شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) (/showthread.php?tid=663)

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - ali-karaji - 2013-08-21 11:44 AM

سلام عزیزان گل البرزیKhansariha (8)
یه سوال فنی؟چندروز پیش پاجرو یه بخت برگشته ای گیر ما افتاد البته با خودش بودیم و رفتیم چنارک.جدای تستهای عجیب وغریب و من درآوردی رفتیم تا لابلای کوهها و کفتر چاهی زیاد بود.کسی تا حالا اونجا شکار کرده یا اینکه یه جورایی ممنوعه؟!
ماشالله کفتر داشت یکی این هواKhansariha (6)

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - Marksman - 2013-08-21 12:18 PM

رضا جان یه سوال فنی:

من به فکرم زد روی راهنمای فنر و واشر سنترال یه لایه واشر از جنس لاستیک تیوب و بعد روش یه واشر فلزی اضافه کنم.به نظرت تاثیزی تو گرفتن ضربه داره؟ نظرت چیه ارزشش رو داره امتحان کنیم؟Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - rezakaraj - 2013-08-21 12:20 PM

منطقه چنارک هم کبوتر چاهی هستش و هم فاخته به خاطر چاهای قناتی که هستش ولی محیط بانی اونجا زیاد فعال نیستش ولی ساکنینش از غریبه ها زیاد خوششون نمیاد.Khansariha (399)
(2013-08-21 12:18 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رضا جان یه سوال فنی:

من به فکرم زد روی راهنمای فنر و واشر سنترال یه لایه واشر از جنس لاستیک تیوب و بعد روش یه واشر فلزی اضافه کنم.به نظرت تاثیزی تو گرفتن ضربه داره؟ نظرت چیه ارزشش رو داره امتحان کنیم؟Khansariha (8)
به نظر من دو تا مشکل هستش
1.لاستیک بعد از مدتی له میشه (این رو خودم تست کردم)
2.وقتی ضخامت واشر در انتهای لوله فنر زیاد میشه هنگام مسلح شدن گیر میکنه.
در ضمن دکتر جان من بعد از تست های زیاد به این نتیجه رسیدم بهترین لوله فنر برای فنر تیتان لوله فنر فلزی با یک روکش نازک از جنس تفلون یا پلی امید هر چی فشار روی فنر کمتر باشه شلیک نرمتر و بدون ارتعاش تره اگر میشد میومدی و شلیک تفنگ من رو می دیدی دقیقا متوجه صدای نرم شلیک میشدی جوری که هدف رو تو دوربین گم نمیکردی واشر سنترال هم باعث ارتعاش میشه چون فنر رو بیشتر فشرده میکنه البته برای فنر تیتان اینجوری هستش با فنر معمولی بهتر جواب میده.خواستی یک لوله فنر اینجوری برات بسازم.[تصویر: 13770754322.jpg]

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - Marksman - 2013-08-21 12:37 PM

رضا جان این لول فنری که ساختی الان ضخامت لایه بیرونیش چقدره؟همون لایه پلی آمید رو می گم؟
یه چیزی: کلا دو تا واشر لاستیکی اونقدر به ضخامت ابتدا و انتها زیاد نمی کنه ها! نهایتش 4 میل.این مقدار توی فضای خالی بین حلقه ها گم می شه.Khansariha (8)
حالا فرض کن بیایم و این دو تا واشر رو از جنسی مثل پکینگ واشر پیستون بتراشیم؟

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - rezakaraj - 2013-08-21 12:53 PM

خود من یک لوله فنر با انتهای ضخیم تر نسبت به نمونه استاندارد ساختم که در هنگام مسلح شدن کمی گیر میکرد.این هم عکسش
[تصویر: 13770767241.jpg]
البته اون طرحی که شما می گی نمونه ساخته شدش هم هستش فقط من به این نتیجه رسیدم هر چی فشار رو فنر تیتان کمتر باشه ارتعاش میاد پایین تر
در ضمن من لوله فنر با قطر 15 میلیمتر ساختم.
[تصویر: 13770767242.jpg]

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - Marksman - 2013-08-21 01:05 PM

آفرینKhansariha (8) این عکسه همونیه که من تو فکرم بود!! فقط واشر فلزی میاد روش.خوب این تا حدود زیادی تنش رو می تونه بگیره و مقاوم هم هست.تئوریش که این جوری به نظر میاد باید ببینم تو عمل چی میشه!Khansariha (399)

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - snipershadow - 2013-08-21 05:30 PM

هورااااااااااااااااااااااااااااا بحث فنی چقدر جالب شد.Khansariha (219)Khansariha (219)
دکتر جان احوال شما خیلی مخلصیم.
سایر دوستان و عزیزان ارادت خاص داریم.
حاج رحیم بالاخره از موقعیت اومدی بیرون و دیده شدی اخویKhansariha (48)
Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - rezakaraj - 2013-08-21 07:56 PM

کم کم بچه ها دارن پیداشون میشه
اقا بابک ما منتظر یک گزارش کامل از گالاتیان هستیم.راستی عکسش رو هم با لیپرز نذاشتی.

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - snipershadow - 2013-08-22 11:29 AM

سلام و ظهر بخیر
رضا جان گزارش نویسی سواد و تخصص میخواد که من ندارم و اشراف کامل به علوم مربوطه.
ما شاگردیمو خرد.دوستان باید همت کنند و رویو بزارن.
دوستان جمع شن و یه حالو هوایی به تاپیک کرج بدن همه چیز خودش یواش یواش انجام میشه.
Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - rezakaraj - 2013-08-22 11:49 AM

ظهر همگی بخیر
اقا بابک شکسته نفسی میکنی ها ما که دانش شما رو در زمینه سلاح قبول داریمKhansariha (8)