شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - min - 2013-12-17 02:50 PM

(2013-12-14 03:59 PM)min نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-12-14 02:19 PM)TAKTAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من
ورودتون رو تبریک میگم
اصولا نباید اینطور باشه وعمل مسلح کردن باید روان وراحت انجام بشه
شما قنداق رو باید باز کنی اون قسمت یه پیچ تنظیم داره تا میزان کشش و قدرت واسه مسلح کردن رو بتونی تنظیم کنیKhansariha (8)
باز کردم ولی اون پیچی که میگید را پیدا نمیکنم اگه عکسی ازش دارن از محل قرار گرفتنش راهنماییم کنید ممنون می شم
(2013-12-14 03:59 PM)min نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-12-14 02:19 PM)TAKTAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من
ورودتون رو تبریک میگم
اصولا نباید اینطور باشه وعمل مسلح کردن باید روان وراحت انجام بشه
شما قنداق رو باید باز کنی اون قسمت یه پیچ تنظیم داره تا میزان کشش و قدرت واسه مسلح کردن رو بتونی تنظیم کنیKhansariha (8)
باز کردم ولی اون پیچی که میگید را پیدا نمیکنم اگه عکسی ازش دارن از محل قرار گرفتنش راهنماییم کنید ممنون می شم

[تصویر: 1491722_669090039801861_741370634_n.jpg]
فاصله A یه فاصله خلاصیه که باید طی بشه تا برسه به او سیلندر یا چکش بعد فاصله B را طی می کنه تا برسه به جایی که فشار زایاد می خواهد تا چکش به عقب بیاد و مصلح بشه اگر اون زور آخر زده نشه مصلح نمیشه اون پیچی که گفتین هم همه پیچ های که دیده میشد را چک کردم ولی تاثیری نداشت
ممنون اگه راهنمایی کنید...
این تازه اول سوال کردن های من

دوستان کسی اطلاعی راجب سوال من نداشت؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - majidirani - 2013-12-20 12:39 PM

دوستان فاصله پیچ آلن داخل چکش تا لبه ی چکش ای تی های آکبند رو میخواستم بدونم چه مقدار هست؟ دوستانی که ای تی خودشون رو برای تیون کردن باز میکنند اگه براشون مقدوره با کولیس عمق سنجی کنند ممنون میشم

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - amirz - 2014-01-01 02:15 PM

سلام
من یک مشکل با at44دارم تو فاصله 20تا 25کبوتر می زنم چند متری میره بعد میوفته/
ساچمه باراکود 21گرین
از 200تا100بار چند خشاب شلیک میشه؟
تفنگ 20روز خریداری شده ونوهستش.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - صادق قرنجیکی - 2014-01-01 02:24 PM

دوست من سلاح شما بین فشار 120 تا 180بار مخزن و ساچمه باراکودا 21 گرین و فاصله ای که ذکر کردین (20 تا 25 گرین) و با فرض صفر دوربین در فاصله حدودی 35 متر ، باید شکارتون رو فریز کنه! البته اگه به کیل زون شکارتون بخوره (ناحیه سینه و قلب کبوتر رو درست هدف بگیرید معمولا از جایی که نشسته مستقیم سقوط می کنه پایین و یا همونجا فریز میشه )
تو تجربه های خودم هم گاهی اتفاق افتاده که شکار حتی بعد از اصابت به کیل زون باز هم بلند شده و مقدار ی پرواز می کرد و دوباره سقوط می کرد. در فواصل نزدیک اون هم با پی سی پی سرعت ساچمه زیاده و معمولا سریع از بدن شکار خارج میشه و این موضوع باعث تخریب کمتر در بافت شکار میشود. باز دوستان با تجربه تری در زمینه شکار کبوتر و یا کریم با سلاح ای تی 44 هستند که راهنمایی بهتری در این مورد می کنند. البته چون سلاح رو گفتین نو خریداری شده برای همین احتمالات نقص فنی رو مطرح نکردم.
Khansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - old.hunter - 2014-01-01 04:33 PM

بيشتر وقتي تير به ناحيه پايين پرنده بخوره اين طور ميشه
بارها پيش اومده كه نيم تنه پايين پرنده كنده شده باز هم پرواز مي كرده
وقتي مي آوردمش براي خودمم هم جاي تعجب بود!!!

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - rezagh - 2014-01-01 06:46 PM

(2014-01-01 02:15 PM)amirz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من یک مشکل با at44دارم تو فاصله 20تا 25کبوتر می زنم چند متری میره بعد میوفته/
ساچمه باراکود 21گرین
از 200تا100بار چند خشاب شلیک میشه؟
تفنگ 20روز خریداری شده ونوهستش.
سلام
دوست عزیز از ساچمه هالوپوینت استفاده کن تا در شکار نتیجه یهتری بگیری
اگه تفنگتون دستکاری نشده باشه حدود چهار خشاب تا محدوده فشار 100 میتونید شلیک کنیدKhansariha (8)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - saburi - 2014-01-02 06:35 PM

سلام خدمت دوستان عزیز:
من بعد از کلی زحمت و جمع کردن پول افتادم دنبال خرید pcp که یک ar6 گرفتم و اصلا خوب نبود
یا بهتره بگم اصلا اصلا خوب نیست خدایی من یکی دوساله با بچه های داخل سایت آشنا شدم
وازاین بابت خیلی خوشحالم که دوستان خوبی چون مسیح عزیز دارم وخوشحال از اینکه این دوستان
قابل اعتماد هستن . با مشاوره مسیح عزیز بعد از یک جابجایی یک at44 و یک bt65 گرفتیم و خیلی خیلی راضی .
این at44 عجب تفنگ ردیفیه به خدا اگر از اول حرف دوستان رو گوش کرده بودم
یکی از بهترین pcp ها رو داشتم . خوشحالم که در هر صورت این تفنگ نازنین رو دارم و بیخود هزینه اضافی نکردم .

at44+دوربین لیپرز + سایلنسر جالب مسیح عزیز + ساچمه جی اس بی عالی = شکار عالی Khansariha (219)Khansariha (219)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - اشکان - 2014-01-03 03:02 PM

سلام و عرض ادب Khansariha (8)
از انجایی که به گفته دوستان با تجربه ،کثیفی (valve pins)سوزن مخرن AT44 بر روی دقت سلاح تاثیر منفی خواهد گذاشت و مدتی قبل هم خودم از کاهش دقت سلاحم ناراضی بودم با راهنمایی دوستان تصمیم به باز کردن و تنظیف این قسمت گرفتم که شرحش را در ادامه با عکس تقدیمتان میکنم با تشکر از دوستان خوبم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

1- ابتدا مخزن را با چرخاندن و کمی کشیدن به سمت بالا از سلاح جدا می کنیم ، توجه کنید که اگر سایلنسر بسته باشید ممکن است سایلنسر از باز شدن و جدا شدن مخزن ممانعت کند.
2-قطعه برنجی( de gasser) مربوط به خالی کردن هوای مخزن را بر روی قسمت بررنجی انتهای مخزن که سوزن در آن قرار دارد را ببندید و در حالی که پیچ آلن روی de gasser باز است ان را محکم کنید .
[تصویر: 13887460101.jpg]
3- با اچار الن پیچ الن خور روی de gasser را به آرامی سفت نمایید ، در این مرحله هر قدر شما سریعتر پیچ آلن را ببندید هوای مخزن با شدت و صدای بیشتر تخلیه می گرد که ممکن است در فضای خانه ناخوشایند باشد ، البته بعضی از دوستان هم به جای استفاده از de gasser ، سوزن مخزن را روی یک سطح چوبی قرار داده و با فشار ناگهانی هر دو دست در یک لحظه هوای مخزن را تخلیه می کنند که صدای ناهنجاری خواهد داشت .
[تصویر: 13887460102.jpg]
4-وقتی هوای مخزن کاملا تخلیه شد و مانومتر روی صفر قرار گرفت قطعه برنجی مربوط به تخلیه را باز کرده و در حالی که با دست چپ مخزن را گرفته اید با اچار و دست راست قطعه برنجی انتهای مخزن را باز کنید . اگر بین دهانه اچار خود را با پارچه بپوشانید از زخمی شدن قطعه پیشگیری خواهید کرد[تصویر: 13887460105.jpg]
5-حال قطعه تفلونی را که در انتهای قطعه برنجی قرار دارد و وظیفه نگهداری فنر سوزن را به عهده دارد را با لبه تیز چاقو به ارامی و حوصله از جای خود کمی بیرون بیاورید و بعد با وسیله ای مانند سیم چین آن را خارج کنید
[تصویر: 13887460103.jpg]
[تصویر: 13887460104.jpg]
6- پس از در اوردن نگهدارنده فنر شما قطعات را به ترتیب زیر مشاهده خواهید کرد.
[تصویر: 13887478641.jpg]
7-سوزن را با تکه پارچه ای نخی تمیز کنید و نیز داخل قطعه را هم با پارچه تمیز کنید ، به پیشنهاد دوستان من از پاک کننده ها و ... استفاده نکردم و تنها به پارچه اکتفا کردم. با اینکه اسلحه من شلیک زیادی نداشته و من فقط از سیلندر هوا برای شارژ استفاده میکردم ولی سوزن آن جرم زیادی گرفته بود.
[تصویر: 13887478642.jpg]
[تصویر: 13887478643.jpg]
8-پس از اتمام نظافت مجددا به ترتیب قطعات را در جای خود قرار دهید و مراقبت کنید از نخ پارچه تنظیف یا کرک و ... درون قطعه برنجی کاملا تخلیه شده با شد و روان بودن حرکت سوزن در جای خود را چک کنیدو در پایان قبل از بستن قطعه برنجی به انتهای مخزن با تکه ای پارچه رزوه های مخزن را از پلیسه های بجا مانده برنج پاک کنید .
[تصویر: 13887478644.jpg].
این هم از نظافت valve pins یا همان سوزن والو مخزن AT44 T ، امیدوارم مفید باشد . کم وکاست آن را خواهید بخشید. البته من هنوز فرصت نکردم دقت تفنگ خودم را پس از پاک کردن امتحان کنم .
ارادتمند

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - SOHEIL-GUNSMITH - 2014-01-03 04:45 PM

اشکان جان ممنون از شما
دوستان دقت کنند بعد از نظافت والو و مخزن حتما داخل مخزن و والو رو با روغن مناسب حتما روغنکاری کنند
جون مقدار کم روغن در مخزن از زنگ زدگی اون جلو گیری میکنه و حرکت والو هم نرمتر شده و اورینگش دچار سایش نمیشه
برای روغن کاری هم میتونید از روغنهای فوق روان مثل همین wd40 ها که همه قلابی هستند اصلا خورندگی ندارند یا حتی رو غن چرخ خیاطی تصفیه شده استفاده کنید

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - Tomcat14 - 2014-01-03 04:50 PM

یه سوال:
جسارتا اقا سهیل باید به والو روغن بزنیم یا گریس سیلیکون؟؟Khansariha (8)