شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
محیط زیست - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: بحث آزاد (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- موضوع: محیط زیست (/showthread.php?tid=669)

محیط زیست - unique - 2011-09-08 12:42 PM

ببخشید من پیش قدم شدم.
قرار شد یه تاپیک درباره محیط زیست ساخته بشه.
اقای باقری خسته نباشید منو قبول بفرمایید.
خواستم ازتون خواهش کنم اگه میشه یه فیلم هم در مورد رها کردن اشغال توی طبیعت بسازید.
مثلا از سواحل خودمون فیلم بگیرید واونو با سواحل کشورهای عربی که مثلا ما حسابشون نمیکنیم مقایسه کنید.به نظر من خیلی تاثیر داره.
یه جورایی توی فیلمتون به مردم بفهمونید که خیابون وجوی آب و رودخونه آشغالدونی نیستن,آشغالدونی تعریف خودشو داره.

RE: محیط زیست - paka - 2011-09-08 09:10 PM

Khansariha (8)با سلام
بسیار سپاسگزارم از دوست عزیزی که زحمت ایجاد تاپیک رو کشیدند. بر کسی پوشیده نیست که محیط زیست حکم جولانگاه شکارچی رو داره و حفظ این ثروت ملی لازمه.پس اگر کسی ایده ای "مشکلی "خبری " نظری و................... داره خواهشمندم درج بفرماید تا انشاءالله دانش گروهی از این پدیده بیشتر گردد.Khansariha (8)

RE: محیط زیست - sorena - 2011-09-08 09:30 PM

منه یه نظری دارم
آقا از هر 5 حیوان یا پرنده ای که قرار شکار کنیم از یکیش برای محیط زیستمون بگذریم

RE: محیط زیست - abbasi - 2011-09-08 09:52 PM

ما برای چی شکار میکنیم ...

RE: محیط زیست - Marksman - 2011-09-09 08:44 AM

دوست عزيز uniqueجان ا زشما بابت اين تاپیك بسيار مفيد تشكر مي كنم اميدوارم بتونيم در كنار هم وبه دور از تنگ نظريها كاري براي محيط زيست كشورمون كه پتانسيل بالايي داره بكنيم .Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: محیط زیست - میثم کماسایی - 2011-09-09 03:36 PM

منم از unique عزیز برای ایجاد این تاپیک تشکر میکنمKhansariha (8)
حقیقتا یکی از مهمترین معضلات فعلی محیط زیست همین زباله ها هستن ،یکبار که با خانواده رفته بودیم کنار رودخونه، در محلی قصد برپایی چادر رو کردیم که بنظر بهترین نقطه میومد ولی با وجود جمعیت زیادی که کنار رودخونه کمپ زده بودن این نقطه خالی بود و تنها دلیلش هم زباله هایی بود که ریخته شده بود !!! ما هم طبق عادت همیشگی که مشما زباله و دستکش یکبار مصرف رو برای پاکسازی حداقل محل استقرار خودمون همراه داشتیم در انظار متعجب و گاها همراه با تمسخر دیگران شروع کردیم به پاکسازی و بعد از نیم ساعت اون نقطه شد محل عکاسی و تفریح همون کسانیکه با تمسخر به ما نگاه میکردن . گاهی کارهای ساده که بیشترین نفع رو به خودمون میرسونه برامون میشه غول!

RE: محیط زیست - Marksman - 2011-09-09 07:27 PM

بله دوست عزيز متاسفانه كار در بعضي مناطق به حد بحران رسيده. يكبار جناب آقاي اينانلو در برنامه اي مي گفت من از اين به بعد جاهاي زيباي طبيعت ايران رو به مردم معرفي نمي كنم چون رعايت محيط زيست رو نمي كنن مثل چيزي كه در جنگل ابر اتفاق افتاده بود .يادم مي اد رودخونه كوچكي بود كه به سفيد رود مي ريخت و من زمان بچگي با پدرم براي ماهيگيري به اونجا مي رفتم انصافا هيچ وقت دست خالي بر نمي گشتيم. آخرين باري كه اونجا رو ديدم به لطف تخليه زباله هاي شهري به هر چيزي شباهت داشت به جز رودخانه . به نظر من همه ما بايد از خودمون ونزديكانمون شروع به فرهنگسازي كنيم .وقتي من به عنوان پدر زباله رو هر جايي كه راحتتره ول مي كنم از فرزندم چه انتظاري مي تونم داشته باشم؟Khansariha (226)ولي من واقعا اميدوارم مي تونيم كاري براي محيط زيست كشورمون انجام بديمKhansariha (256)

RE: محیط زیست - hamidhunter52 - 2011-09-09 11:13 PM

ممنون و خسته نباشید به دوستان
من که مثل جناب cfx اینقدر شجاعت ندارم که جمع کنم زباله هارو ولی میتونم قسم یاد کنم که حتی یک پوست میوه هم در طبیعت رها نکردم زیاد هم از طرف دوستان و همراهان مسخره شدم که بابا پاستوریزه و بیکاری بیخیال ولی همیشه پاکت بردم و زباله های جمعی که در اون قرار داشتم رو تمیز کردم و با خودم برگردوندم معمولا هم برای تفریح به جاهای دنج میرم که کسی خبر نداره به دیگران هم معرفی نمیکنم که همیشه برای خودم بمونه چون به قول آقای اینانلو تا بفهمند باید فاتحه اون منطقه رو بخونی

RE: محیط زیست - amir74 - 2011-09-09 11:21 PM

واقعا کثیف می کنن همین چشمه علی دامغان که اینقدر معروفه اینقدر کثیف می کنن من خودم رو اشغالایی که با کسی میرم بیرون همینطوری میریزه حساسم.
دوستامم که میریزن میگم مگه خونه باباته همینطوری میریزی بهشون میگم بردار برندارن یکی می خورن ناسلامتی از ما حساب می برنKhansariha (290)

RE: محیط زیست - unique - 2011-09-10 07:45 AM

اگه يه كم به فرهنگ چند هزار ساله خودمون كه فقط جاهايي كه مشكل داريم علمش ميكنيم،فكر كنيم.واقعا بايد از خودمون خجالت بكشيم.نميدونم كدومتون سواحل خليج فارس يا خزر رفتين،وكدومتون سواحل كشورهاي عربي رو ديدين،كدوممون حرمت خليج رو نگه داشتيم.عربا حرمت خليج عربي يا ماحرمت خليج پارس.
حالا بياين راهكار بديم شايد خداي نخواسته يه دلسوزي يه مسئولي شنيد و عمل كرد.
من پيشنهاد ميكنم كه در راههاي فرعي كه همه ميدونن محل تفريحه سطلهاي زباله رو بذارن و يه ارگاني بعد از روز تعطيل اقدام به جمع اوري زباله ها بكنه.
يه نكته ديگه هم كه بايد رعايت كنيم اينه كه حتي كوچكترين اشغال رو نه توي شهر نه بيرون از شهر از پنجره ماشين بيرون پرت نكنيم.
بنده با افتخار اعلام ميكنم كه خودم اين مورد رو به بهترين شكل رعايت ميكنم.بطوريكه گاها اشغالهاي توي ماشين مثل استخر توپ شده و هر كي نشته تا زانو توي اشغال رفته.البته منظورم اشغالهاي خشك هست.اشغالهاي تر رو فورا درب منزل تخليه ميكنم.
موفق ومويد باشيد.زنده باد ايران وايراني