شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - jabili - 2014-02-10 07:37 PM

(2014-02-10 07:24 PM)AmirHd نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه ی دوستان میخواستم بدونم اورینگ دقیقا تو تفنگ چه نقشی داره!!!؟یعنی کارش چیه!!!؟

از نشت هوا جلوگیری میکنه.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mhrSB - 2014-02-10 08:00 PM

(2014-02-10 07:37 PM)mostafab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برادر mhrsb میشه بگی کدوم مغازه ناظم الاطبا بود؟
سلام اقا مصطفی
خواستم پ.خ بدم،ولی دیدم شاید برای بقیه دوستان هم لازم بشه.
من از ناظم الاطبا جنوبی مغازه شهباز تهیه کردم.Khansariha (399)
البته ادرس دیگه ای را برای اورینگ گرفته بودم ولی وقت نکردم برم اون جا،اگه رفتم اطلاع میدم.Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - cordoba - 2014-02-10 10:02 PM

دوستان درسته که در مدل 2013 دوبار پشت هم ساچمه گذاری انجام نمیشه ؟ و آیا درسته که بهتره از پایه کوتاه به جای پایه فابریکی برای دوربین استفاده بشه ؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - DAGGER - 2014-02-10 10:20 PM

(2014-02-10 10:02 PM)cordoba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان درسته که در مدل 2013 دوبار پشت هم ساچمه گذاری انجام نمیشه ؟ و آیا درسته که بهتره از پایه کوتاه به جای پایه فابریکی برای دوربین استفاده بشه ؟
محمد رضا جان
وقتی سیستم ای تی مسلح شد دیگه ایندکس با کشیدن اهرم نمیچرخه و ساچمه گزاری نمیتونه دوبار انجام بشه مگر اینکه در حالت غیر مسلح خشاب گزاری کنی و مجددآ مسلح کنی یا اسلحه رو خلاص کنی که کار خطر ناکی هست
در مورد پایه هم مسئله سلیقه ای هست و هیچکدوم مشکلی ایجاد نمیکنه ولی بنظرم برای اونهایی که به تیر اندازی در مسافت نزدیک علاقه دارند بهتره از پایه کوتاه استفاده کنند چون پایه بلند با دوربین دهنه 40 و بالاتر برای تیر اندازی در مسافت زیر 20 متر(صفر دوم) قلق خاصی میخواد

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - cordoba - 2014-02-10 10:39 PM

ممنون آقا بهروز Khansariha (8)

من با توجه به دوربین فابریک پرسیدم ، چون کیفیت دوربین هایی مثل سنتر و لیپرز رو نداره فکر کردم شاید نشه تو مسافت های زیاد ازش استفاده کرد ... ( خودم هم تازه کار هستم که به این مسئله دامن میزنه )

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - zebra - 2014-02-10 10:40 PM

(2014-02-10 10:02 PM)cordoba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دادا یکی بگیر خودت رو خلاص کن ! تحقیق زیادی هم فقط باعث زد حال خوردن میشه چون گیج کننده خواهد بود
دارم خیلی عامی حرف میزنم... Khansariha (8)
این اسلحه ای تی 44 توی پی سی پی ها چون اصتحلاک کمی داره و در عین حال ساختمان ساده ایی داره
دیگه داره کم کم به کلاشینکف پی سی پی معروف میشه Khansariha (219)

تو این 1 هفته گذشته من و 4 تا از دوستانم همه ای تی 44 رو خریدیم و داریم باهاش پادشاهی میکنیم
امروز هم من از مسافتی حدودا 100 متری با ساچمه جی اس بی 18 گرین یه کلاغ رو زدم که از شانسش
از زیره قب قبش رد شد و پرهاش ریخت اما فنگ رو بست .. خلاصه که بخر تا تموم نشده
لازم به ذکر هست من با همون دوربینه فابریک که همه میگن اشغاله این حرکت رو انجام دادم
Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - DAGGER - 2014-02-10 10:45 PM

محمد رضا جان
دوربینی که همراهش هست براحتی تا مسافت50/ 60 متری رو جواب میده درسته تاکتیکال نیست و به سنتر و لیپرز نمیرسه .ولی برای استفاده رو pcp برای شخصی که فعلا بودجه دوربین رو نداره بدلیل شفافیت خوبش و سفت کلیک خوردن طبلکهاش جوابگو هست و خیلی از دوربینهای بی نام و نشان توی بازار که حد اقل 200 الی 250 تومن قیمتشونه خوش ساخت تر هست

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - cordoba - 2014-02-10 10:57 PM

بازم ممنون از راهنماییتون آقا بهروز Khansariha (8) پس فعلا به همین صورت از دوربینش استفاده میکنم ...

آقا فرخ بنده ای تی 44 خریدم ، حداکثر تا 24 آینده به دستم میرسه Khansariha (219)

خیلی وقته رو بادی ها تحقیق می کنم و با ای تی 44 آشنایی دارم ... Khansariha (256)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mhrSB - 2014-02-11 02:23 PM

داشتم توی تاپیک ای تی دنبال یک سری عکس و اندازه برای تقویت سایلنسر فابریک میگشتم که به این ارسال برخوردم.
دقیقا جواب تمامی سوالات اورینگ داخلش هست.Khansariha (256)
(2013-06-15 04:11 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم یه نقشه کامل از ای تی 44 با سایز همه اورینگ ها.شماره قطعه در شکل موجوده و از لیست ضمیمه میشه شخصاتش رو پیدا کرد :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سایز اورینگ ها که به دفعات پرسیده شده :(گفته دوستان را میزارم)

یکی از شایع ترین مشکلات خانواده pcp هاتسان و at44 نشتی هوا از اورینگ ورودی لوله است ، همون اورینگی که قسمت برنی هدایت کننده ساچمه داخلش قرار میگیره و باید وقتی شما مکش میکنید هیچی باد رد نکنه که در اکثر هاتسانها خوب آب بندی نمیشه و هوا میده.

اول این را بگم که سایز اورینگها با اندازه گیری قطر خارجی دایره اورینگ و ذخامت اورینگ(گوشت اورینگ) مشخص میکنند.
سایز اورینگ مذکور 8.5 در 1.5 میلیمتر ، یعنی 8.5 قطر خارجی و 1.5 ذخامت اورینگ ، این سایز اورینگ یکمی بزرگ و شما باید یک اورینگ با ذخامت بیشتر و قطر خارجی یکسان بندازید تا مشکل حل بشه.

من از اورینگ 8.5 در 1.6 وایتون استفاده کردم و خوب جواب داد ، اورینگ وایتون کمیاب ولی این فروشگاه در شاهپور قدیم اصفهان داره :03112334207 فروشگاه تفلان
------------
سایز فابریک اورینگ دور لوله 1.78-7.66 هست که این سایز پیدا کردنش محاله ولی من خودم از سایز 1.8-7.6 یا 1.8-7.5 استفاده میکنم که عالی جواب میده
یه اورینگ با سایز 1.5-5.5 هم در ابتدای لوله هست که تعویضش یکم سخته
اورینگ وایتون رو از مغازه های اورینگ و پکینگ فروشی میتونید تهیه کنید ولی فقط باید به فروشنده اطمینان کنید چون من یه سری کامل برای سلاح و تلمبه گرفتم که نصفش تقلبیه!
رنگ اصلی این اورینگها سبزه و وزن بیشتری نسبت به سایر اورینگها داره و به این راحتی هم پاره نمیشه ولی موقع جا زدن لوله خیلی دقت میخواد
-------------
اورینگ8.5*1.5= یعنی اورینگی که 1.5 میل ضخامت داره و 8.5 میل قطر خارجیش حالا اگه بخواهیم قطر سوراخ داخلی اورینگ را بدست بیاریم باید به اندازه 2 برابر ضخامت اورینگ را از قطر خارجیش کم کنیم تا قطر داخلی بدست بیاد ، برای اورینگ بالا میشه :
2*1.5-8.5=5.5
حالا اگه بخواهیم مشخصات اورینگ را بر حسب قطر داخلی بیان کنیم میشه 5.5*1.5 .
بخشی از ارسال 1018 همین تاپیک که توسط اقا امیر فرستاده شده بود.Khansariha (226)
امیدوارم به درد بخوره.Khansariha (172)
شکارای خوبی داشته باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - zebra - 2014-02-11 06:15 PM

(2014-02-11 06:06 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.
لطفا بگید همراه ای تی آک چه وسایلی هست چون چندتا را که با هم مقایسه کردم تعداد واشر ها و یکی از قطعه ها با هم فرق داشت.

تشکرKhansariha (8)

دادا ای تی 44 های تولید 2013 شامل یک دوربین اوپتیمای 3 در 9 هست + پایه خود دوربین
+یک کوبل شارژ و یک کوبل دِ شارژِ مخزن + چندین اورینگ + و اچار الن