شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ایده ها و طرح های دوستان برای ساخت جعبه مهار کننده ساچمه یا catch pallet - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ایده ها و طرح های دوستان برای ساخت جعبه مهار کننده ساچمه یا catch pallet (/showthread.php?tid=622)

صفحه ها: 1 2 3

ایده ها و طرح های دوستان برای ساخت جعبه مهار کننده ساچمه یا catch pallet - farshid37 - 2011-08-09 06:42 PM

دوستان اگه طرح یا ایده ای برای ساخت جعبه مهار ساچمه که روش سیبل قابل نصب باشه دارند لطفا ارائه بدند. شرکت ایران گامو یک نمونه ازش داره:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ولی فکر می کنم برای سلاح های فنری ساخته شده و در مقابل قدرت بیشتر پی سی پی ها خیلی زود از بین بره. فکر می کنم برای ساخت این وسیله باید از ورقه آهن و فولاد استفاده بشه. در مورد ابعاد و نحوه ساختش دوستان اگه طرحی دارند لطفا ارائه کنند. کسایی که تو شهرای بزرگ زندگی می کنند کمتر امکان رفتن به دشت و بیابون رو دارند و چنین وسیله ای می تونه مفید باشه.

RE: ایده هه و طرح های دوستان برای ساخت جعبه مهار کننده ساچمه یا catch pallet - ALIANA-54-T06 - 2011-08-09 06:53 PM

ممنون فرشید جان اکثر این ساچمه جمع کنها برای تفنگهای کم قدرت و تپانچه ها طراحی شدند و همانطور که شما فرمودید برای مگنومها و pcp ها حتما یک طرح دیگه ای لازمه با ورق خیلی ضخیم و مقاوم و فولادی که فکر کنم کمی سخت بشه درست کردنش و همچنین خیلی سنگین در بیاد . Khansariha (214)

RE: ایده ها و طرح های دوستان برای ساخت جعبه مهار کننده ساچمه یا catch pallet - amir74 - 2011-08-09 06:56 PM

یه طرح به ذهنم خورد یه قابلمه بگیر سیبلو بچسبون روش تیر بزن سوراخم نمی شه البته باید از این قدیمیا که سفت تره باشه

RE: ایده ها و طرح های دوستان برای ساخت جعبه مهار کننده ساچمه یا catch pallet - farshid37 - 2011-08-09 07:04 PM

نه امیر خان پی سی پی قابلمه رو سوراخ می کنه و اون وقته که ....
درسته علی آقا وقتی برای کرونوگرافی سلاحم به منزل مرحوم دانشور رفته بودم یه نمونه دست ساز خودشون رو دیدم که با وجود استحکام حسابی داغون شده بود چون ایشون برای کرونوگرافی به تعداد زیاد و از فاصله کم به اون شلیک می کرد. ولی فکر می کنم با استفاده از جنس مناسب و زاویه مناسب ورق ها بشه وسیله ای ساخت که قابل استفاده باشه چون زاویه باعث مهار شدت ضربه می شه.

RE: ایده ها و طرح های دوستان برای ساخت جعبه مهار کننده ساچمه یا catch pallet - mohsen1982 - 2011-08-09 07:17 PM

بهتربن راه اينه كه پشت سيبل البته با فاصله يه تيكه چوب نه نئوپان ضخيم مثلا با قطر 5-6 سانت بزاري كه هم انرژي روجذب كنه وهم راحت قابل تعويض باشه

RE: ایده ها و طرح های دوستان برای ساخت جعبه مهار کننده ساچمه یا catch pallet - Hoose - 2011-08-09 07:31 PM

به نظر من یک ورق 1.5 یا 2 میلیمتر استیل که روش یه چیزی مثل قالی ماشینی چسبیده باشه خوبه.
خاصیت اون قالی اینه که ذرات پرتابی از ساچمه را میگیره البته یک ایدس فقط.

RE: ایده ها و طرح های دوستان برای ساخت جعبه مهار کننده ساچمه یا catch pallet - farshid37 - 2011-08-09 07:43 PM

فکر می کنم طرحی شبیه مدل گامو مناسب تره چون اون شیب خودش قدرت ساچمه رو جذب می کنه فقط نحوه طراحی و ابعاد و جنس ورق رو اگه دوستان طراح ارائه بدن می شه پیش یک جوشکار یا کابینت ساز ... برد و درست کرد. اگه بشه بجای جوش با پیچ و مهره درست کرد به نحوی که قابل باز و بسته شدن باشه از نظر حمل و نقل و نگهداری خیلی بهتر می شه. در هر حال فکر می کنم به یک الگو با اندازه های دقیق نیاز هست.

RE: ایده ها و طرح های دوستان برای ساخت جعبه مهار کننده ساچمه یا catch pallet - abbasi - 2011-08-09 07:49 PM

سلام
میشه یه کار دیگه کرد البته دوستان آزمایش کنن ببینن شدنیه یا نه
یکی از همون جعبه های فلزی رو بردارن یه ورق فلزی دیگه که کار سنگین در نیاد بردارن و روش یه موکت بچسبونن و به صورت کج با زاویه ( [/ ] هرچه زاویه بیشتر مقاومت هم بیشتر و اون موکت روش برای جذب ذرات ساچمه که سیبل روبه روشو خراب نکنه ) مثل زره تانک میشه .
[تصویر: 22.jpg]

RE: ایده ها و طرح های دوستان برای ساخت جعبه مهار کننده ساچمه یا catch pallet - morteza - 2011-08-10 01:01 PM

یه قوطی حلب روغن 5 کیلویی رو با قیچی یا کارد سر بر میکنیم(خیلی دقت کنید دستتان را نبرید) بعد حدود دو سانت آن را به سمت داخل قوطی لب برگردان میکنیم برای اینکه موقع حمل ونقل دست را نبرد و ته قوطی را با دو سه لایه تخته یا نئوپان میپوشانیم واز یک گیره کاغذ (از اون مدلهای مشکی که دوتا دسته سیمی دارد و تو لوازم تحریری ها پیدا میشود)برای نگه داشتن کاغذ سیبل استفاده میکنیم.
موفق باشید.Khansariha (219)

RE: ایده ها و طرح های دوستان برای ساخت جعبه مهار کننده ساچمه یا catch pallet - farshid37 - 2011-08-10 01:35 PM

قوطی روغن به هیچ وجه تحمل ساچمه های پی سی پی رو نداره. من با نوپان کلفت همراه با موکت امتحان کردم نتیجش سوراخ شدن دیوار بود.