شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
محیط زیست - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: بحث آزاد (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- موضوع: محیط زیست (/showthread.php?tid=669)

RE: محیط زیست - amirsafi - 2011-10-24 03:56 PM

(2011-10-24 03:18 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-24 03:10 PM)amirsafi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-24 12:09 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مقایسه تصویری ماهواره ای بین دریاچه ارومیه و دریاچه وان در ترکیه با فاصله کمی از یکدیگر.
کی مقصره؟ آب وهوا؟؟Khansariha (226)

[تصویر: 285234_237187359635864_126690170685584_8...5337_n.jpg]
سلام
يکي از عوامل موثر در اقليم هر منطقه ارتفاعاتي است که آن را محدود ميکند
مانند دامنه هاي شمالي البرز و دامنه هاي جنوبي آن
آيا اين دو منطقه با هم قابل مقايسه هستند ؟

البته اين دفاع از وضعيت فعلي درياچه اروميه نيست
دوست عزیز اتفاقا این دو منطقه از نظر ارتفاعات هم بسیار شبیهند وبهیچوجه با مثال شما همخوانی ندارند چرا که دامنه شمالی البرز به دریا محصور است ودامنه جنوبی به دشتهای منتهی به کویر.ولی این دو دریاچه در اقلیمی بسیار مشابه قرار دارند وبنده چون وان را دیده ام عرض میکنم.

باز هم سلام
من از منطقه درياچه اروميه و درياچه وان و ارتفاعاتي که ممکن است بين آنها باشد اطلاعي ندارم ولي يکي از علل خشک بودن و يا دشتهاي کويري دامنه هاي جنوبي البرز دقيقا وجود خود رشته کوه البرز است که مانع عبور هواي مرطوب و ابرهاي با قابليت بارش بالا به سمت دامنه هاي جنوبي است
باز هم تکرار ميکنم "اين دفاع از وضعيت فعلي درياچه اروميه نيست"

RE: محیط زیست - Marksman - 2011-10-24 04:11 PM

دوست عزیزم دو سوی رشته کوه البرز تا روزی که من وپدرانم که همه زاده این منطقه بوده ایم به یاد داریم،همین طور بوده وفرمایش شما را درباره تاثیر رشته کوه البرز روی این وضعیت کاملا مورد تایید بنده هم هست ولی وضعیت فعلی دریاچه ارومیه حاصل چند سال اخیر است ودلیل آن نه تغییر شرایط اقلیمی یا ارتفاعات(اصولا آبگیری این دریاچه تاثیر جندانی از نزولات جوی ندارد وحاصل آبگیری از رودخانه های حوضه خود است) که سدسازیهای بی برنامه وبدون پیش بینی بوده است یعنی بلایی که در شوروی سابق بر سر دریاچه آرال آمد. آیا دلیل خشکی زاینده رود شهر شما هم وضعیت ارتفاعات است؟

RE: محیط زیست - amirsafi - 2011-10-24 04:25 PM

(2011-10-24 04:11 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیزم دو سوی رشته کوه البرز تا روزی که من وپدرانم که همه زاده این منطقه بوده ایم به یاد داریم،همین طور بوده وفرمایش شما را درباره تاثیر رشته کوه البرز روی این وضعیت کاملا مورد تایید بنده هم هست ولی وضعیت فعلی دریاچه ارومیه حاصل چند سال اخیر است ودلیل آن نه تغییر شرایط اقلیمی یا ارتفاعات(اصولا آبگیری این دریاچه تاثیر جندانی از نزولات جوی ندارد وحاصل آبگیری از رودخانه های حوضه خود است) که سدسازیهای بی برنامه وبدون پیش بینی بوده است یعنی بلایی که در شوروی سابق بر سر دریاچه آرال آمد. آیا دلیل خشکی زاینده رود شهر شما هم وضعیت ارتفاعات است؟

دوست من
1- من عرض کردم "اين دفاع از وضعيت فعلي درياچه اروميه نيست"
2- علت خشکي زاينده رود دقيقا خشکسالي است
زاينده رود يک رودخانه فصلي است و من به خوبي به ياد دارم سالهايي را که رودخانه خشک ميشد(45سال پيش) و بعد ها به مدد سدي که بر روي آن زدند و ذخيره آب که در پشت آن درياچه زيبايي را هم بوجود آورد رودخانه خشک نشد
باز هم تکرار ميکنم
اين نوشته من دفاع از هيچکس و يا هيچ چيزي در قبال خشک شدن درياچه اروميه نيست

يا حق

RE: محیط زیست - Marksman - 2011-10-24 04:29 PM

خوب اگر دفاع نیست بنده هم حرفی ندارم آفتاب آمد دلیل آفتاب در مورد زاینده رود هم از توضیحتان متشکرم هر چند بنده از بستگانی که اهل اصفهان هستند مطالب دیگری هم شنیده ام که به دلیل بی اطلاعی خودم اظهار نظری نمی کنم. باز هم ممنون وامیدوارم بتونم از نظراتتون استفاده کنم.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: محیط زیست - amirsafi - 2011-10-24 04:41 PM

(2011-10-24 04:29 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب اگر دفاع نیست بنده هم حرفی ندارم آفتاب آمد دلیل آفتاب در مورد زاینده رود هم از توضیحتان متشکرم هر چند بنده از بستگانی که اهل اصفهان هستند مطالب دیگری هم شنیده ام که به دلیل بی اطلاعی خودم اظهار نظری نمی کنم. باز هم ممنون وامیدوارم بتونم از نظراتتون استفاده کنم.Khansariha (8)Khansariha (256)

سلام مجدد

صرفا جهت اطلاع:
سر چشمه اصلي و اوليه زاينده رود چشمه ديمه است
در زمان صفويه يک تونل در منطقه چلگرد در کوه حفر و مقداري از آب سرچشمه هاي کارون که همان کوهرنک و چشمه هفت تنان است به زاينده رود منتقل شد و تعداد اين تونل ها بعداز انقلاب به سه رسيد و اين عمل باعث رونق گرفتن زاينده رود و يک کمي هم کم آبي کارون شد و اتفاقي که در سالهاي اخير افتاده اين است که مقدار بيشتري از آب کوهرنک به مناطق ديگري مانند يزد و کاشان و حوزه آبگير سد پانزده خرداد قم (سلفچگان) منتقل گرديده که اين عمل باعث کم آبي بيشتر رودخانه کارون و حوزه ابگير آن شده است

RE: محیط زیست - Marksman - 2011-10-24 04:44 PM

آها...Khansariha (399)Khansariha (226)

RE: محیط زیست - masih.hunter - 2011-10-24 04:51 PM

تشکر جناب میرصفی از توضیحاتتون Khansariha (8)

RE: محیط زیست - amirsafi - 2011-10-24 04:58 PM

(2011-10-24 04:51 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر جناب میرصفی از توضیحاتتون Khansariha (8)

به سن و سالم توجه نکنين

من کوچک همه دوستان هستمKhansariha (7)

RE: محیط زیست - paka - 2011-10-24 06:52 PM

با سلام
جناب امیر صفی بر کسي پوشيده نیست که قبل از ورود ملت اریایی به نجد ایران و همان روزگار پيشتر که در این مرز و بوم اقوامی مانند کاسیها .لولوبي ها و عیلامیها و ................. حضور داشتند و تا به امروز هيچگاه گزارشی از خشکیدن این رودها و در یاچه چیچست(اروميه) گزارش نشده است.با وجود چندین بار خشکساليهای مداوم که در سرزمین بزرگ ایران به وقوع پیوست.

در تمامي نقاط کویری و خشک ایران "باغداری و کشاورزی به بهترین نحو و مدریت عالي انجام میشد.امارها به روایت تاریخ از رونق کشاورزی و ابادانی بسیاری ار مناطق و همچنين مالیاتهای ان دارد
کندن قنات و حفر چاه و ابیاری کوزهای و .................
گویند یکي از صاحب منصبان عباسی به خلیفه گفت میخواهم در فلان جاي دجله سدی بنا کنم .خلیفه گفت در صورت شکستن سد تمام هزینه ان را از تو میگیرم .شخص پذیرفت و ساخت و به چندی نگذشت که طغیان رود ویرانش کرد .خلیفه انچه شرط کرد از وی ستاند و گفتش این مردمان فارس هزار سال بر این منطقه بودند و با فضلی که از ایشان سراغ دارم "اگر شدنی بود تا بحال ساخته بودند.

حالا عزيز با این همه تکنولوژی روز دنیا و پیشرفت در حوضه علوم کشاوزی که عربستان حاره ای و روسیه یخبندادن شدن صادر کننده گندم .با عدم مدیریت و برخوردها و تصمیمات انی باید کارون و زاينده رود و غیره خشک بشن. و جالب اینجاست انهایی که مجریان چنین طرحهایی هستند چه مقتدرانه توجیهات و دلایل غیر منطقی رو به خورد افراد دیگر میدهند و از زبان دیگر کسان جاری میکنند.

دریاچه ارومیه در شمال غرب ایران و در بدو مسیر ورود بادهای مدیترانه اي و باران زا به ایران است و هیچ ربطی به سد طبیعی البرز ندارد .و میانه ای از قوس البرز در کاهش باران در مناطق مرکزی ایران دخیل است.که به خدا قسم با هيچ چسبی نمیشه به خشکی دریاچه ارومیه چسبوندش.

وقتی این همه سد در مصب کارون احداث شده که باعث تبخیر سطحی میشوند و توجيه علمی و اقتصادی نداره"خب اگه کارون تنها رود قابل کشتيرانی ایران (در گذشته نچندان دور) خشک بشود که دیگر جاي تعجب ندارد.ولی جای توجیه دارد.

RE: محیط زیست - amirsafi - 2011-10-24 07:28 PM

(2011-10-24 06:52 PM)paka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
جناب امیر صفی بر کسي پوشيده نیست که قبل از ورود ملت اریایی به نجد ایران و همان روزگار پيشتر که در این مرز و بوم اقوامی مانند کاسیها .لولوبي ها و عیلامیها و ................. حضور داشتند و تا به امروز هيچگاه گزارشی از خشکیدن این رودها و در یاچه چیچست(اروميه) گزارش نشده است.با وجود چندین بار خشکساليهای مداوم که در سرزمین بزرگ ایران به وقوع پیوست.

در تمامي نقاط کویری و خشک ایران "باغداری و کشاورزی به بهترین نحو و مدریت عالي انجام میشد.امارها به روایت تاریخ از رونق کشاورزی و ابادانی بسیاری ار مناطق و همچنين مالیاتهای ان دارد
کندن قنات و حفر چاه و ابیاری کوزهای و .................
گویند یکي از صاحب منصبان عباسی به خلیفه گفت میخواهم در فلان جاي دجله سدی بنا کنم .خلیفه گفت در صورت شکستن سد تمام هزینه ان را از تو میگیرم .شخص پذیرفت و ساخت و به چندی نگذشت که طغیان رود ویرانش کرد .خلیفه انچه شرط کرد از وی ستاند و گفتش این مردمان فارس هزار سال بر این منطقه بودند و با فضلی که از ایشان سراغ دارم "اگر شدنی بود تا بحال ساخته بودند.

حالا عزيز با این همه تکنولوژی روز دنیا و پیشرفت در حوضه علوم کشاوزی که عربستان حاره ای و روسیه یخبندادن شدن صادر کننده گندم .با عدم مدیریت و برخوردها و تصمیمات انی باید کارون و زاينده رود و غیره خشک بشن. و جالب اینجاست انهایی که مجریان چنین طرحهایی هستند چه مقتدرانه توجیهات و دلایل غیر منطقی رو به خورد افراد دیگر میدهند و از زبان دیگر کسان جاری میکنند.

دریاچه ارومیه در شمال غرب ایران و در بدو مسیر ورود بادهای مدیترانه اي و باران زا به ایران است و هیچ ربطی به سد طبیعی البرز ندارد .و میانه ای از قوس البرز در کاهش باران در مناطق مرکزی ایران دخیل است.که به خدا قسم با هيچ چسبی نمیشه به خشکی دریاچه ارومیه چسبوندش.

وقتی این همه سد در مصب کارون احداث شده که باعث تبخیر سطحی میشوند و توجيه علمی و اقتصادی نداره"خب اگه کارون تنها رود قابل کشتيرانی ایران (در گذشته نچندان دور) خشک بشود که دیگر جاي تعجب ندارد.ولی جای توجیه دارد.

سلام
آيا شما متني را که نوشته ام کامل خوانده ايد ؟
من در قبال قياس دو درياچه در نزديکي هم که من هم از اقليم آنها هيچ خبر ندارم يک دليل از دلايل اختلاف آب و هواي مناطق نزديک هم را بيان کردم
چند بار هم اعلام کردم :
"البته اين دفاع از وضعيت فعلي درياچه اروميه نيست"

"اين نوشته من دفاع از هيچکس و يا هيچ چيزي در قبال خشک شدن درياچه اروميه نيست"
ولي فکر ميکنم با اين برخورد ها که داره ميشه(Khansariha (4)) من بايد برم ادعاي حق الوکاله ام را از مسئولان بکنمKhansariha (256)