شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از بنجامین مارادور - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده بنجامين Benjamin products (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=80)
+---- موضوع: تجربیات از بنجامین مارادور (/showthread.php?tid=587)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - royall - 2015-03-23 04:28 PM

درسته صادق جان.روی چشم
من تا اخر شب توضیحات تکمیلی رو همراه با جزئیات در همین تاپیک قرار میدم.
Khansariha (8)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - farshidgh - 2015-03-23 08:30 PM

آقا برای آزادی سلاحتون فاکتور هم ازتون خواستن؟

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - ziaeianho - 2015-03-24 08:06 AM

سلام . خیر . ولی خودم فاکتور را به قاضی پرونده دادم که ضمیمه پرونده بشه مشکلی پیش نیادKhansariha (377):

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - royall - 2015-03-27 03:29 AM

در ادامه ی بحثی که چند روز گذشته داشتیم قصد دارم مجموعه مشکلاتی که با مارادور در طول یکسال استفاده از این محصول بنجامین داشتم رو خدمت دوستان عرض بکنم.
1-من در این یکسال شاید با مارادور نزدیک به 5000 شلیک داشتم و حدود ا هر 1000 شلیک باید مزاحم اساتید بزرگوار میشدم تا مجددا فشار شکن و تنظیمات مربوط فنر چکش رو برام کنترل کنند چون بعد از هر 1000 شلیک کلا رفتار تفنگ دچار مشکل میشد و دقت خودش رو از دست میداد و لازم بود که با استفاده از دستگاه کرنوگرافی مجددا چک و تنظیم بشه.بعد از صحبتی که با علی اقا و اقاحمید داشتیم متوجه شدم که پیچ پشت فنر چکش و پیچ فشار شکن بخاطر ارتعاش فنر و تفنگ و .... بمرور و بعد از هر شلیک بمیزان ناچیزی حرکت میکنند که بعد از حدودا 1000 شلیک اثار این تغییرات کاملا مشهود هست و با افزایش قدرت و کاهش شدید دقت همراه هست
بله،تنظیم کردن تفنگ یک امر بسیار طبیعی هست و ممکنه هرتفنگی نیاز به تننظیم و حتی تیون داشته باشه اما عدم ثبات رفتار یک تفنگ مشکل سازه و من اگر قرار بود مارادور رو نفروشم باید برای خودم یک دستگاه کرنوگرافی تهیه میکردم چون شات استرینگ این تفنگ بعد از هر 100 شات کلا عوض میشد !
این دقیقا مشکل سایر دوستانی که مارادور دارند هست و در صفحه ی قبل هم یکی از دوستان در این مورد صحبت کرده بودند.
کرنوگراففیش رو هم تا مدتی پیش داشتم ولی متاسفانه هرچی گشتم پیدا نشد ....

2-در اکثر فروم های فارسی زبان اشاره شده که مارادور ماشه ی حرفه ای و قابل تنظیم داره در حالی که ماشه ی مارادور بسیار بسیار بد طراحی شده و حتی با ماشه ی ای تی 44 هم قابل مقایسه نیست
بنده خیلی سعی کردم ماشه ی مارادور رو کمی حساس تر کنم تا برای تارگت مناسب تر باشه ..... و بعد از کلی سعی و خطا تنظیمات رو به نقطه ی دلخواه رسوندم اما بعد از حدودا 50 شلیک تنظیمات دوباره به حالت گذشته برگشت !!!!!!!!!!!!!!!! بارها و بارها حتی در حضور اقاحمید حکمی و علی اقا ماشه رو در حالات مختلف تنظیم کردیم اما مجددا بعد تعدادی شلیک ماشه ی به حالت اولیه برمیگشت !
بنده با ماشه های تی 06 و وایرخ 100 و ایرارمز و ای تی 44 و .... کار کردم هرگز انتظار ندارم بشه ماشه ی مارادور رو مثل ایرامز تنظیم کرد اما انتظار دارم حداقل بعد از تنظیم دیگه بدون مشکل برای مصرف کنند کار کنه ولی خب ............

3-نهایتا بریم سر ابعاد گروپ :بعد از تنظیم کردن فنرچکش و در بهترین شرایط(از نظر تلورانس)
از مارادور گروپ های بسیار خوبی گرفتم.گروپ زیر 2 سانت در 70 متر ازش گرفتم.البته گروپ 5 سانت در لانگ رنج با باد شدید هم ازش دارم ولی چون هنوز فاصله ی دقیق رو نمیونم پس بحثی سر اون گروپ نداریم.
اما این بشرطی بود که از جی اس بی با بارکد 20000013 استفاده کنم در غیر این صورت دقیقا در فاصله و در شرایط ثابت و با یک تیرانداز اندازه ی گروپ چندین برابر میشد.
مثلا در 70 متر بعد از گروپ 2 سانت با یک بسته جی اس بی دیگه ازش گروپ 15 سانت هم گرفتم(بارها و بارها تست کردم) !!!!!!!!!!!!!Khansariha (367)
مثلا:
گروپ 70 متر با جی اس بی سازکار (گروپ های بهتری ازش گرفتم ولی عکس ندارم و فعلا به همین گروپ استناد میکنیم.البته بنده هم تیراندازیم خیلی تعریفی نداره)
[تصویر: 14274148031.jpg]
گروپ 40 متر با جی اس بی ناسازگار :
[تصویر: 14274148032.jpg]
نمیدونم بگیم مشکل از ساچمه بوده یا از لوله و خان کشی تفنگ اما خلاصه داستانی بود که مارادور داشته.همون ساچمه ای که مارادور باهاش گروپ نمیدادرو با ای تی تست کردند و خیلی عالی جواب میداد !
حتی بادیسکاوری و وایرخ 100 هم تست شد و بازم مشکلی نداشت
تا به الان هم به هرکسی ماجرای جی اس بی ها و مارادور رو گفتیم هیچ کس این داستان باورش نمیشه و معمولا دوستان میگن تیرانداز کی بوده ؟ ساپورت چی بوه ؟ ساچمه ها دفرمه نبوده ؟ لوله کثیف نبوده ؟ و..... مگر دوستانی که حضورا شاهد ماجرا بوده اند از جمله اقاشهاب که کلا یکبار با هم برای تست همین ساچمه ها روی مارادور رفتیم بیرون و اقاحمیدحکمی که خودشون مارادور داشتند و علی اقا و....
[تصویر: 14274143491.jpg]
Khansariha (8)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - صادق قرنجیکی - 2015-03-27 08:07 AM

علی آقا ممنون و سپاسگزارم، جالب بود من هم در یک دوره زمانی سعی بر خرید این سلاح داشتم! در هر صورت در مطالعه ها و جستجو های انجام شده در فروم های غیر فارسی زبان ، موردی همانند ناسازگاری ساچمه های JSB در بارکدهای متفاوت و تفاوت در گروپ تا این حد ندیدم. این موضوع رو آقا حمید هم تجربه کرده بود و در جریان موضوع و حتی تعویض ساچمه های با بارکد سازگار هستم ولی برای من هنوز هم مستند و قابل قبول نیست و باید دلیل دیگری داشته باشد! Khansariha (226)
در هر صورت به صورت کلی این سلاح توسط سازنده برای تیراندازی هانتینگ ساخت و عرضه شده است. در اونور آب هم سلاح محبوب با قیمت مناسبی برای استفاده شکار و تیراندازی تفریحی است. به نظر من این سلاح تنها از نظر قیمت در داخل کشور مشکل داره ولی از نظر کاربری مشکل خاصی ندارد. در هر صورت تجربیات شما دوستان در استفاده از این سلاح اگر همراه با تست های بیشتر و البته مستندتری همراه می شد ، بهتر می بود. خود من سعی می کنم از تست های انجام شده روی سلاح های قبلی و حتی الانم عکس و مستندات رو آرشیو کنم.
در مورد استفاده در تارگت ، چندین مورد تیونینگ و افزایش دقت و کسب امتیاز رو از این سلاح در فروم های مرتبط با بنچ رست دیدم. تیون های انجام شده بیشتر شامل افزایش حجم مخزن از طریق تغییر تانک هوای سلاح ، نصب رگولاتور و تغییراتی در سیستم ماشه بوده است. در حد خودش هم امتیازات 240 تا 245 در هر کارت هدف بنچ رست برای این سلاح کافی است.
در هر صورت با توجه به شرایط قیمتی این محصول بنجامین در ایران ، برای استفاده هانتینگ تارگتینگ با کمی افزایش بودجه انتخاب های بهتری نیز وجود دارد تا تیونینگ روی مارادور ، چون متاسفانه این موضوع نیز در کشور ما و در بین دوستان هنوز خیلی جا نیفتاده و هزینه های خاص خودش رو داره!

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - ziaeianho - 2015-03-27 09:08 AM

با این این وجود ما هم بفروشیم حالا فروختیم چی بخریم دوستان که دیگه حرفی توش نباشه Khansariha (214)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - صادق قرنجیکی - 2015-03-27 11:13 AM

(2015-03-27 09:08 AM)ziaeianho نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با این این وجود ما هم بفروشیم حالا فروختیم چی بخریم دوستان که دیگه حرفی توش نباشه Khansariha (214)
دوست عزیز ، سئوال یا دریافت مشورت شما مربوط به این موضوع نیست! Khansariha (226)
هر سلاحی مزایا و معایب خود را با توجه به خواسته های کاربر آن دارد که وزنه آن گاها به سمت مزایا و گاها به سمت معایب است (منظورم از معایب مشکل فنی نیست و نوع کاربرد تفنگ و میزان برآوردن آن خواسته هاست) و این قانون کلی نیست و هستند سلاح هایی که سازنده تا جایی که توانسته سلیقه کاربران مختلف را در آن بگنجاند کند. اما برای کاربری خاص داشتن یک سلاح اختصاصی بهتر از یک سلاح چند منظوره است.
برای اطلاعات بیشتر به تاپیک مربوط (مشاوره خرید سلاح بادی ) و یا موضوعات مرتبط با آن مراجعه کنید.
Khansariha (8)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - royall - 2015-03-27 11:18 AM

(2015-03-27 08:07 AM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این موضوع رو آقا حمید هم تجربه کرده بود و در جریان موضوع و حتی تعویض ساچمه های با بارکد سازگار هستم ولی برای من هنوز هم مستند و قابل قبول نیست و باید دلیل دیگری داشته باشد! Khansariha (226)

حقیر هم خیلی خوشحال میشم اگر شما بتونید دلیلش رو پیدا کنید.من وقتی با این مشکل مواجه شدم تمام موارد رو مجددا برسی کردم از جمله :
تمیز کردن لوله
کرنوگرافی مجدد
تعویض دوربین و گروپ گیری در فواصل مختلف
اما این مشکل همچنان پابرجا بود و ابعاد گروپ این دوسری جی اس بی اختلاف فاحشی داشتند
(2015-03-27 08:07 AM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در هر صورت به صورت کلی این سلاح توسط سازنده برای تیراندازی هانتینگ ساخت و عرضه شده است. در اونور آب هم سلاح محبوب با قیمت مناسبی برای استفاده شکار و تیراندازی تفریحی است. به نظر من این سلاح تنها از نظر قیمت در داخل کشور مشکل داره ولی از نظر کاربری مشکل خاصی ندارد.

درسته ویدئوهای زیادی از مارادور وجود داره و در فوروم ها هم خیلی سر این سلاح بحث شده.اما ایا این میتونه دلیل محبوب بودن یک سلاح باشه ؟ مثلا تاپیک ای تی 44 خودمون خیلی طرفدار داره اما ایا این دلیل میشه که بگیم ای تی 44 محبوبه ؟ یا مثلا با یک نگاه در خیابان سرتاسر کشور میتونیم پی ببریم تعداد پراید ها چند برابر سایر ماشین هاست.ایا این دلیل محبوب بودن پراید میشه ؟
من فکر مکینم تنها دلیلی که توانسته مارادور رو در بازار جهانی جابندازه قیمت پایین این سلاح هست دقیقا مثل ای تی 44 در ایران
در ضمن صادق جان اگر مارادور از نظر کاربردی مشکلی نداره پس این خط خطی هایی که حقیر نوشتم چی هست ؟Khansariha (226)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - cornet - 2015-03-28 04:01 PM

با سلام به همه دوستان گلKhansariha (8)
دیروز بعد از مدتها فرصتی شد با ماردور چندتا شلیک کنم. و پیرو صحبتهای دوست عزیزم علی آقا این سلاح پرحاشیه رو دوباره محک بزنم. ...که البته بخاطر محدودیت فضا(حیاط خونه پدرخانم گرام) تو 50 متر و 75متر نتونستم تستش کنمKhansariha (290)
هوا آفتابی - ساچمه h&n 18/13گرین- وضعیت ایستاده با ساپورت( سقف ماشین)- دوربین 6-24*50 بوشنل که واقعآ رتیکلش اصلآ برای گروپگیری مناسب نیستن(بسیارضخیم)
فشار2800 psi- ....
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما در خصوص بعضی نظرات دوست خوبم علی آقا، باید نکاتی رو عرض کنم... این سلاح از نظر من ( با توجه به مدتی که باهاش کار کردم) سلاح بسیار حساس و ظریفی به نظرم اومد . یعنی اگه کسی این سلاح رو تهیه کرد باید حتمآ تنظیمش رو هم یاد بگیره اگه به تنظیمات اولیه اون دست بزنی ...Khansariha (290)و متاسفانه با هر ساچمه ای هم سازگار نیست. خودم بعد از خریدش با آزمون و خطا (خرید چندین مدل ساچمه) به ساچمه سازگار با این تفنگ رسیدم . که یه مقدار رو اعصاب رژه رفت!
در مورد علت ناسازگاری با ساچمه هم جنس با بارکد متفاوت باید عرض کنم... ممکنه رزوه های پیچ تنظیم چکش ( به سوزن والو ضربه میزنه) در اثر شلیکهای فراوان خوردگی پیدا کردن و کم کم به عقب کشیده شدن ! که موجب بهم خوردن تنظیم قدرت تفنگ میشدن! و موجب پراکندگی ساچمه ها بشن. Khansariha (8)

این شلیک آخر اگه لرزش دست اجازه میداد واقعآ گروپ جالبی میشد. بهرحال...

در نهایت از دوستان عزیزم آقا صادق و علی آقا بخاطر انتقال تجاربشون قلبآ تشکر میکنمKhansariha (8)
این یکی رو یادم رفت ... تعداد شلیک 5تا و ...

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - royall - 2015-03-28 05:35 PM

ممنون از شما Khansariha (8)
با اجازه بنده هم یک گروپ از مارادورم در فاصله ی 37 متر با جی اس بی 18 گرین میگذارم
اخرین شلیک که با خطای بنده همراه بود باعث باز شدن گروپ شد
[تصویر: 14275512231.jpg]
نهایتا اضافه میکنم من به هیچ عنوان نمیگم ماردور تفنگ دقیقی نیست.بلکه خودم با جی اس بی سازگار ازش گروپ های خیلی خوبی هم گرفتم و حتی در اولین تمرین بنچ رست تا 220 رسیدم که اگر اقاصادق یا یکی دیگر از اساتید تست میکردند قطعا امتیاز بیشتری هم میشد با این سلاح کسب کرد