شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران (/showthread.php?tid=71)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - bantama - 2014-02-01 08:45 PM

سلام درسته مازر یا همون برنو به دلیل زیاد بودن و راحتی مهمات و خوش دستی اون کل بازار رو به خودش مشغول کرده .
درسته نمونه المانی اون از بلژیکی بهتره اما به سری زمان رضا شاه وارد شد که علامت تاخ طلایی دارند اونا خیلی از المانی ها هم بهترن .Khansariha (149):

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - adeljan - 2014-02-01 10:43 PM

(2014-02-01 08:45 PM)bantama نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام درسته مازر یا همون برنو به دلیل زیاد بودن و راحتی مهمات و خوش دستی اون کل بازار رو به خودش مشغول کرده .
درسته نمونه المانی اون از بلژیکی بهتره اما به سری زمان رضا شاه وارد شد که علامت تاخ طلایی دارند اونا خیلی از المانی ها هم بهترن .Khansariha (149):

سلام
این تاج طلایی چه جوری است یکم توضیع دهید
باتشکر

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - bantama - 2014-02-02 01:07 PM

سلام عادل جان روی بدنه علامت شیر و خورشید حک شده و به جای مگسک هم یه چیز شبیه تاجه فکر کنم جنسش برنج باشه اما بعد از انقلاب که کمیته و غیره اقدام به جمع اوری سلاح از عشایر و سایر ملت کردند تاج رو کندن و علامت روی بدنه رو با سنگ تراش دادن الان هم قیمت بالای این نمونه فقط به خاطر تاج و اون علامته من خودم هرچی دیدم فقط سنگ خورده بوده تا حالا هرچی دنبال یه نمونه کامل می گردیم نیست هر کی هم دارد کلا نه نشون می ده نه بیرون می بره چون غیر مجازه

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - baracuda - 2014-02-02 02:20 PM

دوست عزيز من برنو مدل 1309 دارم كه روى بدنه تفنگ آرم شير و خورشيد داره و سنگ گرفته نشده اگه خواستى بگو تا برات عكسشو بزارم ولى بايد دوربين و پايه دوربين و باز كنم ياعلى

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - hellboy - 2014-02-02 03:48 PM

سلام
هنوز هم برنو با علامت تاج با مجوز پیدا میشه و مربوط به اولین سری هستند که جواز دار شدند اینم چند عکس
[تصویر: 13913433881.jpg]
[تصویر: 13913433884.jpg]
[تصویر: 13913433885.jpg]
[تصویر: 13913435081.jpg]
مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - aliroshan - 2014-02-03 07:37 PM

من خودم اسلحه 223 رمینگتون دارم ساخت چکسلواکی هستش - از لحاظ وزن که فکر کنم هیچ کس اسلحه سبک تر از این سراغ نداره (3 کیلوو 100 گرم ) اسلحه به خاطر سبکی معروف به پر کلاغی می باشد بهترین فشنگی که از این تفنگ تا حالا دیدم s&b ساخت چک می باشد که من فاصله 430 متری باهاش چهار پا زدم که خودمم تعجب کردم فاصله چهار پا اینقدر زیاد بود که با چشم قابل رویت نبود

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - Moshal - 2014-04-07 01:18 PM

با سلام خدمت دوستان عزيز
لطفا دوستاني كه در مورد سلاح شكاري در كشور خودمون آشنايي دارند راهنمايي كنند
من ميخوام يه سلاح خوب واسه شكار بگيرم اسلحه لی اینفلد٣٠٣ كه فشنگش هم به راحتي پيدت نميشه .لطفا دوستان راهنمايي كنند ممنون

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - mmdsniper - 2014-04-07 07:41 PM

سلام
لی انفیلد SMLE
نمی توان از سلاح های جنگ دوم جهانی صحبت کرده و نامی از این اسطوره انگلیسی نبرد. سلاحی که در مدلهای گوناگون از سال 1895 تا 1957 میلادی به عنوان سلاح اصلی ارتش انگلستان و کشورهای مشترک المنافع و بسیاری از متحدین این کشور در جهان مورد استفاده قرار گرفته و بسیاری آن را یکی از دقیق ترین سلاح های عصر خود می دانستند.

این اسلحه در زمان خود به خاطر داشتن توان حمل 10 گلوله و مکانیزم گلنگدنی مستحکم، سریع، ساده و قابل اعتماد در سطح جهان شناخته شده بود. نبردهای سنگین از جنگلهای مربوط شرق آسیا تا کویر شمال آفریقا و تا قاره اروپا همگی بر کفیت و قدرت بالای این سلاح صحه گذاشتند.

گلوله های 56*7.7 میلی متری این سلاح که به صورت دو مجموعه 5 تیر درون سلاح قرار می گرفتند می توانستند تا اهدافی را به صورت عادی در فاصله 500 متری هدف قرار دهند.
[تصویر: LeeEnfield_TitlePhoto_01.jpg]

شاید برای شما جالب باشد که بدانید امروزه این سلاح هنوز در کشور هندوستان و در واحدهای پلیس این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. در طول سالهای طولانی خدمت در کشور انگلستان گونه های متعددی از این سلاح ساخته شد که عمدتا هدف از این ارتقاء ها کاهش وزن و طول سلاح برای راحتی بیشتر سربازان برای استفاده از این تفنگ بوده است.

در جریان جنگ دوم جهانی سربازان ارتش انگلستان در تمامی جبهه ها از این سلاح استفاده کرده و گزارشات تاریخی موجود نشان می دهد که این سلاح توانسته است به خوبی به انجام وظیفه بپردازد. با وزنی در حدود 4 کیلوگرم و طول بیش از 1 متر این سلاح در زمان خود برای بسیاری از سربازان یک انتخاب مناسب به شمار می آید.

لی انفیلد SMLE در جریان تهاجم ارتش شوروی به افغانستان یکی از سلاح های محبوب مجاهدین افغانی به شمار می رفت که با استفاده از آن نیروهای افغانی توانستند بسیار از سربازان شوروی را به هلاکت برسانند. این سلاح در نهایت با تفنگ نیمه اتوماتیک SLR در ارتش انگلستان جایگزین شد.(منبع: مشرق)
نکته خیلی جالب که در مورد فشنگ 303 هست اینه که از سری MK VIIبه بعد هم مث اینکه بوده، نوع مرمی استفاده شده است؛
تفنگ چون نظامی هست طبیعتا حسب مقررات نظامی بین المللی گلوله بایستی FULL METAL JACKET باشه برای اینکه تخریب ترمینالی کمتری ایجاد کنه و سرباز نهایتآ به جای کشته شدن، زخمی شه؛
حال کار جالبی که این آقایون انگلیسی انجام دادن خیلی جالب و در عین حال الهام بخشه:
اول اینکه قانون رو رعایت کردن و از غلاف FMJ واسه مرمی استفاده کردن ولی برخلاف عرف معمول که مغزی گلوله اکثرن یک تیکه و از سرب یا فولاد هست، از دو جنس مختلف در داخل مغزی CORE گلوله استفاده کردن بدینصورت که یک سوم جلویی مرمی رو از ی جنس سبکتر و نرمتر مث آلومینیوم، چوب یا پلاستیک اسفاده کردن و دو سوم انتهایی رو سرب ریختن؛
[تصویر: 13_1313763729223741.jpg]
با اینکار چند هدف رو با ی تیر زدن:
اول اینکه قوانین بین المللی رعایت شده و از پوششFMJ واسه مرمی استفاده شده؛
دوم اینکه این گلوله تخریب ترمینالی بسیار بیشتری از یک گلوله معمولی FMJداره چونکه هنگان برخورد به هدف اون قسمت جلویی سریع جدا یا خورد میشه و دو سوم انتهایی مث یک تیکه سرب سر صاف عمل میکنه که خیلی تخریب و کشندگی بالایی به بار میاره؛
سوم اینکه انگار شما از ی گلوله SOFT POINT سرپهن با تخریب بالا داری استفاده میکنی ولی همچنان با مزیتهای بالستیکی برتر مربوط به یک گلوله نوک تیزSPITZER که خودش خیلی جالبه، و در عین حال چون مرکز جرم هم ی مقداری به سوی دم TAILمرمی هست پایداری پروازی مناسبی رو ایجاد میکنه؛

Lee Enfield یک سلاح گلنگدنی خشابی ست که در نیمه اول قرن بیستم توسط نیروهای نظامی امپراتوری بریتانیا و مستعمرات اش به عنوان سلاح استاندارد و سازمانی تا سال 1957 مورد استفاده قرار گرفت.
[تصویر: 18_13137951418855861.jpg]
طرح سلاح Lee Enfield از طراحی مجدد و ایجاد تغییرات روی سلاح Lee Metford که در سال 1888 توسط انگلیسی ها استفاده می شد بوجود آمد. طرح جدید شامل یک خزانه با حجم ده تیر بود که هم به صورت خشابی و از زیر و هم به صورت شانه (دو شانه پنج تیری) از بالا قابل بارگذاری و استفاده بود. کالیبر سلاح مذکور British .303 بود که خود در سال 1888 طراحی و ساخته شده بود.
از نمونه اولیه (مارک 1) در جنگ جهانی اول و از نمونه های بعدی (مارک 2 و 3 و 4) در جنگ جهانی دوم به صورت گسترده استفاده شد. آفریقای جنوبی, استرالیا و کانادا هم از مجموعه مستعمرات بریتانیا همچنین استفاده کننده این سلاح در طول جنگ جهانی دوم بودند. این سلاح سرانجام در سال 1957 با سلاح L1A1 با کالیبر 308 وینچستر جایگزین شد ولی از نمونه تک تیرانداز آن (با ایجاد تغییراتی در قنداق و شیار نصب دوربین) به اسم L-42 تا سال 1990 استفاده می شد.
هنوز پس از سالها در کشورهایی که زمانی مستعمره بریتانیا بوده اند مثل برخی از کشورهای آفریقایی, هند و کانادا, این سلاح به وفور یافت شده و بعضا بعضی از این کشورها با ایجاد تغییراتی روی آن یا صرفا تولید یا مونتاژ آن در خاک خود پسوند خود را به آن اضافه کردند مثل India Enfield 303 ... این سلاح همچنین به عنوان تک سلاح گلنگدنی که طولانی ترین زمان رسمی بودن در سازمانهای نظامی جهان را دارد, شهره است. تا پایان دوره ساخت تعداد 000'000'17 قبضه از آن تولید شد.(منبع:سایت شکار و طبیعت)
یا حقKhansariha (8)

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - arnold - 2014-04-07 08:07 PM

سلام برنو کوتاه واقعاصداش عالیه و خوش دست Khansariha (256)

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - RAK - 2014-04-07 10:06 PM

(2014-04-07 01:18 PM)Moshal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزيز
لطفا دوستاني كه در مورد سلاح شكاري در كشور خودمون آشنايي دارند راهنمايي كنند
من ميخوام يه سلاح خوب واسه شكار بگيرم اسلحه لی اینفلد٣٠٣ كه فشنگش هم به راحتي پيدت نميشه .لطفا دوستان راهنمايي كنند ممنون

با سلام .
دوست عزیز در رابطه با انتخاب اسلحه اون هم از نوع گلوله شما باید ببینی از تفنگت چی میخوای یکی شاید حد قیمت براش مهم نباشه و یا یکی شاید در سال 5تیر فشنگ هم شلیک نکنه و یا یکی از یه نوع تفنگ خوشش میاد شما ابتدا خواسته های خودتو از یک اسلحه گلوله باید بیان کنی که دید ادم باز بشه شاید شما در سال 100 تا 150تیر فشنگ مصرف داشته باشی این مطلب خیلی از گزینه ها را حذف میکنه و شاید هم شما یه سقف قیمتی برای خرید اسلحه برای خودت در نظر گرفتی و بنا به تناسب قیمت میتونی یه اسلحه انتخاب کنی و یا نو بودن اسلحه برای شما مهم باشه حالا در کل و به صورت کلی خدمت شما عرض میکنم.
اسلحه های رایج که به صورت گسترده تو ایران مصرف میشه میتونیم به برنو -پنجتیر روسی - 270 - 308 - و 303 را نام برد من تجربه استفاده از همه این اسلحه را را دارم و در حال حاضر 270 و 303 را در اختیار دارم یکی از مهمترین فاکتورها برای انتخاب گلوله علاوه بر برد -قدرت -دقت -و دوام لول و گلن و... دسترس بودن مهمات را هم باید در نظر بگیری . در مورد برنو قبلا مهماتش خیلی فراوان بوده در حال حاضر یک مقدار کم یاب شده ولی از نظر قدرت و دوام گلن و لوله و کیفیت و قیمت در حد قابل قبولیه ولی یه مقدار کالیبر تنبلیه در مورد پنجتیر روسی از نظر گلن به برنو نمیرسه و از نظر کمیت از برنو کمتره و اگه بتونی یه سالمشو پیدا کنی گزینه خیلی خیلی خوبیه از نظر برد و دقت خیلی خوبه از نظر مهمات هم مهماتش بیشتر از هر اسلحه ای یافت میشه و قیمتش مهماتش هم خوبه تنها ایرادش اینه که یه مقدار سالمش کمیابه وگرنه به نظر من از تمامی اسلحه های بالا در کل و به صورت جمع بندی نقاط ضعف و قدرت بهتره .کالیبر بعدی 270که من خودم به شخصه از اسلحه ام راضیم هم از نظر برد و بالستیک و هم از نظر لول و گلن و هم از نظر دقت ولی بزگترین مشکل کم و گران بودن مهماتشه که هنگام شلیک دست ادمو می لرزونه -308 (ایران )اسلحه خوبیه و سیتم گلن و لولش کیفیت خوبی داره مهماتش هم نسبت به 270 بیشتره ولی اگه بتونی سهمیه ای بگیری قیمتش مناسبه در مورد 303 مهماتش خیلی کم و دارای تاریخ ساخت طولانیه ولی از نظر برد و دقت و الیاژ لوله کیفیت قابل قبولی داره البته یکی از کاربران عزیز توضیح خوبی از این اسلحه انگلیسی دادند 303 های که تو ایران یافت میشن چند مدل دارند و مدلهاش از نظر شکل و فرم گلن با هم فرق میکنند 303 ای که تو عکس چند پست قبل بوده معرفه به ده تیر انگلیسی از لحاظ قیمت یکی از ارزان ترین اسلحه ها در ایرانه ولی سیستم گلن و فشنگ کش و ماشه ابتدایی داره و دوام گلن اون به گلن ماوزر نمیرسه البته یه مدل 303 تو ایران وجود داره به نام 303p14 که به اسم 303 انگلیسه ولی ساخت کارخونه رمینگتونه که 6 تیر میخوره و خشاب نداره و سیستم گلن اون برگرفته از قفل بست برنو و ضامن 303 انگلیسی هست که میشه گفت پدر رمینگتون مدل 700 هست اگه 303 مشکل مهمات نداشت این مدل یکی از بهترین اسلحه هاست