شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تجربیات از بنجامین مارادور - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده بنجامين Benjamin products (/forumdisplay.php?fid=48)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=80)
+---- موضوع: تجربیات از بنجامین مارادور (/showthread.php?tid=587)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - MEHDI - 2011-11-21 06:42 PM

آقا جلال متشکر
تویه مدیریت و شرایط سخت گاهی ممکنه اتفاقاتی بیفته که بالطبع به مزاق همه خوش نمیاد اما از اخلاقتون خوشم میاد
دوستان توجه کنن که این تاپیک به حاشیه نره و لطفا بحثهایه بی نتیجه نکنن
اسلحه مارادور رو بگین ضعفاش و خوبیاشو از تعصب رویه برندی هم پرهیز کنین چون تعصب بیجا چشم آدم رو برویه حقایق میبنده
ممنون و موفق باشید Khansariha (8)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-11-24 01:11 AM

جلال عزیزمKhansariha (8)
دورد به شما که مثل همیشه پایبند به اخلاقیات هستی و نشون دادی که میشه حتی در مواردی که سهوی رخ داده صادق بود و شجاعانه رفتار کردKhansariha (8)
خوب امیدوارم این تاپیک پر بارتر بشه
من هم به شخصه به علت علاقه خاصی که به مارادور دارمKhansariha (48)
سعی خواهم کرد کمی این تاپیک رو سبک سازی کنم تا مطالب خوبش بیشتر به چشم بیاد
از همه ماردور داران گرامی به خصوص پورنگ عزیزم هم میخوام که کمی ت ترجمه مطالب مفید در خصوص تنظیمات ماردوور و گذاشتن نقشه های فنی این سلاح نازنین کوشا تر باشندKhansariha (8)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - abbasi - 2011-11-24 02:36 PM

اینم از این
باز بگین مارادور ال مارادور بل
اینم کرنو گرافی بنجامین اینجانب (البته این همون اسلحه آقا عارف هست و ایشان با کمک آقا مسیح در بهترین حالت تنظیمش کردن)

اینم تصویر ساچمه (با ترازو های طلا فروشی کشیدم شد 0.930 گرم - 14.4 گرین )
[تصویر: 23112011057.jpg]

اینم نتایج
[تصویر: 23112011054.jpg]

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - sohrab30 - 2011-11-27 09:03 PM

دوستان اینم از تصاویری که توسط کاربری با نام atoms در یکی از فروم های خارجی در فاصله 30 یاردی با بنجامین مارادور بدست اورده. که گفته عاشق بنجامین مارادور هست.

به این میگن دقت (مورچه)

[تصویر: index.php?action=dlattach;topic=20439.0;...6231;image]

[تصویر: index.php?action=dlattach;topic=20439.0;...6233;image]

[تصویر: index.php?action=dlattach;topic=20439.0;...6235;image]

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - david - 2011-11-28 12:49 AM

ممنون سهراب جان واقعا لذت بردم.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (219)Khansariha (219)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - arash30 - 2012-01-07 11:52 AM

با سلام خدمت دوستان گرامی.جا داره قبل از هر چیزی بخاطر قرار دادن مطلب در مورد تریل ان پی در تاپیک مربوط به مارادور از دوستان عذر خواهی کنم.ولی چون تاپیک مربوطه بخاطر برخی مسایل قفل شده ناچارا مطالب رو از طریق این تاپیک به عرض دوستان میرسونم.تاپیک نیترو پیستون رو از اول تا آخرشو قبلا مطالعه کرده بودم.و متاسفانه چند تن از دوستان از مطالب عنوان شده توسط پورنگ عزیز ایراد گرفته بودن.تا اینکه جای شما خالی دیروز یه فرصت مناسب دست داد تا این اسلحه رو تست درست و حسابی بکنم.تازه با وجود اینکه اسلحه من 1100 هست و از 1500 یعنی همون کالیبری که پورنگ در موردش مطلب نوشته بودندسرعت و قدرت کمتری داره.
ولی دیروز بهم ثابت شد که مطالب این دوستمون کاملا بر اساس واقعیت نوشته شده.فقط اینو میتونم بگم که قدرت این اسلحه اینقدر زیاده که بدرد شکارهای زیر 4_5 کیلو نمیخوره.چون دیروز در حین شکار یه اتفاق نادر برام افتاد.و باعث شد از قدرتش حیرت کنم.دقیقا به
فاصله 60 تا 65 متریم دو تا کبک روی یه تخته سنگ نشسته بودن.که خود کبکها نیم متر از هم فاصله داشتن.منم اصلا قصد زدن هر دوشون رو نداشتم.فقط اونی که داخل دوربین میدیدم رو هدف گرفتم و شلیک کردم.از داخل دوربین وسعت پخش شدن پر های حیوون بعد از اصابت رو دیدم.به جرات میگم به شعاع یک متر پرهاش در اطراف پخش شد.با سرعت به طرفش دویدم.وقتی به محل رسیدم در کمال
ناباوری دیدم کبک اولی که به طرفش شلیک کرده بودم.اینقدر سرعت ساچمه زیاد بوده که مثل سوزن سوراخش کرده بود و حیوون بعد از طی کردن 10 متر از پا در اومده بود.اونم در حالی که استخوان پشت کمر کاملا خرد شده بود طوری که وقتی خواستم سرشو ببرم کله و گردن همراه نیم تنه پشت و یکی از بالها با یه فشار کوچیک از بدن جدا شد.ولی اینقدر سریع از بدنش عبورکرده بود که با وجود چنین جراحت عمیقی بازهم حیوون 10 متر دویده بود.و اما کبک دوم که با نیم متر فاصله ازاولی نشسته بود.و همونجا روی تخته سنگ مونده بود.احتمالا چون ساچمه پس از برخورد با اولی سرعت و قدرتش رو از دست داده بود.باورتون نمیشه دومی رو مثل گوشت چرخ شده خرد و خاکشیر کرده بود.بال سمت چپی کلا متلاشی شده بود.قسمتهای داخلی بدن هم ترکیده بود.و ساچمه از پهلوی راست حیوون خارج شده بود.وقتی پاکش میکردم متوجه عمق فاجعه شدم.داخل بدنش هیچ چیز سالمی پیدا نمیشد.سوراخی که ایجاد شده بود اینقدر بزرگ بود که انگشت اشاره راحت داخلش میشد.انگار که با کلاش زده باشی.اینجا بود متوجه شدم این اسلحه چقدر پر قدرته.با توجه به اینکه اسلحه من 1100 هست و کالیبر 22 و سرعت ساچمه در بهترین شرایط 360_تا 380 متر بر ثانیه هست.و چنین بلایی سر کبک آورده.در مقایسه با اسلحه پورنگ سرعت پایین تری داره و این بیانگر این هست که مطالب دوستمون نه تنها ادعا و کذب نبوده بلکه کاملا بر اساس واقعیت عنوان شده.باور کنید با این اسلحه به راحتی میشه شکارهای بزرگ رو هد شات کرد و از پا در آورد.به نظر من اصلا بدرد شکار های زیر 5 کیلو نمیخوره.و برای شکار حیواناتی مثل غاز و اردک و روباه تشی و حیواناتی با این جثه خیلی بهتر جواب میده.چون کبوتر و کبک رو بد جوری متلاشی میکنه.باز هم عذر خواهی میکنم از بابت قرار دادن این مطالب در تاپیک غیر تخصصی.ولی حیفم اومد عنوان نکنم.هر چند که یک تجربه شخصی هست و به این تاپیک مربوط نمیشه ولی شاید باعث بشه برخی از دوستان ازین پس در مورد مطالب دیگردوستان بی جهت جبهه گیری نکنند.خوش و خرم باشیدKhansariha (8)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - david - 2012-01-07 12:02 PM

ممنون کاملا درسته ارش جان تریل ان پی واقعا قدرتمنده واقعا من زمانی که اولیت ان را میخواستم بخرم خود کراسمن با تضمین هد شات برای حیوانات بزرگ به من فروخت. اما متاسفانه من تفنگم را از دست دادم و تا به امروز تفنگ بادی به اصطلاح کمرشکن با چنین قدرت و دقتی ندیدم.که با این قدرت دقتی واقعا قابل قبول داشته باشه و واقعا برای شکار است. ممنون از توضیحات خوبتان. امیدوارم ماشه اش برایتان بچکاند Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - Don Corleone - 2012-01-07 02:07 PM

بنجامین تریل np 23-24lbs انرژی سر لوله داره در کالیبر 5.5 اما تبدیل اون به ژول رو من بلد نیستم.Khansariha (256)

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - نظري - 2012-01-07 02:17 PM

(2012-01-07 02:07 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بنجامین تریل np 23-24lbs انرژی سر لوله داره در کالیبر 5.5 اما تبدیل اون به ژول رو من بلد نیستم.Khansariha (256)

كافيه عدد رو در 1.35 ضرب كني انرژي بر حسب ژول بدست مياد مثال : 24*1.35=32.4 ژول

RE: تجربیات از بنجامین مارادور - Marksman - 2012-01-07 02:22 PM

امین جان میشه بین 31 تا 32 ژول.