شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
محیط زیست - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: بحث آزاد (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- موضوع: محیط زیست (/showthread.php?tid=669)

RE: محیط زیست - royal - 2012-06-10 12:30 PM

دوستان شرمنده وارد بحث استادانه شما میشم ولی به نظر من اینا همش بر میگرده به فرهنگ نادرستی که در میون ما جا افتاده چه بخایم و چه نخاییم خارجی ه از ما بیشتر به محیط زیست و حیوانات و پرندگان بیشتر اهمیت میدن من تو یه مستند دیدم که فکر کنم مال فرانسه بود که تو اونجا جنگلشون اتیش گرفته بود و بعد خاموش کردن اومدن درختای سوخته رو از اونجا بردن و بجاش نهال کاشتن و در این کار شکارچی ه و محیط زیست و مردم شرکت داشتن و بعدش اومدن گونه هایی مثل خرگوش و قرقاول رو از یه جا دیگه زنده گرفتن و در اونجا ازاد کردن تا برای چند سال بعد دوباره جنگل به حالت اولیه بر گرده دوباره بشه شکار کرد ولی ما چی هر روز داریم خراب میکنیم بدون اینکه تلاشی بکنیم تا دوباره محیط رو احیا کنم Khansariha (8)

RE: محیط زیست - esijoon - 2012-06-10 01:24 PM

(2012-06-10 12:30 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان شرمنده وارد بحث استادانه شما میشم ولی به نظر من اینا همش بر میگرده به فرهنگ نادرستی که در میون ما جا افتاده چه بخایم و چه نخاییم خارجی ه از ما بیشتر به محیط زیست و حیوانات و پرندگان بیشتر اهمیت میدن من تو یه مستند دیدم که فکر کنم مال فرانسه بود که تو اونجا جنگلشون اتیش گرفته بود و بعد خاموش کردن اومدن درختای سوخته رو از اونجا بردن و بجاش نهال کاشتن و در این کار شکارچی ه و محیط زیست و مردم شرکت داشتن و بعدش اومدن گونه هایی مثل خرگوش و قرقاول رو از یه جا دیگه زنده گرفتن و در اونجا ازاد کردن تا برای چند سال بعد دوباره جنگل به حالت اولیه بر گرده دوباره بشه شکار کرد ولی ما چی هر روز داریم خراب میکنیم بدون اینکه تلاشی بکنیم تا دوباره محیط رو احیا کنم Khansariha (8)

دوست عزیز اگه این کار رو نمیکردن که دیگه نمیشد مستند و عمومی پخشش نمیکردن که....باز هم نگاه صفر و صدی شد که...

RE: محیط زیست - cordoba - 2012-06-10 01:40 PM

کسی اینجا کارت همیار محیط زیست داره؟اگه کسی هست راهنمایی کنه، می خوام برم دنبالش...

مامور محیط زیست که نمیتونیم بشیم ولی اگه همیار محیط زیست باشیم . بهتر میتونیم با اینجور بی فرهنگی ها و شکارکشی ها مبارزه کنیم!
Khansariha (256)

RE: محیط زیست - smails - 2012-06-10 02:09 PM

البته دوستان ناگفته نمونه در منطقه ما الان 4 سالي هست يه چند تا از مناطقي كه از لحاظ پراكنگي گونه حيوانات در حد مناسبي بوده رو ممنوعه كردند و اين باعث شده كه جمعيت حيواناتي كه در مناطق ممنوعه هم نيستند افزايش پيدا كنه به نظرم كوچ مي كنند مخصوصا ميش و قوچ ها.

RE: محیط زیست - AIRKING - 2012-06-10 04:35 PM

با سلام.
دوستان منم معتقدم نه شور شور نه بی نمک بی نمک.
همیشه گفتم و بازم میگم.تو هر قشری خوب هست بد هم هست.از روحانی گرفته تا معلم و شکارچی و دانشجو و مهندس و ... ما باید معیارهامون خدایی باشه.
همیشه باید چیز های خوب یاد گرفت و چیز های بد نهی کرد.
یه عده هستند (خوشبختانه در بین اعضا سایت ما نیستند) که متاسفانه غرب براشون مثل نعذو بالله خدا میمونه و فقط زیبایی های اونو میبینند و با چشم پوشی از زشتیه ای بی شمارش فورا جبهه گیری های نا مستدل می کنند و برعکسش.
به طور مثال عبور این مرغابی ها با جوجه هاش خیلی زیباست اما در همین کشور و در 4 تا خیابون پایین ترش به مرغابی ها بدبخت فلک زده توی قفس های خیلی کوچک چربی می خورنن تا کبدشون بزرگ بشه و بشه بهترین و یکی از گرون ترین غذاهای مورد علاقشون.!!! که مطمئنا همتون عکساشو دیدید.
این دوست عزیزمون از سروستان خاطره ای تعریف کردند و فکر کنم قبلا هم این خاطره رو شنیده بود دقیقا این اتفاق در نقطه مقابلش برای ما هم افتاد ولی با این تفاوت که اتوبوس کاملا ترمز گرفت تا کبک با جوجه هاش از جاده رد بشن و هم هم به تماشای این صحنه زیبا نشستن اما کسی عکسی نگرفت تا مثل این عکس معروف بشه.خوب پس این دقیقا بر می گرده به فرهنگ افراد.
پس توی هر جامعه ای شکار کش هست و شکارچی هم هست،زشتی هست ،زیبایی هم هست،پلیدی هست،پاکی هم هست.
ما وظیفمون که بر اساس آموزه های اسلام و قران و ائمه اطهار که به ما رسیده ، خوبی ها را بپذیرم و با بدی ها مبارزه کنیم و البته به مملکت خودمون و دینمون افتخار کنیم.
ببخشید یکم بحث به درازا کشید.قصدم اصلا نصیحت نبود فقط دردلی دوستانه بودKhansariha (8)

RE: محیط زیست - royal - 2012-06-10 05:58 PM

دوست عزیز اسی جون اصلا هم اینگونه نیست و خیلی از مستند ها واقعی پس اگه اینطوری باشه اونمستند هایی که از شبکه های ایرانی هم پخش میشه همشون الکیه که اصلا اینطوری نیست و واقعا به محیط زیست و حیوانات احترام میزارن ولی همیشه در همه جا خوب و بد هم هست و کسی منکر این موضوع نیست و با کمی فرهنگ سازی راحت میشه این مشکلات رو رفع کردKhansariha (48)

RE: محیط زیست - esijoon - 2012-06-10 06:13 PM

رویال جان منظور من این بود که انقدر نگاه مطلق نداشته باشیم.....قصدم جسارت نبود

در کل اینهم بگم که فرهنگ های درست در کنار فرهنگ های غلط پیدا میشن....شما تا معیاری برای اندازه گیری معیار نداشته باشی نمیتونی درست و غلط اون رو مشخص کنی...

موفق و پیروز باشید

یا علیKhansariha (8)

RE: محیط زیست - kami - 2012-06-10 06:19 PM

مقام اول در کل جهان در رابطه با فرهنگ مراقبت از طبیعت خداوند مهربان به سرخ پوستان اختصاص دارد.
و انها همه مایحتاج خود را از طبیعت تهیه می نمایند.

RE: محیط زیست - morteza - 2012-06-11 11:26 AM

وقتی که با اره موتوری و لودر میافتند به جون جنگل و عین کف دست پاکش میکنن و یا وقتی که بعضی از شهرداری ها برای کمتر هزینه کردن زباله هارو همینجوری تو طبیعتش(جاده کلار دشت به عباس آباد)ولو میکنن اونوقت شما ها هی بیاین فرهنگ سازی بکنین .
بابا معلم من بزرگتر من هستش (بزرگان ومسئولین جامعه)و من از اونها یاد میگیرم , یه ضرب المثل هست :نیگاه به دست ننه کن ,از رو دست ننه غربیله کن
کهن ترین دوستداران محیط زیست ایرانیان بودند که مستندات تاریخی زیادی در این مورد هست که اگه لازم شد بگین تا رو کنم.Khansariha (256)

RE: محیط زیست - unique - 2012-06-11 12:25 PM

يه پيشنهاد دارم براي بچه هاي محيط زيستي
اين تابلوهاي بزرگ توي جاده ها كه روش تبليغ ميكنن رو اجاره كنن وروش بنويسن كه جاده،خيابان،كوچه،جدول وبيابون و جنگل محل ريختن زباله نيست؛جاي زباله فقط سطل هاي آشغاله.
قبول دارين كه در مورد محيط زيست كار فرهنگي و رسانه اي كم انجام ميشه؟
يه پادگان ارتشي اطراف شهر ما هست كه هر چند وقت يه بار رئيس و روسا،سربازاي اونجا رو وادار ميكنن كه حاشيه جاده كه كنار فنس اونا ميشه رو از هر چي آشغاله پاك كنن.
وقتي از جاده رد ميشي تميزي اونجا كامل مشخصه.
يه تماس هم با صدا وسيما گرفتم و گفتم كه از اونجا گزارش بگيرن تا ببينم انجام بشه يا نه.