شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده هاتسات و رنجر HATSAN products (/forumdisplay.php?fid=9)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=83)
+---- موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long (/showthread.php?tid=69)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - mhrSB - 2012-09-12 04:26 PM

(2012-09-12 03:57 PM)hamedmohamadian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرض سلام خدمت مدیران محترم این بخش و همه دوستان عزیز
من از اعضای تازه وارد انجمن هستم و حقیقتش میخوام با کمک شما به جواب سوالاتم برسم :
حالا این هاتسان اون مدلش که اسمش ( at44 pa-long ) هستش تک تیر هستش درست میگم ؟
یعنی این تک تیره ، بصورت دستکش از زیر ، ساچمه هاش پر میشه ؟ یا از بغل گلندگدنی هستش ؟
و ضمنا این جریان تلمبه و کپسول گاز رو یکی از دوستان کامل و دقیق برای من توضیح بده :
تلمبه یعنی باید با دست خودمون تلبمه بزنیم به داخل مخزن سیلندر گاز داخل اسلحه که مخزن پر بشه ؟
چند بار باید باد بزنیم که مخزن پر بشه کامل ؟
و وقتی پر میشه با تلمبه ، چند بار میشه باهاش شلیک کرد ؟
این کپسول که باید بخریم هوا هستش داخلش ، یا گاز co2 هستش ؟
بعد از بار اول که خالی شد ، میشه هوا زد داخلش با فشار یا باید co2 باشه ؟
کجا کپسول رو باید پر کنیم ، و یه کپسول کامل چند بار مخزن سلاح رو کامل پر میکنه ؟
ببخشید سوالاتم مبتدی بود ، چون تازه کارم

ممنونم از راهنمایی همه عزیزان
با احترام
حامد

سلام حامد جان.
معمولا خشاب دار هستن.اما این مدلی را که میگین نمیدانم.
و مدل pa باید دست کش باشه(یعنی شما با عملیات دستکش کردن اسلحه را مسلح میکنید)ساچمه ها هم توی خشاب قرار دارن و وقتی گلنگدن(تو این مدل دستکش است)را میکشین خودشون وارد لوله میشن.و مدل های گلنگدنی هم هستن.
بله باید با دست تلمبه بزنید.
این بستگی به نوع مخزن داره.معمولا200بار فشار(تعداد نیست بلکه فشار است)
این بستگی به نوع اسلحه داره.
کپسول روی اسلحه است و شما میتوانید با هوا معمولی پرش کنید یا هر نوع گاز دیگر(فقط نباید اکسیژن باشه).
خوب این هم جوابش در بالا است.
شما میتوانید یا خودتان پر کنید(تلمبه)یا با کپسول های بزرگ تر پرشون کنید و یا برین بدین براتون پرش کنن.
البته فکر میکنم شما فرق پی سی پی با سلاح های گازی را کامل نمیدونید.یکم مطالعه کنید متوجه میشود.Khansariha (8)

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - hamedmohamadian - 2012-09-12 04:31 PM

ممنونم از راهنماییتون

ولی راستش چیز زیادی دستگیرم نشد ...

راستی این نمایندگی هاتسان کجاست در تهران ؟
میشه معرفی کنید بهم که برم از نزدیک ببینم ؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - mhrSB - 2012-09-12 05:13 PM

(2012-09-12 04:31 PM)hamedmohamadian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم از راهنماییتون

ولی راستش چیز زیادی دستگیرم نشد ...

راستی این نمایندگی هاتسان کجاست در تهران ؟
میشه معرفی کنید بهم که برم از نزدیک ببینم ؟

فکر نکنم نمایندگیش دیگه داشته باشه چون وارداتش ممنوع شده.تو پ.خ بهتون میگم.
شما باید دنبال دست دوم باشید یا اگه شانس بیارید نوش گیرتون بیاد.
البته شاید سمت مرز های غربی بتوانید پیدا کنید.
فکنم شما از پی سی پی تصور دیگه ای دارین،و اون اینه که یک مخزن هوای فشرده است که بعد از تموم شدن باید با یک مخزن دیگه جایگزین بشه.اما مخزن معمولا روی اسلحه ثابت است و فقط میشه شارژش کرد.(یعنی دو باره توش هوای فشرده پر بشه)
که فشار شارژ شدن هم بر حسب بار bar گفته میشه.و هر یک بار تقریبا برابر فشاری است که توی عمق 10 متری اب وجود داره.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - hamedmohamadian - 2012-09-12 05:21 PM

پس من در پیام خصوصی منتظر راهنمایی شما هستم دوست عزیزم ...

پس اینجوری هستش که مخزن داخل اسلحه دائم شارژ میشه .. این که عالیه

تلمبه زدنش سخته که دوستان بیشتر کپسول گاز خریدن ؟
با تلمبه چند باز تلمبه کنم مخزن اسلحه پر میشه و کافی میشه ؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - mhrSB - 2012-09-12 05:29 PM

(2012-09-12 05:21 PM)hamedmohamadian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس من در پیام خصوصی منتظر راهنمایی شما هستم دوست عزیزم ...

پس اینجوری هستش که مخزن داخل اسلحه دائم شارژ میشه .. این که عالیه

تلمبه زدنش سخته که دوستان بیشتر کپسول گاز خریدن ؟
با تلمبه چند باز تلمبه کنم مخزن اسلحه پر میشه و کافی میشه ؟

من تو پ.خ براتون ادرس را فرستادم.البته فکر نکنم شما بتوانید اون جا پی سی پی پیدا کنید.
خوب بله اون جوری که شنیدم کار سختی است و وقت گیر.
نمیدونم بستگی به تلمبتون داره و حجم و فشار کپسول.من تا حالا پی سی پی نداشتم و حتی دست نگرفتم.برای همین اطلاعاتم کم.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - hamedmohamadian - 2012-09-12 06:44 PM

بعد از کلی تحقیق و پرسش میخوام یه تفنگ pcp با قدرت (ژول) بالا بخرم و با دو پایه و دوربین خوب و لیزر و صدا خفه کن که شکل اسنایپر (تک تیر انداز) جمعش کنم برای خودم . شکل ظاهرش که اینجوری بشه برام مهمه ..

راستش دوست عزیزی پیشنهاد کردند برو هاتسان at44 بخر و پشیمون نمیشی از داشتنش ... که خود سری at هاتسان چندین مدل مختلف داره که مد نظرم 3 تاش هستند :

1) at44-10 که 10 تیر گلندگدنی هستش .
2) at44s-10 که اینم 10 تیر گلندگدنی هستش .
3) at44x-10 که این هم 10 تیر و بصورت گلندگدنی هستش با سایلنسر (صداخفه کن)

سومی که فکر میکنم اصلا توی کشور نباشه ...
من ظاهر اولی رو دوست دارم ، تا دومین گزینه ... یعنی قنداق اولی رو بهتر می پسندم ..

بالاخره at44-10 رو انتخاب کردم ، حالا از کجا برم بخرم سلاح رو ؟
میگن نمایندگی توی تهران نداره ...

راستی شنیدم کالیبر های 4.5 و 5.5 و 6.5 از این ورژن at ساخته میشه ...
6.5 توی ایران هستش و من اگه بخرم باید جواز حمل بگیرم براش ؟

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - saeedaria - 2012-09-12 07:03 PM

دوست عزیز هیچکدوم از مدلهایی که فرمودین در حال حاضر بصورت آکبند در بازار نیست
هنوز وضعیت واردات pcpهم مشخص نیست
در ایران تنها مدلهای AT-44-10 , AT-44-PA در سریهای معمولی و لانگ و با قنداقهای چوبی و سنتتیک اومده.بنابراین صرفا کاتالوگ رو نگاه کردن دردی دوا نمیکنه.
اگر خیلی عجله دارین میتونید منتظر باشین یکی از دوستان که خواست بفروشه ازش بخرین یا صبر کنید تکلیف واردات روشن بشه
ضمنا اون همه متعلقات به سلاح وصل کنید بنظرتون میشه بلندش کرد و در هر شرایطی ازش استفاده کرد!!!!؟؟؟
ظاهر اسنایپری سلاح یک چیزه استفاده اسنایپری از سلاح یک چیز دیگه است.تکلیف رو روشن کنید.جسارتا عرض میکنم اینی که شما مطرح کردین خیلی به درد تو دکور گذاشتن میخوره.فراموش نکنید که سلاحهای اسنایپر واقعی بسیار ساده و کاربردی و بدور از هر گونه متعلقات اضافی هستن.قضیه واقعیت سلاح کاربردی با اینی که تو فیلمهای هالیوودی میبینیم فرق اساسی داره.

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - lockal - 2012-09-12 07:28 PM

بله اسمشو درست نوشتی یه خشاب 10 تایی داره تند تند دستکش رو میکشی مسلح می کنی تیراندازی میکنی
سه راه داری برای پر کردن سیلندر الف تلمبه ب کپسول اکسیژن که باید با کمپرسور پر بشه که توی فردوسی اینکارو برات انجام میدن با پرداخت 10 15 هزار تومان برای هر دفعه ج مستقیم با کمپرسور که توصیه نمیشه
تلمبرو هم باید با دست بزنی سیلندر رو پر کنی که حدود 5 تا 10 دقیقه باید مدام بزنی تا پر بشه حدود 100 تا 200 بار

هر با که سیلندر پر بشه با At44 Long Pa حدود 40 تا 50 تا تیر با قدر میتونی بزنی

من تا حالا از کپسول استفاده نکردم ولی بستگی به کپسولت داره که چند لیتری باشه

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - Saeed-AT44-Long - 2012-09-12 07:44 PM

تنها مزیتی که AT- 44 pa-long داره اینه که کمی (حدود 10 ژول) قدرتش زیاده و حدود 10 تا 12 تا شات بیشتر برات میده ولی مدل معمولی همین اسلحه وزن کم و بالانس بهتری داره و برای شکار پرندگان با جثه متوسط مناسب هست

RE: بحث و تبادل نظر در مورد PCP Hatsan AT44pa-10-Long - hamedmohamadian - 2012-09-12 10:28 PM

خیلی ممنونم از راهنمایی اساتید محترم و دوستای عزیزم

پس میتونم به این نتیجه برسم که طبق فرمایش دوستان عزیز ، مدل at44-10 در سری معمولی (نه دستکش) در ایران هست ، فقط من آکبندش رو میخوام ، گفتین نیست ، حالا چیکار کنم ؟

برم فردوسی آخه از کدوم فروشگاه سوال کنم ، لطفا چند تا اسم فروشگاه که نماینده هاتسان هستند رو به من معرفی کنید ، چون واقعا آشنایی زیادی به نماینده ها ندارم ...