شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران (/showthread.php?tid=71)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - adeljan - 2015-03-29 08:29 PM

(2014-02-01 08:45 PM)bantama نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام درسته مازر یا همون برنو به دلیل زیاد بودن و راحتی مهمات و خوش دستی اون کل بازار رو به خودش مشغول کرده .
درسته نمونه المانی اون از بلژیکی بهتره اما به سری زمان رضا شاه وارد شد که علامت تاخ طلایی دارند اونا خیلی از المانی ها هم بهترن .Khansariha (149):

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - sada - 2015-03-30 12:57 PM

باسلام خدمت دوستان

دیشب توی سایتgun broker قیمتهاروسرچ میکردم قسمت مربوط به اسلحه های گلنگدنی شرکت ماوزر که نگاه میکردم بجز یکی دومورد وگرنه ماوزرایرانی دربین ماوزرهای

ساخت آلمان. یوگسلاوی. مصر. چکسلواکی و..با600دلارقیمتش نسبت به بقیه بالاتربود.بقیه شون قیمت درحد200و300نهایتش400دلاربود.واقعاماوزرایران جزءبهترینهای دنیاست

من دیدم ازبچه های خودمون برنو ایرانی داشته متاسفانه بعلت عدم آگاهی دنبال برنو آلمانی میگشته که مبلغی هم روش بذاره عوض کنه درحالی که برنوایرانی قیمت جهانیش

بالاتره.

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - nimrooz - 2015-05-04 12:06 AM

با سلام... نمیدونم چرااااااا،چند وقته کالیبر 22 خفیف ذهن من رو به خودش مشغول کرده...چه جور کالیبریه دوستان؟

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - khalo - 2016-02-25 08:52 AM

سلام دوستان عزیز.
اگر امکانش هست در مورد اسلحه 223 و مهمات آن اگر کسی اطلاعاتی داره بزاره.
ممنون

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - climber7043 - 2016-02-25 10:42 AM

(2015-05-04 12:06 AM)nimrooz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام... نمیدونم چرااااااا،چند وقته کالیبر 22 خفیف ذهن من رو به خودش مشغول کرده...چه جور کالیبریه دوستان؟

به لینک زیر مراجعه کن.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - mortezazadeh - 2016-02-26 04:40 PM

برای کالیبر دلخواهتان رو در نظر بگیرید الان کالیبرهای متداول با کمبود فشنگ مرغوب در بازار روبه رو هستند مگر اینکه از این لحاظ مطمئن باشید.دوست عزیز .تهیه مهمات
[font=Arial]مهمات اینگونه کالیبر ها محدود هست مگر به تعدادی که فروشنده داره بسنده کنید وحتی تولید داخل هم نداره که در نتیجه باید از طریق بازار سیاه اونهم بسختی چون کالیبر مرسومی نیست درایران تهیه کنید .برای اطلاعات بیشتر راجع به اون به سایت سیلر بولت هم مراجعه کنید طراحی اون سال 1964 بوده وشبیه فشنگ جدید ناتو در کالیبر5.56*45 .هست .از نظر ظاهری وسرگلوله های اون تا 77 گرین هست
[font=Arial]سازنده اون هم رمینگتون بوده

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - hossein1haghighi - 2016-03-02 02:04 AM

سلام و عرض ادب ،تعاریف یک سلاح خوب شکاری نزد افراد متفاوته، بعضی ها نسبت به کالیبر خاصی علاقه و تعصب دارن به حدی که کالیبر های دیگه رو نفی میکنند .گروهی دیگر هم استدلالشون بر اینه که برای گونه های متفاوت حیوانات و فواصل مختلف باید کالیبرهای متنوع به کار برد مثلا برای مناطق و فضاهای باز کالیبر 270 و برای جنگل کالیبر هشت. بعضی هم یک کالیبر رو همه کاره میدونند و معتقدند باهاش قادرند از روباه تا فیل گرفته شکار کنند .اما به نظربنده اونچه که سلاح خوب رو برای یک شکارچی تعریف میکنه لزوما خود سلاح نیست بلکه توانایی ها و مهارت اون فرد در بکارگیری از سلاح است کسی که مهارت و توان شلیک به شکار و اهداف لانگ رنج رو نداره قطعا هفت مگنوم براش با برنو فرقی نداره و در رنجی که اون تیراندازی میکنه هزار تا دلیل میاره که با برنو میشه همون کاری رو کرد که هفت مگنوم میکنه یا شخصی که از صدا و لگد سلاح میترسه 30/06به کارش نمیاد و هورنت رو قبول داره ویا استدلالش اینه که چون صداش کمتره ،جلب توجه نمیکنه و برای شکار هم بهتره یا افرادی رو دیدم که با دوربین مشکل دارن و اذیت میشن و فقط با شکاف درجه و مگسک توانایی و مهارت دارن و روشنه که دوربین برای این افراد مزیتی ایجاد نمیکنه. اما انچه مسلمه در درجه اول بین سلاح یک شکارچی و نوع شکارش باید تناسبی به لحاظ قدرت کشندگی وجود داشته باشه سپس مهمات اون سلاح در دسترس و از کیفیت برخوردار باشه ،قنداق سلاح باید از ارگونومی خوبی برخوردار باشه، ماشه باید از حساسیت لازم برخوردار باشه و دارای کورس نباشه تا با کشیدن عمل کنه ،سیستم ضامن نرم و ایمنی داشته باشه،گلنگدن خشک و محکمی نداشته باشه گلن باید باحرکت رفت و برگشت نرم و راحتی کار کنه از دوربین انتی شوک استفاده بشه که تحمل لگد سلاح رو داشته باشه پایه های دوربین باید از جنس خوب و محکم انتخاب بشه و هر چه ارتفاع پایه کمتر باشه و باعث بشه محور دوربین به لول نزدیکتر بشه تیراندازی دقیق تر صورت میگیره .

چو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم وبر زنده یک تن مباد

حسین حقیقی

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - Farshidmo - 2021-05-09 03:11 AM

سلام
یه سوال دارم. من میخوام اسلحه گلوله زنی مجوزدار بخرم اما بخاطر شکار نمیخوام، عشق تمرین و تیراندازی و تک تیراندازی دادم و میخوام نشونه بزنم فقط اما خب نه با خفیف که برد درس حسابی نداره. حالا سوالم اینه که اومدیم یه گلوله زن مجوز دار خریدم، آیا با قوانین موجود ببرمش تو جاهای دور از شهر بخوام باهاش تمرین کنم مجازه یا میان با شک باینکه دنبال شکار غیرمجاز هستم میگیرنم؟؟؟

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - ln 1 - 2021-05-09 09:19 AM

بستگی به مکان و طرف مقابل داره. ممکنه ناخواسته وارد محدود های شکار ممنوع، پارک‌های حفاظت شده یا حتی محدوده های نظامی شوید. در این صورت سلاح داخل کاور، بیرون کاور، داخل ماشين، بیرون ماشين و کلا در هر پوزیشن امکان توقیف و دادسرا وجود دارد. در خارج این حیطه ها به شرطی که امکان ایجاد خطر برای افراد و اشیا وجود نداشته باشد، تیراندازی بلامانع است. ولی در کل با توجه به تجربیات شخصی و سایر دوستان، توصیه میکنم وارد حیطه تیراندازی تفریحی با گلوله زنی مخصوصا کالیبر های دوربرد مثل 7 ، 270 و.. نشوید. کلا دردسرش بیشتر از لذتش خواهد بود. تا بتونی ثابت کنی هدفت تیراندازی تفریحی بوده، سلاحت در انبارها پوسیده شده.

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - RezaHatamiHunter - 2021-07-21 04:35 PM

سلام گفته های جناب In1درسته
در مناطق شکار ممنوع و پارک های محافظت شده رو خبر ندارم اما در مناطق آزاد تیراندازی بلا مانع هست و اگر جواز همراهتون باشه و کسی بهتون گیر بده میتونید جواز رو نشونشون بدید و کاری ندارن باهاتون
ترسی هم لازم نیست داشته باشید پول دادی برای جواز که بدون استرس استفاده کنید از سلاح وگرنه میتونستید از سلاح بی جواز استفاده کنید
لطفا اینقدر به این کارشناسان طبیعت (البته اسمشون کارشناس هست اگر برای حفظ آبروی انجمن نبود میدونستم چی بگم )توجه نکنید و بهشون رو ندید لطفا
باسپاسKhansariha (8)