شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - صادق قرنجیکی - 2014-01-23 02:40 PM

(2014-01-23 01:58 PM)behnamhunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-01-23 12:43 PM)mostafab نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان. آقا من بالاخره بودجم ردیف شد و ایشاللا یه at44-s10 میخرم تا یکی دو هفته آینده. چند تا سوال دارم
1- آیا خرید خوبیه با توجه به بودجه من؟؟!!!(2.700 با دوربین و تلنبه)
2- آیا میارزه 200 اضافه بدم لوله لوتار بگیرم؟
3- تلنبه رو به کپسول ترجیح میدم. تلنبه چه مارکی بگیرم؟
4- دوربین مد نظرم 4-16-40 لیپرز یا سنتره هرکدوم گیر بیاد. ایا زومش کافیه؟
5- ایا اگر من با این تفنگ هفته ای 200 تا شلیک کنم داغون میشه؟؟!!
6- سایلنسر فابریک بگیرم یا بدم اساتید بسازن؟ و ایا تو دقت حتی یه ذره هم تاثیر نداره؟

با تشکر
فکر کنم بودجتون کافیه برای همه موارد . تفنک - تلمبه - دوربین و سایلنسر فابریک با هم 2700 میشه .
با هر هفته 200 تا شلیک هم تفنگ طوریش نمیشه. 4-16*40 لیپرز بگیر قیمتش 420 است.. سایلنسر هم فابریک بگیر .
با تشکر از آقا بهنام و در رابطه با گزینه 1 توضیح بهنام عزیز به نظر کافی میاد با توجه به اینکه با این بودجه (خود سلاح به همراه لوازم جانبی اصلی ) به نظر در حال حاضر خرید خوبی در داخل کشور می باشد.
2- لول لوتاروالتر بودن یک سلاح به طبع یک امتیاز فنی بوده گرچه لوله خود هاستان هم خوبه ! و خیلی از دوستان دقت خوب و گروپ های خوبی با همین لوله در فواصل بالای 30 متر گرفتند(دیدم گروپ هایی زیر 1 سانتی هم بود بینشون )
3- خوب کپسول و تلمبه هر دو مزایا و معایبی دارند :
- راحتی و سرعت شارژ در کپسول در مواقعی که مشغول شکار هستید خیلی بدرد می خوره و همچنین در موقع هدفزنی دیگه مسلما بهتر از تلمبه ست (این دیگه برمی گرده به کاربرد شما که بیشتر شکار یا هدفزنی می کنید ) ولی خوب مشکل شارژ و گاها هزینه بیخودی بالای شارژ کپسول و از همه مهمتر مشکل نبود مراکزی در همه شهرها که بتوانند کپسول های 300 بار 6 و 9 لیتری رو شارژ کنند از معایب اون در کشور به حساب میاد.
- تلمبه وبلی و یا هاتسان (قیمت معقول تری نسبت به برندهای دیگه داره) ، راحتی برای استفاده در همه جا بدون نیاز به شارژ و ... ، حمل راحت تر (طوریکه با جداسازی پایه که با 2 پیچ آلن بسته شده و دسته آن که رزوه ای ست ) کل قطعات در کوله جای می گیرد. ولی نمیشه از سختی تلمبه زدن اون هم در محیط شکار یا موقع هدفزنی از به طور مثال از فشار 120 تا 200 بار به همین راحتی گذشت. تجربه خودم اینه که با تلمبه شروع کنید و در ادامه در صورت توان یه کپسول هم تهیه کنید (مواردی که می رم شکار تقریبا بیشتر از 1 مورد نیازی به شارژ مخزن سلاح ندارید چون 1 بار شارژ تا 3 خشاب بهتون شات مناسب با قدرت مناسب میده ولی در مواقعی هم می خواهید فقط هدفزنی کنید که در اینجا بودن یه کپسول خیلی مفیده ) هر شارژ کپسول به شما دفعات شارژی بین 20 ت 30 بار رو میده -بسته به اینکه شارژ مخزن سلاح رو از چه میزانی شارژ می کنید (به طور معمول از 120 بار پایین تر نیارید)-
4- دوربین لیپرز/سنترپوینت زوم 4-16*40 یک دوربین مناسب با وزن خوب هستش (نه عالی ) و من به دهنه 50 ترجیح می دمش چون سنگین تره !(خودم زوم 4-16 با دهنه 50 رو روی ای تی 44 دارم و سنتر با همین زوم با دهنه 40 روی دیانا 52 ) و روی پی سی پی مشکلی نداره و زوم 16 هم برای برد این سلاح مناسبه (شاید برای فیلد تارگت خیلی خوبه نباشه ولی شکار و هدفزنی معمولی رو ساپورت می کنه زوم بین 7 تا 12 بهترین زوم برای شکار در فواصل 20 تا 80 متر هستش)
5- خوب این دیگه به این برمیگرده چقدر وقت برای تیراندازی دارید و اینکه چقد سلاحتون رو دوست دارید (در هر صورت مقدار 200 شلیک خیلی زیاد نیست ) ولی دوست من ، به فکر سختی تعویض اورینگ های لوله و سر لوله هم باشید که هر چقدر کارکرد سلاح بیشتر باشه سریع تر نیاز به تعویض خواهند داشت. همینطور هزینه ساچمه (فرض بر اینکه جی اس بی یا باراکودا استفاده می کنید این ساچمه های دونه ای 120 تا 200 تومن براتون هزینه داره Khansariha (219) ) البته این بند نظر شخصی من بودشKhansariha (226)
6- تجربه من این بود که با سایلنسر دست ساز خوب -مثل ساخته های آقا مسیح- (چون بیشتر دوستان از سایلنسرهای ساخت ایشون استفاده کره و راضی بودند) تاثیر بهتری نسبت به فابریک داشته ، خود من هم تجربه سایلنسر فابریک و دست ساز رو دارم که در زمینه کاهش صدا سایلنسر آقا مسیح عملکرد بهتری داشته و در زمینه دقت مشکلی نداشتم ولی اینکه تاثیر مثبت میذاره یا نه رو آزمایش نکردم.
امیدوارم خرید خوبی داشته باشید و ازش لذت ببرید. Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mostafab - 2014-01-23 02:41 PM

[/quote]

1-تو خریدت شک نکن.چون هم اسلحه خوش دسته-وزنش مناسبه-قطعاتش براحتی گیرمیاد
2-بله میارزه دوست عزیز
3-بنظر من کپسول بگیر.کپسول تو 1 دقیقه شارژ میکنه.ولی تلمبه باید یه ربع بزنی پر بشه.
4-هردو دوربین خوبین.این زوم برای گروپ گیری تا 50-60 متر و شکار تا 100 متر کافیه
5-مشکلی پیش نمیاد
6-سایلنسر هم همون فابریک بنظر من خوبه
[/quote]
مرسی رفیق. فعلا تلنبه میگیرم شاید بعدا اگه بودجه جور شد کپسول هم گرفتم. چون یه وقتایی میخوام تفنگو ببرم شهرستان اونجا فک نکنم بشه کپسول رو شارژ کرد.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - min - 2014-01-23 05:26 PM

سلام
دوستان کسی هست at44-pa long دستکش داشته باشه ؟؟؟؟؟؟
مقعی که دستکش را عقب می کشید برای مسلح شدن چقدر عقب می اید برای مسلح شدن تا ته یا نه؟؟؟؟
ایا زور می بره یا به راحتی مسلح میشه؟؟؟؟؟[تصویر: Air_rifle_HATSAN_AT_44-10_PA_(Pump_Actio...g_3822.jpg]

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - aydin - 2014-01-23 06:46 PM

سلام خدمت همه دوستان.من ميخوام اورينگ لوله at44 رو عوض كنم چون وقتي فوت يا مكش ميكنم هوا رد ميكنه بلد نيستم.از دوستاني كه در اين كار تجربه دارن خواهشن راهنمايي كنند.ممنون
ضمنا اورينگ لوله نياز به روغنكاري داره يانه؟اگه نياز داره از چه روغني استفاده كنم؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mehrdadjan - 2014-01-23 07:37 PM

(2014-01-23 06:46 PM)aydin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه دوستان.من ميخوام اورينگ لوله at44 رو عوض كنم چون وقتي فوت يا مكش ميكنم هوا رد ميكنه بلد نيستم.از دوستاني كه در اين كار تجربه دارن خواهشن راهنمايي كنند.ممنون
ضمنا اورينگ لوله نياز به روغنكاري داره يانه؟اگه نياز داره از چه روغني استفاده كنم؟

دوست عزیز گلن را بکش خشاب را در بیا از جایی که ساچمه از خشاب
داخل لوله میره با یه چراغ قوه نور بنداز اورینگ معلوم هست با یه پنس
[تصویر: 13904930222.jpg]
درش بیار و با کمی حوصله اورینگ جدید را جا بزن یا هم این 2تا پیچ النی را
[تصویر: 13904930211.jpg]
باز کنید و لوله را در بیارید و راحت اورینگ را عوض کنید فقط به ارامی لول
را در بیارید تا اورینگهای روی لوله اسیب نبینه نه روغن کاری احتیاج نداره
ارادتKhansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mostafaagai - 2014-01-23 11:56 PM

با سلام به دوستا و مهرداد جان من دیروز اورینگ سر لولرو عوض کردم خواستم دوست عزیزمون در جریان باشه شما گلنو بکش عقب و اورینگو با پنس سر کج دربیار بعد اورینگ جدیدو با روغن کمی چرب کن بزار سرجاش اروم گلنو بیار سر جاش همینطوری که گلنو فشار میدی اورینگو جا بزن امیدوارم موفق باشی فقط حوصله و دقت یادت نره

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - behnamhunter - 2014-01-24 12:07 AM

(2014-01-23 06:46 PM)aydin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اگر نتونستید جا بزنید با من تماس بگیر من هم تیریز هستم. از گریس سییکون استفاده کن خواستی من دارم یه بسته 1 کیلویی گرفتم برای کل پی سی پی داران تبریز مجانی Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Huntsman - 2014-01-24 10:07 PM

سلام
دوستان لطفا راهنمایی کنین این دو واشر نازل شارژ At44 چه سایزی هست و جنس اون چی باشه بهتره یا جنسش فرقی نمیکنه ؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - mostafaagai - 2014-01-24 10:16 PM

اقا من هفته قبل خریدم اما سایزشو نمیدونستم خود اورینگو بردم یه اورینگ بهم داد از جنس سیلیکون انداختم خیلی خوب بود اما وایتون بهتره

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - DAGGER - 2014-01-24 10:29 PM

دوستان Khansariha (8)
نصب لول فنر و واشر سنتر برنزی برای بهبود کار آیی و پیشگیری از تاب برداشتن فنر چکش at44
البته دوستان یادتون نره که برای تنظیم قدرت باید داخلش مته 5 بخوره !
[تصویر: 13905035532.jpg]