شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
پروانه شكار - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: پروانه شكار (/showthread.php?tid=675)

RE: پروانه شكار - yaserfisher - 2012-11-03 11:47 PM

(2012-11-03 06:12 PM)ARROW نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
صدور پروانه شکار هم در شهر ما حدود 8 روزه که اغاز شده و روزهای 5شنبه و جمعه رو برای شکار مجاز دانستن.یه چیزش جالبه که پروانه شکار ابزی و خشکزی رو باید باهم بگیری.یعنی مجبوری پول هر دو تاشو باهم واریز کنی که این یعنی اگه به ابزی نمیری باید پولشو ودی!!!!!در پروانه دو جا منطقه شکار ممنوع اعلام شده ,یکی منطقه گندومان(معنی:مه گسترده) و دیگری ارتفاع 3000 به بالای سبلان.یه چیزی رو هم دوستان بهم گفتن اونم این بود که قراره فقط 100 تا پروانه صادر بشه.یعنی 300 تا شکارچی بدون پروانه میمونن.

سلام دوست عزیزی
من مشهد هستم اینجا ما فقط پروانه خشکزی گرفتیم و هیچ اجباری برای گرفتن 2 پروانه نبود.

RE: پروانه شكار - kavehatm - 2012-11-04 08:55 AM

(2012-11-03 10:20 PM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستانKhansariha (8)
حالا يه سوال كاملا تخصصي:
دوستان اسلحه و متعلقاتو كه خودمون خريديم،كبك و ديگر حيوانات هم كه با لطف خدا بزرگ شدن و ما شكارشون ميكنيم
حالا اين وسط چرا واسه پروانه اين همه پول ميگيرن؟؟مگه چه خدماتي ميدن؟؟؟
يكي بياد شفاف سازي بكنهKhansariha (8)

تنها خدماتي كه بهتون مي دن اينه كه اگه بهت گير دادن و پروانه داشتي اونوقت ولت مي كنند مي ري و در غير اينصورت جريمه و دادگاه و ... فكرش رو بكن اين خودش نعمت خيلي بزرگيه رفيق ... قبول نداري ؟ يك كم بيشتر فكر بكن حتما قبول مي كني .

RE: پروانه شكار - حسین - 2012-11-04 12:19 PM

آقا سلام من امروز رفتم اسلحه و مهمات سوال کردم برای 5/5 جواز باید گرفت یا هر کاری که بهمون گیر ندن !

گفت نه نمی خواد اگر هم گیر دادن بگید 5/5 هست و ساچمه را نشان بدهید و از این حرفا..............
ولی یه نکته ای گفت که یه مغازه دار تفنگ بادی هم امروز همین رو گفت اینکه خرید و فروش و نگهداری PCP ممنوع است چه کالیبر 4/5 و چه 5/5 !!!!!!!!!!!!!!!

RE: پروانه شكار - cordoba - 2012-11-04 12:27 PM

(2012-11-04 12:19 PM)HoseinHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا سلام من امروز رفتم اسلحه و مهمات سوال کردم برای 5/5 جواز باید گرفت یا هر کاری که بهمون گیر ندن !

گفت نه نمی خواد اگر هم گیر دادن بگید 5/5 هست و ساچمه را نشان بدهید و از این حرفا..............
ولی یه نکته ای گفت که یه مغازه دار تفنگ بادی هم امروز همین رو گفت اینکه خرید و فروش و نگهداری PCP ممنوع است چه کالیبر 4/5 و چه 5/5 !!!!!!!!!!!!!!!

مغازه دار رو ولش ...

از این حرف ها میزنن تا بازار رو ملتهب تر کنن

واسه حرف مفت که مالیات نمیدن ...

RE: پروانه شكار - Reza51 - 2012-11-04 12:57 PM

(2012-11-03 07:46 PM)HoseinHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-11-03 05:18 PM)kolak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-11-03 02:08 PM)HoseinHunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ببخشید از اینا تو تهران هم میدن؟
کسی از شما دوستان خبر داره یا فقط تو اصفهان توضیع میشه؟

نه دوست عزیز من از محیط زیست پرسیدم وگفتند طبق بخش نامه امسال تمامی س لاح های کالیبر5/5باید دفترچه شناسایی داشته باشند واین قانونبصورت سراسری در کل استانها اجرا میشود. بعد پرسیدم اگه کسی بدون دفترچه وجواز با5/5شکار کنه چیه میشه درجواب م گفتند که علاوه برپرداخت جریمه سلاح شما هم به باد میره.....ولی اگه دفترچه شناسایی داشته باشید وبدون جواز شکار کنید فقط جریمه شامل حالتون میشه همین Khansariha (214)
درضمن بجز مدارکی که اقای اقاجون فرمودند یک عدد پوشه ویه کپی از فیش واریزی میخان

خوب من الان تو تهران از کجا باید برم اقدام کنم کسی اگه میدونه بگه ثواب داره والا!

دوست عزيز من براي تهران تو پستهاي قبل توضيح دادم
شما بايد بري اداره محيط زيست واقع در پارك سرخه حصار
همون جا با عابر بانك پولو ميدي و فاكتورتفنگ و ٢ قطعه عكس و كپي كارت ملي و شناسنامه
ظرف ٥ دقيقه دفترچه ميدن
فقط دقت كن تو فاكتور سريال اسلحه ذكر شده باشه و اشاره اي هم به مثلا pcp نشده باشه . بادي 5.5 مثلا ساخت المان با سريال اون همين
كلا فقط ميخوان پولو بگيرن وگر نه اسلحه بادي 4.5 و5.5 نه مجوز ميخواد نه پروانه ونه دفترچه شما فاكتور هم كه دستت باشه كافيه اگرم كسي از محيط زيست بگه دفترچه لازمه از روي نا آگاهي ميگه نه بخش نامه اي هست نه چيزي چون محيط زيست تو اين زمينه تصميم گيرنده نيست كلا  

RE: پروانه شكار - aghajoon - 2012-11-11 07:41 PM

محیط زیست اصفهان در هفته گذشته فقط دفترچه شناسایی شکارچی صادر میکرد ولی از دیروز صبح پروانه شکار در استان اصفهان داره توزیع میشه.

دوستان اصفهانی و بقیه عزیزانی که علاقه دارند در این استان شکار کنند عجله کنند.
(2012-11-03 10:20 PM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
يادم رفت بگم:بايد هر ساله اين دفترچه تمديد شه يا فقط يه بار ميدن و خلاص؟؟

دفترچه شناسایی شکارچی از تاریخ صدور 3 سال اعتبار داره

RE: پروانه شكار - اشکان - 2012-11-11 09:34 PM

سلام و شب بخیر پروانه هایی که تو این دوروز گذشته تو اصفهان می دادند یکماهه بود و موقت ، ولی می گفتند تو شهرستانها مثل شهرضا و نائین و .... پروانه تا آخر سال می دهند!!!

RE: پروانه شكار - I.V.O - 2012-11-11 10:10 PM

سلام دوست عزیزی
من مشهد هستم اینجا ما فقط پروانه خشکزی گرفتیم و هیچ اجباری برای گرفتن 2 پروانه نبود.
[/quote]

سلام عزیز
من رفتم بگیرم گفت 2 تا با هم هست و فقط می تونی گنجشک بزنی
گفتم گنجشک مگه ابزی هست که 2 تاش باهمه خخخخخخخخخخخخخخخخ Khansariha (219)

RE: پروانه شكار - aghajoon - 2012-11-11 10:26 PM

(2012-11-11 09:34 PM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و شب بخیر پروانه هایی که تو این دوروز گذشته تو اصفهان می دادند یکماهه بود و موقت ، ولی می گفتند تو شهرستانها مثل شهرضا و نائین و .... پروانه تا آخر سال می دهند!!!

یعنی پروانه شکار توی اصفهان فقط 1 ماه اعتبار داره ؟ مگه پروانه شکار شهرستانها جدا صادر میشه ؟ قبلا پروانه ها استانی بود و برای یک فصل شکار صادر میشد

RE: پروانه شكار - royal - 2012-11-11 10:52 PM

دوستان خوبه حداقل براي شما صادر ميشه براي ما كه هي امروز و فردا ميكنن

سلام دوست عزیزی
[/quote]

سلام عزیز
من رفتم بگیرم گفت 2 تا با هم هست و فقط می تونی گنجشک بزنی
گفتم گنجشک مگه ابزی هست که 2 تاش باهمه خخخخخخخخخخخخخخخخ Khansariha (219)
[/quote]
اينو نديده بوديم كه ديديم به اين ميگن برنامه ريزي و سامان دهي واقعا كه ديگه نميدونم شكار كردن به صلاحه يا نه !!!!!!!!!!!!