شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه ها ی کرد و لر - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه ها ی کرد و لر (/showthread.php?tid=701)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56

RE: تاپیک بچه ها ی کرد و لر - BARZOV - 2014-05-30 04:24 PM

(2014-05-30 02:15 PM)sniperelit نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز به تاپیک خودتون خوش امدید همه عزیزان بختیاری لر کرمانشهاهی کلهر و تمام دوستان عزیز سایت
سلاو ریزم هه یه بو همو ئازیزان و به ریزانی کورد و لر و بختیاریه به غیرته کان همو کات تان به شادی
البته دوست عزیز خدمتتون عرض کنم که زبان کردی و لری به هیچ وجه مشتقات زبان پارسی نیست حالا شاید برعکسش صدق کنه اما زبان کردی یک زبان شناخته شده در دنیاست که خودش چندین گویش داره و در سازمان ملل دارای کد زبان هست Khansariha (219)

سلامKhansariha (8)

البته اگه بخوایم درستش رو بگیم زبان فارسی کنونی که هست واقعا اوضاعش خرابه و مخلوطی شدا از پارسی و ترکی و عربی و انگلیسی که به لطف بچه های بالا داره ترمیم میشه به مرور.

منظور من زبان فارسی کنونی نیست بلکه زبان پارسی قدیم و اصیل هست.تمام لرها تیره های بزرگ از پارس بزرگ هستند و در واقع پارسی واقعی واصیل رو اونها صحبت میکنند و فارسی که الان هست مخلوط چند زبان مختلفه و این آقای ناصر الدین شاه به این روز درش آورده و قبل ناصر الدین شاه فارسی اون زمان با فارسی قرن سوم ایران که تازه از سیتره ی اعراب خارج شده بود شباهت زیادی داره.(قبل از خروج از سیتره ی عرب که زبان رسمی شده بود عربی! اما به لطف رشادتهای یعقوب لیث مسگر,ایران استقلالش رو از اعراب پس گرفت و زبان رسمی به فارسی برگشت)

فارسی که زبان معیار و رسمی کشور ایران هست از نظر تکامل تاریخی (البته ورود عربی به فارسی موجب تکامل نشد بلکه پس رفتی بود برای فارسی چون ناخالصی به بار آورد) به سه دسته تقسیم شده:
1- پارسی باستان: زمان هخامنشیان
2- پارسی میانه: زمان ساسانیان
3- پارسی نو (فارسی) بعداز قرن دوم هجری

حالا این زبان فارسی معیار رفته رفته در دوران های مختلف از زبان عربی (که زبان علمی و ادبی اون دوران در اون منطقه شده بود!) به زبان فارسی افزوده یا کاسته شد و زبان معیار تحولاتی دید.در حالیکه پارسی اصیل در نزد اقوام لر و شیرازی و... بود که پارسیان اصیل هستند.(در دوران های مختلف حکومت ها عوض شدند و مردمان مختلفی حکومت کردند,درسته که خودشون ممکن بود از پارس نباشند ولی زبان رسمی و درباری اونها فارسی بود)

حالا شما اگر مقایسه کنید می بینید زبان های لری(بختیاری و...) با زبان شیرازی و بسیاری از قسمتهای جنوب کشور شباهت زیادی داره,پس از یک ریشه هستند و نمیشه گفت کدوم پارسی اصیل قدیم هست چون اقوام مختلف در جاهای مختلفی لهجشون تکامل پیدا کرده و از اقوام مختلف دیگری که باهاشون همسایه بودند تاثیر گرفتن. اما...باز همشون از مشتقات زبان پارسی اصیل قدیم هستند نه فارسی معیار و مختلط کنونی.(فارسی معیار پارسی اصیل نیست)

حالا ما وقتی میگیم فلانی فارسه,بیشتر منظورمون اینه که تهرانیه یا از مناطق اطراف تهران که به زبان فارسی معیار صحبت میکنند اومده, و حتما این نیست که طرف پارس هست.چون پایتخت و مناطق اطرافش مردمش از همه جای ایران هست (از قدیم تا حالا مردم جاهای دیگه به انجا رفتن) و ممکنه از هر قومی باشه.
پس نمیشه گفت فارسها یا تهران و حومه ای ها دقیقا همون پارس های اصیل که لرها و شیرازی ها و... هستن.

حالا موند کردی که الان خدمتتون عرض میکنم.ظاهرا شما منظور منو درست متوجه نشدید.Khansariha (226) من از زبان کردی حرفی به میان نیاوردم.زبان کردی و قوم کرد از تیره های بزرگ ماد بزرگ هست و دارای قدمت طولانی هست و اگر چندین هزار سال به عقب برگردیم زبان کردی و پارسی به یجا میرسه و کردها و پارس های اصیل (لرهاو...) پسر عمو میشن دوباره.

حالا فقط کردی از مشتقات زبان مادی نیست! تالشی,تاتی (سمنانی) و زبان آذری قدیم که منقرض شده از مشتقات دیگر زبان ماد و تیره های بزرگ ماد در کشور هستند که طبیعتا با هم پسر عمو میشن.(مثل لرها و شیرازی ها و...)
حالا من فرمایش شما در مورد زبان کردی رو که از مشتقات زبان ماد بزرگ هست و دارای تاریخچه بسیار طولانی هست تایید میکنم.Khansariha (8)

اگر در مورد این بحث بازم شک و شبهه و جای مبهمی بود,در خدمتم.Khansariha (8)Khansariha (48)

RE: تاپیک بچه ها ی کرد و لر - sniperelit - 2014-05-31 08:23 AM

خیر دوست عزیزم نیست کردها حتی میشه گفت ماد هم نبودن اونها از اقوامی به نام گوتی و لولوبی بودن که قبل از سکونت مادها در این مناطق حضور داشتن و ساکن بود
به هر حال بحث گذشته زیاد جالب نیست به امروز بپردازیم
ادامه بحث رو مایل بودید در خصوصی د رخدمتتون هستم

RE: تاپیک بچه ها ی کرد و لر - yahya.r - 2014-05-31 10:03 AM

با سلام Khansariha (8)
دوستان اینکه با گذشته اقوام آشنا بشیم خوبه ولی بنظر من جای مطرح کردنش اینجا نیست چون شاید سوء تفاهمی پیش بیاد ود خدایی ناکرده دوستان از هم ناراحت بشن

RE: تاپیک بچه ها ی کرد و لر - Raptor - 2014-05-31 10:38 AM

ما فعلا تفنگ نداریم ولی پرچم لرها همیشه بالاست . . .

سلامتی همه بچون لر . . .

البته پرچم همه هموطنان بالاست . . .

Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه ها ی کرد و لر - yahya.r - 2014-05-31 10:52 AM

واقعا عجیبهKhansariha (226)یعنی لر باشی و تفنگ نداشته باشی!؟Khansariha (290)

RE: تاپیک بچه ها ی کرد و لر - Raptor - 2014-05-31 11:20 AM

راستش دوستان با توجه به وضعیت محیط زیست در برابر تعدادی از دوستان خواستیم فرهنگ سازی کنیم تفنگ رو فروختیم که برای مدتی با دوربین عکاسی به شکار بریم !

تفنگ رو فروختم متاسفانه به دلیل بالارفتن قیمت دوربین و لنز نتونستن دوربین مورد نظرم رو بگیرم . حالا سخت پشیمونم چون نه تفنگ رو دارم نه دوربین . Khansariha (367)

RE: تاپیک بچه ها ی کرد و لر - KRALMAGNUM - 2014-05-31 02:52 PM

سلام به هوطنان لر و کردKhansariha (8).
دوستان لر منم لرم اما لر کوچک به قولی داداش کوچیک بختیاریها.در اصل اهل خرم اباد هستمKhansariha (8)
یه 270 دارم که اونم فقط و فقط وقتی عروسی میشه باهاش هوای میندازم هنوز که هنوزه سر جمع 4 تا تیر زمینی انداختم اونم قماچ یا هدفزنی.
امید وارم همه به ارزو هاتون برسید.
یا علی

RE: تاپیک بچه ها ی کرد و لر - BARZOV - 2014-05-31 04:58 PM

(2014-05-31 09:41 AM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اوه اوه چه بحثی شده.خخخخخ.تو این مباحث اختلاف نظر های زیادی وجود داره و پرداختن به اونها توی این سایت زیاد جالب نیست هرچند که خودم شروعش کردم.Khansariha (89)
فقط یک چیز کوچولو بگم.تو اینجا یعنی بندر زبونشون خیلی شبیه بختیاریه و من به راحتی میفهمم چی میگن.
آقای فرمانده شما هم کرد یا لر هستید؟Khansariha (8)

نه کاکو مو آذریوم.Khansariha (48)
چندتا دوست بختیاری و کرد دارم که کمی ازشون یاد گرفتم.Khansariha (219)

RE: تاپیک بچه ها ی کرد و لر - BARZOV - 2014-05-31 06:04 PM

والا خودمم درست نمیدونمKhansariha (226)
ولی فک کنم بعضی از کردها یا لر ها *کاک یا کاکو* میگن.به نظر من بهترین روش برای یادگرفتن یک زبان اینه که اول یکم گنجینه لغات رو گسترده کنیم.بعد شروع کنیم به خوندن متن هایی از اون زبان.
اگر هم ترجمش باشه خیلی عالی میشه.

RE: تاپیک بچه ها ی کرد و لر - sniperelit - 2014-06-02 12:12 PM

در کردی کاکه به معنی برادر هست برادر بزرگ
فشنگ هم اونطور که فهمیدم قیمتش به حدود 20000 نزدیک میشه (کالیبر 270 )امسال تازه اونهم شاهکارهای وطنی
دوست عزیزم فرصت نشد جواب پیام خصوصیتون رو بدم در اسرع وقت به چشم