس خوش دستی بی تی65 خیلی بهتر از ای تی44 هست منم تا زمانی که بی تی دست نگرفته بودم برعکس این فکر میکردم. از نظر من بالانس ای تی خیلی بد هست به خاطر مخزن فولادی که داره به جلو تمایل داره زیاد ولی بی تی چون مخزنش المنیومی هست تمایل به جلو نداره وقتی تو دست میگرین اسلحه رو.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - kingzax - 2014-04-07 11:43 AM

امین جان به نظر من که اینطوری اومد. حتی با ای تی لانگ هم از نظر بالانس وزنی حال نکردم البته بدون دوربین. خودم کشته مرده بی تی بودم ولی وقتی چند ساعت دستم بود زیاد خوشم نیومد بی تی 65 با دوربین بود.
ولی ای تی بدون دوربین هم به نظرم جلوش زیادی سنگینه.
یه چیزی و من در افراد مختلف دیدم که هر کسی بر حسب فیزیک بدنی اسحه متفاوتی و می پسنده.
باز هم شما با تجربه و ما هم Khansariha (102)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - amin.faraji - 2014-04-07 11:54 AM

در مورد بی تی65 خیلی بی انصافی شدهKhansariha (172) در موردش چیزای خوبی نمیگن ولی سیستم ای تی44 و بی تی65 کاملا یکی هست. بی تی فقط از لحاظ گلن سفت هست اونم عادی هست ولی در کل گلن ای تی بهتر هست.Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - مهدى١٣٦١ - 2014-04-07 12:15 PM

با توجه به فرمايشات دوستان اين طور فهميدم كه نظر مساعدترى نسبت به bt65 دارن ، و گفته شد از لحاظ مكانيسم مثل at 44 بوده ، پس از لحاظ سرويس و نگهدارى سلاح و تعويض واشرها پيچيدگى و مشكل خاصى نداره و نگه داريش هم راحته ، يه مطلب ديگه هم كه دوستان به درستى ذكر كرده بودن شرايط جسمانى و جثه فيزيكى بود كه توانايى حمل سلاح سنگين رو به راحتى دارم ، بازم از راهنمايى اساتيد محترم تشكر ميكنم

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - کوهنورد - 2014-04-08 01:18 AM

با سلام :
دوست عزیز ، با اینکه بنده خودم از طرفداران بی-تی 65 هستم ، باید یک نکته بسیار اساسی رو به شما گوشزد کنم که انهم مسئله مصرف ساچمه است . با بی-تی 65 نمیتوان از ساچمه های ارزان قیمت استفاده کرد ( بدلیل سبکی وزن ساچمه و قدرت نسبتا بالای تفنگ ) بنده کلا زیاد اهل تفنگ بادی نیستم ، با داشتن یک تفنگ فنری یک بسته 200 عددی را دو ماه طول میکشید مصرف کنم ولی در تعطیلات عید بعد از خرید پی-سی-پی در عرض سه ، چهار روز ( که جای همه دوستان خالی در یک جای خوش اب و هوا بودیم )حدود 700 ساچمه شلیک کردم !!! تازه فهمیدم دوستانی که از مصرف ساچمه نالانند چه میگویند !!! برای گرفتن اطلاعات دقیق در مورد بی-تی به اقا رضای گل (کاربرZAF) پیام خصوصی بدهید ایشون مدت زیادی این تفنگ رو داشتن .
راستی دوستان اورینگ وایتون به رنگ سیاه هم هست یا اینکه مغازه داران محترم به بنده لطف داشتند ؟؟؟؟!!!!!

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - kingzax - 2014-04-08 02:06 AM

وایتون همه رنگی داره
این نمونه ها همه وایتون هستند
[تصویر: auto-part-fkm-o-ring-silicone-o-ring-viton-o-ring.jpg]
[تصویر: O_Rings.jpg]
ولی بیشتر به این دو رنگ معروفیت داره. حجمش زیاده لینک میذارم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تو ایرانم که هر کی هر چی می خواد میگه. فقط اورینگ های خوب کیفیت خیلی بالایی دارند جنس کاملا یکنواخت دارند و پلیسه و زدگی ندارند

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - jabili - 2014-04-08 09:09 AM

از دوستایی که اورینگ های ای تی رو عوض کردن یه سوال دارم.
چه سایز اورینگی گرفتین؟
چون از فروشنده که میخواستم بگیرم چندتاشو گفت که کلا به این سایز وجود نداره

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - kingzax - 2014-04-08 11:30 AM

در مورد سایز اورینگها زیاد صحبت شد دوست عزیز
تنها نکتش اینه که در کشورهای خارجی و همینطور در کاتالوک کارخانه سایز اورینگ بصورت سایز داخلی و ضخامت گوشت اورینگ ذکر میشه ولی در ایران و فروشندگان بصورت سایز خارج اورینگ و ضخامت گوشته.
به همین دلیل تو اکثر مباحث اینجا دوستان لطف کردند سایز اورینگها و بصورت سایز بازاری هم گفتند.
فقط اورینگ دور لوله با ابعاد 1.78-7.66 بود که دوستان بجاش 1.8-7.6 یا 1.8-7.5 استفاده کرده بودند. بازاریش میشه 1.8-11.2
برای پورت هوا 1-5 که بازاریش 1-7
برای داخل لوله 1.5-5.5 که بازاریش 1.5-8.5

تو این صفحه هم همه سایزها و آقا محراب و یه دوست دیگه بصورت کامل اعلام کردند.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - jabili - 2014-04-08 07:29 PM

(2014-04-08 11:30 AM)kingzax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در مورد سایز اورینگها زیاد صحبت شد دوست عزیز
تنها نکتش اینه که در کشورهای خارجی و همینطور در کاتالوک کارخانه سایز اورینگ بصورت سایز داخلی و ضخامت گوشت اورینگ ذکر میشه ولی در ایران و فروشندگان بصورت سایز خارج اورینگ و ضخامت گوشته.
به همین دلیل تو اکثر مباحث اینجا دوستان لطف کردند سایز اورینگها و بصورت سایز بازاری هم گفتند.
فقط اورینگ دور لوله با ابعاد 1.78-7.66 بود که دوستان بجاش 1.8-7.6 یا 1.8-7.5 استفاده کرده بودند. بازاریش میشه 1.8-11.2
برای پورت هوا 1-5 که بازاریش 1-7
برای داخل لوله 1.5-5.5 که بازاریش 1.5-8.5

تو این صفحه هم همه سایزها و آقا محراب و یه دوست دیگه بصورت کامل اعلام کردند.

پس یعنی به فروشنده بازاریارو بگم؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - kingzax - 2014-04-08 07:59 PM

بله دوست عزیز
ولی برای احتیاط بهشون حتما بگو که سایز خارجی و ضخامت گوشته و داری میگی.
من هنوز خودم نرفتم برای خرید. ولی از قدیم که اورینگ و واشر میخریدم اینطوری میگفتن. دوستانی هم که خریدن اینطوری گفتن.
برای اینکه روزه شک دار نگیری هر دو سایز و با خودت داشته باش.
اگر اورینگ با کیفیت وایتون یا کاترپیلار هم گیر آوردی اطلاع رسانی کن.
ممنون