شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از بنجامین مارادور - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده بنجامين Benjamin products (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=80)
+---- موضوع: تجربیات از بنجامین مارادور (/showthread.php?tid=587)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - david - 2011-08-01 09:47 PM

این هم عکس مارادور[تصویر: IMAG0176.jpg]

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - masoudsara - 2011-08-02 07:52 AM

خیلی ممنون البته هنوز سوارش نشدم ببینم چطوری سواری میده Khansariha (8)

در مورد سیستم خشابش اگه برای دوستان توضیح بدی خیلی خوب میشه چون بنظرم اگه بقیه پی سی پی ها مثل این گلنگدن درگیر با خشاب نبود عالی میشد.

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - david - 2011-08-02 08:45 AM

سیستم خشاب بنجامین مارادور.قاب روی خشاب جهت عقربه های ساعت در ابتدا باید چرخانده شود تا جای ساچمه باز گردد در اخرین خانه یک عدد ساچمه میگذاریم و قاب را مخالف عقربه ساعت بر میگردانییم و 1 به 1 بقیه ساچمه ها را در جایشان قرار میدهیم. با این عمل فنر داخل خشاب کوک میشود و با هر شلیک با فشار نرم فنر داخل خشاب سg[/img]
تصویر فنر داخل خشاب بنجامین مارادور و نحوه ساچمه گذاری[img]htt]

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - david - 2011-08-02 01:21 PM

ممنون هادی جان شما به من لطف داریدKhansariha (8) و این هم پی دی اف و عکس ماشه بنجامین مارادورKhansariha (8) e.png[/img][تصویر: s1.picofile.comer.png]

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - stivist - 2011-08-02 01:25 PM

masoudsara جان اقا تبریک میگم.مبارکت باشه-امیدوارم واسته ماشش بچکهKhansariha (48) و امیدوارم هر چه زودتر تجربیاتتو به ما منتقل کنی
راستی امروز با اقا مسیح تونستیم مارادور منو باز کنیم و سرعتشو زیاد کنیم.2 دور چرخوندیم رو به خلاف عقربه ها و اسپریگ رو هم سفت کردم خیلی قدرت زیاد شد ولی شات هم از 2800 تا 1200 35 تا شد حالا عصر یکم اسپرینگ رو شل میکنم ببینم چی میشه
چیزی که واسم جالب بود جنس قنداق بود که فوق العده محکم بود.به زنی تو سر خرس در جا میمیرهKhansariha (214)
جا داره از مسیح خوبم و پورنگ عزیز که منو همیشه کمک میکنند همین جا تشکر کنمKhansariha (8)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - david - 2011-08-02 02:49 PM

البته عارف جان در صفحات گذشته همراه عکس پیچهای تنظیم را توضیح دادم. در مارادور 3 پیچ تنظیم باید طوری با هم همگن شوند که شما بیشترین شلیک را با بهترین سرعت در این تفنگ داشته باشید.و برای این کار حتما باید یک کرنوگراف داشته باشید. چون ممکن است شما پیچ را در حالتی قرار دهید که زمان باز بودن والوتان بیشتر شده باشد و باد در هنگام شلیک بی جهت و مازاد نیاز ساچمه خارج گردد. یا اینطور بگویم که ساچمه شلیک شده و رفته اما دریچه والو هنوز باز مانده. که در اینصورت فقط تعداد شلیک شما کم میشود و تغییر محسوسی در سرعت ندارید.

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - stivist - 2011-08-02 09:31 PM

داوید جان فکر کنم یکم دیر شده.چون دست کاری کرذم.امروز سرعت رو زیاد کردم وپیچ اسپریگ رو 2 دور شل کردم سرعت خیلی خوب بود و از 2800 تا 1200 60 شات داشتم فکر کنم کرنو گراف رو باید راه بندازمKhansariha (214)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - stivist - 2011-08-04 04:51 AM

روش بدست اوردن سرعت بدون کرنوگراف(حدودی)
بچه ها امروز بدلیل نبود امکانات و علاقه شدید به تنظیم تفنگ یه 3 ساعتی وقت گذاشتم(بعلاوه 250 ساچمه و 4 بار شارژ)تا بتونم سرعت ساچمم رو بدون کرنو حدودا بدست بیارم.ابتدا اسلحه رو رو 10 متر تو خونه صفر کردم بعد با توجه به تنظیمات تفنگ(پیچ تنظیم سرعت و اسپرینگ و تعداد شات ها) سعی کردم صفر دوم رو روی 55 یاردی(بیچاره دیواره همسایمون) تنظیم کنم بعد اطلاعات رو به نرم افزار دادم و سرعت با ساچمه پرومگنوم 960 (292)بدست اومد(با ارتفاع دوربین 1.6اینچی اخه با توجه به راهنمایی پورنگ جان پایه دوربین رو کوتاه کردم به نظر خودم هم بهتر شد چون درسته صفر دوم جلو تر اومد ولی خطا بین دو صفر کاهش پیدا کرد)
در این روش من پیچ سرعت رو ثابت نگه داشتم و اسپرینگو تغییر میدادم ابتدا اسپرینگرو در کمترین حالت قرار دادم(تمام درخلاف عقربه ها چرخوندم) بعد یواش یواش زیادش کردم(در جهت عقربه های ساعت) تا سه دور کامل باعث افزایش سرعت میشد ولی بعد از اون دیگه تاثیری نداشت و فقط تعداد شلیک رو کم میکرد و باعث میشد اسلحه دیگه اون صدای نرمو نداشته باشه(مارادور سوارا میدونن چه صدایی رو میگم صدای (دینگ))یعنی یه طورایی فقط هوای اضافه خارج میشد با توجه به اینکه قبل از تغییر سرعت اسلحه صفر اول و دوم من 10 و 63 یارد با ارتفاع دوربین 2 اینچی بود که میشه با ساچمه پرومگنوم 900 fps(بیچاره دیواره اون یکی همسایمون) الان با تغییرسرعت-سرعت به 960 تا رسیده(43ژول) که در وحله اول بدون کرنو فکر کنم خوب باشه.قابل ذکره الان با این تنظیمات از فشار 2900 تا 1200- 60 تا شات دارم که 50 تا از اونا تو صفر دوم رو هم میخوره(یه مقدار ساچمه پرومگنوم فوق العاده با کیفیت پیدا کردم)و 10 تا شات اخر حدودا 3 سانت افت داره یعنی با وسواس شدید میشه بگی 50 شات یکسانKhansariha (256)
فعلا تمام اطلاعات این بود برو بخابم همه بعد از سحر میخوابن منه دیونه تایپ میکنمKhansariha (399)
یا حق

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - david - 2011-08-04 07:53 AM

عارف جان پیچ الن پشت گلنگدن رزوه به در است با یک الن کوچک تر میتوانی خود چکش را هم تنظیم کنید. مجددا اجزا قابل تنظیم را میگم .1- فنر چکش که پیچ ان پشت گلنگدن است.2- خود چکش که با یک الن کوچکتر از پشت همان گلنگدن که النش رزوه به در میباشد تنظیم میشود 3- پیچ تنظیم رگولاتور. موفق باشی عارف جان

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - masoudsara - 2011-08-04 08:52 AM

دیشب تلمبه بنجامین رو هم گرفتم و بالاخره بعد از 3 روز تفنگ رو از کارتون درآوردم از صفر به 3000 psi رسوندمش . تلمبه بینهایت خوش ساخت و نرم بود با تلمبه هاتسان و هیل کارکردم ، تلمبه هاتسان که اصلا قابل مقایسه با این نیست و در تلمبه های آخر که فشار بیشتری لازمه در مقایسه با هیل بهتر عمل میکرد حسن تلمبه هیل سبکی اونه و اینکه به راحتی دسته اون باز میشه و حمل و نقل رو راحت میکنه ولی از طرفی خشک کن هوا نداره و لی از نظر نرمی هیل و بنجامین تلمبه هاشون یکجورند. کانکتور اون هم به نوع خودش بینظیره و خیلی راحت جا میره و در میاد. وقتی اولین تیر رو شلیک کردم فکر کردم که کپسول مشکل داره و هوا نمیده باورتون نمیشه خیلی خیلی بیصداست بطوریکه صدای برخورد چکش رو میشنوید و ارتعاش فنرشو! امروز وقت بشه دوربین روش ببندم و چند تا خشاب بزنم. کرونوگرافم دست یکی از دوستانه سر فرصت یک کرونوگرافی کامل ازش میزارم.