شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساچمه 31 گريني - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: ساچمه 31 گريني (/showthread.php?tid=677)

صفحه ها: 1 2 3 4

RE: ساچمه 31 گريني - omid54 - 2011-09-12 08:39 PM

دوستان عزیز خسته نباشید تست خوبی بود . من که خیلی استفاده کردم .
من اطلاعاتی در رابطه با ساخت این ساچمه ها میخواستم چون خودم در این زمینه فعالیت داشتم و میخواستم ببینم که پروسه ساخت ساچمه ها دقیقا چیه . خدمت شما عزیزان عرض کنم که ساخت ساچمه برای خودش داستانی داره و به همین راحتی نیست و فکر کنم که ساخت ساچمه تجهیزات و دستگاه مخصوص خودش رو میخواد که هزینه بالایی هم داره
چیزی که خیلی مهمه اینه که ساچمه باید در یک مرحله یا در یک ضرب ساخته بشه در قالبهای یک اندازه که همه ساچمه ها در یک سایز مشخص باشند در غیر این صورت جواب نخواهد داد . حقیقتش من خودم در فکر ساخت ساچمه هستم ولی هنوز روشی مطمئن پیدا نکردم فعلا ساخت قالب و تولید به طریق پرسی مد نظرم هست تا ببینم چی میشه اگه دوستان نظر خاصی در این رابطه دارن راهنمایی کنن تا به یک نتیجه خوبی برسیم .ممنونKhansariha (8)

RE: ساچمه 31 گريني - masih.hunter - 2011-09-13 09:41 AM

تشکر از دوستانی که زحمت تست رو داشتن درضمن دوستان توجه کنید برند اوانیکس (ای ار 6 ) از لحاظ دقت فوقالعاده دقت خوبی داره . Khansariha (8)

RE: ساچمه 31 گريني - slug - 2011-09-14 09:58 PM

(2011-09-12 12:06 AM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و سپاس ویژه از دوست ارجمندم hunter50 که زحمت تهیه ساچمه و تست اولیه و ایجادا تاپیک رو کشیدندKhansariha (8)
مدتی قبل توسط این دوست عزیزم مطلع شدم که سازنده اصلی این ساچمه ها چند بسته رو برای فروش به یکی از مغازهای فردوسی سپرده که یک بستش جهت تست توسط ایشون خریداری شد
که از نتیجه تست اون با ar6 اصلا راضی نبود
بنابراین هفته قبل بنده به اتفاق اقا اسماعیل و علی اقای عزیز و اقا میلاد تعدادی از ساچمه ها رو تست کردیم
اول : اسلحه های انجام تست
ما یک اسلحه ar6 متعلق به اقا اسماعیل و یک هاتسان bt65 اقا میلاد رو در اختیار داشتیم که به علت وجو مشکل دردوربین هاتسان انجام تست با اون عملی نشد و فقط با ar6 گروپ گرفتیم
دوم : شرایط انجام تست
هوا کاملا افتابی و بدون وزش نسیم
فاصله 45 متر
وضعیت تیراندازی : نشسته با ساپورت

سوم : نحوه تست
ما 10 شلیک با این ساچمه انجام دادیم به این نحو که تفنگ تا 200 بار باد شد و پس از شلیک یک خشاب دوباره فشار به 200 رسونده شد و 4 تیر دیگه شلیک شد

چهارم : گزارش تست
در ابتدا باید گفت ساچمه ها از نظر بسته بندی دارای بسته های خوب و شکیلی بودند که این نکته مثبت قضیه بود
از نظر کیفیت ساچمه ها همگی به روش قالب گیری تولید شده بود و تنها دارای تراشهای در قسمت دامنه بود
ساچمه ها در زمان جا زدن درون خشاب براحتی درون خشاب می افتاد در حالی که ساچمه سامیانگ باید با فشار زیاد درون خشاب میرفت
این شل بودن در عکس کاملا محسوسه و به نحوی بود که یکبار ساچمه بدون مسلح کردن درون لوله تفنگ افتاد و در زمان مسلح کردن 2 ساچمه شلیک شد که ناچار به اصلاح ازمایش شدیم
نکته: این ساچمه درون خشاب هاتسان به علت وجود واشر اورینگ در هاتسان که هر ساچمهای رو فیت نگه میداره خوب جا رفت
در ابتدا قبل از تیر اندازی با این ساچمه یک گروپ با سامیانگ 28 گرینی انجام شد که در 6 شلیک تنها 2 سوراخ ایجاد شد و و یکبار 4 ساچمه و یکبار 2 ساچمه کاملا روی هم خورد و محل برخورد هم کاملا پانچ و زیبا بود
زحمت تیر اندازی رو علی اقای عزیز کشیدند که بنده بینهایت مهارت ایشون در تیراندازی رو قبول دارم و به حق استاد هستند
[تصویر: 1.jpg]
[تصویر: 2.jpg]

[تصویر: 3_khshab_2.jpg]
[تصویر: 4gorop.jpg]
[تصویر: 5_gorop_2.jpg]

خوب همونمطور که در عکس مشخصه این شاچمه با افت فشار پس از هر شلیک به شدت سیر نزولی پیدا کرده به نحوی که هر شلیک چند سانت پاین تر از شلیک قبل خورده
با توجه به نتایج ازمایش با وجود اینکه ar6 از قویترین پی سی پی های موجود در کشور هست با این وجود به نظر نمیرسه این ساچمه برای این تفنگ مناسب باشه
البته ممکنه روی اسلحه دیگهای خوب جواب بده که ما تست نکردیم
در پایان از زحمات دوستمون hunter50 که زحمت تهیه ساچمه رو کشیدند و علی اقا که تیر اندازی رو به عهده داشتند و اسماعیل عزیز که بدون حضورش قطعا این تست میسر نبود و میلاد عزیز به خاطر محل خوبی که تهیه کرده بود سپاسگذارم
یا حق
البته نکتهای که فراموش شد اینکه
این عکس گروپ 6 شلیک اول هست و عکس 4 شلیک بعد در دوربین علی اقا یا اقا اسماعیل موجوده که زحمت خواهند کشید و قرار میدند

با تشکر از دوست خوبم سهیل عزیز و سایر دوستان که زحمت تست رو کشیدند،بنده هم فقط انجام وظیفه کردم،امیدوارم به زودی شاهد ساخت ساچمه های با کیفیت داخلی باشیم.

RE: ساچمه 31 گريني - rezashirali - 2011-10-02 03:25 PM

من یه رنجر 155 خریدم زیاد پرت میزنه.بهترین ساچمه برای این تفنگ چیه؟

RE: ساچمه 31 گريني - Marksman - 2011-10-02 03:30 PM

(2011-10-02 03:25 PM)rezashirali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز مشکل ساچمه نیست ذات رنجر همینه ولی بازم برو تاپیک ساچمه مناسب رو بخون شاید فرجی حاصل شد.Khansariha (48)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساچمه 31 گريني - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-10-02 10:19 PM

(2011-10-02 03:25 PM)rezashirali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز لطفا سوالتون ر و در تاپیک مربوط بنویسید

RE: ساچمه 31 گريني - smartgun - 2012-02-13 11:19 AM

دوستان باید 1 سری اصول تو ساخت در نظر گرفته بشه من خیلی رو این موضوع تحقیق کردم این ساچمه ای که من میبینم ایراد زیاد داره من خودم ساچمه گرین بالا میسازم

RE: ساچمه 31 گريني - smartgun - 2012-02-13 12:21 PM

دوستان این ساچمه ها ایراد فنی زیاد داره یکم باید روش تغییرات انجام بدید من 1 نمونه ساختم عالی عمل میکنه

RE: ساچمه 31 گريني - severus snape - 2012-02-13 12:21 PM

تازه اینجا رو خوندم سیار جالب بود یاد همون جت نخجیر آمل ها می افتم که ظاهر خوبی داشتند اما هنوز کار داره تا قابل رقابت با برند های خارجی بشه.چرا اصلا نمیان دقیقا از طرح سامیانگ الگو بردارن؟؟؟ حتما باید برای اورگ.نیک ساچمه تمام آزمایشات بقیه رو از اول برند؟؟ ساچمه سامیانگ 32 گرینی بسیار بسیار دقیق میزنه خودم هم دفه اول باورم نمیشد یه پی سی پی با یه ساچمه اینقد دقیق بزنه. اما همون پی سی پی با ساچمه پرو مگنوم خیلی پرت میزد احتمالا به خاطر سرعت زیاد و وزن کم پرو مگنوم ها گروپ ها و تست هاشو قبلا عکساش رو گرفتم اگه پیدا کنم میزارم تا تاثیر یه تفنگ خوب با ساچمه خوب مشخص میشهKhansariha (8)

RE: ساچمه 31 گريني - smartgun - 2012-02-14 10:30 AM

برم مگنوم دوست من برای بی سی بی سبک.من 1 مدل ساچمه زدم میخوام تست گروبشو بزارم حال کنید.25 گرینی عالی جواب داد