شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
موتورهای مخصوص کوه و بیابان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: ورزشهای مرتبط با تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=41)
+--- موضوع: موتورهای مخصوص کوه و بیابان (/showthread.php?tid=705)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: موتورهای مخصوص کوه و بیابان - Intervention - 2012-02-18 06:17 PM

(2012-02-17 11:49 PM)severus snape نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-02-16 11:35 AM)Intervention نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من در حال حاضر يک crm روغن تنه سفيد رنگ دارم
اون زمان که موتور را تازه ميخواستم بخرم و تازه خريده بودمش چند تا موتور ديگه از جمله لانزا 225 و ax1 رو هم امتحان کردم
ax1 موتور خيلي خوبي هستش و جايي شما را نمي ذاره و بسيار نرم و بي صدا کار ميکنه و مثل مبل راحتي ميمونه گازش رو هم بگيريد خوب راه ميره
اما به هيچ عنوان قابل مقايسه با crm اون هم هيچ مدليش نيست crm فوق العاده وحشيه و کلاچ رو که ول ميکني از زير پا ميخواد در بره و تا يکدفعه گاز بدي رو اسفالت هم بکس و باد ميکنه و در يک کلام ax1 را مي خوره کسي که crm سوار باشه هيچ موتور ديگه اي تو رده شاسي بلندها بهش حال نميده مگر اينکه يک هزينه سرسام اور بکنه
با لانزا هم دوبار کورس انداختم يک بار خودم پشت crm بودم و دوستم لانزا را ميروند و يک ...
بله دوست عزیز سی آر ام موسوم به ar یا طرح سوم از انجین طلایی ها واقعا آدمو یاد اژدها سواری میاندازه صدای دهشتناک (برای تنفس بهتر لاستیک خروجی اتوماتیک دود رو کمی تغییر دادم و اگزوزش باز تر هست) یه نکته که اکثرا نمیدونن یه در کنار رادیاتور و سیم گاز یه قسمتی هست که میشه با نیم دور برگردوندنش شتابش رو 20 درصد افزایش داد و برای تکمیل تنظیمش سر زوزن کارواتورش یه سیم سایز 1.2 میلیمتر بزارید میتونم بگم در مجموع تا 50 درصد موتور تیز تر و البته بسیار خشن میشه اگه اهل شیراز باشین موتوررو بیارین براتون تنظیم کنم.
Khansariha (8)

رفيق crm يک موتور برقي داره که تا دور به حد خاصي برسه فرمان ميگيره و دوسيم رفت و برگشت را ميکشه و باعث چرخيدن دريچه RC VALVE ميشه شما اون تنظيمات را تغيير ميدهيد
در ضمن دوستي که در مورد مصرف گفته بودند با CRM در شعاع 40 کيلومتري ميشه مانور داد و برگشت و محدوديت بنزين داره اما با مسافت مشکلي نداره
اما من اگر بخواهم تا 3 ميليون خريد کنم فقط CRM والبته موتورهايي مثل AX1 هم در رده بعدي قرار دارند
و اگر بودجه را تا 6 ميليون و بيشتر بالا ببرم که بعيد ميدونم هرگز اينکار را بکنم يک WR 450 يا CRF 450 X و يا XR650R ميگيرم که همگي عالي هستند اما هيچ کدوم جاي يک نيسان پيکاپ يا رونيز را نمي گيرند
من شخصا وقتي CRM را گرفتم ميخواستم ببينم 40 اسب قدرت زير پا چجوريه از طرفي تمامي موتور هايي که اسم بردم در همين حدود هستند ومزيتشون چهار زمانه بودن و قيافه قشنگتر هست در کل فکر ميکنم فقط اگر يک CR500AR يا ATK 700CC که در نوع خودش بينظيره را بتوانم سوار شم فرق قابل ملاحظه اي ديده بشهو ديگر اينکه موتور هايي مثل CRM و AX1 را با کراسها نبايد مقيسه کرد چون اونها گريبکس قدرتي دارند و شتابشون بيشتره اما تو جاده حرفي براي گفتن ندارند

RE: موتورهای مخصوص کوه و بیابان - severus snape - 2012-02-18 07:13 PM

دوست عزیز اگه نهایت شتاب و قئرت و سرعت بالای 300 کیلومتر بخای zxr یکی میشناسم گرفته 45 ملیون یه نفر توی شیراز داره از چند کیلومتری صدای دنده خوردنش شبا میرسه.
[تصویر: Copy_of_Copy_of_Kawasaki_MotoGP_RHF_Motegi_1024.jpg]
یه بار باهاش کورس گزاشتم با کاوازاکی خودم دنده 2 فقط 160 تا سرعت میره!!!
برای دنده های دیگش باید بریممنت کارلو جاده نمک. یه هیولاست پشتش نشیتم ترسیدم بزارمش توی دنده با اینکه خودم 5 مدل ریس باش کار کردم و خودم سه تا ریز 2 تا 400 سوزوکی و یه کاوازاکی روی کیلو متر مدل zxr تا 380 زده و شک نکن تا اونقدمیره
روی کاوازاکی من تا 290
[تصویر: 2010hayabusa8.jpg]

پس اختلاف سرعت چندان بین مدل ها زیاد نیست اما چون این موتور ها برای رقابت بین شرکت ها ی گردن کلفت ساخته میشن و کلاس گپ. زیاد سرعت نهاییش مد نظر نیست شتابش هست و دست یابی به سرعت بالا وقطی صفر تا صد زیر 3 و 2 باشه دیگه بقیشو تصور کنید. مصرف هم ناقابل یه باک 45 لیتری داره 250 کیلو متر مستقیم میکشه . و کلا استفاده این قبیل موتور ها مشخصه. اما مشخصه اگه اینو بخایم توی منطقه شهری استفاده کنیم جدا از خطرش آلودگی صوتی که باید خودتون از نزدیک ببینید چی میگم

و در باب سی آر اف هوندا

[تصویر: Copy_of_450f342.jpg]

در حال حاضر یکی از بهترین شاید هم بهتریم موتور های هم رده کراس نمایشی های خودش قرار میگیره و شتابش پشت مدل 250 که نشستم از سی آر ام خودم خیلی بیشتر نیست اما خیلی مزیت های دیگه داره که اینجا جای بحثش نیست و با توجه با عنوان تایپیک بخایم بحث رو پیش ببریم برای شکار کلا مناسب میدونم البته برای کسی که راننده باشه قدرت مانور خیلی زیادی داره و برای پیشروی لزوما به جاده محدود نیستین از هر جا دلت خواست برو اما بدیهاش شتاب زیادش نمیشه اصلحه رو حمل کرد مگه با کاور مثل کیف پشتتون باشه یا شخص دومی مصرف زیادش که برای ماندن های طولانی توصیه نمیشه و ثباتش توی شنزار با پا کادکس نمیرسه چون کادکس لاستیک هاش پهنتر و سنگینتر هست انتخواب بهتری هست از نظر من
پس کلا این مدل ها به کار آمدی کلاس موتور های رالی نیستند موتور های مخصول بیابانگردی که امکانات جی پی اس شاستی بلند مصرف معقول تر مقاومتر و تعبه کردم قسمت هایی برای قرار دادن وسایل
و نور افکناش قوی تر ههستند و نور رو پخش مکنند بر خلاف این مدل ها که ندارند یا کوچیکه

[تصویر: Copy_of_245li6t.jpg]

[تصویر: cimg0284ww5.jpg]

امکان شارج باتری و ژنراتور هم دارن لاستیک هاشون هم برای شرایط بیابان ساخته شدند
و اما خوشکل خوشکل ها کی تی ام ها و یه مدل سوزوکی

[تصویر: Copy_2_of_Suzuki_RM250F.jpg]
[تصویر: Alessi.jpg]

[تصویر: Copy_2_of_Suzuki_DR400_Z.jpg]

خلاصه هر چیزی رو بحر کاری ساخته اند

RE: موتورهای مخصوص کوه و بیابان - nakhjir - 2012-02-18 07:57 PM

دوستان مطالب بسیار خوبی رو اینجا نوشتن، خوشحالم بعد از مدتها این مبحث دوباره راه افتاده، وقتی این مبحث رو ایجاد کردم فکر میکردم کسی اینجا این مبحث رو دوست نداره.

ولی از همه اینها گذشته، من به شخصه برای شکار مرغابی که میرم از این چهار چرخ استفاده میکنم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی برای شکار کبک و تیهو و باقرقره از Degree

RE: موتورهای مخصوص کوه و بیابان - magnum - 2012-02-19 12:38 AM

سلام به همه
این عکس یه مدل دیگه از روان هست که با تغیرات کوچکی مثل کمک فنر جلو شده روان جدید (QM R-200)

اینم عکس روان قبلی (QM-200)

راستی تو مدل جدید ترمز ها هم دیسکی شدن !!!

RE: موتورهای مخصوص کوه و بیابان - cordoba - 2012-02-19 12:49 AM

حالا قیمت این روان جدید چند هست؟

RE: موتورهای مخصوص کوه و بیابان - arash1324 - 2012-02-19 10:02 AM

تا مردادماه قيمت 1950 بود روان آر وي البته بدون بيمه در مشهد نمايندگي ميدان عدل خميني

RE: موتورهای مخصوص کوه و بیابان - magnum - 2012-02-19 02:59 PM

(2012-02-19 12:49 AM)cordoba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا قیمت این روان جدید چند هست؟

تو بوشهر که دو میلیون و صد تا دو میلیون و سیصد هست !!!!!!!!!

RE: موتورهای مخصوص کوه و بیابان - AIRKING - 2012-02-19 03:21 PM

(2012-02-16 10:07 PM)severus snape نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه دوست عزیز منیه تا آر ام دارم به پای xxz نمیرسند. و کلا من نمیفهمم این بحث موتور های گپ چه ربطی به شکار میتونن داشته باشن Khansariha (8)

اقا شاهین عزیز شما به عنوان تاپیک توجه کنید متوجه میشید منظور بنده چیه!
حالا من یه سوال دارم:من نمی فهمم موتور های مخصوص کوه و بیابان چه ربطی به موتور های ریس با شتاب زیر 3 و سرعت بلای 300 داره؟
کدوم کوهی هست که بشه با موتور توش 300 تا سرعت رفت؟
بنای این تاپیک بر این اساس زده شده که دوستانی که اهل شکار هستند بتونن از یک وسیله کم هزینه و پر کاربرد مثل موتور های آفرود و تریل جهت گشت زنی توی کوه و بیابان برای شکار استفاده کنند.نه اینکه بیایم یه سری موتور معرفی کنیم که فقط میتونیم تو پارکینگ خونه روشنش کرد و قیمتشم به اندازه یه ماشین سدان لوکس باشه.
Khansariha (8)

RE: موتورهای مخصوص کوه و بیابان - severus snape - 2012-02-19 04:25 PM

بله آقا جلال فقط یه مقایسه کلی کردم و به اون موتور ها هم پرداختم اما شرایط هزینه ای ملاک نبودا وگرنه هزینه کم کارایی زیاد
بخای
[تصویر: 28260_442.jpg]
Khansariha (8)
دوگانه سوز کاه و ینجه با ترمز صوتی هاش!! و سیستم پیشرفته مسیر یاب
خخخخخ

RE: موتورهای مخصوص کوه و بیابان - Intervention - 2012-02-19 08:11 PM

وجدانا اگر مي شد استفاده کني من يک ورژن بالاترش يعني اسب را با هيچ کدام از اين موتورها عوض نميکردم
حالا اير کينگ جان شما هم تو ذوق بچه نزن
از اين بحثها که بگذريم اگر منظور شکار باشه اکثر موتورها از راديسون و روان گرفته تا wr و هکسورنا همگي جواب ميدهند
اما وقتي پاي جاده و مامور و مسافت پيش ميايد يک موتور چهار زمانه کم مصرف با باک بزرگ و البته پلاک دار ارجحيت پيدا ميکنه
و اگر کشور مورد نظر ايران باشه بايد رفت سراغ روان و شايد degree
اما مطمئن باشيد اگر موتور سوار باشيد و بخواهيد تو کوه و بيابون يک مسابقه بين شاسي بلند هاي ايران بگذاريد بي شک يکي از موتورهاي خانواده crm و احتمالا انجين طلا اول ميشه چون بقيه يا قدرت کمتر دارند يا گيربکسشون قدرتي هستش
البته از ktm هم نبايد غافل شد چون اون هم راه هوندا در crm را رفته و گيريبکس دوکاره سرعتي و قدرتي را بکار گرفته و در مدل 250با بالا بردن ضريب تراکم ان هم در اخرين حد مورد انتظار قدرتي در حد 37 يا 38 اسب را توليد ميکنه که در حد crm هست اما ايرادش استهلاک فوق العاده و نياز به بنزين و روغن خاص هستش