شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از HATSAN .AT44.10 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: تجربیات از HATSAN .AT44.10 (/showthread.php?tid=719)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - joseffist - 2013-06-06 04:37 PM

سایلنسر که شما گرفتی در برابر اونی که من از آقا مسیح گرفتم قابل مقایسه نیست !
اونی که شما عکسشو انداختی ، تقریبا هیچی نداره !
اما در مورد واشرها ، ابتکار خوبی بخرج دادی و مخصوصا
سوراخ مرکزی که به ۸ میلیمتر افزایش دادی .
من فعلا ابزار دم دستم نیست وگرنه همین کار شما رو انجام میدادم .
واقعا خسته نباشی .

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - rezagh - 2013-06-06 04:52 PM

(2013-06-06 04:37 PM)joseffist نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سایلنسر که شما گرفتی در برابر اونی که من از آقا مسیح گرفتم قابل مقایسه نیست !
اونی که شما عکسشو انداختی ، تقریبا هیچی نداره !
واقعا خسته نباشی .
مهدی جان کنجکاو شدم عکسی از سایلنسر شما ببینم.اگه سایلنسر شما بهتر باشه من هم یکی ازش بخرم.
در ضمن این رو باید به یاد داشته باشیم که وظیفه اصلی سایلنسر کاهش صدا است.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - aminhw - 2013-06-06 05:32 PM

(2013-06-06 04:37 PM)joseffist نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واقعا خسته نباشی .

سلام دوست زيز
ميشه توضيح بدين که سوراخ مرکزى ٨ ميليمترى چه مزيتى نسبت به ٧ ميليمترى داره؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - joseffist - 2013-06-06 06:48 PM

در مورد سوراخ 8 میلیمتری جناب rezagh معتقد هستند که صدا رو بیشتر کم میکنه و روی دقت تاثیری نداره . البته من خودم امتحان نکردم چون فعلا ابزار در دسترسم نیست تا سایلنسر رو تغییر بدم .

من در پست خودم از ابتکار ایشون تشکر کردم . اما خودم تست نکردم .Khansariha (8)

در ضمن خدمت rezagh عرض کنم که متاسفانه در محلی هستم که امکان گرفتن عکس برام نیست . یعنی الان سایلنسر در دستم نیست .اما یه نگاه جزعی که انداختم باید بگم که از تفلون بسیار مرغوب و بدنه آلمینیومی و رنگ خوبی استفاده شده بود . اون عکس اول که از داخل سایلنسر شما هست یه چیزی شبیه لوله شلنگ سوراخ شده هست !! ببخشید اما عکس آخر که خودت درست کردی خیلی شبیه تر به سایلنسری شده که برای من ساختن.

با عقیده شما موافقم . بنظرم سایلنسر باید حداکثر توان رو در کاهش صدا داشته باشه .

البته من دستگاه تست صدا ندارم . اما همینطوری فکر کنم حدود 50 یا 60 درصد صدا رو کم میکنه . اینقدر کم هست که بشه حتی درون اطاق تمرین کرد . اونم اطاقهای ما که یه چند هزار متری هستند Khansariha (214)

اما شما فرمودید با تغییراتی که دادی فقط صدای چکش رو میشنوی . سایلنسر منکه اینطور نیست . و اگه منزل بودم حتما تغییراتی که دادی انجام میدادم ببینم نتیجه چی میشه .Khansariha (226)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - rezagh - 2013-06-06 08:42 PM

(2013-06-06 05:32 PM)aminhw نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واقعا خسته نباشی .

سلام دوست زيز
ميشه توضيح بدين که سوراخ مرکزى ٨ ميليمترى چه مزيتى نسبت به ٧ ميليمترى داره؟
سلام .
دوست عزیزمون آقا مهدیjoseffist پست من رو یا سرسری خوندن یا من اشتباه نوشتم.!
عزیزان من سایلنسری که به دست بنده رسید با حداقل دقت و صلیقه ساخته شده بود طوری که با شلیک اول نمدی که دور اون لولهء آبی رنگ پیچیده شده بود از نوک سایلنسر بیرون زد.!من هم سایلنسر رو باز کردم و دیدم دوست عزیزمون واقعا کم کاری کرده.البته باید بگم که از سایت همسایه خریدمش.
باآزمون و خطا دست به کار شدم، و با ده عدد واشر فلزی و یه لوله پلاستیکی که دقیقا قطر خارجیش برابر قطر داخلیه بدنه سایلنسر بود.طبق دستوراتی که دوستان در قسمت ساخت سایلنسر فرموده بودند اجزای داخلی سایلنسر رو ساختم.ابتدا واشر های فلزی که داشتم تخت بودن و سوراخ مرکزی اون هفت میل بود تنها کاری که کردم واشرها رو یه کم انحنا دار (محدب)کردم و با فاصله یک و نیم سانتی داخل سایلنسر گذاشتم و تستش کردم دیدم آنقدر صدا رو کاهش میده که صدای ضربه فنر رو میشه شنید.
اما بعد از تست دقت دیدم بعضی از شلیکها خیلی پرت میزنن با خودم گفتم حتما سوراخ واشرها خیلی کوچیک هستن.به همین دلیل انحنای واشر ها رو بیشتر کردم تا سوراخ به هشت میلیمتر برسه بعدش دوباره واشرها رو مثل قبل جا انداختم و تستش کردم، دیدم صدا یه کمی بیشتر شده!اما دقت تفنگ عالی شده بود.
من هم همین روپست کردم که دوست عزیزمون آقا مهدی با کنایه(درست مثل قبل که من تازه تفنگ رو خریده بودم و چندتا عکس از تفنگم داخل خونه انداختم و داخل سایت گذاشتم،که آقا مهدی فرمودند البته واجب بود که از موزه لوور عکس بزاری!!.عزیزم آپارتمان من همش هفتاد متره و نه حیاط دارم و نه پشت بام ،داخل خونه ام هم پره از دکوری ،حتی یک وجب جای خالی نداریم !،چون عاشق وسایل و کارهای تزیینی هستم.حالا باید کجا از تفنگم عکس مینداختم که دوست عزیزمون مسخره نکنه،؟) گفتند که این ابتکار هستش که قطر داخلیه واشرها رو به هشت میل تغییر داده!،
ولی اینطوری نیست همش آزمون و خطا بود که به این نتیجه رسیدم.
من دلم میخواد از صدای تفنگ براتون کلیپ بگیرم و داخل سایت بزارم ولی چون بجز خونه جایی رو ندارم که فیلمبرداری کنم میترسم که باز آقا مهدی عزیز بگه چرا داخل موزه لوور زندگی میکنی.!
در تاپیک هرچی خریدیت صفحه 190 میتونید عکسهای موزه لوور رو ببینید.Khansariha (367)Khansariha (290)

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - joseffist - 2013-06-06 09:23 PM

به نام خدایی که دوستیها را آفرید

سلام

آقا رضای گل rezagh باور کنید من هیچ کنایه ای نزدم . باور کن ابتکار بخرج دادی و خدای نکرده قصدم ناراحت کردن شما نبود .

نمیدونم در کجای نوشتار خودم , چه قبل , و چه الان اشتباهی کردم که شما فکر میکنی مسخره یا کنایه حرف زدم .

دوستان من شدیدا به آزار ندادن دیگران معتقدم . حتی اگه کسی دشمنم باشه چه برسه به دوست گرامیمون آقای rezagh

همین جا در همین تاپیک از ایشان حلالیت میطلبم . و از ته قلب میگم به هیچ وجه قصد ناراحت کردن یا کنایه زدن یا ....نداشتم .

درد دلی با شما دارم و اینکه انصافا و حقیقتا نمیدونم کجای پستی که من دادم نشان از کنایه زدن میده .

آقای رضای گرامی ازتون خواهشی دارم . اولا افتخار بدید و منو دوست خودتون بدونید . ثانیا باور کنید قصدی نداشتم . و در پایان از ته دلتون دلخوری دارین به بزرگواری ببخشید .

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

در مورد موزه لوور , من در زمینه عکس مجسمه دیدم و قصدم از تعریف از زیبایی و نظم و نظافت محیط تصویر بود . باور بفرمایید قصد بدی نداشتم . عجیبه ! اصلا فکر نمیکردم دلگیر باشین .

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - rezagh - 2013-06-06 10:29 PM

مهدی جان خواهش میکنم این حرف ها رو نزنید من کوچیک شما هستم.و شما دوست عزیز من هستیت.
ما در این فروم گرد هم جمع شدیم تا از اطلاعات همدیگر استفاده کنیم،دلیلی نداره از هم دلگیر باشیم.شاید هم من زیادی حساسیت به خرج دادم.
اگه وقت کنم امشب از صدای تفنگ با سایلنسر کلیپ میزارم.
فقط ای کاش آقا مسیح یه تاپیک جداگانه برای فروش سایلنسر باز کنن.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - aminhw - 2013-06-06 11:31 PM

دوستان عزيز سلامKhansariha (8)
در اين مدل طراحى سايلنسر که ما استفاده ميکنيم عاملى که بيشترين تأثير رو در کاهش صدا داره تعداد واشرهاست.
اگر قطر خارجى واشر طورى باشه که بعداز نصب درون پوسته کاملا فيت باشه و لقى نداشته باشه و سوراخ مرکزى هم دقيقا وسط واشر باشه ،در اينصورت با اطمينان ميگم که دقت اسلحه اصلا کم نميشه،ميخواد قطر سوراخ مرکزى ٨ ميلى باشه يا ٧
اما فکر کنم سوراخ کوچکتر بيشتر صدارو کم کنه.

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - nobody2000 - 2013-06-06 11:36 PM

از دوستان سوالی دارم :
معمولا دوربین تفنگ AT44 خودتون را در چه فاصله ای صفر میکنید ؟حالا بعد از این فاصله تا چه فاصله ای همون صفر را میزنه ؟ مثلا امکان داره شما رو 30 متر صفر کنید و تا 50 متر صفر بزنه و .... دوستان لطفا هرکس تجربه و تنظیم شخصیش را بگه .

بنظر شما چه فاصله ای برای صفر کردن دوربین در این تفنک بهتر هست ؟

در ضمن معمولا از چه زومی بر روی دوربین تفنک در AT44 استفاده میکنید ؟

RE: تجربیات از HATSAN .AT44.10 - rezagh - 2013-06-07 12:03 AM

(2013-06-06 11:31 PM)aminhw نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزيز سلامKhansariha (8)
در اين مدل طراحى سايلنسر که ما استفاده ميکنيم عاملى که بيشترين تأثير رو در کاهش صدا داره تعداد واشرهاست.
اگر قطر خارجى واشر طورى باشه که بعداز نصب درون پوسته کاملا فيت باشه و لقى نداشته باشه و سوراخ مرکزى هم دقيقا وسط واشر باشه ،در اينصورت با اطمينان ميگم که دقت اسلحه اصلا کم نميشه،ميخواد قطر سوراخ مرکزى ٨ ميلى باشه يا ٧
اما فکر کنم سوراخ کوچکتر بيشتر صدارو کم کنه.
دقیقا فرمایش شما صحیح است.علاوه بر تعداد واشرها ضخامت لولهء پلاستیکی که مابین واشرها میزاریم هم خیلی تاثیر داره.چون هرچه
لوله بدنهء نازکتری داشته باشه فضای داخل سایلنسر شما بیشتر میشه و درنتیجه اتاقکهای داخل سایلنسر صدای بیشتری در خودش حبس میکنه.
یه چیز دیگه که خیلی تاثیر داره اینه که هرچه واشر مخروطی شکل باشه بهتره چون من هم واشر تخت رو امتحان کردم هم واشر مخروطی شکل که از واشر مخروطی نتیجه بهتری گرفتم.لازم به ذکر است که همین یک میلیمتر کوچکتر بودن سوراخ واشر کلی صدا رو کمتر میکنه شاید نزدیک به 5 الی 10 درصد(طبق تجربه شخصی خودم عرض کردم)