شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long (/showthread.php?tid=69)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - Cz452 - 2011-01-29 12:17 AM

سلام به همه دوستان گلم
من قبلا اين پست رو زدم ولي دوستان تحويل نگرفتند:D
دوستاني كه تفنگ لانگ يا AT44 رو دارند يا داشتند طبيعتا به مشكلاتي با اين تفنگ موجه شدند
اگه امكان داره اين مشكلات رو بگند يا اگه از نظرشون معايبي وجود داره توضيح بدند
بر فرض مثال ميگند خرابي دستكش در مدل لانگ زياد هست و مدل AT44 چون دستكش نداره پس دردسر خرابي دستكش هم نداره
ممنون
ياعلي

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - saeedaria - 2011-01-29 01:19 AM

با سلام خدمت دوست گرامیم
همونطور که قبلا گفتم من که تا به حال با دستکش (AT-44-PA) به مشکل نخوردم.آقا جلال هم مدل معمولی (AT-44-10) داره و البته خیلی باهاش کار کرده و میتونه خوب راهنماییت کنه.آقا سعید هم که مدل (AT-44-PA-LONG) داره میتونه تجاربش رو در اختیارت بذاره.اما در کل باید چند نکته رو در این مورد اشاره کنم.
1-کلا استهلاک و خرابی سلاحهای PCP کمه و اگر استهلاکی داشته باشه عمدتا بخاطر مکانیزم مسلح شدنش تنها در اورینگها هست که عمر مفیدی داره و در صورت خوردگی می بایست عوض بشه.بنابراین چک آپ دوره ای اورینگها توسط شخص دارنده سلاح و یا کارشناسان مربوطه لازمه.(شاید باور نکنید بیشتر از مشکلات مرتبط با خود سلاح ،مشکل تلمبه وجود داره و خودتون بهتر میدونید سلاح PCP بدون تلمبه یا کپسول مناسب فقط به درد دکور میخوره):-/
2-سلاحهای PCP شرکت هاتسان(رنجر) از اونجا که تقریبا به تازگی به بازار عرضه شده (خصوصا مدل LONG)به اندازه کافی جواب پس نداده (مثلا اونقدر که از مدلهای مختلف دیانا و گامو معایب و محاسن شنیدیم از این دسته سلاح نشنیدیم و ندیدیم مگر موردی باشه وجزئی که با مشورت دوستان حل شده)ولی در کل تا الان خوب جواب داده و مشکل اساسی مثل اونایی که در مورد فنریهای رنجر مطرح شده نداشتیم یعنی اصولا با فنریهای رنجر قابل مقایسه نیست.
3-مدل دستکش بدلیل داشتن قطعات متحرک بیشتر نسبت به مدل 10 قطعا استهلاک بیشتری داره که باز قسمتی از این هم وابسته به نحوه استفاده دارنده سلاحه.کلا تکنولوژی PCP ظریفتر از فنر و پیستونه و مراقبت بیشتری لازم داره.
4-همونطور که قبلا اشاره کردم مدل LONG از نظر قدرت با مدل معمولی فرقی نداره (به اعتراف آقا مانی که خودشون این مدل رو مدتی داشتن چون سیستم رگلاتورش عوض نشده )و تنها 85 میلیمتر به طول لوله اضافه شده که این افزایش طول باعث افزایش دقت میشه و از طرفی کمی بد دست میشه.باقیش دیگه به سلیقه خودتون مربوطه.(نظر شخص من اینه که سلاح پرقدرت با دقت مطلوب و جمع و جور بهتر از یک توپ دستی فوق العاده قوی حجیمه که نمیشه درست حملش کرد و کاربریش سخته)
باز منتظر نظرات تکمیلی دوستان هستیم

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - Cz452 - 2011-01-29 02:24 AM

ممنون سعيد جان
اميدوارم بقيه دوستان هم به خوبي و كاملي شما در اين بحث شركت كنند
راستي سعيد جان اگه اشتباه نكنم منظور خط اخرتون كه توي پرانتز گفتيد اينه كه مدل AT44 رو با لانگ مقايسه كرديد و در اين مقايسه با اينكه خودتون لانگ داريد AT44 رو پسنديديد، درسته؟
راستي جلال جان ميشه يكم در مورد شليك با AT44 برامون توضيح بدي مثلا بعد از پر كردن خشاب و خشاب گذاري و از ضامن خارج كردن ميشه ده تير رو با هم و پشت سر هم شليك كرد يا.....؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - saeedaria - 2011-01-29 02:55 AM

دوست خوبم(متاسفانه خودتون رو معرفی نکردین یا من ندیدم)
اگر پست قبلی رو خونده باشین گفتم که من مدل دستکش معمولی دارم نه LONG.مزیت این سلاح وزن کم در عین جثه کوچیک و قدرت و دقت مطلوبه کلا همین معمولیش هم کار ما رو راه میندازه و من راضی هستم
با هر خشاب گذاری به سرعت میتونید سلاح رو مسلح و شلیک کنید.تازه از اینجا به بعد تفاوتها شروع میشه.مدل دستکش نسبت به مدل معمولی(شبیه گلنگدنی) سرعت مسلح کردن بالاتری داره. فقط اشتباه نکنید این سرعت تنها به مسلح کردن شما وابسته است و حالت رگبار نداره.تقریبا مثل شاتگان
بذار دقیقتر و البته اجمالی بگم.
مکانیزم عمل اینچنینه یک اهرم با حرکت رفت خشاب رو دور محورش میگردونه تا ساچمه روبروی لوله قرار بگیره و در برگشت این اهرم سوزنی رو از پشت ساچمه فشار داده و ساچمه رو در داخل لوله قرار میده و پشتش رو میبنده و همزمان مسیر هوا رو پشت ساچمه باز میکنه که در این حالت سلاح آماده شلیک میشه.حالا این مکانیزم رفت و برگشت به 2 شیوه عملی شده.دستکش و اهرم(گلنگدن مانند)به عبارت دیگه اون اهرم رفت و برگشتی رو در مدل دستکش بصورت کاملا افقی و هم راستا حرکت میدین اما در مدل معمولی این اهرم با یک بازوی میانی که حدود 90 درجه از بغل سلاح باز میشه عمل میکنه.برای توضیح بیشتر به فیلمهای سایت YOUTUBE مراجعه کنید بد نیست.مطالب براتون عینی تر میشه.
البته یک نکته.فکر میکنم مدل معمولی بصورت اتوماتیک به ضامن میشه و برای شلیک باید از ضامن خارج کنید(مثل سلاحهای فنری موجود) اما مدل دستکش برای استفاده از سرعت تیراندازی پیاپی این قابلیت رو نداره و خودتون باید بعد از مسلح کردن دستی به ضامن کنید

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - esmaeil1356 - 2011-01-29 08:28 AM

دوست عزيز
همانطور كه سعيد گفت عمده تفاوت بين AT4410 با AT44pa فقط سيستم مسلح شدن اونه
از نظر دقت و قدرت هيچ تفاوتي با هم ندارن

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - Cz452 - 2011-01-29 01:37 PM

ممنون سعيد جان از راهماييتون
ببخشيد من خودم رو معرفي نكردم،برادر كوچيك شما آرش
داداش اينكه ميگي از يوتوب من هم دوست دارم چون بيشتر كليپها واسه معرفي سلاحايي كه من مد نظرمه توي همين يوتوب هست
ولي متاسفان ف ي ل ت ر شده و من هم متاسفانه ف ي ل ت ر ش ك ن ندارم :(

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - baqeri - 2011-01-29 01:48 PM

(2011-01-24 08:47 AM)Saeed-AT44-Long نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-01-23 03:37 PM)baqeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان طی آزمایش که من انجام دادم اسلحه های LONG هاتسان با هر بار شلیک حدود 10بار از فشار کپسول کم میشه و حدودا 20 شلیک با قدرت
ثابت خواهید داشت. من از ساچمه های MAGNOM II استفاده کردم .هر بسته ساچمه هم 30 هزار تومان خریدم
یا علی

baqeri عزيز مثل اينكه اشتباهي رخ داده يا هاتسان شما مشكل داره من معمولا 60 تا شليك انجام ميدم و حدودا 35 شليك برابر با قدرت خيلي خوب دارم ولي تعجب ميكنم كه شما با هر شليك 10 بار از فشار كپسولتون كم ميشه اگه اينجوري باشه كه حتي 20 تير هم نمي تونين شليك كنين :huh::huh::huh::huh: اگه با هر شليك 10 بار از فشارتون كم بشه توي شليك بيستم فشار شما به حدي افت ميكنه(حدود 10 بار) كه شايد اصلا شليك نكنه :idea::idea::-/:-/
حتما مشكلي پيش اومده...

با سلام برهمه دوستان عزیز
ممنون از دقت نظر شما
البته من فنر پشت چکش رو عوض کردم و قوی تر گذاشتم که باعث شده تا موقع مصلح کردن اسلحه قدری زور بیشتر بخواهد.
دقیقا بعداز 10 تا شلیک فشار کپسول اسلحه من میاد روی 100 بار.من با ساچمه Magnum II از فاصله 10 متری به 2تا تخته MDF با روکش لمینیت شلیک کردم که تخته اول سوراخ شد و ساچمه حدود 3میلیمتر تو تخته دوم فرو رفت و توقف کرد.
من اسلحه رو که تحویل گرفتم دیدم 5تا شلیک اول قدرت نهایی تفنگ رو نداره به خاطر فشار هوای کپسول ، چکش نمی تونه خوب سو پاپ رو باز کنه . ودر شلیک 6به بعد قدرت تفنگ خوب میشد برای همین فنر پشت چکش رو عوض کردم.
یا علی

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - esmaeil1356 - 2011-01-29 02:06 PM

جناب باقري عزيز
بله با تعويض فنر پشت ماشه و قويتر شدن آن هنگام ضربه دريچه سيلندر مدت زمان بيشتري باز
ميمونه و حجم هواي خروجي بيشتر ميشه ولي براي هر شليك 10 بار خيليه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - baqeri - 2011-01-29 04:28 PM

(2011-01-29 02:06 PM)esmaeil1356 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب باقري عزيز
بله با تعويض فنر پشت ماشه و قويتر شدن آن هنگام ضربه دريچه سيلندر مدت زمان بيشتري باز

سلام دوست من
خب من با PCP زیاد کارکردم ولی همگی اونا تو باشگاه مخصوص مسابقات بوده و همگی با قدرت کم ولی دقت بسیار بالا.(البته بیشتر با والتر آلمانی)
راستش فنر خود اسلحه با مفتول فولادی 1 میلیمتر ساخته شده بود و من فنر جدید رو با مفتول فولادی 1.5 میلیمتر ساختم.
البته بگم فنر خودش ازفنر AT44 معمولی یه مقداری قوی تر هست .
استاندارد فشار هوا برای هر شلیک جند بار هست؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - esmaeil1356 - 2011-01-29 04:40 PM

(2011-01-29 04:28 PM)baqeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-01-29 02:06 PM)esmaeil1356 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب باقري عزيز

سلام دوست من
خب من با PCP زیاد کارکردم ولی همگی اونا تو باشگاه مخصوص مسابقات بوده و همگی با قدرت کم ولی دقت بسیار بالا.(البته بیشتر با والتر آلمانی)
راستش فنر خود اسلحه با مفتول فولادی 1 میلیمتر ساخته شده بود و من فنر جدید رو با مفتول فولادی 1.5 میلیمتر ساختم.
البته بگم فنر خودش ازفنر AT44 معمولی یه مقداری قوی تر هست .
استاندارد فشار هوا برای هر شلیک جند بار هست؟

جناب باقري عزيز
فشار استاندارد رو كه نميدونم چقدره ولي فكر كنم تو اوانيكس براي هرشليك
حدودا 5 بار فشار كم ميشه