شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران (/showthread.php?tid=71)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - Cz452 - 2011-01-18 02:39 PM

با سلام خدمت دوستان عزيز
لطفا دوستاني كه در مورد سلاح شكاري در كشور خودمون آشنايي دارند راهنمايي كنند
من ميخوام يه سلاح خوب واسه شكار بگيرم كه فقط با برنو آشنا هستم(البته سلاحي كه دوربين روش سوار بشه) ضمنا من در مورد اخذ مجوز مشكلي ندارم
لطفا دوستان راهنمايي كنند ممنون ميشم

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - taha - 2011-01-18 02:46 PM

سلام دوست عزیز حالا دوستانی که میدونن راهنمایی میکنن ولی
شما به سایت محیط بان یه سر بزن اونجا بیشتر راهنمایی میشی چون
اینجا بیشتر اعضا سرو کارشون با بادی!

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-01-19 01:30 PM

دوست گرامی من با توجه به مسایلی که در خصوص واردات هست هیچ شکارچی رو ندیدم که جز 270 و برنو تفنگ دیگهای داشته باشه
و با توجه به محدودیت سهمیه و قیمت بالاتر فشنگ 270 من خودم برنو رو ترجیح میدم
چون با توجه به تعداد بیشترش در کشور امکان پیدا کردن یه نمونه قدیمی تمیز خیلی بیشتر هست یه مدت هم که اخیرا نوش تولید میشد که لول آلمانیاش چیزای خوبی بود

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - AIRKING - 2011-01-19 06:35 PM

من یه برنو تمیز رو پیشنهاد میدم.هم قیمتش مناسبه هم کارت رو به خوبی راه میندازه.اما اطلاعات فنی دقیق ازش ندارم.
یا علی

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - esmaeil1356 - 2011-01-20 09:18 AM

خب اگه واقعا دنبال گلوله زني هستي
و دردسرهاي بعديشو به جون ميخري
من هم برنو يا m1 رو به هت پيشنهاد ميكنم البت اگه بتوني تميزشو گير بياري

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - ahmad1373 - 2011-01-29 04:00 PM

با سلام به همه دوستان.
منم مثل سایرین به اینجا کوچیدم.
واقعا حیف بود که اون سایت نابود شد.
خب بگذریم.
دوست عزیز.
در ایران چند مدل محدود از گلوله زنی ها برای شکار وجود داره.
برنو - ام 1 - 303 بریتیش یا راژن
من مشخصات هریک رو میگم و انتخاب با خودت.
برنو: در سه سایز مختلف وجود داره و بسته به نوع شکار و محل زندگیت میتونی انتخاب کنی.
کالیبر بنداز برای شکار.(7.92)
زیاد بودن مهمات.

ام1) مزیت: شلیک به صورت نیمه اتوماتیک - کالیبر عالی - نشانه گیری دقیق - برد بیشتر از دو مدل کوتاه و متوسط برنو - قابلیت شلیک مهمات ژ3 که به طرز وحشتناکی محلکه
معایب: سنگین بودن قنداق - در صورت عدم سرویس مرتب بد ترین مشکلش قفل کردنشه که باید اسلحه رو گذاشت رو زمین و با لگد رفت رو گلنگدنش تا باز بشه.

303 :
کالیبر 7.62 تک تیر انداز (گلوله دراگانوف و گرینوف میخوره) _ برد خوب _ در دسترس بودن مهمات
معایب: گلنگدنش به طرز اعصاب خورد کنی مسخره است.

حالا دیگه انتخاب با خودتون

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - craftsman - 2011-01-29 07:13 PM

تفنگهاي شكاري تو ايران محدود هستن به كاليبرهاي زير
06-30 كه با كاليبر 7.62 ميليمتر و پوكه اي بطول 63 ميليمتريكي از بهترين فشنگهاي شكاريه فراموش نكنيد سال تولدش 1906 هست فشنگيه كه تو تفنگ بسيار معروف ام يك استفاده ميشه و تمام حيوانات ايران با اين كاليبر به راحتي قابل شكار هستند حيواناتي مثل خرس مرال قوچ كل پلنگ گرگ وووو
270 كاليبر معروف 270 با پوكه اي مشابه 06-30 كه دهانه پوكه تنگ شده و كاليبرش تبديل شده به 6.8ميليمتر افت كمتر نسبت به 06-30 داره باصطلاح دوربرده در تفنگهاي نظامي بندرت استفاده ميشه
57*8 برخلاف دو فشنگ بالايي كه آمريكايي هستن اين فشنگ ساخت آلمان قديم هستند اين فشنگ قديمي تر از دو فشنگ بالاييه بهترين گلنگدن دنيا موزر98 هست و تفنگي با اين گلنگدن فشنگهاي بسيار قويتر رو هم تحمل ميكنه.افت گلوله نسبت به بالاييها كمي بيشتره بخاطر كاليبر 8 ميليمتري اما اين فشنگ هم به راحتي از پس همه شكارهاي ايران بر مياد
308 فشنگي بسيار دوست داشتني با طول پوكه 51 ميليمتر و كاليبر7.62 تقريبا هركاري كه 06-30 ميتونه انجام بده اين فشنگ هم ميتونه ضمنا اين كاليبر يكي از كاليبرهاي محبوب تك تير اندازهاي نظامي در حال حاضره و جزو كاليبرهاي قوي با لگد متوسطه
7.62 روسي :فشنگي بسيار شبيه به 308 با اين تفاوت كه پوكه ش لبه داره و در تفنگهايي مثل موزين ناگانت يا دراگانوف(قناصه) استفاده ميشه
كاليبرهاي ديگه كمياب هستن مثل 264 وينچستر يا 7 ميليمتر رمينگتون مگنوم البته(من سالها قبل يه پوكه بدستم رسيد كه فكر ميكنم مال كاليبر 70-45يا چيزي شبيه اين بود
كاليبرش 11.43 ميليمتر بود و مرمي كلت كاليبر 45 توش جا ميخورد طول پوكه شم حدود
5 سانت بود اصولا بعلت ممنوعيت واردات اسلحه به ايران كاليبرهاي جديد وجود ندارن

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - esmaeil1356 - 2011-01-31 07:29 AM

با سالامين در خصوص جنس فقط جنس آلماني موافقم
من هم يكي از اقوام يه برنو داره فكر كنم حدودا 60 سال داشته باشه
البته لوله بلند هنوز آخ نگفته در حد نو ( حدود 10 ميليون مشتري داره نميده )

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - aghajoon - 2011-03-13 01:37 AM

(2011-01-18 02:39 PM)Cz452 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزيز
لطفا دوستاني كه در مورد سلاح شكاري در كشور خودمون آشنايي دارند راهنمايي كنند
من ميخوام يه سلاح خوب واسه شكار بگيرم كه فقط با برنو آشنا هستم(البته سلاحي كه دوربين روش سوار بشه) ضمنا من در مورد اخذ مجوز مشكلي ندارم
لطفا دوستان راهنمايي كنند ممنون ميشم
سلام
بهترین از چه نظر ؟از نظر قیمت یا فراوان بودن مهمات یا ارزون بودن یا دقت تیر یا دور برد بودن یا ...
اگه برایند موارد بالا رو در نظر بگیریم به 2 گزینه میرسیم :
اگه پول زیاد داری وینچستر 270 (یک سلاح دور برد با مهمات در دسترس ولی اگه فشنگای خارجی بخای خوبش دونه ای 20000 آب میخوره اگه تمیزش گیرت بیاد هیچ حرفی توش نیست)
اگه نمیخای زیاد پول بدی برنو متوسط که با ادله متفاوت و علمی میشه ثابت کرد که از دو مدل کوتاه وبلند بهتره
ولی اگه به دنبال بهترین از لحاظ فنی میگردی به نظر من تو ایران بهتر از 7 میلیمتر ریمینگتون مگنوم پیدا نمیشه که تا اونجایی که من اطلاع دارم""ممکنه درست نباشه"" 18 قبضه مجوز دار تو کل کشور موجوده، که 3 تاش دست هموطنان ارمنی ساکن اصفهانه و در مرتبه دوم تفنگ مانلیخر _شون آور کالیبر6.5 ساخت اتریش که این هم جزه تفنگای کمیاب

از همه این حرفا گذشته شما حتما این تفنگ برای شکار چاهار پا میخای که این هم لازمش داشتن پروانه شکاره که فعلا تو کشور ما به صورت خیلی محدود و اون هم به صورت استانی، هر سال صادر میشه که مثلا جمعش میشه 50 تا تو کل کشور که البته حتما 40 تا برای بزرگان و مقامات و مهمانهای خارجیه و با حساب اینکه طبق آمار خودشون بیش از 1000000 اسلحه مجوز دار ذر کشور وجود داره ببین شانست برای کسب پروانه چقدره !!!
مگه اینکه خود شما جز رجال مملکتی باشید یا خدایی نکرده قصد شکار غیر قانونی داشته باشی.
پس همون بهتر که به این تفنگای بادی اکتفا کنی یا حداکثر ساچمه زنی بخری و باهاش پرنده شکار کنی

RE: بهترين تفنگ گلوله زني در ايران - sniperelit - 2011-03-13 11:33 AM

البته من هم مثل دوستان ماوزر 98(برنو) رو پیشنهاد میکنم البته اگه بتونی مدل ایرانی تمیزش رو گیر بیاری خیلی خوبه وجالب اینکه در کشور های دیگه پرشین ماوزر خیلی پر طرفداره
البته اگه گرفتی چند تا پیشنهاد برات دارم یکی اینکه حتما بدی قنداق مناسب خودت روش بندازن 2 سیستم ماشه رو با نسل جدید عوض کنن3 ضامن گلنگدن رو تغیر بدن که مانع کار دوربین نشه
اگر هم لرای دریافت مجوز مشکل نداری و میتونی وارد کنی پیشنهاد من رمینگتون m700 هست با کالیبر 7.6*63
البته این سلاح سلاح تک تیر اندازهای امریکای در جنگ ویتنام هم بوده