شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) (/showthread.php?tid=663)

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - baracuda - 2013-08-19 10:35 AM

ببخشید این سوالو میکنم مگه منطقه حفاظت شده است که محیط بان داره اگه هست که اصلا نرفتنش به از رفتنشه اگه نیست که با پروانه شکار مشکلی نداره

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - ali-karaji - 2013-08-19 10:58 AM

من بهار رو عرض کردم.از فصل شکار اطلاعی ندارم که مقررات خاص اعمال میشه یا نه.این مناطق زیستگاه انواع چهارپا و خرس و پلنگ ایرانیه.البته مورد پلنگ سمت کوههای نور دیده شده.(مورد پلنگ رو در مستندی ایرانی که عید امسال پخش شد دیدم)
استقرار محیطبانان هم احتمال قریب به یقین برای حفظ این گونه هاست.این مناطق اینقدر جاذبه بصری دارن که آدم حیفش میاد چیزی از اون کم بکنه.
همه چیز که به غذای جسم ختم نمیشه پس غذای روح چی میشه(شوخی)

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - baracuda - 2013-08-19 11:12 AM

اگه زیستگاه چهارپا و خرس و بخصوص پلنگ ایرانی باشه مطمئن باش جزء یکی از مناطق چهارگانه محیط زیست هست و شکارتوی اون ممنوع هست

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - snipershadow - 2013-08-19 12:42 PM

علی حان ممنون از اطلاع رسانیتون ولی من اصلا برای شکار تو این مناطق نمیرم.
البته بیشتر برای استفاده از فصل تابستون و دیدن این مناطق که بهم توصیه شده.
تو این جور برنامه ها تنها یار من دوربینم هست که واقعا شکار لحظه ها میکنه و
ثبت خاطره.اینم بگم که تو فصلش و شرایطش با مجوز لازم اقدام به شکار خواهم کرد.
اما دیدنیهای این فصل رو باید تو همین ایام دید.من تو کلا رود دیدم که گلپرش رسیده و چه بویی داشت زرد زرد بودش شاخش.Khansariha (8)
با این غذای روح خیلی موافقم .همه چیز شکار و بدن نیست.خنکای باد و سبزی زمین روحتو جلا میده.
Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - ali-karaji - 2013-08-19 04:21 PM

آقا بابک گل این (کلارود و همه جا) کجای جاده هستن؟قربون خدا برم اینقدر جای قشنگ این جاده داره آدم هرچی میگرددشون بازم نقاطی جدید کشف میشه.
تو تاپیک کرج پیشنهاد دادم نقاط دیدنی کرج رو به هم معرفی کنیم.خودمم پیشقدم شدم ولی استقبال نشد.اگر شما پایه این حرکت هستید که ادامه بدیم.انشالله گاز تشک بیخیال بچه های کرج بشه تا لااقل یه روز جمعه رو به دامن طبیعت به گشت وگذار برن والبته اگه جای باصفا گیر آوردن آدرسشو دریغ نکنن از دیگران.

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - snipershadow - 2013-08-19 04:38 PM

علی جان کلا رود رو باید از کسیر که بعد از اون تونل بزرگه بعد سد هست بری.
یعنی به محض پایان تونل درست سمت چپ رو باید بری بالا که جلوش نگهبانی داره و فقط باید یا اونجا باغی داشته باشی یا
کسی رو نشونی بدی که اونجا باشه.بعد که رفتی 7 کیلومتر میری میرسی به روستای کسیر و بعد اون حدود 5 کیلومتر دیگه میری البته تو جاده کاملا مالرو و داغون تا میرسی به کلارود.
کلارود تقریبا تو ارتفاع هست و بین دو کوه تو دره اش واقع شده حدود 40 خانوار سکنه داره و کلا ییلاق هست.راه بسیار بدی داره و تردد بهش خیلی کم ولی اون بالا
اهالیش خیلی در تردد هستند.اگه با ماشین معمولی بری حتما پشیمون میشی و به ماشینت صدمه میخوره خصوصا نزدیک ده که سربالایی وحشتناکی داره و خاک نرم
منو گولم زدن با پراید بدبختم رفتم اونجا و نزدیک بود برم ته دره و کلی بعدا خرج ماشین شد.اما طبیعت بسیار زیبایی داره و البته محلی هاش دست به تفنگن.Khansariha (219)
غریبه هم که ببینن ازش سئوال میکنن تو پسر کی هستی یا نوه کی هستی و شما هم باید این سئوالو 40 بار جواب بدی!!!Khansariha (219)Khansariha (219)
اما همه جا که قبل از سد هست و نزدیک سیرا که یه راه خروجی داره .اگر به سمت چالوس در حرکت باشید بازم همه جا سمت چپ شما میشه و یه سربالایی داره که میره اونجا
اونجا کرجی هایی هستن که از اونجا زن گرفتن یا ریشه ای در اونجا دارن بیشتر ویلا و خونه ییلاقی دارن.ازتم سئوال نمیکنن که پسر کی هستیKhansariha (219)
جای بسیار جالبیه خصوصا در ارتفاعاتش.تفنگ ازت بگیرن رفته ازدستت.همه با هم فامیلن و فامیلیاشون یکیه.شیتونی اونجا ممنوعه.Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - rezakaraj - 2013-08-20 07:08 AM

سلام صبح بخیر خدمت همه دوستان کرجی
گفتم اول صبح بیام و کرکره تاپیک کرج رو بدم بالا و جلوی درش رو آب و جارو بکنم و این سنت پسندیده رو احیاش بکنم تا کم کم دوستان هم سر برسنKhansariha (8)
پرچم تاپیک کرج همیشه بالاستKhansariha (219)Khansariha (256)Khansariha (219)Khansariha (256)Khansariha (219)Khansariha (256)Khansariha (219)

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - snipershadow - 2013-08-20 02:18 PM

عصر همه دوستان بخیر و خوشی باشه.
سهمیه دوم فشنگ در راه است .قابل توجه کسانیکه هنوز نگرفتن.
امسال بازم اسلحه گرون شد .الان برای دوستی سوال پرسیدم گفتن که سهمیه دولتی
قراره بیاد اما با قیمتهای بالاتر از قبل.حدود دهه دوم شهریور میاد.
ظاهرا قیمت اسلحه وطنی با کیفیت اون نسبت عکس داره و بصورت معکوس در رقابتند.
کسی از مجوز های شکار امسال با خبر نیست.Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - snipershadow - 2013-08-21 10:06 AM

سلام و صبح بخیر
از اینکه اینجا کسی نمیاد و چیزی بیان نمیکنه و همه
در حالت بیننده هستن کمی دلگیر میشم.
این همه تجربه دوستان و تخصص های متعدد در سینه میمونه و بصورت شخصی و انفرادی
مورد استفاده قرار میگیره.
یاد باد آن روزگاران یاد باد.
Khansariha (226)

RE: تاپیک بچه های البرز(کرج بزرگ) - rezakaraj - 2013-08-21 11:00 AM

سلام خدمت همه دوستان کرجی
اقا بابک دلگیر نباش ما هم دلگیر میشیم ها
البته جدا از شوخی بچه ها از جمله خودم زیاد دل و دماغ چند سال پیش رو ندارند ولی انصافا بچه های البرزی متخصص در زمینه شکار و ماهیگیری کم نداریم .......................Khansariha (8)