شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
پروانه شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: پروانه شكار (/showthread.php?tid=675)

RE: پروانه شكار - babakdana - 2014-05-14 10:17 AM

(2014-03-01 07:51 PM)GHORBANII نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر با این کار به حیات وحش کمک بشه که عالیه ما هم تحمل میکنیم . امیدوارم که بشهKhansariha (226)

مطمئن باشین هیچ کمکی نمیشه . چون طبیعتو شکارچی از بین نمی بره که الانم با این روش بشه به احیا کردنش کمک کرد . من خودم منطقه آذربایجان زندگی میکنم . این منطقه هم مثل مناطق دیگه شکارش کم شده ولی ربطی به شکار نداره . پارسال همین موقع بود که یه چوپان از خدا بی خبر از کوه تو یه روز 380 تا تخم کبک جمع کرده بود . این یعنی نسل کشی ربطی هم به شکار نداره . خودم رفتم پیش رئیس محیط زیست شهرمون و جریان و بهش گفتم . ولی گفتن ما نمیتونیم به چوپان گیر بدیم. بعد یه هفته یه چوپان دیگه رو تو کوه دیدم که 35 تا تخم جمع کرده بود داشت نیمرو درست میکرد. حالا هی بگین شکار عامل انقراض حیوانات هستش. این همه گوسفند تو کوها ول کردن ، یکی نیست بگه اینا دارن حیات وحش و از بین میبرن. تاجایی که تراکتور رفته کردن زمین کشاورزی تاجایی که تراکتور نتونسته بره گوسفند اونجارو شخم زده . حالا با این وضع کبک بیچاره کجا بره.
محیط زیست ما فقط کارش شده گرفتن شکارچی. با این چیزا کار نداره .
الانم از احساسات مردم سوئ استفاده کردن و شکار و کردن مسئله روز محیط زیست . یه سر برین کشور ترکیه دامدارا نمیتونن گوسفند و هرجا خواستن ببرن. مساحت کشورشون نصف کشور ماست . شکارچیشون دو سه برابر کشور ماست ولی محیط زیستشون خیلی از محیط زیست ما برپاست .
به خدا اینا واقعیته . تورو خدا اطلاع رسانی کنید تا یکم به گوش این روئسای محیط زیستمون برسه

RE: پروانه شكار - shekari - 2014-06-21 03:37 AM

سلام دوستان. داشتم مطالب این تاپیک رو میخوندم که چند تا سوال در رابطه با پروانه شکار تفنگ بادی ذهنمو مشغول کرد.1-این که اگه با تفنگ بادی 5.5 که براش پروانه شکار گرفتیم و دفترچه شناسایی شکارچیان هم داره کبوتر یا کبک بزنیم غیر قانونیه؟2-باتوجه به اینکه به تفنگ بادی 4.5 مجوز شکار نمیدن، شکار کردن با این تفنگ قانونیه یا غیر قانونیه؟ و اینکه دفترچه شناسایی هم میخواد ؟ راستش میخواستم یه تفنگ خوب دیگه کالیبر 5.5 بخرم کم کم دارم منصرف میشم. ممنون میشم کمکم کنید.

RE: پروانه شكار - shekari - 2014-06-21 01:55 PM

سلام دوستان.کسی نیست جواب منو بده؟راستش میخواستم اگه بشه یه 52 کالیبر 5.5 برا شکار بگیرم با این اوصاف اگه مثلا یه کبوتر زدم تفنگمو بگیرند چی؟ مگه میشه فقط گنجشک و سار زد من واقعن تعجب میکنم؟![/size][/u]
ممنون میشم کمکم کنید.

RE: پروانه شكار - ALIANA-54-T06 - 2014-06-21 02:32 PM

(2014-06-21 03:37 AM)shekari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان. داشتم مطالب این تاپیک رو میخوندم که چند تا سوال در رابطه با پروانه شکار تفنگ بادی ذهنمو مشغول کرد.1-این که اگه با تفنگ بادی 5.5 که براش پروانه شکار گرفتیم و دفترچه شناسایی شکارچیان هم داره کبوتر یا کبک بزنیم غیر قانونیه؟2-باتوجه به اینکه به تفنگ بادی 4.5 مجوز شکار نمیدن، شکار کردن با این تفنگ قانونیه یا غیر قانونیه؟ و اینکه دفترچه شناسایی هم میخواد ؟ راستش میخواستم یه تفنگ خوب دیگه کالیبر 5.5 بخرم کم کم دارم منصرف میشم. ممنون میشم کمکم کنید.

سلام دوست عزیز
دفترچه شکارچی را برای شناسائی شکارچی و یا مالک تفنگ صادر میکنند و از آنجائی که فقط 5.5 میتواند قانونا شکار کند به این کالیبر داده میشود و به 4.5 برای شکار دفترچه و پروانه صادر نمیشود
پروانه شکار را به مالک دفترچه شناسائی میدهند و این پروانه شکار دقیقا نوع پرندگان مثلا فقط در رده گنجشکسانان و یا دیگر پرندگان مثل کبک درش قید شده مهم قید در پروانه هست و همچنین با تعداد مشخص (مثلا فقط روزهای پنجشنبه و یا جمعه و روزی 4 عدد)
کلا برای 4.5 هیچ دفترچه و پروانه ای صادر نمیشود و نه تنها ایران بلکه اغلب کشورهای اروپائی هم چنین قانونی دارند و اجازه شکار به کالیبر کوچک مثل 4.5 را نمیدهند و دلیل آن نیز مواردی از قبیل (زجر کشیدن حیوان و یا تلف شدن در جائی دیگر ) بعنوان حقوق حیوانات مدنظر هست .

RE: پروانه شكار - shekari - 2014-06-21 03:26 PM

(2014-06-21 02:32 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-06-21 03:37 AM)shekari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
دفترچه شکارچی را برای شناسائی شکارچی و یا مالک تفنگ صادر میکنند و از آنجائی که فقط 5.5 میتواند قانونا شکار کند به این کالیبر داده میشود و به 4.5 برای شکار دفترچه و پروانه صادر نمیشود
پروانه شکار را به مالک دفترچه شناسائی میدهند و این پروانه شکار دقیقا نوع پرندگان مثلا فقط در رده گنجشکسانان و یا دیگر پرندگان مثل کبک درش قید شده مهم قید در پروانه هست و همچنین با تعداد مشخص (مثلا فقط روزهای پنجشنبه و یا جمعه و روزی 4 عدد)
کلا برای 4.5 هیچ دفترچه و پروانه ای صادر نمیشود و نه تنها ایران بلکه اغلب کشورهای اروپائی هم چنین قانونی دارند و اجازه شکار به کالیبر کوچک مثل 4.5 را نمیدهند و دلیل آن نیز مواردی از قبیل (زجر کشیدن حیوان و یا تلف شدن در جائی دیگر ) بعنوان حقوق حیوانات مدنظر هست .

خیلی ممنون از شما دوست عزیز.خیالمو راحت کردید.اون طوری که من فهمیدم پروانه شکار تفنگ بادی 5.5 با ساچمه زنی تفاوتی نداره یعنی شکار هایی رو که با ساچمه زنی انجام داد با تفنگ بادی 5.5 هم میشه انجام داد.درسته؟ بعد اگر با کالیبر 4.5 حتی گنجشک هم بزنیم جرم داره؟ واقعا ممنون

RE: پروانه شكار - رضا قلعه قافی - 2014-06-21 07:02 PM

دوست عزیز برداشت شما اشتباه بود .با تفنگ بادی کالیبر5.5 در فضل شکار با داشتن پروانه شکار در روزهای مشخص شده از طرف محیط زیست که این چندسال اخیر 5شنبه وجمعه بوده،فقط گنجکسانان وسار میتونید شکار کنید به تعداد 4عدد درهر سفرشکار.
شکار غیر مجاز با هر وسیله ،غیرقانونی وجرم هست .

RE: پروانه شكار - karbakhsh - 2014-06-24 10:04 AM

سلام. شکارچی هیچ وقت باعث نابودی تفریح و شادی و عشقش نمیشه و نبوده اگرم اتفاقی بیفته مطمین باشید که نقش شکارچیان
صفره فقط جو جوری شده که تا اسم تفنگ بیاد میگن اخ اخ اخ حیوانات بینوا وای وای چقر بی رحم. اداره محیط بانی هر جا که باید
باشه نیست یا میگن دستورش نداریم. خودم عین ماجرای جمع کردن تخم کبک به محیط بان محترم گفتم بعد تازه فهمیدیم با طرف
رفیقن. از منطقه خبر کرمان که بهشت کل و بزه و دیگر حیواناته , یکی(توجه؛؛یکی) از مامورین زحمتکش هر 15 روز میومد داخل بازار
و راسته طلا فروشای کرمان و گوشت شکار میفروخت که خودم به چشم دیدم و دوستم خرید و مهمتر از این سفارش قبول میکرد.
حالا بیا سی سال شکارو ممنوع کنن به نفع اونا.الانی که دارم تایپ میکنم سه روز پیش رفتم روستا برای شاه توت جاتون خالی یک کباب
حسابی شکار خوردیم ولی من اخر حریف این بابا نشدم که شکار فصل داره و مشخصات خاص ؛ ایشون باباش شکاربانه و خودتون
قضاوت کنید!!!!!!. منم بعد کباب و حرفای بی ثمرم شاخهای کل چهار سالو برداشتم و امدم طرف منزل. دوستان شاید باور نکنن من پروانه
پرنده گرفتم و در طول فصل سه تا کبک زدم و دوتا تیهو تقریبا هر روز مجازم کوه بودم ولی همین ارضام کرد. ولی مشکل وقتیه که
کشتار و خوردن گوشت میشه خوی بعضی از ما. ببخشید حرافی شد. یاعلیmkkkk

RE: پروانه شكار - NEMESIS - 2014-09-26 11:58 PM

درودKhansariha (8)
دوستان ماه مهر رسید و داره کم کم آبان هم نزدیک میشه و فصل شکار
شایعاتی هست که امسال قراره پروانه کبک برای بعضی از استانها داده بشه .....
کسی چنین چیزهایی شنیده؟

RE: پروانه شكار - MAZ - 2014-09-27 12:19 AM

با سلام
من چند روز پیش برای گرفتن دفترچه شناسایی شکارچی رفته بودم محیط زیست اصفهان درباره جواز شکار سوال کردم گفتند که به احتمال زیاد امسال جواز شکار صادر نمیشه اما ممنوع بودنش معلوم نیست چند ساله باشه Khansariha (8)

RE: پروانه شكار - Amiraliv - 2014-09-27 12:36 AM

(2014-09-27 12:19 AM)MAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
من چند روز پیش برای گرفتن دفترچه شناسایی شکارچی رفته بودم محیط زیست اصفهان درباره جواز شکار سوال کردم گفتند که به احتمال زیاد امسال جواز شکار صادر نمیشه اما ممنوع بودنش معلوم نیست چند ساله باشه Khansariha (8)

سلام ، من با محيط زيست مشهد تماس گرفتم گفت زنگ بزنين خبر بگيرين ، گفت هر سال دير پروانه ميدن