شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران (/showthread.php?tid=71)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - Hunter - 2011-12-06 11:05 PM

دوست عزیز من تا حالا اسمه سیاوش سه رو نشنیدم ولی شاید منظور شما نخجیر 3 باشهKhansariha (8)
این اسلحه بصورت ازاد قیمتی حدود 6-7 ملیون تومان دارد.فشنگ ان هم بصورت سهمیه ای سالی 30 عدد و حدود 4600 تومان است

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - mahdi1441 - 2011-12-07 05:01 AM

با سلام
من شنیدم فشنگاش در بازار آزاد به قیمت دونه ای 25000 تومان گیر میاد

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - Intervention - 2011-12-07 10:07 AM

با توجه به اينکه 270 و 8*57 هر دو ماکسيمم 4000 ژول انرژي مي دهند اما قطر مرمي 270 زير 7 ميله و برنو 8 ميل ايروديناميک بيشتري داره و و با هوا کمتر استهکاک داره وانرژي رو در فواصل بالا بهترحفظ ميکنه و نفوذ بيشتري هم داره .

فکر ميکنم از علتهاي برتري اين کاليبر در جهان اينه که با کمترين ضربه و ريکويل بيشترين قدرت را ارائه ميده و در فواصل 400 متري سرعتش از مگنومهاي قوي چيزي کم نداره و براي از پا در اوردن يک شکار متوسط کافيه که گلوله 1000 ژول انرژي وارد کنه و مبحث مهمتر اينه که گلوله اصلا به شکار و نقطه حساس ان برخورد کنه.

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - nakhjir - 2011-12-07 10:13 AM

دوست عزیز انرژی گلوله 7.92 از انرژی 270 در مسافتهای بالا بیشتر و چون جرم بیشتری داره انرژی کتری از دست میده و قدرت تخریب بیشتری داره. ولی افتش از کالیبر 270 بیشتره.

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - Intervention - 2011-12-07 10:14 AM

دوستان 270 هاي امسال رو در قسمت قنداق کمي تغيير دادند .
نمي دونم از لحاظ فني و الياژ و کيفيت زاج و غيره هم روش کار کردند يا اصلا تصميمي براي بهبود و سه زبانه کردن گلنگدن و رفع ايرادات پايه دوربين دارند .
با توجه به اپگريدهاي سال به سال ادم از خريد منصرف ميشه
خوب فقط جرم مهم نيست
مثله شما يک اسلاگ 28 گرمي را با مرمي 243 وينچستر مقايسه کنيد بخاطر سطح بالاي مرمي در درگيري باهوا انرژي خود را زودتر از دست ميدهد.
در واقع کاليبرهايي که وزن بيشتري در سطح مقطع کمتر ارائه ميکنند در سرعتهاي دهانه مساوي هم بسيار بهتر عمل ميکنند.

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - missmop - 2011-12-07 02:13 PM

سلام دوستان.
یک رمینگتن 700 مگنوم375هست نو .تمیز در اتریش میگه دو میلیون تومان.ارزنده هست ؟با پست میفرستن تو کمرک.
گمرکیش چقدر میشه؟میتونم جواز بگیرم؟فشنگش گیر میاد؟فشنگش چه قیمته؟

متشکرم

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - Hunter - 2011-12-07 02:23 PM

دوست عزیز تازه وارد مصداق سخن شما مثه این میمونه که شما بگید یه پورشه آی 7 تو اورپا 7 هزار دلار که همون 7.5 ملیون تومن میشه قیمت داره ولی ایا شما میتونید با این قیمت این ماشینو وارد کنیدKhansariha (256)
مسلما نمیتونید و باید کلی گمرگی بدید ولی در مورد اسلحه که دیگه نگو اصلا نمیشه وارد کرد مگر اینکه شما شکارچی خارجی باشی اسلحه رو بیاری واسه شکار و بعد ببری اونطرف که ماها خدارو شکر خارجی نیستیمKhansariha (111)
در مورد مجوز هم برای اعضای تیم ملی تراپ میتونند اسلحه وارد کنند البته ساچمه زنیKhansariha (8)
پس کلا قیمت سلاح تو ایران با جاهای دیگه فرق میکنه و شما کاری به سایت های خارجی نداشته باش اگه اسلحه خوب میخوای و خوش قیمت باید بری یه برنو متوسط بخریKhansariha (82)

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - missmop - 2011-12-07 02:35 PM

میدونم با سوالهام خستتون میکنم .تازه وارد هستم.ببخشید.
کلا"خیلی گلی . مرسی که جواب دادین.
پس اینطوری باشه اگه یک ساچمه زنی یا گلوله زنی بدون جواز از کرمانشاه بخرم برم ارتش اقدام کنم برای جواز امکان گرفتنش هست؟(با پارتی)

نخجیر3 چطوره.ثبت نام کنم؟

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - Hunter - 2011-12-07 02:41 PM

دوست عزیز اسلحه های بدون جواز را فقط در زمانهای خاص و معلوم جواز دار میکنند واونم برای عشایر و روش هم پروانه شکار به هیچ وجه نمیدن.
به نظر من نخری بهتره چون اگه اطلاعات نیروی انتظامی پیداش کنه و گزارش کنه علاوه بر جریمه از داشتن اسلحه تا اخر عمر محروم میشی.
دوست عزیز برو با جواز دارشو بخر بصورت ازاد واگر هم عجله نداری برو تو لیست دولتی و دولتیشو بخر.
نخجیر سه بصورت سهمیه ای نیست مگر اینکه اسلحه ی جواز داره از رده خارج داشته باشی بری اونو تحویل بدی و یه دونه نخجیر 3 باقیمت یک و دویست بخری وگرنه باید ازاد بخری 7 تومنKhansariha (8)

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - missmop - 2011-12-09 05:45 PM

سلام
من یک نفرو پیدا کردم . تفنگو (رمینگتون 700 مگنوم375 )ترخیص کنه و جواز هم بگیره .حالا کلا" سلاح خوبی هست؟فشنگش گیر میاد ؟قیمت فشنگش چنده؟
خود تفنگ اگه ایران باشه با جوازش چنده؟