شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - cordoba - 2014-03-06 09:12 PM

(2014-03-06 08:21 PM)mostafab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان چه روغنهایی واسه تنظیف لوله و جاهای دیگه تفنگ بکار میره؟ wd40 و .....اینا دقیقا چی هستن؟ تو یوتیوب دیدم یه بنده خدایی این روغن رو اسپری میکرد به یه تیکه پارچه معمولی و با یه نخ ماهیگیری خان رو تمیز میکرد. این روغنا تو بازار هست؟

بله دوست عزیز این اسپری ها تو بازار هستن ، منتها جدیدا با نام WD460 عرضه میشن ... فکر نکنم ساختارشون روغنی باشه ، چون جرم زدا هستن ... مثل اسپری شست و شوی منیفولد خودرو ...( که اگه اینجوری باشه برای اورینگ لوله بشدت مضره !)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - rezakaraj - 2014-03-06 09:14 PM

به نظر من بهتره برای تمیز کردن داخل لوله از اسپری ناهید خشک استفاده بشه که خاصیت خورندگی نداره و پاک کنندگی خوبی هم داره.Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - pouyacell - 2014-03-06 10:23 PM

دوستان و اساتید عزیز چندتا سوال راجب at44 دارم اگه ممکنه راهنماییم کنید
میخوام یه at44 بخرم شما کدوم مدل رو پیشنهاد میکنید من تفاوت مدل لانگ و معمولی و لول والتر رو نمیدونم اگه ممکنه یه توضیح کوچیک بدین من روشن شم
و اینکه قیمتش و لوازمی که نیاز داره رو بفرماید همراه با حدود قیمت لطف کنید
یکی دیگه هم بپرسم تموم با تلمبه شارژش چقدر طول میکشه؟ یعنی چند بار باید تلمبه بزنیم تا به شارژ کامل برسه و اینکه تلمبش رو میشه تو شکارگاه حمل کرد؟
یه چیز دیگه من یه شادو 1000 و یه 350 مگنوم دارم میخوام 350 رو بفروشم و یه at44 بگیرم و از اونجا که من سلاحم فقط برای شکار استفاده میکنم این کار منطقیه؟
البته اسلحه ساچمه زنی هم دارم و میخوام یه جاگزین خوب برای یه اسلحه گلوله زنی کالیبر 22 داشته باشم چون دردسرهای اون نمی ارزه به داشتنش
ممنون میشم راهنماییم کنید

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Huntsman - 2014-03-06 10:43 PM

دو تاش رو من جواب میدم
اگر بخوای پیاده تو کوه و جنگل بری تلمبه هم حملش و هم ایمنیش بهتره مگر اینکه کپسول 3 لیتری بگیری
ولی با این اوضاع شکار شما اگر با کپسول پر بری بیرون تابرگردی هنوزم باد داری ، حساب کن 30 شلیک داری
زمان شارژ با تلمبه هم بستگی به نوع تلمبه و نوع تلمبه زدنت داره میتونی تو یکی دو دقیقه شارژش کنی یا تو چند مرحله و آروم آروم بزنی و به خودت فشار نیاری

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - pouyacell - 2014-03-06 11:10 PM

ممنون دوست عزیز همون 30 تا شلیک واسه شکار زیاد هم هست با همین فنری ها هم نشده تو شکارگاه بیشتر از 20 تا تیر بندازم مگه اینکه از تنظیم خارج شه که بعید میدونم تو این اسلحه خیلی پیش بیاد
من تاپیک رو از اولش خوندم یه چیزایی دستم اومد اما بازم نمیدونم لانگش چقدر فرق داره به لحاظ قیمت و کارآیی اگه ورژن معمولیش با قنداق سنتتیک جایگزین همون 350 به لحاظ قدرت باشه دیگه لازم نیست هزینه بیشتری بابت اسلحه پرداخت کنم ، کلا سیستم شکار کردنم فواصل زیر 60 متر هست و به دلیل جنگلی بودن شکارگاههای اطراف کم پیش میاد هدف بالای 50 یا 60 متر رویت بشه
تلمبه همراه اسلحه هست یا باید جدا تهیه بشه؟ اگه جداست قیمتش چقدره؟
دوستانی که قیمت اسلحه رو دارن لطف کنن راهنمایی کنن

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - royall - 2014-03-06 11:14 PM

(2014-03-06 10:23 PM)pouyacell نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان و اساتید عزیز چندتا سوال راجب at44 دارم اگه ممکنه راهنماییم کنید
میخوام یه at44 بخرم شما کدوم مدل رو پیشنهاد میکنید من تفاوت مدل لانگ و معمولی و لول والتر رو نمیدونم اگه ممکنه یه توضیح کوچیک بدین من روشن شم
و اینکه قیمتش و لوازمی که نیاز داره رو بفرماید همراه با حدود قیمت لطف کنید
یکی دیگه هم بپرسم تموم با تلمبه شارژش چقدر طول میکشه؟ یعنی چند بار باید تلمبه بزنیم تا به شارژ کامل برسه و اینکه تلمبش رو میشه تو شکارگاه حمل کرد؟
یه چیز دیگه من یه شادو 1000 و یه 350 مگنوم دارم میخوام 350 رو بفروشم و یه at44 بگیرم و از اونجا که من سلاحم فقط برای شکار استفاده میکنم این کار منطقیه؟
البته اسلحه ساچمه زنی هم دارم و میخوام یه جاگزین خوب برای یه اسلحه گلوله زنی کالیبر 22 داشته باشم چون دردسرهای اون نمی ارزه به داشتنش
ممنون میشم راهنماییم کنید
خدمت شما عرض کنم که طول لوله و مخزن مدل لانگ از مدل معمولی چند سانت بیشتره که باعث شده بالانس تفنگ از بین بره ولی باز به جثه و قدرت بدنی شما بستگی داره که بتونید برای استفاده سر دست کنترلش کنید یا خیر.ولی خوب مزیت های خودش رو هم داره (مثلا تعداد شات بیشتر به خاطر مخزن بزرگ تر + دقت و قدرت بیشتر به خاطر لوله بلند تر)
لول والتر به خاطر خانکشی بهتر دقیق تر از لوله معمولی هستش و من اگه جای شما باشم لوله والتر انتخاب میکنم.
برای شارژ سلاح هم من پیشنهاد میکنم که حتما یه مپسول تهیه کنید چون از هر نظر بهتره(نیاز به سرویس نداره+سریع تره+راحت تره) ولی باز به نوع مصرف بستگی داره.تلمبه حملش راحت تره ولی برای شارژ کامل مخزن شما باید حدودا 10 دقیقه (دقیق نمیدونم چون خودم کپسول دارم) تلمبه بزنید.
فروش 350 هم باز به سیاست و بودجه شما در خرید بستگی داره من اگه جای شما باشم هر سه تاش رو نگه میدارم (شادو و ای تی و 350) چون 350 هم جای خودش رو داره و ای تی نمیتونه جای اون رو بگیره و بالعکس.
قیمت خود سلاح هم میشه حدودا 1700 و تلمبه هم همراه سلاح نیست تلمبه هم 600 تومنه.
Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - pouyacell - 2014-03-06 11:32 PM

ممنون دوست من بابت راهنماییت ، اولویت اول و آخر دقت هست که باعث شده که به فکر فروش 350 باشم و لازم نیست که 4 تا اسلحه داشته باشم تو 90 درصد شکارهای بادیم با شادو 4.5 هستم و فقط و فقط به خاصر دقتشه این ورژن معمولیش دقتش تو 60 متر راضی کنندست؟ اگه درست فهمیده باشم چیزی حدود 50 تا 55 ژول قدرت داره یعنی 2 برابر 350 تقریبا اگه تو 50 متر تیر رو تیر بزنه دیگه تمومه...
با 600 تومن تلمبه میشه به جاش کپسول گرفت ؟
این کپسول رو کجاها پر میکنن؟
با یه کپسول پر چند بار میشه مخزن اسلحه رو پر کرد؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - royall - 2014-03-06 11:41 PM

اخه 350 هم لذت خودش رو داره و اگه جایی رفتید که امکان حمل تلمبه یا کپسول نبود 100% 350 خودش رو نشون میده
دقت ورژن معمولیش هم کاملا راضی کننده هست و یکی از دوستان میگفت توی 90 متری باهاش گردو میزنه (راست و دروغش پای خودش)ولی هرکی داره ازش راضیه
قدرت ورژن معمولی حدودا 45 ژوله که برای شکار مناسبه
توی 50 متر شاید تیر رو تیر نزنه ولی با ساچمه مناسب گروپ عالی میده
با 600 تومن میشه یه کپسول 6 لیتری بخرید(اقای کریمی هم برای فروش دارند)
این کپسول ها رو هم جا های خاص پرمیکنند و شما میتونید بفرستید تهران که براتون شارژ کنند
با کپسول 6 لیتری میشه 20 تا 25 مرتبه مخزن سلاح رو پر کرد(حتی بیشتر)
[تصویر: 13941373651.jpg]
این گروپ فکر کنم مال اقا مسیح باشه Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - pouyacell - 2014-03-06 11:53 PM

خیلی ممنونم که دارید به سوالاتم جواب میدید ، امیدوارم بتونم جبران کنم
همونطور که عرض کردم خدمتتون اسلحه دم دستی من همون شادو هستش که در موارد اورژانسی سر جاشه پس نگران این مورد نیستم
اما اینکه من هر بار بخوام کپسول رو بفرستم تهران برام مشکل سازه چون محل زندگیم شماله ، دقیقا پر کردن این کپسولها تخصص کیه (چه مغازه ای)؟
کپسول 3 لیتری قیمتش هم پایینتره؟ واسه حملش فکر کنم راحت تر باشه نه؟
دوربین پیشنهادی شما واسه این اسلحه چیه؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - royall - 2014-03-07 12:05 AM

خواهش میکنم.
چون محل زندگی شما شماله پس هوا مرطوبه و تلمبه هوای مرطوب رو وارد مخزن سلاح میکنه.پس بازم کپسول بهتره
پر کردم یه کپسول 6 لیتری اونم تا 300 بار یه کار ساده نیست و کمتر جایی در تهران همچین کمپرسورهایی دارند ولی شرکت هایی هستند که چند روزه یا شاید 24 ساعته این کار رو انجام میدن
کپسول 3 لیتری هم هست و حملش هم راحت تره ولی خوب زود تر خالی میشه بیشتر نیاز به شارژ داره(2برابر) و کلا 10 بار مخزن سلاح رو پر میکنه قیمتش هم حدود 350 تومنه
شما اگه فقط برای شکار میخواهید دوربین لیپرز یا سنتر با زوم 3-9 جوابگو هستش ولی من خودم به زوم بالا علاقه دارم و به شما دوربین لیپرز یا سنتر با زوم 4-16 با دهنه ی 40 پیشنهاد میکنم که قیمتش هم حدودا 400 تا 500 میشه
Khansariha (8)