شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - zebra - 2014-03-14 11:11 AM

دوستان اگر برای مدت طولانی نخوایم از اسلحه استفاده کنم ... و اگر فشار سیلندر روی 200 بار باشه..
اشکالی برای سوزن والف و سیلند پیش میاد ؟؟؟ حتما باد فشار رو کم کنیم ؟؟؟
Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - amin.faraji - 2014-03-14 11:20 AM

اگه بیش از 1ماه هست رو 100 بار فشارو نگه دارین اگه بیشتر از این حرفا هم هست رو 50 بار ولی هیچ وقت کلا تخلیه نکنین مخزن رو

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - صادق قرنجیکی - 2014-03-14 12:02 PM

امین جان می تونی توضیح بدی دلیل فنی این کار چی هستش یا توصیه سازنده بوده ! چون قبلا هم در این تایپیک مطرح شده و دوستان و اساتیدی توصیه اینچنینی کرده بودند؟ ممنون Khansariha (8)
(توجیهی که خدم دارم تحت فشار قرار گرفتن سوزن ولو به مدت و تحت یک فشار معین می باشد که احتمال آسیب زدن رو به سیستم ولو و سوزن داره !؟ البته فقط فکر خودم بود)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - amin.faraji - 2014-03-14 01:06 PM

در مورد فشار مداوم 200 بار رو بدنه سیلندر باعث خستگی فلز میشه به مدت طولانی. ولی در فشار 50 بار رو یه سیلندری که فسار کاریش 200 بار هست میشه گفت هیچ فشاری به حساب نمیاد بنابرین خستگی فلز هم تو این مورد برنمیخوریم عمر سیلندر طولانی تر میشه.
اما تاکید کردن باد کل مخزن این هست که وقتی به صورت مداوم یه فشار خاصی رو اورینگ باشه و این فشار رو یک دفعه از روش برداریم اورینگ میشه گفت کلا از بین میره پوسیده میشه عمل ابندی نمیتونه به خولی انجام بده مخصوصا دو اورینگ درپوش والو و شیر یک طرفه که خودمم به این امر بر خوردمو باعث شد اورینگمو عوض کنم. هم اینکه کلا مخزن رو به طور کامل خالی نمیکنن و همیشه یه فشآر جزی باید روش باشه البته همه این ها به مدت زمان استفاده کردن و نکردن بستگی داره.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - kingzax - 2014-03-14 01:23 PM

سلام
تو صفحاتی خوندم اساتید معتقد بودند که نباید سیلندر خالی باشد و همواره باید تحت فشار باشد
از طرفی خود کارخونه وقتی اسلحه را برای بازار می فرستد فشار سیلندر 200 بار است و معلوم نیست کی اسلحه بفروش برسد
بنظرتون بهتر نیست تحت فشار همانند شرایط کارخانه قرار نگهداریم؟؟؟

امین جان الان پستت و دیدم, نظرت در مورد 100 بار چی هست در فشار زیر 100 احتمال اینکه در آینده از آببندی بیرون بیاد و بالا نمیبره؟؟؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - amin.faraji - 2014-03-14 02:02 PM

دروسته وقتی کارخونه اسلحه میده بیرون 200 بار فابریک پر هست این فشار بالا پایین نمیره تا زمانی که اسلحه دست خریدار برسه که این زمان زیاد رو سیلندر اثر منفی نمیذاره ولی من خودم مخزن فابریک ای تی خریدم که 2سال باد فابریک کارخونه توش بود وقتی مخزن تخلیه کامل کردم دوبار آمدم شارژ کنم دیدم مخزن از ابندی در آمده نشتی داره که بعد بار کردن والو و شیر یک طرفه دیدم دو اورینگ کامل از بین رفته این مثله مثل این میمونه که بادکنک رو بعد مدت زمان زیادی بادش رو خالی کنیم میبنم که فرم خودشو از دست داده برای اورینگ هم همین اتفاق میوفته.
برای فشار تا 50 یا 100 هم این اتفاق ممکنه بیوفته ولی کمتر از فشار 200 بار کلا وقتی برای مدت زمان زیادی از اسلحه استفاده نمیشه فشار مخزنو رو 100 نگه داریم بهتر هست.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - drivyyy - 2014-03-14 02:55 PM

دوربین آکبند optima روی AT44 خیلی بد نیست ولی توی فواصل بالای 60 متر دیگه واقعا جواب نمی ده بزرگنماییش کافی نیست

bushnell ساخت چین 6*24 قیمتش نسبتا مناسبه کسی از دوستان رو AT استفاده کرده ؟؟ کیفیتش خوب هست ؟؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mhrSB - 2014-03-14 03:23 PM

(2014-03-14 02:55 PM)drivyyy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوربین آکبند optima روی AT44 خیلی بد نیست ولی توی فواصل بالای 60 متر دیگه واقعا جواب نمی ده بزرگنماییش کافی نیست

bushnell ساخت چین 6*24 قیمتش نسبتا مناسبه کسی از دوستان رو AT استفاده کرده ؟؟ کیفیتش خوب هست ؟؟
سلام دوست عزیز
اگه سوالتون را در تاپیک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مطرح میکردین مناسب تر بودKhansariha (8)
اما چون دوباره کاری نشه همین جا توضیح میدم.Khansariha (256)
بله زوم 9 واقعا کمه،و ادم را اذیت میکنه.Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
دوربین های بوشنل 6-24*50 با توجه به قیمتی که ازش داشتم خوب بود.4 ماه پیش که هنوز لوازم ارزون نشده بود 220 تا 250 تومن قیمت داشت که الان اگه حول حوش 200 قیمتش مناسبه.Khansariha (256)
اون دوربین ها چراغ،تنظیم پارالکس و ریتایکل کاجی داشتن.فقط یکم ریتایکلش ضخیم بود.و در ضمن یادم نیست زیرولاک داشت یا نه،به نسبت قیمت و اسلحه مورد نظر(ای تی 44 که لگد نداره)مناسب هست.Khansariha (399)
خودمم میخواستم از همون برای ای تی 44 بگیریم که کلا برنامم عوض شد.Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - zebra - 2014-03-14 04:13 PM

دوستان به نظرتون 2 پایه برای تفنگم بگیرم ؟؟؟ اصلا چیزه مفیدی هست و به کارم میاد ؟؟؟
ارزش 250 تومن رو داره که ادم برداخت کنه ؟؟؟ Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - kingzax - 2014-03-14 04:26 PM

سلام دوست عزیز
بنظر من دو پایه کاملا به استفاده از اسلحه و استیل تیر اندازی بر می گرده
من همیشه بالای دار و درخت دنبال هدفم هستم و از طرفی محیط همیشه خیس و گلی هست و نمیشه خوابیده تیر اندازی کنم. فوقش نشسته باشم که پایه نیمه بلند جدا استفاده میکنم
حالا اگر شما بتونی خوابیده یا پشت میز نشسته تیراندازی کنی دوپایه خوب هست