شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از بنجامین مارادور - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده بنجامين Benjamin products (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=80)
+---- موضوع: تجربیات از بنجامین مارادور (/showthread.php?tid=587)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - mster - 2013-03-25 01:44 PM

(2013-03-24 03:33 PM)ham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من فکرمیکنم بخاطر سرعت بسیار بالای ساچمه هنگام برخورد به بدن شکاره.مهم تر از اون چرخش یکنواخت و متوازن که میتونه تو مسافت های بالا هم انرژی ساچمه رو به خوبی نگه داره و هم هنگام اصابت به شکار باعث شوک بشه.

البته لزومی نداره که وقتی به شکار میرسید زنده باشه و با ذبح شدن جون بده.اگه بواسطه برخورد ساچمه یا گلوله چند قطره خون از شکار اومده باشه و جون داده باشه،کاملا حلال و پاک هست.

شوک ناشی از برخورد انچنان هست که قلب شکار جا به جا ایست میکنه و خونی نمیادKhansariha (226)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - amiremadi - 2013-03-25 03:32 PM

(2013-03-25 12:30 AM)amiremadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و عرض تبریک سال نو
یک مشکل برای بنجامین مارادور همسایمون پیش اومده .وقتی کپسول را وصل میکنیم به تفنگ و شارژش میکنیم وقتی شیر تخلیه را باز میکنیم باد مخزن تفنگ نیز خارج میشود و این نشان دهنده اینه که مغزی داخل کوپل شارژ(والو ورودی مخزن تفنگ) موقع برگشت درست عمل نمیکنه و راه خروج هوا از مخزن تفنگ را کیپ نمیکنه و نمیبنده.بازش کردم و نوک اون مغزی را که به شکل پیچ دوسو و بدون رزوه هست را سوهان زدم که به جایی اصطکاک نداشته باشه ولی باز هم درست نشد.با الکل اورینگ و کل کوپل شارژ را شستم که تمیز باشه ولی درست نشد.اسپری سیلیکون زدم درست نشد.با روغن چرخ خیاطی چربش کردم درست نشد.خود اورینگ را کمی سمباده زدم ولی باز هم درست نشد.اورینگ هم ظاهرا سالمه .نمیدونم چرا شرکت سازنده این مغزی را مثل همه تفنگهای پی سی پی به شکل مخروطی طراحی نکرده .میدونم مسیح جان هم به این مشکل برخورد کردند و حلش کردند ولی ظاهرا ایشون مسافرت هستند و دسترسی بهشون نیست.از اساتید گرامی خواهشمندم که راه حل این مشکل را بیان کنند.واقعا ممنونتون میشمKhansariha (8)

با سلام
با اینکه اورینگ ظاهرا سالم بود ولی با تعویض اورینگ مشکل حل شد.ولی تجربه خوبی بود.پیشنهاد میگردد در نشتیها اول اورینگ را عوض کنید چون 99.999٪ نشتیها مربوط به اورینگ میباشد.

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - hamidhakami - 2013-04-15 10:57 PM

با سلام خدمت دوستان گرامی. مشکلی برام پیش اومده که البته نمیدونم اسمش رو مشکل بذارم یا نه و ازتون تقاضا دارم در این رابطه راهنماییم کنید. چندی پیش یه تفنگ مارادور از یکی از دوستان خریدم. وقتی اونو تا حد استاندارد یعنی عدد 3 شارژ میکنم 10 تا تیر اول رو 1/5 الی 2 میلدات راست و 1 میلدات هم بالا میزنه و از خشاب دوم تیرها جمع و یکجا میزنه. چندی پیش دوستی اک این تفنگ رو خریده بود و ازش خواستم همین تست رو هم ایشون با تفنگش انجام بده که باهام تماس گرفت و گفت چند بار تست کرده و از عدد 3 که شارژ کرده تا نزدیک عدد 1 همه تیرهاش یه جا خورده. سوال بنده از دوستانی که این تفنگ رو دارن اینه که آیا اسلحه شما هم همین حالت رو داره یا فقط تفنگ بنده بخاطر دستکاری که شده به این روز افتاده. تقاضا دارم در این زمینه راهنماییم کنید. با تشکر از همتون.

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - theanimal - 2013-04-16 12:19 AM

(2013-04-15 10:57 PM)hamidhakami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان گرامی. مشکلی برام پیش اومده که البته نمیدونم اسمش رو مشکل بذارم یا نه و ازتون تقاضا دارم در این رابطه راهنماییم کنید. چندی پیش یه تفنگ مارادور از یکی از دوستان خریدم. وقتی اونو تا حد استاندارد یعنی عدد 3 شارژ میکنم 10 تا تیر اول رو 1/5 الی 2 میلدات راست و 1 میلدات هم بالا میزنه و از خشاب دوم تیرها جمع و یکجا میزنه. چندی پیش دوستی اک این تفنگ رو خریده بود و ازش خواستم همین تست رو هم ایشون با تفنگش انجام بده که باهام تماس گرفت و گفت چند بار تست کرده و از عدد 3 که شارژ کرده تا نزدیک عدد 1 همه تیرهاش یه جا خورده. سوال بنده از دوستانی که این تفنگ رو دارن اینه که آیا اسلحه شما هم همین حالت رو داره یا فقط تفنگ بنده بخاطر دستکاری که شده به این روز افتاده. تقاضا دارم در این زمینه راهنماییم کنید. با تشکر از همتون.
درود
دلیل این امر رو من نمیدونم.
اما یه سوال از شما دارم چرا اسلحتون رو تا سر حد انفجار پر میکنید!؟
من هرگز بیشتر از 150بار(عدد2) بهش فشار نمیارم.بنظره من وقتی از 2100psi تا حدود1000psi بمن 25شلیک یکنواخت میده نیازی نیست بیشتر از این بهش فشار بیارم.

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - whisper - 2013-04-16 02:45 AM

(2013-04-15 10:57 PM)hamidhakami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آقای حکمی عزیز ( اگر اشتباه نکنم ) آیا فقط با یک نوع ساچمه این تست را انجام دادید یا چند نوع ساچمه را تست و بررسی کردید ؟
در چند شلیک اول با توجه به اینکه فشار پشت والو به طور مثال روی 200 بار است چکش نمی تواند برای مدت زمان زیادی والو را باز نگه دارد و میزان هوای کمتری پشت ساچمه قرار می گیرد و این مساوی است با افت قدرت اما قاعدتا بعد از چند شلیک به عنوان مثال فشار تا 190 بار پایین می آید و تا 150 بار شلیک های پر قدرت دارید از 150 تا 130 هم با افت قدرت مواجه خواهید شد که زیاد محسوس نیست.
اما اینکه در خشاب اول شلیک ها انحراف دارند من فکر می کنم مشکل از ساچمه باشد و به عبارتی سلاح شما با آن پرت و پلا می زند پیشنهاد من استفاده از ساچمه سنگین تر است.

ارادتمند

(2013-04-16 12:19 AM)theanimal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
دلیل این امر رو من نمیدونم.
اما یه سوال از شما دارم چرا اسلحتون رو تا سر حد انفجار پر میکنید!؟
من هرگز بیشتر از 150بار(عدد2) بهش فشار نمیارم.بنظره من وقتی از 2100psi تا حدود1000psi بمن 25شلیک یکنواخت میده نیازی نیست بیشتر از این بهش فشار بیارم.

عرضم به حضور شما معمولا 200 تا 250 بار یا 20 تا 25 پاسکال فشار کاری بیشتر سلاح های pcp است و قاعدتا تا 300 بار نباید برای آن ها هیچ گونه اتفاقی بیوفتد.

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - hamidhakami - 2013-04-16 11:29 AM

دوستان بابت راهنمایی که کردین تشکر میکنم. دوست عزیز whisper بابت راهنمایی شما هم ممنون. اما ساچمه ای که در حال حاظر روی این تفنگ استفاده میکنم کراسمن هالوپوینت است که اگه تو سایتهای خارجی بخصوص سایتی که مربوط به این مدل اسلحه است توجه کرده باشید این مدل ساچمه رو برای این اسلحه توصیه کرده که ساخت خود اون کارخانه است. در هر صورت حتما با ساچمه های دیگه هم ازش تست میگیرم و نتیجه رو به شما عزیزان خبر میدم.

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - mohsen1982 - 2013-04-16 05:58 PM

دوستان محدوده فشار کاری مارادور 5.5 حدود 2600psi شروع میشه و 3000psi مربوط به کالیبر.25 هست البته با تنظیمات کارخانه /. با تنظیم شیر فشارشکن و جکش و فنر چکش میشه محدوده رو جابحا کرد البته باید قبلش تمام دور پیچها رو بشمارید تا بتونید به تنظیمات اولیه برش گردونید . متاسفانه خیلی از مارادورهای 5.5 مشکل دقت دارند که بخاطر لوله شون هست که تو فرومهای خارجی هم این مطلب ذکر شده و دقت 4.5 و 6.35 اونها از 5.5 بهتره ! یه مشکل دیگه که اکثر مارادورها دارن مشکل pellet clipping هست که بیشتر باز هم تو کالیبر5.5 دیده میشه . اگه به درپوش شرودد قسمتی که ساچمه عبور میکنه توجه کنید رد سایش ساچمه رو میبینید که پیشنهاد من اینه که با مته 8 درپوش لوله و سوراخهای بافل ها رو گشاد تر کنید تا ساچمه بهشون برخورد نکنه . همینطور سر اخرین بافل نوک لوله یه اورینک هست که باید اون و با یه اورینگ ضخیم تر عوض کنید که درپوش محکمتر بافل ها رو بهم بچسبونه .نکته بعد اینه که لوله شرودد هیچ تماسی نباید با بست گپسول داشته باشه و کاملا ازاد و فلوت باشه . و مهمترین نکته اینه که تنظیمات فنر چکش و شیر فشار شکن و خود چکش فوق العاده توی دقت تاثیر داره . یه تنظیمی که خودم اعمال کردم و 40 شلیک 38 ژولی از 3000 تا 2000 ازش گرفتم اینه :

شیر فشار شکن 2.5 دور از حالت کاملا بسته باز بشه فنر خود چکش (الن بزرگ بیرونی) از حالت کاملا بسته شده به سمت راست دو دور به سمت چپ بچرخونید
فنر استریکر (الن داخل الن بزرگ ) از حالت کاملا چرخیده به سمت چپ 4 دور به سمت راست . Khansariha (8)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - morteza - 2013-04-17 10:51 AM

محسن جان ممنون از پاسخت . ترجیحا اگر برای جهت گردش پیچهای تنظیم عبارات (جهت گردش عقربه ساعت و بر جهت عکس گردش عقربه ساعت) استفاده کنیم دوستان تازه کار بهتر متوجه میشوند.Khansariha (256)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - hamidhakami - 2013-04-27 08:13 AM

دوستان
چند روز گذشته به کمک علی اقا و اقا اسماعیل و منزل ما مارادور رو تنظیم و کرنو کردیم . Khansariha (8)
البته با تشکر ویژه از اقا پورنگ که زحمت کشیدند و روز قبلش هم ایشون تشریف اورده بودند Khansariha (8)
به نتایج بسیار عالی و خوبی رسیدیم
به حدی که الان از شلیک اول تا 40 تنها حدود 2 ژول اختلاف دارند
در ادامه جدول کرنو ها و نمودار اون رو براتون قرار میدم البته لازم به ذکر هست که تفنگ با ساچمه کراسمن هالو پوینت کرنو شده است
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و البته بعد از این تنظیم عالی که واقعا توانایی مارادور رو اثبات کرد سری هم به کلاغها زدیم و حسابی از خجالتشون در اومدیم خخخخKhansariha (219)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - rezakaraj - 2013-04-27 08:32 AM

خیلی شات های منظمی داشته
یعنی به وسیله پیچ تنظیم و کرنوگراف برای رسیدن به شات های منظمتر تنظیمات کارخانه رو تغییر دادید؟