شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران (/showthread.php?tid=71)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - کوهنورد - 2014-04-08 12:26 AM

با سلام :
دوست عزیزمون اقای راک دقیقا مسئله رو باز کرد و اگر شما از روی جستجوی اینترنتی به 303 علاقه مند شدید ، باید بگم متاسفانه اینجا علاقه جایی نداره بلکه اونچه پبدا میکنید رو باید قبول کنید !!!!! من هنوز عاشق یه لور اکشن لول بلند با کالیبر 45-70 هستم (که محدوده تیراندازیش بیشتر از 100 متر هم نیست ) ولی اینجا فقط خواب و خیاله . عاشق رولور های کلاسیک کالیبر بالا ، گشت و گذار و شکاربا اسب توکوه و دشت................
بگذریم ، ولی اگر به لانگ رنج علاقه داری فقط 270 . ( دوستان برنو دار لطفا هد شات نکنید !!!) راستی یک نکته را هم اضافه کنم . تا انجا که من یادم میاید خشاب 303 قابل جدا شدن بود ولی فقط برای نظافت یا تعمیر ولی قابلیت اینرا نداشت که بار گذاری شده ، بعدا روی اسلحه نصب شود .اقای راک که این اسلحه رادر دسترس دارند لطفا این مساله را روشن کنند ممنون میشوم.
کلا توصیه بنده این است که از انتخاب کالیبر های غیر معمول ( با تمام خصوصیات خوبی که دارند ) خود داری کنید که باعث گرفتاری است . موفق باشید

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - shekarmi - 2014-04-08 12:52 AM

سلام باتشکر از توضیحات جناب rak و کوهنورد ...... در انتخاب تفنگ گلوله زنی چند گزینه مناسب باید با هم مجد شود 1- سرعت گلوله 2- دقت گلوله 3- افت گلوله خیلی کم 4- قیمت ارزان فشنگ 5 - فراوانی فشنگ .......سه تفنگ رایج در ایران این خصوصیات را دارا هستند >>>>> 1-پنج تیر روسی ( کالیبر مشترک قناسه و تیربار گرینوف) 2- کایبر 308 ( کالیبر مشترک ژ3 ) 3- کالیبر 06-30 (کالیبر مشترک ام 1 )

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - rezajf - 2014-04-08 11:27 AM

با تشكر از تمام دوستان كه تجارب و معلومات خودشون رو در اختيار دوستان قرار دادند و در كل يه جمع بندي ميشه كرد:
1-بهترين تفنگ ها همون كاليبر هاي رايج ايران براي بازار ايران هستند
2-همگي اونها تا رنج 250 متر رو به خوبي پوشش ميدند كه البته توصيه شكارچيان بزرگ دنيا هم رنج زير 300 متر هست
3-كاليبر هاي دوربرد و آن چناني نه به آن مفهوم سلاح و دوربين و پايه مناسب در ايران موجودند و نه مهمات خوب و در نظر بگيريد كه اگر فشنگ برنو نوك تيز ايراني 10 هزار تومان باشد آن كاليبر ها در صورت يافت شدن بالاي 100 هزار تومان قيمت دارند و اين در حالي است كه برد و دقت آنها 10 برابر برنو يا 308 و يا .... نيست
4- شانس يك شكارچي در تيراندازي به شكار حد اكثر دو شليك است چرا كه بعد از شليك اول، گله شكار شروع به فرار نموده است بنابراين ظرفيت بالاي خشاب ملاك چندان جالبي نيست و امتياز خاصي به شمار نمي رود.
5- بازار موجود چندان تنوع و قدرت انتخابي ندارد حتي در همان كاليبر 7.62 روسي بايد كلي به مغازه ها سپرد تا يك مورد پيدا شود و يا در خصوص برنو آيا تمام مغازه ها برنو را با آپشن هاي متفاوت در طول و كيفيت و سبك شكاري و جنگي موجود دارند؟
بنابراين بهترين گلوله زن هماني است كه در اختيار داريم و يا در مرحله خريد آن هستيم و مهم سلامت سلاح و استفاده از دوربين و پايه مناسب و تنظيم دقيق دوربين است.

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - RAK - 2014-04-08 10:22 PM

با سلام.
اسلحه 303 که ما در اختیار داریم (303 p14رمینگتون )از نوع بدون خشاب و 6 تیره که خشاب نداره و مثل برنو فشنگ گذاری میشه و گلن اون هم مثل برنو از کیفیت خوبی برخورداره و سیستم فشنگکش و چفت و بست اون مثل برنو ولی سیستم ضامن اون از برنو بهتره و ماشه اون روانتره و گلن اون هنگام جازدن فشنگ مسلح میشه برخلاف ماوزر در کل اگر کمبود مهمات نداشت اسلحه واقعا خوبیه.
چند نفر از دوستان هم 303 انگلیسی (10 تیر)در اختیار دارند مثل تصاویر زیر که خشاب ان از قبضه جدا میشه و ما برای فشنگ گذاری خشاب را جدا کرده و اقدام به فشنگ گذاری میکنیم همانند اسلحه های جنگی مثل ژ3 و کلاش ولی به صورت ریلی هم میشه فشنگ گذاری کرد همانند برنو که هر ریل اون مثل برنو و پنج تیر روسی 5 تیر فشنگ داره همانند تصویر . این ریل از بالا وارد شیار میشه و فشنگها با فشار وارد خشاب میشن یه حلقه هم جلوی خشاب داره که باعث میشه که در صورت تمایل خشاب به بدنه متصل بمونه که کاربرد اون تو میدان نبرده که مانع از گم شدن و جداشدن نا خواسته خشاب میشه اگر تونستم در اینده چند عکس میگریم وآپ میکنم.[تصویر: 13969801431.jpg][تصویر: 13969801432.jpg][تصویر: 13969801433.jpg][تصویر: 13969801434.jpg][تصویر: 13969801435.jpg]

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - کوهنورد - 2014-04-08 11:10 PM

با سلام :
با احترام به نظر همه دوستان و سلیقه های مختلف، دوست عزیزمون اقا رضا جعفری درست میگن .همونطور هم که قبلا خودم هم گفتم ، اینجا چی گیرت میاد مهمتر از اینه که چی دوست داری . متاسفانه دو سه کالیبر هم بیشتر نمیتونی انتخاب کنی که از اون دو سه تا باز دو تاش بیشتر گیر میاد !!!!!! اینجاست که تبلیغات عجیب غریب فروشندگان وارد عمل میشه و یه تفنگ زهوار دررفته تبدیل میشه به بهترین تفنگ جهان !!!!!!!!!!! الان تو تاپیک نخجیر 1 دیدم یه فروشنده گفته لوله های تفنگای فروش آزاد بهتر از سهمیه ای است !!!!!!!!!!!!!!!!! اینو از کجاش دراورده نمیدونم . یا یه اسلحه فروش که شب عیدی پیشش بودم جلو روی من داشت به یه بنده خدایی که ناوارد بود و راهنمایی میخواست میگفت یه تفنگ دارم مال یه خان بوده اصلا معروفه به تفنگ خانی چون سبکه و دقیقو قوی ......... اصلا هم صدا نداره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یارو گفت یعنی هیچی ؟؟ فروشنده بادی به غبغب انداخت و گفت هیچی !!! تو 5 متری کسی وایساده باشه نمیفهمه تو تیر انداختی !!! اینو الان برا شکار قاچاق میبرن ، نیس صدا نداره !!! حالا تفنگ چی بود ؟؟ 22 هورنت یعنی هر کی بخره بدبخت شده . نه اینکه تفنگه بدیه ، نه خیلی هم خوبه ولی نه در ایران . در ایران بهش جواز شکار تعلق نمیگیره سهمیه هم نداره من خودم خیلی از هورنت خوشم میاد ولی از 25 سال پیش دیگه فشنگشو ندیدم !!!
بگذریم ، اقای راک ، اخرین باری که من با 303 کار کردم خیلی سال پیش بود برای همین خوب یادم نمونده که میشد خشابش رو پر کرد و رو اسلحه گذاشت چیزی هم که این تصویر رو تقویت میکرد این بود که هیچکدام از سربازان انگلیسی در جنگ دوم ، خشاب حمل نمیکردند بلکه شانه های فلزی همراه داشتند . تا انجایی هم که یادم میاید کورس گلن 303 بلند بود مخصوصا سیستم ان هم خیلی ابتدایی بنظر میرسید مثلا اگر خوب دقت کنید میبینید دنباله سوزن یا چکش گلن بیرون است که اگر فنرش خیلی هم قوی نباشد میشود انرا با دست بیرون کشیدمسلح کرد یا فنرش را خواباند ( اینرا دیده بودم ) یا دنباله ان از زیر به ماشه گیر میکند ( که در عکس مشخص است ) خیلی ساده است شاید همین سادگی راز ماندگاریش باشد .
پی 14 یکی از افتخارات انگلیس است حالا چرا رمینگتون انرا ساخته نمیدانم اگر درست یادم باشد خیلی هم شبیه برنو کوتاه است اگر توانستید حتما برایمان عکس بگذارید تا خاطرات گذشته دوباره زنده شود و هم اینکه بیشتر بدانیم و یاد بگیریم .
با تشکر

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - azimia - 2014-04-18 03:22 PM

با سلام قبلا این پست و تو تاپیک سلاحهای گلنگدنی گذاشته بودم دیدم اینچا بحثش پیش اومده کپی کدم اینطرف
[تصویر: 13978218791.jpg]
منظور از طول ، طول لوله میباشد.
فنگ گلوله زنی گلنگدنی و خشاب خور انگلیسی انفیلد در سال 1895 توسط ارتش بریتانیا به عنوان سلاح اصلی نیروهای این کشور برگزیده شد و نزدیک به یک قرن سال توسط ارتش انگلیس در سراسر کره زمین به خدمت گرفته شد. تخمین زده می شود که 17 میلیون قبضه از این تفنگ تولید شده باشد. نسخه تک تیراندازی این تفنگ تا دهه 90 میلادی در خدمت یگان های ویژه تک تیرانداز بریتانیا بود. نسخه های قدیمی انفلید (گاها تا نسخه های 60 ساله آن) و نسخه های نسل جدید آن سلاح محبوبی نزد شکارچیان نخجیر های بزرگ هستند. دقت، قدرت و جان سختی این سلاح در شرایط دشوار آب و هوایی زبان زد است.
وزن این سلاح حدودا 4 کیلوگرم بوده، طول کل آن 1130 میلیمتر و طول لوله آن 635 میلیمتر است.
برد موثر آن 503 متر و برد نهایی آن 1829 متر است. خشاب آن 10 تیر است که دو رج 5 تیر را در خود جا می دهد.
تولد انفیلد با نوسازی تفنگ انفلید-متفورد (که در سال 1888 از ترکیب سیستم خوراک رسان تفنگ ساخت James Lee با لوله و سیستم هدفگیری تفنگ William Metford بوجود آمده بود) شکل گرفت. سیستم خوراک رسان گلنگدنی انفیلد با بهره گیری از خشاب کتابی 10 تیر زیرخور این تفنگ یک تیرانداز با تجربه را قادر می ساخت تا در بدترین شرایط آب و هوایی قادر به شلیک 20 تا 30 تیر هدفگیری شده در دقیقه باشد.

رکورد تاریخی سرعت شلیک با تفنگ گلنگدنی با استفاده از این سلاح توسط گروهبان اسناکسال – یک افسر آموزشی انگلیسی – در سال 1904 با شلیک 38 گلوله به هدفی 30 سانتیمتری در فاصله 270 متری در مدت یک دقیقه گذاشته شده که تا امروز شکسته نشده است.

از خاطرات جنگی این سلاح گزارش یگ گردان آلمانی در جنگ جهانی اول از برخورد به سنگر مسلسل دار انگلیسی و عقب نشینی آنها به تبع آن بوده در حالیکه در آن سنگر مسلسلی وجود نداشته و صرفا یک گروهان سرباز خبره انگلیسی مسلح به انفلید در آن موقعیت موضع گرفته بودند
تفنگ انفیلد بدلیل نفوذ نیروهای نظامی انگلیسی در خاورمیانه، از قدیمی ترین تفنگ های اروپایی ساز موجود در این ناحیه بشمار می روند و عشایر و کوچ نشین های این مناطق از افغانستان گرفته تا صحرای عربستان به این سلاح دسترسی داشته اند و هنوز از سلاح های پرطرفدار این نواحی محسوب می شود. در ایران بدلیل وجود تفنگ ماوزر و برنو، این اسلحه نتوانست جایی برای خود باز کند و بدلیل تمایل رضا خان به همکاری با آلمان ها و استفاده از قدرت سیاسی آنها در بیرون راندن نفوذ انگلستان در ایران، سلاح های امپراطوری آلمان جزو اولین سلاح های اروپایی ساز در ایران به حساب می آیند

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - sabzgardan - 2014-05-19 10:44 PM

باسلام خدمت اساتید محترم.
من دو تاتفنگ ساچمه زنی. 2لول آکار_تک لول چاپ توله روس دارم به دلایلی باید یکی از اینهارو بفروشم هر دوتارو هم دوست دارم.لطفا راهنمایی کنید که کدام را نگه دارم.

با تشکر.

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - Amiraliv - 2014-05-19 11:25 PM

(2014-05-19 10:44 PM)sabzgardan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت اساتید محترم.
من دو تاتفنگ ساچمه زنی. 2لول آکار_تک لول چاپ توله روس دارم به دلایلی باید یکی از اینهارو بفروشم هر دوتارو هم دوست دارم.لطفا راهنمایی کنید که کدام را نگه دارم.

با تشکر.

اين تاپيك مربوط به گلوله زني هست داشي شما توي دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بايد سوالتون رو مطرح كنين

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - Kalashnikov - 2014-07-27 01:07 AM

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان گرامي و عزيز.

آقا مختصر و مفيد !

بهترين تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و برد و ديگر موارد براي خريد در حال حاظر چيست ؟

خلاصه يك چيز پدر و مادر دار و عاقبتي ميخوام.

لطفا مشخصات و مزايا و معايب را حتما بنويسيد.

به اين علت اين مطلب رو پرسيدم كه نظرات دوستان بسيار متفاوت بودو

شاد و سلامت باشيد.

ممنونم.

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - mhrSB - 2014-07-27 01:23 AM

(2014-07-27 01:07 AM)Kalashnikov نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان گرامي و عزيز.
آقا مختصر و مفيد !
بهترين تفنگ گلوله زنی از لحاظ دقت و برد و ديگر موارد براي خريد در حال حاظر چيست ؟
خلاصه يك چيز پدر و مادر دار و عاقبتي ميخوام.
لطفا مشخصات و مزايا و معايب را حتما بنويسيد.
به اين علت اين مطلب رو پرسيدم كه نظرات دوستان بسيار متفاوت بودو
شاد و سلامت باشيد.
ممنونم.
سلام
کلا 4،5 نوع کالیبر مختلف توی ایران اسلحه گلوله زنی شکاری وجود داره که به راحتی قابل تهیه کردن هست.البته بعضی سلاح های دیگه هم هستن که کالیبر های دیگه ای دارن ولی پیدا کردنشون سخته(مثل 7 میلیمتری و یا 06-30 که پیدا کردن اسلحه شکاری با این نوع مهمات یکم سخت هست)
8-1*57 که فقط سلاح برنو ازش استفاده میکنه
270-2وینچستر(با اسلحه های متفاوت)
7.62-3*54 ار که سلاح موزین ناگات(نوغان)ازش استفاده میکنه
4-کالیبر 303 بریتیش(انگل ستانی)که فقط توی همون اسلحه 303 استفاده میشه
5-که یکم سخته و گران تر اسلحه اش پیدا میشه کالیبر 308 وینچستر هست(با اسلحه های متفاوت)
خوب مسلما فشنگ 270 نسبت به بقیه فشنگ ها از قدرت و برد بیشتری برخوردار هست.و اسلحه هایی که از این نوع مهمات استفاده میکنند و در ایران موجود باشه اکثرا همین نخجیر 3 ها هستن و بعدش اسلحه های خارجی که گران تر و کمیاب تر هستن که بعضا قدیمی هستند و یا شاید نو خارجی را بتوانید از این طرح عفو سال 90 پیدا کنید!!!
مزایاش هم معلومه:برد،دقت،نفوز و ... بالاتر نسبت به بقیه کالیبر ها.
از معایبش هم میتوانیم به کمیاب و گران بودن فشنگ مرقوب خارجی اشاره بکنیم.(البته در قدیم این جوری بود اگه الان تغییری کرده باشه بنده خبر دار نیستم.)Khansariha (226)
البته اگه در ایران هر فرد میتوانست بیش از یک سلاح گلوله زنی داشته باشه من اولین سلاحم را برنو بلند میخریدم و بعدیش را یک اسلحه خوب که فشنگ 270 وینچستر بخوره و سومی را هم موزین ناگات(نوغان)میخریدم.اما چون فقط یکی میشه خرید و برای شما دقت و برد مهم هست بهتون همون 270 را پیشنهاد میکنم.Khansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)