شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران (/showthread.php?tid=71)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - Intervention - 2011-12-15 02:41 PM

من اگر دستم باز بود دنبال يک کاليبر 30-378 ميرفتم و اگر نبود 7 ميليمتر ريمينگتون اولترا مگنوم

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - masoudsadeghi - 2011-12-20 06:22 PM

باعرض سلام خدمت Hunter عزیز
خدمت شما عرض کنم که چند وقتی می خوام یک تفنگ گلوله زنی بخرم و الان دوتا گزینه برای انتخاب دارم 1.یدونه خفیف یا ده تیر انگلیسی (مجاز)به مبلغ 700هزارتومان بخرم وتحویل بدم و یدونه270 بگیرم 2.یک برنوی متوسط cz قنداق تجاری تمیز به مبلغ 2500000 بخرم
حالا راهنمایی بفرمائید کدومش منطقی تر.درضمن من این تفنگ رو برای شکار قوچ میخوام و دقت برام خیلی مهمهKhansariha (8)

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - nakhjir - 2011-12-20 06:55 PM

سلام دوست عزیز.
اگه نظر بنده رو بخوای کالیبر 270 از برنو دقیقتر هست ولی برنو هم برای 200 تا 300 متر عالی میزنه.
راستی این برنویی که فرمودید مجاز هست و مال شخص هست یا در فروشگاه گذاشته شده؟
سپاسگذارم

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - Hunter - 2011-12-20 06:58 PM

سلام خدمت دوست عزیز و بزرگوار جناب مسعود خان:

خدمتتان عرض کنم که شما اگر برنوی تمیز تجاری را بخرید،از همه لحاظ بهتر است،

علت اول اینکه فشنگ های کالیبر 57*8برنو فراوان و زیاد است و هم بصورت ازاد و هم سهمیه ای موجود بوده و شما از نظر فشنگ مشکلی نخواهید داشتKhansariha (8)

مورد دوم اینکه برنو در فاصله ی 200 متری با یک دوربین لئوپلد دقیق تر از نخجیر 3 است،من خودم تست کردم البته نخجیر 3 بخاطر باریک تر بودن قدرت تخریبی بیشتری دارد

بطوریکه در جنگ استفاده از اسلحه ی 270 ممنوع شده استKhansariha (8) ولی هم فشنگ های ان کمیاب و گران است و هم فاصله ی مفید برای شکار از 200 متر تجاوز

نمیکند،و در کل برنو خیلی بهتر است ولی شما دقت کن جواز ان از سپاه نباشد و ماله ارتش باشد،

جوازهای برنو الان توسط سپاه برای حفاظت از گله و دام و عشایر و استانهای مرزی توزیع میشود با سهمیه ی فشنگ در سال 200 عدد ولی به هیچ وجه به انها پروانه ی

شکار تعلق نمیگیرد و فقط برای حفاظت از گله و حملات احتمالی در مرز است.

ولی مجوز ارتش با سهمیه ی فشنگ سالی 30 تیر اصولا برای شکار عرضه میشود و پروانه ی شکار ازاد و ویژه(البته به ایرانیها نمیدن) به انها تعلق میگیرد.

نا گفته نماند برنو ی اصل ساخت المان است و روی ان هک شده است ولی برنوی بلژیک یا بقول شکارچی ها برنوی رضا شاه هم بد نیستKhansariha (8)

موفق وپیروزKhansariha (8)

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - masoudsadeghi - 2011-12-20 07:26 PM

خیلی متشکر از پاسخ شما
میشه قیمت فشنگ های 270 و57*8 روبه صورت آزاد وسهمیه به فرمائید؟

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - Hunter - 2011-12-20 07:41 PM

فشنگ های ازاد برنو در سال 30 تیر و قیمت ان هم سهمیه ای 81.700 تومان میشود و ازاد هم بستگی دارد از 3 تومان دارد تا مرمی استیل 5 تومان و خارجی هم به بالا.

و اما فشنگ های 270 امسال من سهمیه ایشو پیدا نکردم و قیمت امسالو ندارم ولی ازادش هست 25 تا 30 دونه ایKhansariha (8)

موفق و پیروزKhansariha (256)

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - chakor - 2012-11-27 12:32 PM

(2011-08-31 12:07 AM)eternal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام عرض میکنم خدمت دوستان و اساتید
بنده یک قبضه کالیبر 270 دارم که فکر نمیکنم نمونه مشابهش در ایران وجود داشته باشه اگر هم موجود باشه احتمالا به جز سلاح من 2 قبضه دیگر موجود هست..
دوستان اگه مشابه این سلاح رو دیدن بگن!
این اسلحه 2 تا ماشه داره که یکی از اونها وظیفش اینه که خلاصی ماشه دیگر رو بگیره و باعث میشه دقت تیر اندازی بیشتر بشه..
این ماشه به گونه ای طراحی شده که اگه ماشه رو لمس کنید گلوله شلیک میشه و اصلا نیاز نیست ماشه رو فشار بدید فقط کافیه لمسش کنید!!!
این اسلحه ساخت اتریش هست.
چنتا عکس ازش گرفتم که در ادامه قرار میدم.

من 8/57 آلمانی شو دیدم دو ماشه

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - tinger - 2012-12-04 03:16 PM

دوستان توي مغازه اقاي محرابي يه 7ميليمتري رمينكتون مكنوم هست ايا فشنكش كير مياد؟

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - rabinhod - 2012-12-13 06:26 AM

با سلام به همگی دوستان
در مورد بهترین تفنگ گلوله زنی خیلی نکات وجود داره... که تجربه خودم رو که بر گرفته از تجربه های عملی و علمی هست هر چند ناچیز ولی در اختیارتون میزارم...
اگه ما بخواهیم از نظر کالیبر تفنگ های گلوله زنی بهترین رو انتخاب کنیم باید بدونیم برای چه کاری میخواهیم تا بتونیم درست انتخاب کنیم... خوب یقینا شکار های ایران بیشتر قوچ و کل و گراز میباشد... که به نظر بنده سه کالیبر 270 و 06-30 و 57*7/92 خوبه... که هر کدام از یه نظر بهترین هستند...
اگر مشکل مالی نداریم تهیه یک اسلحه 270 ساخت کشور های اروپایی بهترین انتخاب میباشد مثل منیخر، ساکو، zkk 600، zg47 که جزء بهترین اسلحه های دنیا میباشند... که اگه در حد نو باشند همگی 20 میلیون به بالا هستند... و فشنگ های خارجی حدود 30 هزار تومان میتوان تهیه کرد که فشنگ 130 گرین بهترین انتخاب برای شکارهای ایران هست که بالستیک بهترین نسبت به فشنگ های دیگر را دارا است... تهیه کردن 50 عدد فشنگ فکر میکنم حداقل برای 5 سال کافی باشد. چون بعد از تنظیم کردن دوربین هر فشنگ یک شکار میباشد.
اگر مشکل مالی و مهمات نداشته باشیم تفنگ 06-30 بهترین انتخاب میباشد چون تنوع در فشنگ های این کالیبر بسیار بالاست و یکی از محبوب ترین کالیبرهای شکار در سرتاسر دنیا به حساب می آید.. که در ایران این مشکل وجود دارد که تقریبا این انتخاب حذف میشود.
خوب اگر کسی محدودیت مالی دارد بهترین گزینه کالیبر 57*7/92 (برنو) می باشد که اسلحه تولید 1917 از کیفیت بیشتری برخوردار است و بهترین، مدل متوسط این اسلحه برای شکار میباشد... مهمات آن هم نسبتا ارزان تر از مهمات 270 میباشد...

نکته به ذهنم میرسد که بد نیست در موردش کمی صحبت کنیم... دقت این اسلحه ها تقریبا در یک حد میباشد به شرطی که اسلحه از سلامت برخوردار باشد و از مهمات خوب و خارجی مثل فشنگ های RWS استفاده شود... و اگر ما در جاهایی مطالعه میکنیم که دقت فلان اسلحه بالاتر است در بحث های تخصصی اینگونه است و مثلا دقت در حد 1 سانت شایدم کمتر میباشد که برای شکار حیوانی مثل قوچ اصلا مهم نیست... پس تمامی کالیبر ها دقت خوبی دارند به سه شرط که هر سه شرط مهم و نبودن یکی از آنها یعنی شکست
1. مهمات با کیفیت 2. سلامت اسلحه 3. مهارت تیرانداز

نکته دیگر که واقعا من رو همیشه در فکر فرو می بره اینکه که من در خیلی از پست ها از متراژ های نجومی صحبت میشه برای شکار که من واقعا متعجب میشوم...
آیا ما دوست داریم یک شکارچی خوب باشیم یا یک تفنگچی خوب و یا هر دو؟
فاصله مجاز شکار در دنیا 400 یارد میباشد که تقریبا 365 متر میباشد...
در قوانین شکار اگر شکارچی حتی شک کند که تیر ممکن از به جای حساس شکار نخورد نباید تیراندازی کند به هیچ وجه...
گلوله به هر جای شکار بغیر از تنگه بغل یا گردن و یا سر برخورد کند, حیوان توانایی فرار کردن تا 100 ها متر بلکه کیلومترها را دارد... و نتیجه گیری اینکه این کار بسیار دور از انسانیت است که شکار را تیری کنیم
پلنگ چطور شکار میکند؟ تا جایی که ممکن است به شکارش نزدیک می شود و یکدفعه با حرکت قافلگیر کننده او را میگیرد...

هنر یک شکارچی و لذت شکار در نزدیک شدن به شکار و بعد تیر اندازی میباشد... با این کار هم مهارت های خود را بالا برده و هم شکار 100% با تیر اول از پا در آمده و هم اینکه استرس اینکه آیا تیر برخورد کند یا نه را نداریم... برای یک شکارچی با تجربه واقعا 100 تا 150 متر نزدیک شدن به شکار خیلی زحمتی ندارد و شدنی است. که با یک اسلحه برنو هم به سادگی در این فاصله میتوان هر نقطه از بدن شکار را هدف قرار گرفت و با خیال راحت شکارش کرد.

اولا که از اساتید محترم معذرت خواهی میکنم ولی خواهشمندم واقعا مقداری تامل کنیم در هر کاری، و این که اول از همه نیاز خودمان را بدانیم و بعد تصمیم به تهیه ابزار های مورد نیازمان کنیم...
چیزی که یک شکارچی رو موفق میکنه اول علاقه هست و بعد علم و دانش در باره شکار...
موفق باشید

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - MJAFARZADEH - 2012-12-27 10:46 PM

سلام .من تصمیم دارم یه گلوله زنی با قیمت مناسب وپایین بخرم البته تمیز باشه چه پیشنهاد میکنین و با چه قیمتی